PDA

צפה בגרסא המלאה : קריאטין וגיינר - מינונים

matan86
03-12-14, 14:25
שלום,

אני בן 28 גובה: 1.73 ושוקל כ - 60 קילו. אני מתאמן כבר 3 חודשים. חודש ראשון פעמיים בשבוע ובשני החודשים האחרונים 3-4 פעמים בשבוע.

אני לוקח כרגע גיינר revolution mass gainer ביחס של 1:5 כף וחצי אחרי אימון וכף וחצי לפני השינה. בימים שאני לא מתאמן אני מחלק כף וחצי במהלך היום לעוד כף וחצי לפני השינה

אני לא אכלן גדול אבל משתדל לאכול 3 ארוחות מלאות ביום ועליתי עד כה קצת פחות מקילו.

השאלה שלי לגבי קריאטין: קיים הרבה מידע באינטרנט וגם פה באתר קראתי את כל שלושת החלקים על הקריאטין. במאמר כתוב לצרוך אחרי אימון ובהמון מקומות כתוב לפני אימון , ובחלק מהמקומות כתוב חצי מהכמות לפני אימון . יש המון סתירות אם אפשר לעשות קצת סדר בבלאגן אני אשמח.

שאלה נוספת היא לגבי המינון של הגיינר: האם המינון נכון? אפקטיבי? המטרה שלי היא לבנות גוף תוך כדי עלייה במשקל.

תודה רבה וסליחה על החפירה!

מתן.

יועץ לתוספי תזונה
03-12-14, 17:53
בנוגע לקריאטין-
השפעותיו משפיעות בעיקר לאחר מספר ימים.
לכן לא ממש משנה מתי אתה צורך אותו במשך היום.

לגבי הגיינר-
תלוי בכמות הקלורית שחסרה לך במשך היום.
אם חסר לך 1000 קלוריות ואתה צורך רק כ500 קלוריות מהגיינר משמע שחסרים לך עוד 500 קלוריות שאותם תצטרך להשלים מהגיינר או מאוכל.

אמרון
03-12-14, 18:51
קריאטין עובד רק שאתה אחרי שמאגרי הקריאטין מתמלאים , ככה שהוא לא משפיע מידית אז אין שום חשיבות למתי לקחת אותו .
הזמן הכי מומלץ לקחת אותו הוא דווקא אחרי האימון ולא לפני מכיוון שאחרי האימון הוא ייספג בצורה יעילה יותר.

לגבי הגיינר, הדרך הכי טובה היא פשוט לראות כמה אתה עולה במשקל או יורד.
לצורך העניין אם עלית קילו בשלושה חודשים זאת עלייה דיי איטית משמע שאתה צריך להוסיף עוד קלוריות לצריכה היומית או על ידי הגיינר או על ידי אוכל.

matan86
04-12-14, 08:36
תודה רבה לשניכם על התשובה!

שאלה נוספת הקשורה לקריאטין: אני לא רוצה לחלק את הקריאטין לתקופת העמסה וכו'. אז לקחת רק אחרי ימים שיש לי בהם אימון? או לקחת כל יום ללא קשר לאימון?

MoRan515
04-12-14, 16:09
תודה רבה לשניכם על התשובה!

שאלה נוספת הקשורה לקריאטין: אני לא רוצה לחלק את הקריאטין לתקופת העמסה וכו'. אז לקחת רק אחרי ימים שיש לי בהם אימון? או לקחת כל יום ללא קשר לאימון?

לקחת כל יום כמות של 5 גרם, ללא כל קשר לאימון.

matan86
05-12-14, 13:21
לקחת כל יום כמות של 5 גרם, ללא כל קשר לאימון.

תודה רבה לך!

Body123
26-12-14, 12:50
קריאטין 5 גרם כל יום לא כל כך משנה אם לפני או אחרי
גיינר בהתאם לערכים שחסרים לך