PDA

צפה בגרסא המלאה : מתאמן חודש וחצי - אפשר להתחיל להעמיס?

eumail20000
19-04-07, 19:09
התחלתי לאט לאט, אני מתאמן חוזר ולכן קל לי להרים משקולות בגלל התקדמות מהירה מאד גם בשרירים וגם בכח , הבעייה שהזהירו אותי מלחץ על הגידים ומערכת העצבים ולכן אני לא מגיעה לכשלון שריר ושומר פחות או יותר על 60 אחוז מ Rm1 - אימון של 60 דקות 3 פעמים בשבוע.
האם כבר אפשר להתחיל להעמיס קצת יותר?
איזו דרגת עצימות אני אמור להרים כך שלא יגרם לי נזק?

תודה מראש.

Yoshi-Moto
19-04-07, 19:15
אימון אנאירובי לא צריך לעשות מעל ל45 דקות... תקצץ קצת...

וזה לא בעיה להגיע לכשל, פשוט שיהיה איתך ספוטר ושלא תרים משקלים שאתה לא יכול...
פשוט תקשיב לגוף שלך..

maya
19-04-07, 19:37
תקשיב לגוף שלך אם אתה עושה 12 חזרות בקלות תעלה מישקל אפילו ותצליח לבצע רק 6-8 חזרות , פחות מיזה עדין אתה לא מוכן בקשר לכשל אין בעיה אם זה והפחד מהעומס על הגידים הוא בדרך כלל שמבצעים 1-2 חזרות כי זה מקסימום כוח אז יכול להיות לחץ על הגידים

eumail20000
19-04-07, 19:49

פשוט תקשיב לגוף שלך..

אבל 60 דקות של עבודה לא דיבורים וחרטה.

Leo
19-04-07, 20:28
אתה לא אמרת ש"בשיא" היה לך יד 44 לא?

אתה לא כזה מתחיל , אז דבר ראשון גידים יש לך מהאימונים הקודמים זה לא משהו שעובר פירוק מהר כ"כ ועכשיו אין לך מאסה רצינית לאותם גידים שהיו לך.
אחרי חודש וחצי אפשר להתחיל להעמיס בהדרגה , זה גם יותר טוב כי תעלה יותר טוב מזה ( העמסה פרוגרסיבית עדיפה על ישר לבוא על 1rm)

YNZ
19-04-07, 22:00

פשוט תקשיב לגוף שלך..
60 דקות זה סבבה לגמרי

eumail20000
20-04-07, 09:32
אתה לא אמרת ש"בשיא" היה לך יד 44 לא?

אתה לא כזה מתחיל , אז דבר ראשון גידים יש לך מהאימונים הקודמים זה לא משהו שעובר פירוק מהר כ"כ ועכשיו אין לך מאסה רצינית לאותם גידים שהיו לך.
אחרי חודש וחצי אפשר להתחיל להעמיס בהדרגה , זה גם יותר טוב כי תעלה יותר טוב מזה ( העמסה פרוגרסיבית עדיפה על ישר לבוא על 1rm)

אני בן 23.
בגיל 18 לפני הצבא הגעתי בשיא שלי ל 44 ס"מ היקף יד, 87 ק"ג , 9% שומן על 1.74.
העפתי משקלים עצומים -לדוג... לחיצת חזקה סט 6-8 פעמים קרוב ל 120 ק"ג.
עברתי 2 דלקות אחת בכתף ואחת במרפק וע"י שינוי תרגילים וזוויות הצלחתי להמשיך להתאמן ולהחלים.
יש לציין שלמרות שעברו כמעט 6 שנים מאז הפסקתי להתאמן עדיין נשאר לי גוף שרירי אמנם קצת שמן יותר (17 אחוז שומן), 80 ק"ג.
התחלתי עכשיו מחדש עם היקף יד 37 ס"מ שהחבר'ה פה אומרים שזאת יד יפה בתור מתחיל.
דווקא בגלל כל הנתונים האלה התחלתי להתאמן במכון יחד על כל הכוסיות והמשקלים שלהן בחזרות של 15 כדי שהמשקל לא יהיה גבוה מדי (יש לי סיבי שרירים מהירים).
יש לי סיבים מהירים ולכן קל לי להרים משקולות כבדות בפעם אחת אך קשה לי לחזור 15 חזרות ולכן זה שומר עלי מפני משקלים גבוהים מדי.
הבעייה שאני מתחזק בצורה מטורפת ובקצב הזה כל שבוע אני צריך להעלות 5 ק"ג בכל תרגיל בסטים של לא פחות מ 12 חזרות כמעט ואני חושש שהשרירים שלי מתחזקים יותר מהר ממערכת העצבים והגידים שלי.
עכשיו אתה מבין את הבעייה? אני חושש שהשרירים שלי "עובדים" עלי.

AAA
20-04-07, 11:05
גם 70-80 דק' זה סבבה לגמרי אל תגזימו, אל תפחדו יותר מדי מהקורטיזול המנייאק הקטן.

אני אבל בעיקרון בממוצע עושה אימון של 60 דק', אני גם מתאמן Abc.
Ab פשוט התיש אותי לא מסוגל להתאמן 3 שרירים באימון.

שריר בתחת
20-04-07, 18:01
מה רע ב 60 דקות ?
אמרו לי עד שעה ורבע זה בסדר

חוץ מיזה אמרו לי גם שלא נוראה אם אתה עובר את השעה וחצי אם האימון המישקולות והריצה ביחד

Yoshi-Moto
20-04-07, 18:06
מה רע ב 60 דקות ?
אמרו לי עד שעה ורבע זה בסדר

חוץ מיזה אמרו לי גם שלא נוראה אם אתה עובר את השעה וחצי אם האימון המישקולות והריצה ביחד
בתכלס שעה ורבע זה באמת המקסימום, טעיתי כשרשמתי שזה לא טוב מעל 45 דקות...

Avunari
20-04-07, 18:17
בתכלס שעה ורבע זה באמת המקסימום, טעיתי כשרשמתי שזה לא טוב מעל 45 דקות...
יפה להודות בטעויות קבל במוניטין!:diractor:

eumail20000
21-04-07, 15:18
אני בן 23.
בגיל 18 לפני הצבא הגעתי בשיא שלי ל 44 ס"מ היקף יד, 87 ק"ג , 9% שומן על 1.74.
העפתי משקלים עצומים -לדוג... לחיצת חזקה סט 6-8 פעמים קרוב ל 120 ק"ג.
עברתי 2 דלקות אחת בכתף ואחת במרפק וע"י שינוי תרגילים וזוויות הצלחתי להמשיך להתאמן ולהחלים.
יש לציין שלמרות שעברו כמעט 6 שנים מאז הפסקתי להתאמן עדיין נשאר לי גוף שרירי אמנם קצת שמן יותר (17 אחוז שומן), 80 ק"ג.
התחלתי עכשיו מחדש עם היקף יד 37 ס"מ שהחבר'ה פה אומרים שזאת יד יפה בתור מתחיל.
דווקא בגלל כל הנתונים האלה התחלתי להתאמן במכון יחד על כל הכוסיות והמשקלים שלהן בחזרות של 15 כדי שהמשקל לא יהיה גבוה מדי (יש לי סיבי שרירים מהירים).
יש לי סיבים מהירים ולכן קל לי להרים משקולות כבדות בפעם אחת אך קשה לי לחזור 15 חזרות ולכן זה שומר עלי מפני משקלים גבוהים מדי.
הבעייה שאני מתחזק בצורה מטורפת ובקצב הזה כל שבוע אני צריך להעלות 5 ק"ג בכל תרגיל בסטים של לא פחות מ 12 חזרות כמעט ואני חושש שהשרירים שלי מתחזקים יותר מהר ממערכת העצבים והגידים שלי.
עכשיו אתה מבין את הבעייה? אני חושש שהשרירים שלי "עובדים" עלי.

נו אז מה אתם אומרים על החששות שלי...
הבעיה מוכרת? , יש לכם פתרון?