PDA

צפה בגרסא המלאה : כפיפות בטן

זואי
21-04-07, 00:36
:9:

אז בשעה טובה ומוצלחת החלטתי לחזק את שריר הבטן שלי. התחלתי לעבוד עם מכשיר ab king pro - מכשיר שהוא מעין ספה עם ידית עליונה לתמיכת הידיים אשר למיטב הבנתי מקביל לכפיפות בטן עם תמיכה לראש ולגב.
מטרידות אותי שתי שאלות:

1) כשאני משתמשת במכשיר (וגם בכל נסיונותי הקודמים לכפיפות בטן למינהן) אני מרגישה כאבים בגב התחתון. האם מישהו יודע להסביר לי מה כואב לי, למה ומה אפשר לעשות בעניין ?

2) תהיתי לגבי הערך של כפיפות בטן שאינן ברצף. כלומר, אמנם קשה לי לעשות כפיפות בטן רבות ברצף, אך לאחר מנוחה אני יכולה להמשיך. שאלתי היא לגבי הערך של למשל 30 כפיפות בטן רצופות לעומת 10 כפיפות בטן שיעשו שלוש פעמים ביום בהפרש של מספר שעות.

אשמח לתגובותיכם,
זואי.

ran_z
21-04-07, 00:45
1. הכאבים בגב יכולים לנבוע ממספר רב של סיבות כגון:
שריר, רצועה, מפרק (סחוס, דיסק), עצמות, עצבים, איברים פנימיים.
ישנן הרבה סיבות לכאבי גב, אצלך כנראה זה מתנועות חוזרות של כיפף וסיבוב הגב, בשרירים שבהם קיימת כבר חולשה (שיכולה לנבוע מהיעדר פעילות גופנית בעבר) או חוסר איזון.
תרופה מאוד טובה לכך היא הליכה, הליכה מרובה זה תמיד אחת התשובות היותר טובות לבעיות מהסוג הזה, וכמובן כמובן חיזוק שרירי הבטן.

2. אין שום בעיה, מיבחינת סוג האימון זה קצת שונה, מיבחינה אנרגטית לא משנה.

בהצלחה ושבת שלום.

רן.

Leo
21-04-07, 00:57
זואי אני שמתי לב שאת נכנסת לפורום ואת בקטע של הליכונים ומכשירי בטן וכל זה...

טוב לא בא לי להיות גס רוח כמו שאני בדרך כלל מגיב פה....

בקיצור תשמעי בקשר לפחות לשרירי הבטן.
בבטן יש מספר שרירים , עכשיו נראה לי שאת מתאמנת למטרות של אסטטיקה אז אין סיבה שבעולם לאמן את שריר הבטן והאלכסונים ישירות כי פשוט אלא אם את באחוזי שומן לא טבעיים לאישה ויש לך קוביות בבטן כמו לגבר (תחרויות בודיבילדינג של נשים כל זה)
פשוט האפקט החזותי היחיד שפיתוח האזור הזה יעשה זה להוסיף נפח לבטן ומראה של כרס.

כנ"ל עם האלכסונים , אלא אם אתה רוצה גוך בלי גזרה אין לך מה לאמן אותם.

עכשיו השריר שנמצא בבטן ואת כן רוצה לאמן זה השריר העמוק בטני ( שמישהו יביא את השם הרפואי שתוכל להריץ עליו חיפוש בגוגל)
זה השריר שבעצם מחזיק את הבטן פנימה , ואצל אנשים שאצליהם הוא חלש אז הוא לא פועל (רפוי , לא עובד וכ') כל המעיים והשומן נשפכים החוצה בכרס ,אפילו אצל בן אדם רזה מאוד.
יש בגוגל תרגילים לאמן את השריר הזה וזה כולל נשיהמ בעיקר , בכל אופן גם בן אדם שמן (בפרופורציה לא איזה לוייתן או דובי) יוכל במשך היום יום ללכת עם בטן שנמשכת פנימה באוטומט , החוכמה היא לאמן את השריר נכון לסיבולת שיחזיק ביום יום.
וזה יהווה גורם תורם מאוד למראה הכללי והיציבה.

אבל אין מה לאמן בטן לבנות שרוצות אסטטיקה או אפילו פונקציונליות אני בצעמי לא מאמן בטן פשוט כי היא עובדת בכל תרגיל אחר אפשרי בצורה מספיקה ואני יכול לבצע את תרגילי משקל הגוף הקשים ביותר לבטן שכל השרלטנים שמלמדים "עיצוב הגוף" לא שמעו עליהם אפילו
בקלות בלי לעבוד עליה בצורה ישירה....
יש כמה שנונות את תירוץ שהבטן לא תגדל אם הן יעבדו עליה במספר רב של חזרות , אבל מה גם שהן לא חושבות הרבה , כי אסטטית שום דבר לא יקרה עם השריר הזה חוץ מלגדול\להתכווץ.

זואי
21-04-07, 01:13
קודם כל הצלחת לא להיות חצוף ובוטה שזו התחלה לא רעה בכלל.
מצד שני, לא הצלחתי להבין עד הסוף מה לעשות.
אסביר את טעמי נסיונותי לעבוד על הבטן.
אני בחורה די רזה, אבל השומן שבכל זאת יש נוטה להצטבר באיזור הבטן.
גם מעבר לכך המבנה של הוא של בטן עגולה.
גם מעבר לטעמי האסטטיקה, התחלתי להרגיש בחודשים האחרונים שהבטן שלי לא מוחזקת.
בקיצור, מטרתי היא שהשריר יחזיק את הבטן קצת יותר בפנים.
לא הבנתי מדבריך עד הסוף אם אפשר לעשות זאת וכיצד.
תנסה להסביר לי ?
זואי.

ran_z
21-04-07, 01:24
עכשיו השריר שנמצא בבטן ואת כן רוצה לאמן זה השריר העמוק בטני ( שמישהו יביא את השם הרפואי שתוכל להריץ עליו חיפוש בגוגל)

transverse abdominis
עבודה עליו נעשת בסיבוב גו לכיוון הצד המתכווץ (בעבודה חד-צידית), ובהקטנת חלל הבטן - הכנסת הבטן (בעבודה דו-צדדית).

רן.

Dubano
21-04-07, 01:53
בשביל לחזק את השרירים הפנימיים של הבטן תעשי כך
תעמדי בעמידה זקופה ותמשכי את הבטן עמוק פנימה לכיוון עמוד השדרה ותחזיקי למשך 20 שניות 3 פעמים כל יום.
כל שבוע באירך תעלי ב10 שניות . תנשמי באיטיות דרך בית החזה
את יכולה לעמוד בפרופיל מול מראה בשביל לבחון כמה את מחזיקה את הבטן בפנים (יש נטיה לשחרר אותה לאורך הזמן)

http://exrx.net/WeightExercises/TransverseAbdominus/AbdominalVacuum.html

ספרטן
21-04-07, 03:00
אז מה שאני מבין ממה שאתם אומרים, זה שאם מכווצים את הבטן פנימה לכמה שניות זה בעצם מחזק את השריר הפנימי בבטן וזה גורם לכך שהבטן תיכנס פנימה? (יש לי הרגשה שיצאתי טמבל)

המצב שלי כרגע הוא שאני לא שמן אבל הבטן שלי יצאה קצת החוצה משום מה, אני לא מאמן בטן ישירות.

יש סיכוי שזה יעזור לי?