PDA

צפה בגרסא המלאה : כמה שאלות ממש חשובות בקשר ללחם

אורחח91
24-04-07, 15:17
שלום, אני התחלתי תפריט ודי קשה לי לעמוד בזמנים ואני בכלל לא מת על בשר זה נותן לי תחושה של משהו כבר בבטן אז חשבתי על משהו..
אבא שלי סיפר לי שכשהוא היה צעיר הוא היה אוכל כל יום חבילת לחם שלמה ואולי פה ושם עוד כמה דברים אבל בעיקרון זה היה רק לחם במושב (1 קילו אני חושב) וראיתי תמונות בילדותו והוא היה נראה מאוד בריא וחסון חח בלי עין הרע
אז הלכתי לבדוק את זה קצת וחשבתי על זה אני יכול להתבסס על לחם קוטג' וקצת בשר ביום כשאני אוכל בסביבות 800 גרם לחם מלא ביום ולעלות במאסה? כי אני עכשיו במאסה וקשה לי מאוד עם התפריט אני עושה תזכורות ומלא אבל אין יש לי קצת בעיה עם זה גם לא תמיד אני בבית

אז תראו:
ערך תזונתי ל- 100 גרם:
אנרגיה – 252 קלוריות
חלבון – 9.7 גרם
פחמימות – 43.4 גרם
שומן - 4.4 גרם
נתרן – 425 מ"ג
סיבים תזונתיים – 13 גרם

אנרגיה זה יוצא 1890 קל' לחבילה, חלבון 72.75 גרם (יותר מגרם לכל קילו מגופי), פחמימות בסביבות 325 גרם, שומן 33 גרם, נתרן 3187 מ"ג, סיבים תזונתיים 97.5 גרם
ואני אוסיף לתפריט קופסת קוטג' 9/5% אחרי אימון עם שתי חלבוני ביצה למשל וסוכר ענבים עם איזה קופסת תירס וככה אני יכול להגיע למשהו כמו 2,400 קלוריות שזה שיא מבחינתי.
אז מה אתם אומרים?
עכשיו בקשר לחלות המתוקות הגדולות האלה שיש בסופר זה בסדר אם אני מדי פעם יחליף בין לחם מלא לחלות האלה?
שימו לב שאני רוצה להשמין ולעלות במסה כי אני במצב גרוע של 57 קילו ל1.81 גובה בן 16 ואני רוצה לגדול לרוחב.
אני מתאמן יום כן יום לא אבל אימון קצר של סביבות חצי שעה קצת תרגילים ידיים ואז רגליים וקצת הליכון.

Moshe
24-04-07, 15:50
אוי vey :\
זה לא חלבון מלא ככה שאפשר לא להחשיב אותו ובמיוחד לא להתבסס רק עליו

maya
24-04-07, 15:55
בלחם אין את כול חומצות האמינו בגלל זה הוא לא ניחשב חלבון מלא אתה צריך לאכול את הלחם בתוספת קטניה כמו חומוס ואז הוא יחשב חלבון מלא.
זה לא טוב אתה צריך תפריט מגוןן יש הרבה מזונות טובים שלא יכבידו עליך כמו: פחמיות כמו אורז, פסטה תפוח אדמה תשלב גם קטניות שעוית אפונה חומוס חלבונים יש לא רק בבשר תאכל טונה , שילוב של דגן וקיטניות ,יוגרט ,גבינה וכו .שומן איכותי חשוב להכניס לתפריט , לא טוב לאכול רק מזון משוג אחד צריך גיון גם בשביל הויטמינם

אורחח91
24-04-07, 15:59
כן אמרתי שאני לא אתבסס רק על מזון אחד פשוט יש בלחם הרבה מהכל.. במיוחד מפחמימות ולא קשה לי לסיים חבילת לחם ביום אני הבנתי מהמדריך כושר שזה מעולה למאסה.. כמובן שאני אשלב עם חומוס, תירס, קוטג', אורז, פירות, שייקים בלאגנים וכו' כי ככה סתם זה יהיה משעמם ואז יהיה מצ'עמם לי אז מה עשיתי בזה? D:

Leo
24-04-07, 16:00
חלבון מלא\לא מלא זה דיי בולשיט

בכל אופן הפחמימה הכי טובה לדעתי זה שיבולת שועל ממלא סיבול

אורחח91
24-04-07, 16:01
סבבה אני אוכל גם לשלב שיבולת שועל זה נראה לי לפנים.

eumail20000
24-04-07, 17:04
אוי vey :\
זה לא חלבון מלא ככה שאפשר לא להחשיב אותו ובמיוחד לא להתבסס רק עליו
והאם ההבדל משמעותי?

gman
24-04-07, 19:35
והאם ההבדל משמעותי?
בלחם יש חלבן מדגן, והוא חלבון לא מלא-ז"א אין בו את כל חומצות האמינו, חסרה אחת או שתיים.
אפשר לשלב דגן עם קטניות, או חלבון מלא אחר ואז אפשר להחשיב אותו כחלבון מלא...

toxicity
24-04-07, 19:38
100 סיבים ליום? מה אתה מערבל בטון?

SaBaGMaN
24-04-07, 19:50
100 סיבים ליום? מה אתה מערבל בטון?

אחת היציאות!!!
בכל מיקרה כמה זמן תחזיק עם תפריט כזה לא מגוון?
שבוע? חודש? שנה?
אתה צריך תמיד לגוון יש מלא מקורות לפחממה,חלבון,שומן
איפה פירות ירקות? קיטניות? כל הדגנים? דגים? וזה לא ניגמר..
לדעתי המפתח להתמדה הוא גיוון תמידי עם התפריט ואני מדבר גם ברמת היום יום
תיקרא עוד קצת תבין מה אתה עושה,זה שאבא שלך עשה את זה והיה ניראה בריא וחסון (בלי העין הרע,555)
זה לא אומר שזה אפקטיבי.
בהצלחה

אורחח91
24-04-07, 21:01
אני רוצה לעלות 10 קילו ואז אני אתחיל חיטוב וכל זה.. אני לא ממש רוצה ריבועים בבטן וכל זה.. אני פשוט רוצה מסה וקצת שומן. כי אני פשוט דחליל חח וזה מעצבן כל החיים שלי הייתי ככה והרבה הרבה מאוד זמן שאני מנסה להשמין ולא מצליח זה מתסכל נורא.

Moshe
24-04-07, 21:04
אני רק לא מבין איך אתה יכול לדחוף חבילה שלמה של לחם אבל לאכול 200 גרם חזה עוף אתה לא מסוגל?
תמוזר טילים

אורחח91
24-04-07, 21:27
לא זה לא שאני לא יכול! אני אחלק את הלחם לכל היום
פשוט אני חוזר למשל מבית ספר אני לבד בבית עכשיו אני עצלן בלהכין אוכל זה מפרך וזה מחבתים בלאגנים אני לא מחזיק ככה הרבה זמן ואני מבקש מאמא שלי שתעשה קניות והבאתי לה רשימה היא כל הזמן שוכחת.. אז הגעתי לפתרון סתם דיברתי עם אבא שאלתי אותו איך הוא היה אוכל שהיה קטן כי היה לו גוף יפה בניגוד עליי בלי עין הרע וזה התפתח קיצר אני אוכל לחם שלם ביום עם קוטג' ומאכלים שלא לא צריך לעבוד קשה כדי להכין אותם.
תודה על העזרה חברס!

Moshe
24-04-07, 21:32
אז מכינים יום לפני תחזה עוף אמא שלי עושה לי ככה יום לפני מכינה לי צלחת אני חוזר הביתה שם במיקרוגל מחמם וואללה סאלמתוק
נראה לך גם לי יש זיין להכין הכל? אם היה תלוי בי הייתי מזריק לתחת במקום להכין אני הכי שונא את זה במיוחד להכין סלט גררררררר

P-a-n-1-c
24-04-07, 21:33
אז מכינים יום לפני תחזה עוף אמא שלי עושה לי ככה יום לפני מכינה לי צלחת אני חוזר הביתה שם במיקרוגל מחמם וואללה סאלמתוק
נראה לך גם לי יש זיין להכין הכל? אם היה תלוי בי הייתי מזריק לתחת במקום להכין אני הכי שונא את זה במיוחד להכין סלט גררררררר

כוסית.

toxicity
24-04-07, 21:33
פחחחח אחי אתה מצחיק, אתה חושב כולם פה שפים? להכין ביצים קשות את יודע? לפתוח קפוסאות טונה אתה יודע? לטגן שניצלים אתה יודע? אם כן אתה מסדור, זה לא מדע אטום להכין לעצמך לאכול

אורחח91
24-04-07, 21:34
אתה רואה חח זה מעצבן לאכול גם תפריט כזה מגוון כל פעם משהו אחר לעשות חזה עוף, לפתוח קופסאות אוכל וכל זה חח תפריט זה לא בשבילי אני גם לא משו מסודר ויש לי הרבה דברים על הראש חוץ מתזונה :/