PDA

צפה בגרסא המלאה : עלייה במאסה - דעתכם בבקשה

eumail20000
24-04-07, 18:00
התחלתי להתאמן שוב לאחר כמה שנות הפסקה לפני כמעט חודשיים 72 ק"ג על 1.74 , 17% אחוז שומן.
בדקתי היום משקל - 82 ק"ג , אחוזי שומן 20% - כלומר גם השמנתי אבל זה לא מפריע לי בכלל - מעניין אותי רק המאסה כרגע גם אם אני עולה באחוזי שומן קצת.
אני רוצה להגיע ל 90 ק"ג ולהשאר שם, השאלה אם להגדיל את כמות הקלוריות או להמשיך כמו שעכשיו,
כי כנראה אני צורך יותר ממה שאני צריך ולכן גם השמנתי.

Vin diesel
24-04-07, 18:20
אחרי שמגיעים לאזור אה 17% שומן אין סיבה להמשיך מאסה ביגלל שמכאן הגוף כבר לא יעלה בהרבה שריר,הוא יצבור רק נוזלים ושומן.בכל עלייה במאסה מומלץ לא לעבור את אה 16-17% ואם אתה כבר על 20% אז תעשה חיטוב תירד לכייון 10% ותתחיל מאסה מהתחלה.

eumail20000
24-04-07, 18:21
אחרי שמגיעים לאזור אה 17% שומן אין סיבה להמשיך מאסה ביגלל שמכאן הגוף כבר לא יעלה בהרבה שריר,הוא יצבור רק נוזלים ושומן.בכל עלייה במאסה מומלץ לא לעבור את אה 16-17% ואם אתה כבר על 20% אז תעשה חיטוב תירד לכייון 10% ותתחיל מאסה מהתחלה.
אבל אני רק חודש וחצי במכון,
יש לי עוד הרבה מאסת שריר להעלות.
לא?

Vin diesel
24-04-07, 18:25
צריח חיטוב אחי..לא תצליח לעלות הרבה שריר על 20% שומן.סתם תעלה 10 קילו בחודש וחצי של שומן ונזולים.שמע מה אני אומר לך תעשה חיטוב.אם תמשיך מאסה תגיע גם ל30% שומן בשקט...ואז יהיה לך מאוד קשה לרדת ,תפוק חיטוב לכייון 10% ואז מאסה.

eumail20000
24-04-07, 18:27
צריח חיטוב אחי..לא תצליח לעלות הרבה שריר על 20% שומן.סתם תעלה 10 קילו בחודש וחצי של שומן ונזולים.שמע מה אני אומר לך תעשה חיטוב.אם תמשיך מאסה תגיד גם ל30% שומן בשקט...ואז יהיה לך מאוד קשה לרדת ,תפוק חיטוב לכייון 10% ואז מאסה.
בעסת אותי קשות כרגע.
אתה רוצה להגיד שכל 12 קילו שעליתי הכל שומן?

eumail20000
24-04-07, 18:29
צריח חיטוב אחי..לא תצליח לעלות הרבה שריר על 20% שומן.סתם תעלה 10 קילו בחודש וחצי של שומן ונזולים.שמע מה אני אומר לך תעשה חיטוב.אם תמשיך מאסה תגיד גם ל30% שומן בשקט...ואז יהיה לך מאוד קשה לרדת ,תפוק חיטוב לכייון 10% ואז מאסה.
למה אי אפשר להעלות שריר על 20 אחוז שומן?
מה הקשר אחד לשני?
מה זה משנה אחוזי השומן?

עבו
24-04-07, 18:37
תעלה תמונות שלך לפורום גולשים תשמע כל מיני דעות אחרי שיראו תמונה....

Vin diesel
24-04-07, 18:42
בעסת אותי קשות כרגע.
אתה רוצה להגיד שכל 12 קילו שעליתי הכל שומן?
אממ לא אחי את זה אני לא יכול לדעת בוודעות צריח ליראות תמונות ליפני ותמונות אחרי.בדוק עלית גם שריר אבל לא הרבה.
השקרה תעלה תמונות מאודכנות שנגיד לך בידיוק אם כדאי לידפוק מאסה או חיטוב.

Bullet
24-04-07, 18:43
מחזק! :sbb2:

eumail20000
24-04-07, 18:44
אממ לא אחי את זה אני לא יכול לדעת בוודעות צריח ליראות תמונות ליפני ותמונות אחרי.בדוק עלית גם שריר אבל לא הרבה.
השקרה תעלה תמונות מאודכנות שנגיד לך בידיוק אם כדאי לידפוק מאסה או חיטוב.

אבל מה הקשר בין עליה בשרירים לביו שומן.
אם אני 20 אחוז שומן אז אני לא יכול להמשיך ולפתח שרירים?
מה הקשר בכלל בין אחוזי השומן ליכולת לפתח שרירים?

THE_JUGGERNAUT
24-04-07, 18:57

כמובן שתוכל, אבל זה לא יהיה ממש יעיל....הרגשיות לאיסולין יורדת באחוזי שומן גבוהים, מה שאומר שהיה לך יותר קשה לבנות שריר

Bullet
24-04-07, 18:59
קשר הדוק:
Forbes GB. Body fat content influences the body composition response to nutrition and exercise
In most situations involving a significant change in body weight, both fat-free body mass (FFM) and body fat participate, but the relative contribution of FFM and fat to the total weight change is influenced by the initial body fat content. Overfeeding: In experiments of at least 3-weeks' duration, the weight gain of thin people comprises 60-70% lean tissues, whereas in the obese it is 30-40%. Underfeeding: In humans, there is an inverse curvilinear relationship between initial body fat content and the proportion of weight loss consisting of lean tissue. The same trend holds for animals and birds, including loss during hibernation. Another factor is the magnitude of the energy deficit: as energy intake is reduced, lean tissue makes up an increasing fraction of the total weight loss. Exercise: If individuals lose much weight with exercise, the result is usually some loss of lean tissue as well as fat, and once again the proportion of lean loss to total weight loss is greater in thin people than in those who have larger body fat burdens. Members of twin pairs often differ in weight. In thin individuals, lean accounts for about half of the intrapair weight difference, whereas in the obese it accounts for only one quarter. Body fat content must be taken into account in evaluating body composition changes induced by nutrition and exercise.

eumail20000
24-04-07, 19:51
מה זה אומר? שלאנשים שמנים קשה יותר לפתח שרירים?
אני חשבתי שדווקא להיפך.

או קי אני מוריד את מס' הקלוריות שלי ליום ובעיקר את הפחמימות.

Bullet
24-04-07, 19:55
מה זה אומר? שלאנשים שמנים קשה יותר לפתח שרירים?

בדיוק. וזה אומר גם שבחיטוב יותר קל להם לשמור על השריר כל עוד הם שמנים :wiggle:

eumail20000
24-04-07, 20:13
בדיוק. וזה אומר גם שבחיטוב יותר קל להם לשמור על השריר כל עוד הם שמנים :wiggle:
וכל זה רק בגלל הפחתת הרגישות לאינסולין בקרב אנשים שמנים?

Bullet
24-04-07, 20:20
וכל זה רק בגלל הפחתת הרגישות לאינסולין בקרב אנשים שמנים?
חוץ מהקטע שההורמונים לא נופלים כ"כ חזק לרצפה... כן. רגישות נמוכה לאינסולין=הגוף מעדיף להשתמש בשומן מאשר בפחממות לאנרגיה. וכתוצאה מכך, הגלוקוניאוגנזיס מהחלבונים פוחת כי רקמות מסויימות יכולות להשתמש בשומן במקום בפחממות.

eumail20000
24-04-07, 20:38
חוץ מהקטע שההורמונים לא נופלים כ"כ חזק לרצפה... כן. רגישות נמוכה לאינסולין=הגוף מעדיף להשתמש בשומן מאשר בפחממות לאנרגיה. וכתוצאה מכך, הגלוקוניאוגנזיס מהחלבונים פוחת כי רקמות מסויימות יכולות להשתמש בשומן במקום בפחממות.
מה כוונתך לגבי ההורמונים?
מאיזה אחוז שומן הרגישות לאינסולין יורדת בצורה משמעותית?
תודה מראש לתשובתך.

Bullet
24-04-07, 20:53
מה כוונתך לגבי ההורמונים?
מאיזה אחוז שומן הרגישות לאינסולין יורדת בצורה משמעותית?
תודה מראש לתשובתך.
הכוונה היא שהורמונים כמו הטסטסטרון נוטים ליפול מהר יותר על אחוזי שומן נמוכים מאשר על אחוזי שומן גבוהים. זה הגיוני בגלל האבולוציה. לפני עשרה אלף שנה אם לא היה לך אוכל והיית רעב וגם לא היה עליך שומן, אז אין טעם להביא ילדים (טסטסטרון... הורמון אנדרוגני-מיני) כשאין לך את האוכל להאכיל אותם.

מאיזה אחוז זה תלוי בבן אדם. יש אנשים שהם רגישים לאינסולין טבעית, ויש שלא.
זה תלוי גם באחוז שומן המועדף על הגוף שלך.
בבקשה.

מתן18
24-04-07, 20:58

וואי אתה רציני?..אתה יכול לפרט יותר בבקשה?

eumail20000
24-04-07, 21:11
הכוונה היא שהורמונים כמו הטסטסטרון נוטים ליפול מהר יותר על אחוזי שומן נמוכים מאשר על אחוזי שומן גבוהים. זה הגיוני בגלל האבולוציה. לפני עשרה אלף שנה אם לא היה לך אוכל והיית רעב וגם לא היה עליך שומן, אז אין טעם להביא ילדים (טסטסטרון... הורמון אנדרוגני-מיני) כשאין לך את האוכל להאכיל אותם.

מאיזה אחוז זה תלוי בבן אדם. יש אנשים שהם רגישים לאינסולין טבעית, ויש שלא.
זה תלוי גם באחוז שומן המועדף על הגוף שלך.
בבקשה.
1. אז אני יכול לדעת לאיזה אחוז שומן אני יכול להגיע? נראה לי שזה משמעותי רק לגבי אנשים ממש ממש שמנים ולא על 20% אחוז שומן.
2. מה עדיף? - הפחתת אינסולין או הפחתת טוסטרון.

בקיצור אני רוצה מאסה - אני אוריד מעט את הפחמימות וזהו.
אני ממש לא בקטע של חיטוב וגם אז רק אאבד שריר ויהיה לי יותר גרוע ובכלל לא אצליח להשיג את מטרתי. מאסה מאסה ועוד מאסה.

Bullet
24-04-07, 21:17
אתה 20% שומן. זה שמן. תעשה חיטוב עד ל~10% ואז מסה.
הפחתת טסטסטרון אף פעם לא עדיף אבל איך הגעת לשאלה 2?

Vin diesel
24-04-07, 21:19
וואי אתה רציני?..אתה יכול לפרט יותר בבקשה?
מה יש לפרט?מה לא ברור?

eumail20000
24-04-07, 21:30
אתה 20% שומן. זה שמן. תעשה חיטוב עד ל~10% ואז מסה.
הפחתת טסטסטרון אף פעם לא עדיף אבל איך הגעת לשאלה 2?

מצחיק להגיד עלי שמן כי אני נראה סטנדרטי לחלוטין ואפילו עם נטייה להיות רזה במראה הכללי, אחוזי השומן לא נראים עלי בכלל.
אם אני אעשה חיטוב ל 10 (פחות פחמימות) ואז עוד פעם מאסה (הוספת פחמימות) אז אני אאבד שריר בחיטוב ואעלה אותו שוב במאסה - אז מה יוצא מכל העניין הזה?
אמרת שאצל שמנים יש יותר טוסטרון - זה טוב לפתוח שרירים לא?

תודה מראש לתשובתך.

Bullet
24-04-07, 21:37
מצחיק להגיד עלי שמן כי אני נראה סטנדרטי לחלוטין ואפילו עם נטייה להיות רזה במראה הכללי, אחוזי השומן לא נראים עלי בכלל.
אם אני אעשה חיטוב ל 10 (פחות פחמימות) ואז עוד פעם מאסה (הוספת פחמימות) אז אני אאבד שריר בחיטוב ואעלה אותו שוב במאסה - אז מה יוצא מכל העניין הזה?
אמרת שאצל שמנים יש יותר טוסטרון - זה טוב לפתוח שרירים לא?

תודה מראש לתשובתך.
אמרת 20%. 20% זה שמן.
אתה לא מחטב עם פחות פחממות, אתה מחטב עם פחות קלוריות. הגיוני שתוריד פחממות אבל הכי חשוב זה להוריד קלוריות שיהיה מאזן קלורי שלילי. אם תעשה את זה נכון אתה לא תאבד הרבה שריר בחיטוב אם בכלל. לא אמרתי שלשמנים יש יותר טסטסטרון. אמרתי שכששמנים עושים דיאטה, הטסטסטרון והורמונים אחרים שקשורים לחילוף חומרים נופלים פחות. אבל זה לא קשור, כי השמן צריך לעשות חיטוב ארוך והרזה חיטוב קצר אם בכלל.

eumail20000
24-04-07, 21:41
אמרת 20%. 20% זה שמן.
אתה לא מחטב עם פחות פחממות, אתה מחטב עם פחות קלוריות. הגיוני שתוריד פחממות אבל הכי חשוב זה להוריד קלוריות שיהיה מאזן קלורי שלילי. אם תעשה את זה נכון אתה לא תאבד הרבה שריר בחיטוב אם בכלל. לא אמרתי שלשמנים יש יותר טסטסטרון. אמרתי שכששמנים עושים דיאטה, הטסטסטרון והורמונים אחרים שקשורים לחילוף חומרים נופלים פחות. אבל זה לא קשור, כי השמן צריך לעשות חיטוב ארוך והרזה חיטוב קצר אם בכלל.

אם כך רציתי לדעת עוד משהו שמטריד אותי בבקשה:
קראתי שטיפוסים אנדומורפיים מתאפיינים באחוז שומן גבוה אך עם זאת נטיה לפתח שרירים ביתר קלות.
זה לא מסתדר לי עם הקטע של הפחתת הרגישות לאינסולין.

אם אני ממשיך עכשיו עם מאזן קלוריות חיובי אבל פחות מעכשיו , אני לא אוריד ככה אחוזי שומן?

Moshe
24-04-07, 21:51
קשר הדוק:
Forbes GB. Body fat content influences the body composition response to nutrition and exercise
In most situations involving a significant change in body weight, both fat-free body mass (FFM) and body fat participate, but the relative contribution of FFM and fat to the total weight change is influenced by the initial body fat content. Overfeeding: In experiments of at least 3-weeks' duration, the weight gain of thin people comprises 60-70% lean tissues, whereas in the obese it is 30-40%. Underfeeding: In humans, there is an inverse curvilinear relationship between initial body fat content and the proportion of weight loss consisting of lean tissue. The same trend holds for animals and birds, including loss during hibernation. Another factor is the magnitude of the energy deficit: as energy intake is reduced, lean tissue makes up an increasing fraction of the total weight loss. Exercise: If individuals lose much weight with exercise, the result is usually some loss of lean tissue as well as fat, and once again the proportion of lean loss to total weight loss is greater in thin people than in those who have larger body fat burdens. Members of twin pairs often differ in weight. In thin individuals, lean accounts for about half of the intrapair weight difference, whereas in the obese it accounts for only one quarter. Body fat content must be taken into account in evaluating body composition changes induced by nutrition and exercise.
מעניין לא ידעתי , תודה..
אני אנסה לחקור עוד על הנושא :wiggle:

Bullet
24-04-07, 21:58
אם כך רציתי לדעת עוד משהו שמטריד אותי בבקשה:
קראתי שטיפוסים אנדומורפיים מתאפיינים באחוז שומן גבוה אך עם זאת נטיה לפתח שרירים ביתר קלות.
זה לא מסתדר לי עם הקטע של הפחתת הרגישות לאינסולין.

אם אני ממשיך עכשיו עם מאזן קלוריות חיובי אבל פחות מעכשיו , אני לא אוריד ככה אחוזי שומן?
אתה תוריד אחוזי שומן אם תעלה בשריר נקי. אבל זה יהיה בעיקר אם אתה מתאמן חדש, כמה חודשים ספורים במכון. אבל גם אם ככה, אז מתמטית זה לא משתלם כדי להוריד % שומן. עצה שלי, תעשה חיטוב.

בקשר לאנדומורפים,מזומורפים, אקטומורפים- זה לא מתחלק ל3 קבוצות. זה הרבה יותר מורכב.
הנטיה לפתח שרירים בקלות היא בגלל חילוף חומרים איטי, והעדר Adaptive Thermogenesis. זה לא כזה יתרון גדול. נניח לאקטומורפים יש חילוף חומרים גבוה, ולחלק מהם יש אפילו Non Exercise adaptive thermogenesis- כשהם אוכלים נניח 400 קלוריות יותר מהתחזוקה (שהיא גם ככה מאוד גדולה) החילוף חומרים שלהם עולה בצורה ספונטנית. ואז הם לא מעלים שריר ומתבכיינים. וכשמסיבה כלשהי הם לא מתאמנים, או שלא אוכלים מספיק בגלל החילוף חומרים הגבוה שלהם, השריר מתפרק לו. אפשר להגיד שלאנדומורפים יש פחות נטיה לפרק שריר.
כמובן שהם בונים פחות שריר מהמזומורפים.

ואתה לא הבנת. רגישות נמוכה לאינסולין זה לא טוב. זה מונע מחלבון לברוח מהשרירים, אבל גם מונע מקלוריות להכנס לתוך השרירים, ולהגדיל אותם. במסה אנחנו רוצים רגישות גבוהה לאינסולין. בחיטוב נמוכה.

אתה נראה כמו בן אדם רציני. אני מציע לך לעבור על השרשורים הנעוצים "האשכולות הכי טובים בפורום תזונה"

eumail20000
24-04-07, 22:14
קודם כל קבל את התרשמותי מהידע הנרחב שלך.
אני מתאמן חדש (חזרתי לאחר כמה שנות הפסקה) , השרירים שלי בינתיים גדלים מאד יחד עם אחוזי השומן.
אני חושש מאד להכנס לחיטוב כי אני לא ממש יודע איך לשעות זאת ביעילות ללא איבוד שריר.
כרגע אני מוריד מהקלוריות בתקווה לבנות שריר וע"י כך לשנות את מאזן שריר \ שומן אצלי.

תודה לך על כל העזרה - תותח אתה.

Bullet
24-04-07, 22:21
תקרא את מדריך החיטוב של משה. ממליץ עליו בחום

eumail20000
24-04-07, 22:24
תקרא את מדריך החיטוב של משה. ממליץ עליו בחום
אפשר לקבל לינק בבקשה?

Bullet
24-04-07, 22:25
שים את זה (http://www.atraf-f.net/or/showthread.php?t=15597) במועדפים

eumail20000
24-04-07, 22:26
זה גם טוב?
http://www.israelbody.org/Index.asp?ArticleID=108&CategoryID=81&Page=1

Bullet
24-04-07, 22:29
זה בסדר אבל המדריך חיטוב של משה (http://www.atraf-f.net/or/showthread.php?t=8395) יותר מעודכן, מדוייק ומפורט. המאמרים מיושנים.

eumail20000
24-04-07, 22:30
זה בסדר אבל המדריך חיטוב של משה (http://www.atraf-f.net/or/showthread.php?t=8395) יותר מעודכן, מדוייק ומפורט. המאמרים מיושנים.
תודה רבה על הכל ידידי.