PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה בקשר לתוכנית

roy555
25-04-07, 23:29
נכון להיום אני מתאמן בשיטת Abc (עם דגש על הידיים) 5 פעמים בשבוע.
בזמן האחרון חלה אצלי קצת תקיעה ורוב הזמן הגוף תפוס.
יכול להיות שהתקיעה (במיוחד באיזור הידיים) נובעת מעומס אימונים?

ועל הדרך גם, מה האפקטיביות של תוכנית Abcd לעלייה במאסה?

בתודה.

ran_z
25-04-07, 23:52
1. יכול להיות, ואף יכול להיות מאוד.
2. אפקטיבי או לא, בהמשך הדרך אתה מוזמן לנסות, לכל תוכנית יש את מידת האפקטיביות ואת "הסיפורים שלה", אתה יכול לבדוק איך היא עובדת עליך, אני אישית אוהב Abcd.

roy555
25-04-07, 23:59
הבעיה אצלי בabcd היא שאני לא מרגיש מסופק מבחינת המרווח בין האימון.
זה לא קצת מרווח גדול מדי?

ran_z
26-04-07, 00:28
על מה אתה מדבר? על מרווח של שבוע אימון בין שריר לשריר?
תראה, יהיו שיגידו שזה לא אפקטיבי המרווח הגדול הזה, אבל זה סה"כ שיטת אימון מיני רבים.
אני לא רואה את זה בתור שריר פעם בשבוע כל עוד אני מקפיד על בחירת תרגילים מורכבת ונכונה מבחינתי.

אז ביום ראשון אני מאמן את החזה והיד הקידמית. (היד האחורית עובדת חזק ומעולה בתרגילי החזה המורכבים).
יום שני רגליים ובטן.
שלישי מנוחה.
יום רביעי כתפיים טרפזים ואמות (גם כאן בתרגילי הלחיצות המורכבות לכתפיים היד האחורית עובדת יפה אבל רחוק מאוד מהרגשה שלהם כמו לאחר אימון חזה טוב.
חמישי גב ויד אחורית, בגב שוב דגש על עבודה מורכבת עם לא מעט תרגילי חתירות בסופינציה, מה שיתן עבודה חזקה ועצימה מאוד שוב ליד הקידמית (שלאחר אימון עצים של 5-6 חזרות בסופינציה, הדומס יהיה אצלי חזק יותר מאשר אימון בייספס עצמו, שאצלי נע בטווחי 8-12 בדר"כ)
בתרגילי היד האחורית יכנסו מרבית התרגילים כמו לחיצה באחיזה צרה, מה שיכניס את החזה כאגוניסט משני, וגם מקבילים בתוספת משקל מה שיערב לא מעט שוב את שריר החזה (סיבים תחתונים).

אז נכון בגדול זה נקרא לאמן שריר פעם בשבוע, אבל כפי שהדגמתי לך, עם בחירת חלוקת שרירים ותרגילים נכונה, זה לא בדיוק חייב להראות כך.
אבל שוב, זה שיטת תוכנית מיני רבים, אני משתדל להתנסות ולגוון בין כולם.