PDA

צפה בגרסא המלאה : Bullet - שאלה אחת עקרונית לאחר קריאת הנעוצים

eumail20000
26-04-07, 13:37
השאלה מיועדת לכולם ול Bullet בפרט.
1. אני מקווה שלא אקבל על הראש בגלל הכותרת הלא הכי אינפורמטיבית , פשוט אין פה מערכת העברת הודעות פרטיות ולא מצאתי כותרת אחרת.
2. קראתי את הנעוצים כהמלצתך ועוד כמה מאמרים מהאתר בנושא תזונה:
2.1 ראיתי שהכל מבוסס על כל מיני חישובים של משקל גוף כפול X לחיטוב או למאסה. מס' חלבונים
נדרשים - 2 כפול משקל גוף ועוד כל מיני נוסחאות לכל מיני מטרות של מתאמנים.
2.2 עברתי על מס' תפריטים לחיטוב \ למאסה ועוד...
נראה לי שלכאורה כל השיטות הללו עלולות להחטיא את מטרתם במקרים רבים.
אני למשל מכיר את גופי יותר טוב מכל אדם אחר, יש לי קצב חילוף חומרים מסויים (די מהיר) , יש לי דווקא נטייה להרזיה , לכולנו יש ימים קצת יותר לחוצים ויותר רגועים , הרבה עבודה או פחות וכו.. החיים שלנו דינמיים למזלנו ולא מכניים.
אז איך אפשר לחשב עבורי בצורה כ"כ יבשה כמה אני צריך לאכול ביום כדי להוריד שומן או להעלות מאסה?
איך אפשר לתת לאדם תפריט ע"ס משקלו ואחוזי השומן שלו מבלי לקחת בחשבון גם את סדר יומו , חילוף החומרים שלו, נטייתו הטבעית לשריפת קלוריות.
לא מסתדר לי הקטע של המדע המדוייק לכאורה בנושא התזונה לעומת המדע ה"כ לא מדוייק של המתאמן האינדודואלי.
מודה מראש לתשובתך.

Bullet
26-04-07, 13:47
חישוב כמה חלבון אתה צריך זה לא קשור לחילוף חומרים.
חישוב כמה קלורית אתה צריך כן קשור לחילוף חומרים. וקשור גם לרמת פעילות

eumail20000
26-04-07, 13:52
חישוב כמה חלבון אתה צריך זה לא קשור לחילוף חומרים.
חישוב כמה קלורית אתה צריך כן קשור לחילוף חומרים. וקשור גם לרמת פעילות
או קי אז נשים את החלבון בצד.
לא ראיתי בשום מקום שלוקחים את נושא חילוף החומרים בחשבון.
קראתי באחד המאמרים פה שיש לאכול ארחי אימון 0.8-1 כפול משקל גוף פחמימות.
כלומר במקרה שלי 80 פחמ' (80 קילו) , איפה עניין עצימות האימון , חילוף חומרים ועוד...?
כמו כן , איך תזונאי יכול לדעת מה קצב חילוף החומרים שלי?

Bullet
26-04-07, 14:03
או קי אז נשים את החלבון בצד.
לא ראיתי בשום מקום שלוקחים את נושא חילוף החומרים בחשבון.
קראתי באחד המאמרים פה שיש לאכול ארחי אימון 0.8-1 כפול משקל גוף פחמימות.
כלומר במקרה שלי 80 פחמ' (80 קילו) , איפה עניין עצימות האימון , חילוף חומרים ועוד...?
כמו כן , איך תזונאי יכול לדעת מה קצב חילוף החומרים שלי?
אין פה את עניין עצימות האימון... זה לא כזה קריטי.
הממ תזונאי לא יכול לדעת. אתה יכול ללכת לעשות בדיקת חילוף חומרים במנוחה (BMR). יש בוינגייט.

eumail20000
26-04-07, 14:09
אין פה את עניין עצימות האימון... זה לא כזה קריטי.
הממ תזונאי לא יכול לדעת. אתה יכול ללכת לעשות בדיקת חילוף חומרים במנוחה (BMR). יש בוינגייט.
בדיוק - זאת בדיוק השאלה שלי.
איך אני יכול להשתמש בכל הנוסחאות והתפריטים שיש באתר ללא לקיחה בחשבון של קצב חילוף החומרים שלי ונטייתי הטבעית המוגברת יחסית לשריפת קלוריות.
רק שתבין אותי - אני כרגע כמעט 20% אחוז שומן על תפריט מסויים כי אני ניסיתי לאכול הרבה מאז שהתחלתי להתאמן , מפסיק שאוריד קצת קלוריות או שיעברו עלי כמה ימים אינטנסיביים ואני יורד חזרה לאיזור 10%.
דיאטת חיטוב כמו שיש פה באתר או נוסחא של פחמימות לחיטוב = משקל גוף כפול 2 תגרום לי לאיבוד כל מסת השריר ולהפיכתי לשחיף מצוי.
עכשיו הבנת את כוונתי?

יותם טלר
26-04-07, 14:29
לפותח הפוסט -
ברור כשמש, שכל מקרה יהיה לגופו, ומחשבוני קלוריות כאלו ואחרים לעולם לא יקלעו ב-100% לצרכיו של כל אחד.
למרות זאת, הם נותנים אחלה נקודת פתיחה, כי הסטייה לא יכולה להיות גדולה עד כדי פספוס מוחלט, אתה לא תתחיל לצורך העניין תפריט מסה ותרד במשקל, או תפריט חיטוב ותעלה במשקל.

כאן באה לידי ביטוי הלמידה האמפירית שלך, עד כמה טוב ומהר תדע לווסת את נקודת הפתיחה שלך (שסופקה ע"י המחשבון) בהתאם לתוצאות שאתה רואה בשטח. אותה התאמה שאתה מבצע לתפריט יכולה להיות מהותית יותר או פחות.

מקרים לדוגמה, על רגל אחת:

- אם בנית לך תפריט עלייה במסה, אך הבחנת שלאחר שבועיים משקלך כבר אינו עולה ואינך מתחזק עוד - תבין שעליך להוסיף עוד 200 קלוריות, ולעשות הערכת מצב עוד שבועיים.
- אם בנית לך תפריט חיטוב, ולמרות העובדה שהינך בגירעון קלורי יחסית מתון, אתה מרגיש חלש - נסה להקצות עוד קלוריות עבור פחמימות, על חשבון אבות מזון אחרים.
- אם אתה מרגיש בתנודות וחוסר יציבות ברמות האנרגיה שלך לאורך היום - נסה להפחית את העומס הגליקמי של הארוחות המרכזיות שלך.

**הערה: אני מאמין, שאתה מגזים לחלוטין בחושבך שתרד 10% שומן בכמה ימים רק ע"י שינויים כאלה ואחרים באורח החיים.

aviran_p
26-04-07, 14:35
למגיב מעליי, קודם כל הכבוד על התגובה באמת תגובה לעניין!
ואני מגיב פה רק כי התרשמתי מהחיטוב בתמונה שלך, תעלה תמונות לזירת הגולשים אחי.

eumail20000
26-04-07, 14:36
לפותח הפוסט -
ברור כשמש, לכל מקרה יהיה לגופו, ומחשבוני קלוריות כאלו ואחרים לעולם לא יקלעו ב-100% לצרכיו של כל אחד.
למרות זאת, הם נותנים אחלה נקודת פתיחה, כי הסטייה לא יכולה להיות גדולה עד כדי פספוס מוחלט, אתה לא תתחיל לצורך העניין תפריט מסה ותרד במשקל, או תפריט חיטוב ותעלה במשקל.

כאן באה לידי ביטוי הלמידה האמפירית שלך, עד כמה טוב ומהר תדע לווסת את נקודת הפתיחה שלך (שסופקה ע"י המחשבון) בהתאם לתוצאות שאתה רואה בשטח. אותה התאמה שאתה מבצע לתפריט יכולה להיות מהותית יותר או פחות.

מקרים לדוגמה, על רגל אחת:

- אם בנית לך תפריט עלייה במסה, אך הבחנת שלאחר שבועיים משקלך כבר אינו עולה ואינך מתחזק עוד - תבין שעליך להוסיף עוד 200 קלוריות, ולעשות הערכת מצב עוד שבועיים.
- אם בנית לך תפריט חיטוב, ולמרות העובדה שהינך בגירעון קלורי יחסית מתון, אתה מרגיש חלש - נסה להקצות עוד קלוריות עבור פחמימות, על חשבון אבות מזון אחרים.
- אם אתה מרגיש בתנודות וחוסר יציבות ברמות האנרגיה שלך לאורך היום - נסה להפחית את העומס הגליקמי של הארוחות המרכזיות שלך.

**הערה: אני מאמין, שאתה מגזים לחלוטין בחושבך שתרד 10% שומן בכמה ימים רק ע"י שינויים כאלה ואחרים באורח החיים.
תודה על תשובתך המפורטת.
בקיצור אתה אומר להיוך קשוב לגוף כל הזמן ולמצוא את נק' האיזון האידאלית ככל האפשר.
אולי הגזמתי עם ה 10 אחוז אבל בהחלט יש לי נטיה גדולה דווקא לרזות ולא להשמין ולכן דיאטת חיטוב של 2 כפול משקל גוף תהפוך אותי לאנורקס.

Bullet
26-04-07, 14:37
עכשיו הבנת את כוונתי?
לא.

eumail20000
26-04-07, 15:12
לא.
אז לא משנה -
התשובה Carnivore מספקת אותי.
תודה ידידי.