PDA

צפה בגרסא המלאה : כמה שאלות בנושא אימוני בטן, אלכסונים וכו'...

עבו
26-04-07, 19:33
ערב טוב כמה שאלות שיש לי על אימוני בטן...
יש פה מישהו שעובד על התרגיל הזה לאלכסונים או שזה שולי ביותר שאנשים לא עובדים על זה?
http://www.exrx.net/WeightExercises/Obliques/DBSideBend.html

ומי שנמצא במאסה לא עובד כמעט על הבטן רק שהוא נכנס לחיטוב הוא מתחיל לעבוד טוב על הבטן או שזה רק נדמה לי פה?

תודה..!

shai224
26-04-07, 19:49
טוב אז לשאלתך אחי!
התרגיל הנ"ל אצלי לפחות ובכלל הקטע של עבודה על אלכסונים לא הולכת כל כך , הכוונה היא ששרירי הבטן הם שריר אחד בסופו של דבר , וברגע שאתה עובד על הבטן לרוב אתה מחזק את השריר ולא תמיד מבליט אותו החוצה.
מה שיבליט לך את השרירי האלכסוניים ובכללי את הריבועי הבטן בסופו של דבר זהו האימון האירובי!
לדעתי , אם אתה מאוד רוצה להכנס חזק לכל הקטע של עבודה על שרירי הבטן אז אתה יכול לשלב תרגילי אלכסונים בכפיפות של זווית של 45 מעלות והרמת הידיים לצדדים , כל יד בנפרד כמובן.
ולשאלתך השנייה , לרוב מי שבמאסה למיטב ידיעתי כן עובד על הבטן כי בסופו של דבר אסור להזניח את השריר הזה כי הוא לא נמצא שם בתור מובן מאליו אם אתה מבין למה אני מתכוון...
הרבה תרגילים באים גם מתוך שרירי בטן חזקים!
והעניין במאסה זה שכמובן כפי שציינתי ממשיכים לעבוד על שרירי הבטן -אבל- לא נותנים דגש חזק ורציני כמו בתקופת חיטוב , שבה שרירי הבטן יותר מתבלטים לך כיוון שאתה נכנס גם לתקופה שבה אתה משלב אירובי ובכך שורף את השומן ש"נצבר" לך בתקופת המאסה!
מקווה שעזרתי!

דין.
26-04-07, 20:34
טוב אז לשאלתך אחי!
התרגיל הנ"ל אצלי לפחות ובכלל הקטע של עבודה על אלכסונים לא הולכת כל כך , הכוונה היא ששרירי הבטן הם שריר אחד בסופו של דבר , וברגע שאתה עובד על הבטן לרוב אתה מחזק את השריר ולא תמיד מבליט אותו החוצה.
מה שיבליט לך את השרירי האלכסוניים ובכללי את הריבועי הבטן בסופו של דבר זהו האימון האירובי!
לדעתי , אם אתה מאוד רוצה להכנס חזק לכל הקטע של עבודה על שרירי הבטן אז אתה יכול לשלב תרגילי אלכסונים בכפיפות של זווית של 45 מעלות והרמת הידיים לצדדים , כל יד בנפרד כמובן.
ולשאלתך השנייה , לרוב מי שבמאסה למיטב ידיעתי כן עובד על הבטן כי בסופו של דבר אסור להזניח את השריר הזה כי הוא לא נמצא שם בתור מובן מאליו אם אתה מבין למה אני מתכוון...
הרבה תרגילים באים גם מתוך שרירי בטן חזקים!
והעניין במאסה זה שכמובן כפי שציינתי ממשיכים לעבוד על שרירי הבטן -אבל- לא נותנים דגש חזק ורציני כמו בתקופת חיטוב , שבה שרירי הבטן יותר מתבלטים לך כיוון שאתה נכנס גם לתקופה שבה אתה משלב אירובי ובכך שורף את השומן ש"נצבר" לך בתקופת המאסה!
מקווה שעזרתי!

קודם כל שרירי הבטן הם לא שריר אחד, אבל אתה צודק שבתרגילים פשוטים ומוכרים לבטן, במידה ומבצעים אותם כמו שצריך, כל שרירי הבטן עובדים טוב ולכן לדעתי אין כל צורך בעבודה מבודדת לאלכסונים. אבל זה לא חוק ואם בא לו לתת דגש לאלכסונים הוא יכול. אבל אלכסונים מפותחים מדי אצל אנשים מסויימים יכולים לגרום הבטן להראות נפוחה קצת.

לגבי מה שיבליט לו את הריבועים זה תזונה נכונה שתוביל לאחוזי שומן מספיק נמוכים בשביל "לאפשר" לריבועים לבלוט. חשוב לזכור שאירובי בסופו של דבר הוא כלי להגדלת הגרעון הקלורי (להוציא יותר אנרגיה ממה שמכניסים) וגם בלעדיו אפשר לרדת באחוזי שומן. כמובן שאני לא אומר פה לוותר על אירובי, להפך אני אחד התומכים הכי גדולים של אירובי גם בחיטוב וגם במסה בגלל שלל יתרונות, אבל אני רק מדגיש שהוא לא גורם שאי-אפשר בלעדיו.

עבו
26-04-07, 21:21
וואלה תשובות לעניין דין ושי תודה רבה!