PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה לגבי רמת טסטוסטרון בגיל 17....

dorav
06-09-06, 15:32
שלום לכולם,
היום המורה לספורט שלי, שהוא מבין בכל הנושא של חד"כ והוא גם המנהל של החד"כ בו אני מתאמן, אמר לי שבגילי - 17 רמת הטסטוסטרון היא עדיין נמוכה, ולכן העלייה במסה היא יותר קשה בגיל הזה, והגדילה והתפתחות השרירים לא בשיאה, כלומר למרות שאחד בן 23 נגיד עובד בדיוק כמו שאני עובד ונכון, הוא ישיג תוצאות בזמן הרבה יותר קצר, יגדיל את מסת השריר וינצל את הפוטנציל גדילה שלו יותר ממני שאני בן 17.
אני מוצא לנכון שהוא צודק, כי אני רואה אנשים בני 20-23 שמתאמנים פחות ממני לא מסודר והם גדלים בקצב לעומתי, שאני עובד נכון וגם התזונה שלי נכונה בערך חצי שנה והתוצאות לא מרשימות והשרירים לא גדלים במהירות.
אין ספק שרמת טסטוסטרון תלויה גם בגנטיקה של הגוף, כל גוף מגיב אחרת.
אבל השאלות שעלו לי מתוך הדברים הנ"ל היו:

1) האם להתאמן באופן פחות אינטנסיבי כלומר 3 פעמים בשבוע ולא 4, כי הרי במילא כמה שאני אגרה את השריר הוא לא יגדל באופן משמעותי? ועדיף לחכות לגיל 20-23 ככה ואז להתאמן....?

2) שאלה לא הכי קשורה לזה אבל אני כרגע בכיתה י"ב, והתאמנתי חצי שנה בערך בחד"כ, האם כדאי להפסיק להתאמן מפני שבצבא לא יהיה לי זמן להתאמן וכל מסת השריר שהצלחתי להשיג תרד לטימיון?
וחבל שאני סתם מתאמן ובעוד שנה אחזור לנק' המוצא....

3) האם האימונים בחד"כ יכולים לפגוע ברמת הטסטוסטרון?כלומר להוריד אותה או משהו במשך הזמן?

תודה מראש על התשובות:happy:

Amit
06-09-06, 16:11
דבר ראשון רמת טסט זה דבר די אינדבדואלי יש אנשים צעירים וגדולים מאוד גם בגיל 17 לעומת אנשים בני 23 כל אחד והרמת טסט שלו
1 אל תגיד אני ממילא לא יגדל אני מכיר ילדים בני 16 שמתאמנים וגודלים יפה מאוד תתאמן הכי טוב שאתה יכול ותן את המקסימום שלך
2 החלטה שלך אבל קרוב לוודאי שהרבה אירובי בצבא ומחסור באוכל לא יעזרו לך לגדול\לשמר את התוצאות
3 ממש לא ואפילו להפך

-Bk
06-09-06, 16:30
1. גילאי 17-18 יש הכי הרבה טסט'
2. היא לא תרד לתמיון + יש כזה דבר שנקרא זכרון שריר, מה שאומר שגם אם כן תלך המסה יותר קל להחזיר אותה מאשר להשיג אותה בפעם הראשונה...
3.אימונים נכונים בדרך כלל מעלים ...

dorav
06-09-06, 18:32
2. היא לא תרד לתמיון + יש כזה דבר שנקרא זכרון שריר, מה שאומר שגם אם כן תלך המסה יותר קל להחזיר אותה מאשר להשיג אותה בפעם הראשונה...

אוקיי אז איך אתה מסביר את העובדה שגברים בגיל ה-20+ שהם לא ותיקים יחסית מצליחים לגדול יותר יפה מנערים בשכבה שלי שמתאמנים סדיר וממני(אני מתאמן ב7 חודשים)....?
ואני לא מדבר על בודדים אלא על הרוב שעובד נכון.

ועל מה אתה מתבסס שאתה אומר שבגיל 17-18 יש הכי הרבה טסט'?
יש לך מחקר בנושא?מאמר?

jonathan
06-09-06, 19:55
המדריך לחדר כושר שלי,שמעו קטעים:
אני סתם מדבר עם חבר שלי במכון,פתאום המאמן כזה בא עובר עושה לי..פייה גדל הבחור,אז חבר שלי אמר,כן זה בגלל האבקה בגלל האבקה,אז הוא אמר,אה אתה לוקח אבקת חלבונים?עניתי כן
הוא ענה שזה לא טוב לגיל שלי,זה בזבוז כסף,שבגיל שלי אין לי מספיק את ההורמון כדי לגדל שרירים,אמרתי אה אתה מתכוון לטסטוסטרון?אז הוא אמר..כן כן..מה שאמרת,אז אמרתי עובדה שאני גדל,הוא אמר,אתה עולה במשקל אבל לא בשרירים,השרירים שלך לא גדלים,אז אמרתי לו,אבל גם השומן לא גדל,אז השרירים שלי גדלים ורואים אפילו,אז הוא אמר,המשקל שלך רק גדל לא השרירים
זה הכי קרע אותי,אחרי זה הסתלבטתי עליו עם חבר שלי על מה שהוא אמר"המשקל רק גדל לא השרירים"
בקיצור שאלתי אותו מה זה משקל,מסת מה?אז הוא אמר משקל בכללי

בקיצור אידיוט!

dorav
06-09-06, 21:14
חחח ככה רוב המדריכים בארץ(אבל לא כולם)

ולגבי השאלה שלי:
צטט:
במקור פורסם על ידי -Bk

אוקיי אז איך אתה מסביר את העובדה שגברים בגיל ה-20+ שהם לא ותיקים יחסית מצליחים לגדול יותר יפה מנערים בשכבה שלי שמתאמנים סדיר וממני(אני מתאמן ב7 חודשים)....?
ואני לא מדבר על בודדים אלא על הרוב שעובד נכון.

ועל מה אתה מתבסס שאתה אומר שבגיל 17-18 יש הכי הרבה טסט'?
יש לך מחקר בנושא?מאמר?

NarkoMan
06-09-06, 21:57
המדריך לחדר כושר שלי,שמעו קטעים:
אני סתם מדבר עם חבר שלי במכון,פתאום המאמן כזה בא עובר עושה לי..פייה גדל הבחור,אז חבר שלי אמר,כן זה בגלל האבקה בגלל האבקה,אז הוא אמר,אה אתה לוקח אבקת חלבונים?עניתי כן
הוא ענה שזה לא טוב לגיל שלי,זה בזבוז כסף,שבגיל שלי אין לי מספיק את ההורמון כדי לגדל שרירים,אמרתי אה אתה מתכוון לטסטוסטרון?אז הוא אמר..כן כן..מה שאמרת,אז אמרתי עובדה שאני גדל,הוא אמר,אתה עולה במשקל אבל לא בשרירים,השרירים שלך לא גדלים,אז אמרתי לו,אבל גם השומן לא גדל,אז השרירים שלי גדלים ורואים אפילו,אז הוא אמר,המשקל שלך רק גדל לא השרירים
זה הכי קרע אותי,אחרי זה הסתלבטתי עליו עם חבר שלי על מה שהוא אמר"המשקל רק גדל לא השרירים"
בקיצור שאלתי אותו מה זה משקל,מסת מה?אז הוא אמר משקל בכללי

בקיצור אידיוט!
כל מה שכתבת אבל בדיוק בכל מילה ומילה גם המדריכים אצלינו במכון בדיוק !!!!!!

shahaflol
06-09-06, 23:36
עזבו לי יש מדריך שאין לו מושג מה זה חזרות שליליות, לא יודע מה זה סופר סט ושלא נדבר על דרופ סט בכלל. הבן אדם לא מבין כלום מהחיים שלו

Amit
07-09-06, 15:18
חח אני רואה לנו יש מזל במכון יש אצלנו מדריכים מעולים ורובם לא מדברים שטויות