PDA

צפה בגרסא המלאה : צברתי שומן במאסה! לא מרוצה, וצריך עזרה

rg12
27-04-07, 18:16
שלום,
התחלתי להתאמן לפני 7 חודשים בקפדנות 4 פעמים בשבוע והתחלתי לראשונה בחיי לאכול!
ולא סתם לאכול, לאכול בריא בלי שטויות וסוכר......
בקיצור, עליתי בזמן הזה 14 קילו יפים מאוד, עליתי בכוח בטירוף וגם בנפח והכל טוב ויפה.
אבל לצערי לאורך הדרך צברתי גם קצת שומן במיוחד באזור הבטן שלא מאפשר לי להוציא את הקוביות בצורה טובה, ובכלל זה לא יפה (לא בטן בטן, אבל מין ריפוד מגעיל כזה, שכבה של שומן).
בכל מקרה אני לא יודע איך להפטר או לעצור את זה, אני לא רוצה להפסיק עם המאסה כי יש לי עוד דרך ארוכה, ואין מצב שאני יעשה חיטוב.
אם אני אתחיל לעשות גם אירובי עם ליפו 6, בלי להכנס למאזן קלורי שלילי, אני יוכל להוריד קצת שומן?
זה ממש מבאס כל העסק.

Ori-Silver
27-04-07, 18:24
א.אין דבר כזה שורפי שומן,כל "השורפי שומן" הם בסה"כ מגבירים את הדופק וגורמים לך לשרוף קצת יותר קלוריות.

ב.בלי מאזן קלורי שלילי אתה לא תרד במשקל.

Homie
27-04-07, 18:27
שלום,
בקיצור, עליתי בזמן הזה 14 קילו יפים מאוד, עליתי בכוח בטירוף וגם בנפח והכל טוב ויפה.
אבל לצערי לאורך הדרך צברתי גם קצת שומן במיוחד באזור הבטן שלא מאפשר לי להוציא את הקוביות בצורה טובה, ובכלל זה לא יפה (לא בטן בטן, אבל מין ריפוד מגעיל כזה, שכבה של שומן).
בכל מקרה אני לא יודע איך להפטר או לעצור את זה, אני לא רוצה להפסיק עם המאסה כי יש לי עוד דרך ארוכה, ואין מצב שאני יעשה חיטוב.
אם אני אתחיל לעשות גם אירובי עם ליפו 6, בלי להכנס למאזן קלורי שלילי, אני יוכל להוריד קצת שומן?
זה ממש מבאס כל העסק.

תתחיל חיטוב בקטנה, תמשיך במאסה, ובימי מנוחה תיהיה במאזן שלילי של איזה 400-500 קלוריות ותעשה איזה 30-40 דקות ריצה .

rg12
27-04-07, 18:40
לא הגיוני, כי ביום אחרי אימון אני צריך להיות במאזן חיובי בשביל לגדול בעצם מהאימון האחרון, במקום לפרק שריר במאזן קלורי שלילי.

eumail20000
27-04-07, 18:43
לא הגיוני, כי ביום אחרי אימון אני צריך להיות במאזן חיובי בשביל לגדול בעצם מהאימון האחרון, במקום לפרק שריר במאזן קלורי שלילי.
נראה לי שאני בבעיה די דומה לשלך שבה אני מאד מתחבט לאחרונה.
1. כמה אחוזי שומן צברת?
2. כמה להערכתך (לפי היקפים שמדדת) עליתי בשריר מתוך כל הק"ג שעלית?- לדוג. היקף יד כמה היית וכמה אתה עכשיו?

maya
27-04-07, 21:28
זה לא הפשרי גם לרדת בשומן וגם לעלות בשריר אתה חייב להחליט מה אתה רוצה עכשיו אם השומן מפריע לך תעשה חיטוב אבל אם לא הכי משנה תמשיך לעלות, אולי תעלה תמונות שלך ואז יתנו לך ביקורת מה עדיף

Ronush
27-04-07, 21:37
לדעתי, תוריד טיפה בפחמימות למשך תקופה מסויימת עד שתגיע לתוצאה שהצבת לעצמך ואז תתחיל לעלות בהדרגה !

eumail20000
27-04-07, 21:53
לדעתי, תוריד טיפה בפחמימות למשך תקופה מסויימת עד שתגיע לתוצאה שהצבת לעצמך ואז תתחיל לעלות בהדרגה !

זה בדיוק מה שאני עושה.
יש לי בעיה דומה.

J.Viewz
28-04-07, 02:31
זה לא הפשרי גם לרדת בשומן וגם לעלות בשריר אתה חייב להחליט מה אתה רוצה עכשיו אם השומן מפריע לך תעשה חיטוב אבל אם לא הכי משנה תמשיך לעלות, אולי תעלה תמונות שלך ואז יתנו לך ביקורת מה עדיף

האמת שזה אפשרי בדרך כלל בהתחלת הדרך ובמקרים מסויימים.

Homie
28-04-07, 03:00

אתה לא מבין אתה המטרה שעומדת מאחורי זה, אתה לא אמור לפרק שריר בחיטוב,
אתה אמור לנייד שומן כדי שהגוף ישתמש בו במקור אנרגיה.
אתה אוכל כרגיל במאסה בימי אימונים, ומתאמן באותה עצימות באימונים אנאירובים
בשביל לשמר את הגודל והכוח, ובימי המנוחה, אתה במאזן שלילי,
אתה תאבד ממש קצת שריר, ממש קצת שומן, אבל לא תצטרך לעצור את המאסה
כי לא בהכרח תאבד מהכוח, אחרי איזה חודשיים ככה אני מאמין שתתחטב לרמה מספקת
ותוכל להמשיך במאסה מאיפה שהפסקת, באותו הגודל פחות או יותר והכוח.

maya
28-04-07, 07:10
האמת שזה אפשרי בדרך כלל בהתחלת הדרך ובמקרים מסויימים.
לפי השאלה רואים שזה לא המצב הוא לא יכול לעלות 14 קילו שריר ב 7 חודשים. חוץ מיזה אלו שיורדים בשומן ועולים במסת שריר זה יכול להיות מכמה סיבות מתחילים בעלי עודף משקל, גנטיקה מעולה, וחומרים.

HammEr-StriKe
28-04-07, 11:36
אם תוכל לשתף, ולרשום איך אתה עובד על הבטן? בכל אופן תן גם היקף מותניים עכשווי והיקף מותניים לפני צבירת השומן בבטן.. זה ידוע כי בתקופת המאסה לרוב רובם של האנשים שעושים זאת צבירת השומן והתרכזות השומן במקום מסויים הוא בבטן, אין בנאדם שצובר מסה של פרק זמן מסויים ולא צובר מסת שומן בו זמנית אלה אם כן אותו בנאדם עלה או ניסה לעלות כמה שיותר נקי מה שלטענתם של רבים שזו טעות לעלות נקי..
בכל אופן תעשה חיטוב קל לא ממושך, תגביר את הדופק.. אל תמשוך את זה יותר מדי.. מאזן קלורי שלילי כמובן.. תעבוד על הבטן בצורה נכונה. ובפעם הבאה תעלה נקי כפי שאני מתאר לעצמי שזה הרצון שלך..
בהצלחה בהמשך

Shlomik
28-04-07, 12:32
שלום,
זה ממש מבאס כל העסק.
14 ק"ג ב7 חודשים זה עליה מאוד משמעותית זה אומר 2 ק"ג בחודש ככה שהסיכוי לעלות בצורה יחסית נקיה בשומן הוא אפסי אבל גם זאת סוג של עליה שרבים אוהבים לדעתי אם חשוב לך לראות ריבועים תחתוך לחיטוב ואחר כך תמשיך עם המסה בכל מקרה היה לך הרבה יותר קל לעלות במסת שריר לאחר שתיהיה יותר חטוב וגם אתה תאהב יותר את מה שתראה כי לפי מה שאני מבין ממה שכתבת חשוב לך לראות את הריבועים אופציה נוספת היא להמשיך עם המסה אבל יותר בהדרגה לדאוג לכך שתעלה סביב ה0.5-1 ק"ג בחודש מקסימום וכך העליה מעכשיו תיהיה יותר נקיה יחסית.

rg12
28-04-07, 14:58
אוקיי אז ככה:
אני לצערי לא מדדתי היקפים לפני שהתחלתי להתאמן וגם לא אחוז שומן.
לגבי ה14 קילו, אתם בטח חושבים שזה המון שומן, אבל זה רק קצת באזור הבטן, ולגבי כמה שריר צברתי, אני בטוח שהמון, וכולם אומרים לי שנהייתי סוס (למרות שלא כולם מבינים בזה), אבל אף אחד חוץ ממני לא שם לב לשומן הזה.
אז לדעתי אני אחכה עם החיטוב ויעלה בינתיים עוד במאסה, כי המטרה שלי הרבה יותר רחוקה ממה שאני עכשיו.
תודה רבה לכל המענות.
יום טוב!