PDA

צפה בגרסא המלאה : ישיבה מזרחית(משה\עידן\גל?)

amir harduf
28-04-07, 14:21
איזה שריר מותחים בישיבה מזרחית מלבד המקרבים? אני מדבר על הסיבוב של הברך כלפי פנים..

תודה לעוזרים... משה אם תבדוק לי בספר של האנטומיה ההוא שלך זה יהיה פיצוץ

maya
28-04-07, 16:56
יש כפיפה בירך אז ילו פסואס ורקטוס פימוריס מיתקצרים ואז השרירים ההפוכים מתארכים גלוטאוס מקסימוס (ישבן) והמסטרינג ירך אחורית

amir harduf
28-04-07, 17:35
רגע... רקטוס פימוריס זה הראש האמצעי של הארבע ראשי..
הוא נמתח בכפיפה של הירך? ושאר הראשים לא?

כנ"ל לגבי גלוטאוס מקסימום... מידיוס ומינימוס לא מתארכים?
יש להם בכלל אותו תפקיד כמו של גלוטאוס מקסימום?

ולמה את מתכוונת כפיפה של הירך?

הרחקה ימין לימין שמאל לשמאל, קירוב ימין לשמאל שמאל לימין, פשיטה זה אחורה וכפיפה זה קדימה (ימין=רגל ימין ,שמאל=רגל שמאל)

אוקי אחרי שחשבתי על מה שאמרת ושוטטתי קצת באינטרנט הבנתי מה את אומרת נראה לי...

רק שעדיין לא קיבלתי את התשובה שלי לפי מה שאני חושב...

כשאני יושב ישיבה מזרחית, השרירים שלי קצרים ואני לא מצליח "לסובב" את הירך כדי להצמיד את הברכיים לרצפה..

איזה שריר מונע ממני לסובב את הירך כלפי הרצפה?

תודה על העזרה מאיה ד"א... מחכה לתשובה

amir harduf
28-04-07, 18:33
כניראה ש m0she לא מוצא לנכון להגיב פה, או שרק בפורום VIP.. לא ראינו הודעות שלו מאז...

תפסיק כבר להתבכיין על הפורום VIP... חפרת...

משה בדר"כ לא בפורום לעיתים מאוד תקופות ולוקח לו זמן לענות.. בטח ובטח שלא תוך כמה שעות בלבד..

אני מבקש ממך סיקס פאק אל תהרוס לי את הפוסט.. באתי לדבר על אנטומיה ולא על השטויות האלה.. תודה

meni32
28-04-07, 18:43
סיקס פאק, שתי ההודעות שלך נמחקו.
תעשה טובה ותפסיק כבר לגרור כל פוסט לויכוחים וספאם.
אם בא לך להתלונן על הפורום Vip אז תעשה את זה במייל של יוגב...הוא ישמח להקשיב לך.

יותם טלר
28-04-07, 23:18
מאיה, עם כל הכבוד (ויש כבוד) הידע בקנזיולוגיה שנרכש בקורס של ווינגייט אולי מספיק להבנת השרירים הפועלים בחד"כ, אך למתיחות הוא לא תמיד יהיה נכון. התשובה שנתת שגויה בוודאות.

זאת אגב אני אומר בכל יראת הכבוד, גם לי אין הכשרה פורמלית מלבד אותו קורס -
ואני מודע לכך שאין לי את הכלים לענות על שאלה קניזיולוגית הכרוכה במתיחה סיבובית של מפרקים, רקמות חיבור, רצועות וגידים.

amir harduf
29-04-07, 16:55
הקפצה...

amir harduf
07-05-07, 12:39
שוב... נו מה יש אנשים מישהו חייב לדעת...?

amir harduf
08-05-07, 00:05
טוב זה מעבד ערך ספורטיבי

m0she
08-05-07, 00:46
אני מצטער , עוד לא למדתי באנטומיה על גף תחתון ככה שאין לי תשובה בשבילך. אני אנסה לברר בספר , מכל מקום אני אחזור אליך ברגע שתהיה לי תשובה - קח בחשבון שזה עשוי לקחת זמן מה.

m0she
08-05-07, 02:07
טוב, נסיון לענות.

illiacus וpsoas major עובדים בתור כופפי ירך. הם יכולים לבצע כפיפה בפלג הגוף העליון , אם אתה נשען קדימה נניח.

התנוחה של הרגל היא די מורכבת בישיבה מזרחית. היא כוללת כפיפה בברך , כפיפה של הירך , וסיבוב החוצה [lateral rotation] של הירך. השריר היחיד שמבצע את כל הפעולות האלו הוא sartorius שמבצע: כפיפה , הרחקה , סיבוב החוצה במפרק האגן וכפיפה בברך. עם זאת , כל הפעולות שלו אינן חזקות ולכן הוא נחשב בעיקר לסינרגיסט ומבצע אותן עם שרירים אחרים. מתוך הספר:
The actions of both sartorius muscles bring the lower limb into the cross-legged sitting position.

תמונה של השריר המדובר:

http://www.exrx.net/Graphics/SartoriusAnterior.gif

שריר נוסף שמסייע בכפיפה באגן הוא הrectus femoris של הארבע ראשי.
obturator externus , quadratus femoris עושים סיבוב החוצה של הירך.
superior and inferior gemelli , obturator internus , piriformis מבצעים הרחקה בירך בזמן כפיפה כך שהם רלוונטיים לתנועה.
biceps femoris מבצע כפיפה וסיבוב החוצה של הירך כאשר הברך מכופפת כך שהוא רלוונטי כאן.
Gastrocnemius מבצע כפיפה בברך.

יש עוד שרירים שמבצעים חלק מהפעולות , אבל הם לא כל כך רלוונטים כי הם גם עושים פעילות אנטגוניסטית. למשל , gluteus medius עושה הרחקה בירך אבל מצד שני הוא מסובב אותה פנימה ולא החוצה. שרירים כאלה לא כללתי ברשימה. אני מקווה שלא טעיתי והטעיתי , ניסיתי להוציא מהספר את מה שרלוונטי.

SiX PACK - לא ראיתי את ההודעות לפני שנמחקו , אתה מוזמן להשאיר מייל אם אתה רוצה לדבר איתי על משהו.

amir harduf
08-05-07, 12:02
טוב, נסיון לענות.

illiacus וpsoas major עובדים בתור כופפי ירך. הם יכולים לבצע כפיפה בפלג הגוף העליון , אם אתה נשען קדימה נניח.

התנוחה של הרגל היא די מורכבת בישיבה מזרחית. היא כוללת כפיפה בברך , כפיפה של הירך , וסיבוב החוצה [lateral rotation] של הירך. השריר היחיד שמבצע את כל הפעולות האלו הוא sartorius שמבצע: כפיפה , הרחקה , סיבוב החוצה במפרק האגן וכפיפה בברך. עם זאת , כל הפעולות שלו אינן חזקות ולכן הוא נחשב בעיקר לסינרגיסט ומבצע אותן עם שרירים אחרים. מתוך הספר:
The actions of both sartorius muscles bring the lower limb into the cross-legged sitting position.

תמונה של השריר המדובר:

http://www.exrx.net/Graphics/SartoriusAnterior.gif

שריר נוסף שמסייע בכפיפה באגן הוא הrectus femoris של הארבע ראשי.
obturator externus , quadratus femoris עושים סיבוב החוצה של הירך.
superior and inferior gemelli , obturator internus , piriformis מבצעים הרחקה בירך בזמן כפיפה כך שהם רלוונטיים לתנועה.
biceps femoris מבצע כפיפה וסיבוב החוצה של הירך כאשר הברך מכופפת כך שהוא רלוונטי כאן.
Gastrocnemius מבצע כפיפה בברך.

יש עוד שרירים שמבצעים חלק מהפעולות , אבל הם לא כל כך רלוונטים כי הם גם עושים פעילות אנטגוניסטית. למשל , gluteus medius עושה הרחקה בירך אבל מצד שני הוא מסובב אותה פנימה ולא החוצה. שרירים כאלה לא כללתי ברשימה. אני מקווה שלא טעיתי והטעיתי , ניסיתי להוציא מהספר את מה שרלוונטי.

SiX PACK - לא ראיתי את ההודעות לפני שנמחקו , אתה מוזמן להשאיר מייל אם אתה רוצה לדבר איתי על משהו.

טוב תודה רבה על התגובה המושקעת משה... הבעיה אצלי שיש לי חוסר גמישות בלסובב את הירך כלפי פנים (כמו בישיבה מזרחית) אני תמיד מרגיש את הכאב באזור המרחיקים\גלוטאוס מידיוס שם.

amir harduf
08-05-07, 12:31
טוב אם יש לך עוד כוח אז צילמתי את התנועה ואת המקום שאני מרגיש את המתיחה

העלתי ליוטוב:
http://www.youtube.com/watch?v=uqkBk8RFXoA

m0she
08-05-07, 13:07
סיבוב פנימה [medial rotation] הוא לא חלק מהישיבה המזרחית..
יכול להיות שזה בגלל השרירים האלו - superior and inferior gemelli , obturator internus , piriformis.

לא למדתי מספיק גף תחתון בשביל לענות לך בדיוק אז אני לא רוצה להטעות. בכל אופן , הפתרון הוא באמת תרגילי גמישות.

amir harduf
08-05-07, 13:11
סיבוב פנימה [medial rotation] הוא לא חלק מהישיבה המזרחית..

מה? לא נראה לי הגיוני מה שאתה אומר... גם אני מרגיש מתיחה באותו מקום (המקום שהצבעתי עליו בסרטון.. ראית כן?) וגם אני לא מצליח לסובב את הבריכיים כלפי פנים מה שקורה שהם נשארות למעלה במקום צמודות לרצפה..

m0she
08-05-07, 13:13
זה קצת קשה לראות את זה , בהתחלה התבלבלתי וחשבתי שזה מדיאלי. תעשה את התנועה בשני שלבים ותראה את זה - קודם כל , תעשה lateral rotation [כך שכף הרגל תפנה החוצה]. אחר כך תכופף את הברך ותראה שהרגל מגיעה למצב של ישיבה מזרחית.

amir harduf
08-05-07, 13:42
זה קצת קשה לראות את זה , בהתחלה התבלבלתי וחשבתי שזה מדיאלי. תעשה את התנועה בשני שלבים ותראה את זה - קודם כל , תעשה lateral rotation [כך שכף הרגל תפנה החוצה]. אחר כך תכופף את הברך ותראה שהרגל מגיעה למצב של ישיבה מזרחית.

הבעיה שלי היא לא בכיפוף הברך... היא רק בסיבוב (lateral rotation?)

איזה שריר אני מותח שם? (כמו בסרטון)

m0she
08-05-07, 13:46
תקרא שוב את ההודעה , הכל שם :)

amir harduf
08-05-07, 14:05
תקרא שוב את ההודעה , הכל שם :)

אוקי תודה רבה... גם ראיתי עכשיו בEXRX משהו שמאוד עזר לי שם...