PDA

צפה בגרסא המלאה : בקשר לאימון רגליים, עידן כנס..

SiX PACK
28-04-07, 17:16
אימון רגליים כאמור הוא מאוד אינטנסיבי, ואחריו תמיד מופיע הדומס בהתאם..

הבעייה היא שרגל ימין תמיד נתפסת וכואבת בהרבה יותר מרגל שמאל, וזו בעייה..

קורה פה לעוד אנשים? נ.ב, אני ימני.

P-a-n-1-c
28-04-07, 17:18
אימון רגליים כאמור הוא מאוד אינטנסיבי, ואחריו תמיד מופיע הדומס בהתאם..

הבעייה היא שרגל ימין תמיד נתפסת וכואבת בהרבה יותר מרגל שמאל, וזו בעייה..

קורה פה לעוד אנשים? נ.ב, אני ימני.

הדומס לא חייב להופיע. אתה אומר את זה כאילו שזו משוואה "אימון רגליים = דומס", זה לא ככה.
תעשה מתיחות טובות לפני, בין ואחרי הסטים ואין סיבה שיופיע אצלך דומס.

SiX PACK
28-04-07, 17:19
הדומס לא חייב להופיע. אתה אומר את זה כאילו שזו משוואה "אימון רגליים = דומס", זה לא ככה.
תעשה מתיחות טובות לפני, בין ואחרי הסטים ואין סיבה שיופיע אצלך דומס.

כשאתה תעשה אימון חזק עם משקל חדש בכל הכוח, הוא יופיע.

אבל גם אם הוא ממש חלש, רגל ימין אצלי תמיד תהיה יותר תפוסה מהשמאלית..

P-a-n-1-c
28-04-07, 17:21
כשאתה תעשה אימון חזק עם משקל חדש בכל הכוח, הוא יופיע.

אבל גם אם הוא ממש חלש, רגל ימין אצלי תמיד תהיה יותר תפוסה מהשמאלית..

אם לא קפצת במשקלים בצורה מטורפת והכנת את הגוף שלך כמו שצריך, אין שום סיבה שהדומס יופיע.
מה שאתה יכול לעשות זה מתיחות בבית בלי שום קשר לאימונים, פשוט לחזק את השרירים ואת הרצועות עם דגש לרגל ימין, ואז השרירים יהיו גמישים יותר ולא יתפסו.

SiX PACK
28-04-07, 17:24
אם לא קפצת במשקלים בצורה מטורפת והכנת את הגוף שלך כמו שצריך, אין שום סיבה שהדומס יופיע.
מה שאתה יכול לעשות זה מתיחות בבית בלי שום קשר לאימונים, פשוט לחזק את השרירים ואת הרצועות עם דגש לרגל ימין, ואז השרירים יהיו גמישים יותר ולא יתפסו.

אתה לא הבנת את כל הרעייון, אני חושב שהרגל הימנית מקבלת יותר עבודה מהשמאלית, הדומס לא מעניין אותי..

אתה אומר שזה טוב לעשות מתיחות בבית ולעבוד על גמישות וכו', כי אני עושה את זה הרבה..

יש איזה מאמר בנושא..?

P-a-n-1-c
28-04-07, 17:26
אתה לא הבנת את כל הרעייון, אני חושב שהרגל הימנית מקבלת יותר עבודה מהשמאלית, הדומס לא מעניין אותי..

אתה אומר שזה טוב לעשות מתיחות בבית ולעבוד על גמישות וכו', כי אני עושה את זה הרבה..

יש איזה מאמר בנושא..?

מאמר על מה?

Gamerrrrr
28-04-07, 17:26

יש איזה מאמר בנושא..?
אתה יורד יותר לצד מסוים כשאתה עושה סקוואט?? אני משער שלא כיא חרת היית נופל לכיוון הזה. פשוט רגל ימין שלך חלשה מהרגל השנייה נקודה.

ד"א דימי לא מומלץ על מתיחות אחרי\בזמן האימון, הרי תחשוב שנוצרים קרעיים מיקרוסקופיים בשריר, וכל מתיחה נוספת פשוט "תרחיב" את הקרעים האלה ויהיה כאב בנוסף

SiX PACK
28-04-07, 17:27
אתה יורד יותר לצד מסוים כשאתה עושה סקוואט?? אני משער שלא כיא חרת היית נופל לכיוון הזה. פשוט רגל ימין שלך חלשה מהרגל השנייה נקודה.

ד"א דימי לא מומלץ על מתיחות אחרי\בזמן האימון, הרי תחשוב שנוצרים קרעיים מיקרוסקופיים בשריר, וכל מתיחה נוספת פשוט "תרחיב" את הקרעים האלה ויהיה כאב בנוסף

אני תמיד עושה מתיחות בזמן אימון, במיוחד באימון רגליים, אבל מה שאתה אומר נוגד את המאמא שמר פופו הביא לפה, בכל אופן רגל ימין שלי יותר חזקה מרגל שמאל בכמה רמות...

P-a-n-1-c
28-04-07, 17:35

:huh:
מה שאתה אומר פה ממש תמוהה לי, יש 1001 מקורות שתומכים במתיחות לפני, בין ואחרי הסטים. תוכל להביא מקור שסותר את זה?

הנה אחד מהם: [לא יודע עד כמה הוא טוב, אני כרגע מחפש עוד כמה]
http://www.olympusfit.co.il/show_mamarim.asp?cat_id=1&id=19

P-a-n-1-c
28-04-07, 17:36
אני תמיד עושה מתיחות בזמן אימון, במיוחד באימון רגליים, אבל מה שאתה אומר נוגד את המאמא שמר פופו הביא לפה, בכל אופן רגל ימין שלי יותר חזקה מרגל שמאל בכמה רמות...

רגל "חזקה" זה לאו דווקא שאתה בועט איתה יותר חזק, רגל חזקה יותר יותר יכולה להתבטא בכך שהרצועות, השרירים והגידים מחוזקים יותר. וזה לאו דווקא נמדד בכוח.
קח לדוגמא את הפציעה שהייתה לי בברך. רגל ימין שלי חזקה בכמה רמות מרגל שמאל ועדיין היא זאת שנפצעה. הפציעה נגרמה כתוצאה מעומס יתר על הרגל, ריצה עם נעליים לא נוחות וחוסר גמישות של השרירים.

SiX PACK
28-04-07, 17:37
:huh:
מה שאתה אומר פה ממש תמוהה לי, יש 1001 מקורות שתומכים במתיחות לפני, בין ואחרי הסטים. תוכל להביא מקור שסותר את זה?

הנה אחד מהם: [לא יודע עד כמה הוא טוב, אני כרגע מחפש עוד כמה]
http://www.olympusfit.co.il/show_mamarim.asp?cat_id=1&id=19

הוא צודק בזה שהמתיחות גורמות לקרעים בשרירי, אבל את הקרעים הללו אנו מחפשים מכיון שהם מביאים להתרחבות השריר בסופו של דבר.

Gamerrrrr
28-04-07, 17:39
דימי אני אחפש את המאמר עכשיו, קראתי אותו יחסית די ממזמן, ברגע שאני אמצא אותו תקבולתו (מארץ נהדרת אתמול)

shahaflol
28-04-07, 17:53
דימי אני אחפש את המאמר עכשיו, קראתי אותו יחסית די ממזמן, ברגע שאני אמצא אותו תקבולתו (מארץ נהדרת אתמול)

אתה מתכוון לזה שבולט תרגם?
http://www.atraf-f.net/or/showthread.php?t=10824

SiX PACK
28-04-07, 18:15
המאמר של בולט נשמע לי הכי הגיוני...

בעיקרון אומרים שמתחית זה טוב אבל רצוי להמנע ממתיחות סטטיות לפני אימון ולשמור אותם לסוף האימון מכיון שהם מחלישות את השרירים, אבל אפשר לעשות מתיחות סטטיות לשרירים הנגדיים...

המתיחות הכי טובות בזמן אימון/לפני סט הם מתיחות חימום באותה התנועה שאותה אתה עומד לבצע, לדוגמא אם אתה הולך לעשות סקוואט, אז לעשות כמה עליות וירידות (לא מעל 10 חזרות)..

אמרו גם ש"עשר דקות ריצת חימום" לפני אימון לא מועילה מכיון שזה לא נותן למערכת העצבים שום רמז ממה הולך באמת להיות, החימום הכי טוב הוא לקחת מוט אם צריך או פשוט ולבצע את התנוע שאנו הולכים לעשות זה הכל...

- Idan -
28-04-07, 20:03
יכול להיות שרוב העומס איכשהוא נופל לך על רגל ימין, משהו בטכניקה שלך אולי לא טוב. אולי בלא מודע אתה דוחף יותר חזק עם רגל ימין (דווקא בגלל שהיא החזקה יותר) ואז היא מקבלת יותר עומס.

SiX PACK
28-04-07, 20:05
יכול להיות שרוב העומס איכשהוא נופל לך על רגל ימין, משהו בטכניקה שלך אולי לא טוב. אולי בלא מודע אתה דוחף יותר חזק עם רגל ימין (דווקא בגלל שהיא החזקה יותר) ואז היא מקבלת יותר עומס.

הבנתי, אצלך זה לא קורה? כי זה באמת קורה לי בלא מודע...

- Idan -
28-04-07, 20:11
בזמן האימון אני לא מרגיש משהו חריג. דומס אני לא מקבל אלא אם אני משנה לגמרי את תוכנית האימון. מה שכן, אני זוכר שניסיתי לפני כמה חודשים לעשות פעם ראשונה פשיטות מרפקים עם חבל מעל לראש, יום אחרי זה היה לי דומס רק ביד ימין (היד החזקה שלי). באימון שהגיע אחרי זה, הבנתי שלא הקפדתי על החבל להיות באורך שווה משני הצדדים. הרי אם צד אחד של החבל קצר יותר מהצד השני, אז הצד הזה זוכה להימשך ראשון וככה הצד הזה מקבל את רוב העומס, וזה מה שקרה אצלי.

gman
28-04-07, 21:08
אולי יש לך אי סימטריה בין הרגליים? תנסה לעבוד לאנג'ים או לג פרס רגל רגל ותבדוק...