PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה על הגיינר שאני מכין בבית

gps
10-05-07, 22:45
הגיינר שאני מכין בבית ולוקח אותו בבקרים הוא:
300 מ"ל חלב בערך
סקופ אבקת חלבון
כוס ש"ש
1-2 בננות
כף חמאת בוטנים

לפי מה שאני רואה נראה לי זה ממש מלא חלבון..
החלב זה איזה 10 גרם
הסקופ 24
כוס ש"ש לא יודע כמה אבל בטח הרבה..
כף חמאת בוטנים זה גם איזה 10 גרם חלבון ככה נראה לי
קיצר יש פה איזה 40-45 גרם חלבון בערך לפי החישוב הקצר שעשיתי
לא יותר מדי?
כדאי לשים אולי חצי סקופ א. חלבון?

עוד שאלה קטנה מאיזה כמות של חלבון בארוחה אחת הגוף לא ייספוג את החלבון יותר?
ואיזה כמות היא המקסימלית כדי לא לגרום לעומס למרות שאני יודע שיש פה אנשים שאומרים שקשה מאוד להגיע לעומס חלבונים..
והאם לספור את החלבונים הלא מלאים למשל בש"ש באותה צורה בדיוק כמו שסופרים חלבון מלא כמו א.חלבון..? כי אני עד עכשיו לא החשבתי את החלבון בש"ש וחמאת בוטנים

gps
11-05-07, 01:25
אני מרגיש שמתעלמים ממני:ph34r:

m0she
11-05-07, 01:29
1. אין כמות ספציפית שממנה הגוף לא סופג. זה עניין של סה"כ יומי ולא חלבון בארוחה אחת.
2. עומס יכול לפגוע רק באנשים עם בעיות בכליות. אם אין לך בעיה , אתה יכול לצרוך חלבון בשקט. אם אתה בכל זאת מודאג , אני זוכר מחקרים שבדקו 2 גרם חלבון פר קילוגרם ולא מצאו בעיה.
3. תספור את כל החלבון אותו דבר.

maya
11-05-07, 04:13
הגיינר שאני מכין בבית ולוקח אותו בבקרים הוא:
300 מ"ל חלב בערך
סקופ אבקת חלבון
כוס ש"ש
1-2 בננות
כף חמאת בוטנים

לפי מה שאני רואה נראה לי זה ממש מלא חלבון..
החלב זה איזה 10 גרם
הסקופ 24
כוס ש"ש לא יודע כמה אבל בטח הרבה..
כף חמאת בוטנים זה גם איזה 10 גרם חלבון ככה נראה לי
קיצר יש פה איזה 40-45 גרם חלבון בערך לפי החישוב הקצר שעשיתי
לא יותר מדי?
כדאי לשים אולי חצי סקופ א. חלבון?

עוד שאלה קטנה מאיזה כמות של חלבון בארוחה אחת הגוף לא ייספוג את החלבון יותר?
ואיזה כמות היא המקסימלית כדי לא לגרום לעומס למרות שאני יודע שיש פה אנשים שאומרים שקשה מאוד להגיע לעומס חלבונים..
והאם לספור את החלבונים הלא מלאים למשל בש"ש באותה צורה בדיוק כמו שסופרים חלבון מלא כמו א.חלבון..? כי אני עד עכשיו לא החשבתי את החלבון בש"ש וחמאת בוטנים
חלבון צריך לקחת לפי חישוב לכול קילו גוף בין 1.5-2 ואולי טיפה יותר במצבים שונים .
אז אם בגלל שייק זה אתה עובר את הכמות תוריד ואם לא אז תשתה לפי הכמות שאתה צריך.
הגוף סופג כמה שהוא צריך לכון יש את החישוב הזה

gps
11-05-07, 12:36
את החישוב של 2 גרם חלבון לכל ק"ג גוף אני מכיר
אבל זה החישוב של מנת חלבון יומית.. לא חישוב של מנת חלבון בארוחה אחת.. או שכן?
הכוונה שאם אני שוקל 73 אז הגוף שלי יכול לספוג קרוב ל 150 גרם חלבון בארוחה א-ח-ת-?
כי אם כן אין סיבה שאני אוריד את הסקופ לחצי סקופ כי זה רק יעזור לי להגיע לכמות היומית.. (שהיא 150)

אתם בטוחים בזה? כי אני זוכר שדיברו פה על מקסימום 30 גרם חלבון בספיגה בארוחה וכל מיני כאלה..

m0she
11-05-07, 12:38
2 גרם לק"ג ביום ולא בארוחה.

אתה זוכר שאמרו פה שטויות. כל פעם שמישהו אומר את זה אחרים מתקנים אותו. זה לא נכון , אין מגבלה של 30 גרם חלבון בארוחה.

Ori-Silver
11-05-07, 12:40
את החישוב של 2 גרם חלבון לכל ק"ג גוף אני מכיר
אבל זה החישוב של מנת חלבון יומית.. לא חישוב של מנת חלבון בארוחה אחת.. או שכן?
הכוונה שאם אני שוקל 73 אז הגוף שלי יכול לספוג קרוב ל 150 גרם חלבון בארוחה א-ח-ת-?
כי אם כן אין סיבה שאני אוריד את הסקופ לחצי סקופ כי זה רק יעזור לי להגיע לכמות היומית.. (שהיא 150)

אתם בטוחים בזה? כי אני זוכר שדיברו פה על מקסימום 30 גרם חלבון בספיגה בארוחה וכל מיני כאלה..
א.מה שמשנה זה הכמות הכוללת היומית,אין גבול לכמות חלבון שהגוף יכול לספוג בארוחה זה מיתוס.
ב.אני הייתי מקצץ קצת בחלבון בארוחה הזאת,ככה תוכל להכניס בארוחה הבאה כמות חלבון שווה,אתה יכול לשים חלב+חצי סקופ.
ג.תחשיב גם חלבון לא מלא שבא מה-ש"ש.

gps
11-05-07, 12:44
צודק אם גם ככה אני לוקח סקופ אז עדיף לקחת חצי כי יש פה מספיק.. וחצי בהמשך היום כשיהיה חסר..

אני גם זוכר שאתה (אורי) שאלת פעם על משהו שאם יש כמות מסויימת נגיד חצי ליטר שהקיבה יכולה להעביר לעיכול משהו כזה ושאם אתה אוכל מעבר לזה אז אי אפשר לעכל ולספוג את זה.. לא זוכר בדיוק.. אבל שזה לא נכון בסוף

אגב הכנתי לך שאלה קטנה על התוכנית אימונים שבנית לי חחח זה כבר עבר לדף השני באימונים

gps
14-05-07, 20:35
כוסעמק זאת כבר פעם רביעית שאני שולח את ההודעה כל פעם היא נמחקה בגלל השרת שעברו!:diractor: :diractor: :diractor: :disgust:

לשאלות..
1) כמה גרם ש"ש יש בכוס? (זה בצורת פתיתים לבנים כאלה..)
2) למה נגיד במחשבון בריאות של אולימפוס כתוב 17 גרם חלבון ל 100 גרם שיבולת שועל לא מבושלת ועל האריזה שקניתי כתוב 11 גרם?
3) לגבי הגיינר שאני מכין בבוקר.. (בהודעה הראשונה פה בשירשור).. אם בכל מנה מומלץ שיהיה לפחות 25 גרם חלבון (אני מתאר לעצמי) אז בגיינר הזה יהיה 25 גרם אבל ממקורות כמו: חלב, ש"ש, חמאת בוטנים.. האם כדאי לוותר על הוספת סקופ חלבון או חצי סקופ חלבון לגיינר הזה ולשמור את הסקופ הזה לצהריים וערב? למשל כשאני יאכל ארוחה שאין בה מספיק חלבון אני אשלים עם הסקופ הזה ל 25 גרם חלבון.. למשל כשאני יאכל חצי קוטג' אני יוסיף לזה חצי סקופ.. יאכל 2 ביצים יוסיף לזה חצי סקופ.. ככה אני אשלים ארוחות אחרות ל 25 גר חלבון..
מה דעתכם?
הרי גם ככה החלבון בגיינר הזה בבוקר לא יהיה מהיר מי יודע מה בטח בגלל החלב (3%) והחמאת בוטנים (1-2 כפות) והכל.. או שחשוב סקופ אבקת חלבון כי יש בו חלבון מלא והכל על הבוקר?
ואם תגידו שאפשר לוותר על הסקופ בגיינר בוקר הזה.. איך אפשר לשפר את הטעם של הגיינר שאני אכין כי הסקופ מוסיף טעם בעיקרון.. קקאו?
4) למה יש חמאות בוטנים (כתוב עליה טבעית אורגנית באנגלית) נוזליות?!

m0she
14-05-07, 20:47
2. תלך לפי האריזה שלך. יצרנים שונים עושים מוצרים קצת שונים.
3. אתה צריך סה"כ במהלך היום מספיק חלבון. זה לא משנה כמה יש לך בארוחה ספציפית. תסדר את זה לפי התפריט שיהיה מספיק. אין חשיבות למהירות של החלבון. אפשר לוותר על הסקופ בעקרון.
4. כי יש אנשים שקונים אותן.

shahaflol
14-05-07, 20:51
אני לא מבין למה אתה לחוץ מ40 גרם חלבון בארוחה אחת, אבל אם זה כל כך מפריע לך - אתה יכול להוסיף, כמו שאמרת, חצי סקופ במקום סקופ שלם מהאבקה.

gps
14-05-07, 20:56
אני לא לחוץ מזה שזה הרבה 40 גר' חלבון קלטתי שזה לא יוצר עומס.. (גם הגיוני שלא כי נגיד בנאדם שמן אוכל מלא בשר בכיף מגיע לכמות כזאת..)
הקטע שאם אפשר לוותר על הסקופ עדיף לדחוף אותו לארוחות אחרות בהן חסר חלבון!

לגבי החמאת בוטנים לא התכוונתי למה מייצרים התכוונתי שתגידו לי שבאמת קיים דבר כזה ושהאריזה שלי לא מקולקלת:)

נצל"ש כמה סוכר ענבים נכנס בסקופ אבקת חלבון אופטימום?

נצל"ש2. לא מתקלקל בכלל אם אני לוקח לאימון שייקר עם מים א. חלבון וסוכר ענבים? משום מה למרות שאין מה להתקלקל שם זה יהיה עיסתי כזה ויעמוד שעתיים בחום ויעשה הרגשה שזה מתקלקל באמת =\