PDA

צפה בגרסא המלאה : אירובי על הבוקר על קיבה ריקה

P-a-n-1-c
07-10-06, 09:47
אתמול קראתי בראיון עם נאור זיו שיש לו תקופות (לפני תחרות הוא ציין) שהוא עושה אירובי בבוקר על קיבה ריקה ועוד פעם בערב.
עכשיו רציתי לדעת מהם היתרונות של עשיית אירובי על הבוקר על קיבה ריקה.
כי מתן red_hot אמר שזה לא טוב, בטענה ששורפים יותר שריר מאשר שומן.
רציתי לדעת עוד היבטים של זה, האם נאור זיו עושה "שטויות", האם זה בגלל הסייקלים (אם יש קשר אם לא אז לא) או האם הכל טוב ויפה ואף מומלץ.

תודה :]

HotChizzy
07-10-06, 09:56
נפילת סוכר, אתה יודע מה זה?

מסוכן מאוד, דיי אווילי לעשות את זה.
חייבים לאכול ארוחה קטנה (או גדולה:) ) אם רוצים לעשות אימון על הבוקר.

Bullet
07-10-06, 10:10
שום נפילת סוכר ושום נעליים.
באירובי בבוקר (על בטן ריקה) יש יותר ניצול של שומנים לאנרגיה מאשר בשאר שעות היום.
וגם שומן עיקש מנוייד יותר מהר ככה. עדיף לעשות אירובי בעצימות נמוכה ולא גבוהה.

אתה תשרוף שריר רק אם האירובי יצרוך פחממות, ובעצימות נמוכה זה לא יקרה.

שריר בראש
07-10-06, 11:51
בוקר אור :]

אני לא כל כך יודע... מה ההבדל... אבל כאחד שרץ הרבה מאוד אני יודע שאם אני לדוג' בקושי אכלתי באותו יום ואז יוצא לרוץ אז הרבה יותר קשה לי להחזיק מעמד את המרחק והריצה מתפקששת ...
לדעתי זה לא כל כך ממומלץ.....

גולן
07-10-06, 11:56
שום נפילת סוכר ושום נעליים.
באירובי בבוקר (על בטן ריקה) יש יותר ניצול של שומנים לאנרגיה מאשר בשאר שעות היום.
וגם שומן עיקש מנוייד יותר מהר ככה. עדיף לעשות אירובי בעצימות נמוכה ולא גבוהה.

אתה תשרוף שריר רק אם האירובי יצרוך פחממות, ובעצימות נמוכה זה לא יקרה.

אתה צריך לצאת לטיול בהליכה של 3 קמ"ש למשך 3 שעות בשביל שזה יהיה משמעותי.

Bullet
07-10-06, 12:20
אתה צריך לצאת לטיול בהליכה של 3 קמ"ש למשך 3 שעות בשביל שזה יהיה משמעותי.
אבל בכל סוג של אירובי יש תמיד זרימת פחממות מהכבד, ואל תשכח שגם בשרירים יש גליקוגן.
כדי לשרוף שריר צריך עצימות גבוה.

גולן
07-10-06, 12:32
אבל בכל סוג של אירובי יש תמיד זרימת פחממות מהכבד, ואל תשכח שגם בשרירים יש גליקוגן.
כדי לשרוף שריר צריך עצימות גבוה.

כל המשמעות הזאת של לשרוף שריר היא מוקצנת, זה לא קורה בכזו קלות, גם אם נעשה אירובי על הבוקר!
הרי זה לא שאנחנו יוצאים לריצה מהירה למשך שעתיים, אירובי של 30-50 דקות בעצימות נמוכה לדעתי לא יגרמו לשום פירוק חלבוני שריר למטרת אנרגיה ( פירוק שריר ).
השימוש בפחמימות כאנרגיה מן הסתם יקרה גם בבוקר, ולא משנה העצימות, לשם כך יש לנו מאגרים של פחמימות לגוף, למצבים כאלה, ואלא אם אנחנו על PSMF או בתחילתה של UD2 כאשר המאגרים דיי מדוללים, אין כל כך סכנה לחוסר אנרגיה IMO.

Nimrod
07-10-06, 14:11
טוב אתם קצת מתבלבלים, בעיקרון הדברים שמשפיעים על מה הגוף יבחר לאנרגיה (גליקולן או שומן) הם: רמת המתאמן - כמה שיש לו כושר יותר טוב אז הגוף יוכל יותר לפרק שומן ופחות גליקולן, עצימות האימון - כמה שאתה בדופק יותר נמוך אחוז השומן שישרף יותר גבוה , מצב מאגרי הגליקולן - כמה שהם יותר מדוללים הגוף יותר יבחר בשומן ודבר אחרון זה משך האימון - אחרי שעה הגוף מעלה את אחוז השומן שנצרך ב10 אחוז ומוריד את הגליקולן ב10 אחוז בערך.

בעיקרון כשאתה עושה אירובי על הבוקר תיאורטית מאגרי הגליקולן הרבה יותר רייקים ואז יהיה יותר שריפה של שומן (אחד המשתנים בבחירה של גליקולן או שומן לאנרגיה זה מצב מאגרי הגליקולן למי שלא קרא את הפיסקה הראשונה).
אבל בפועל, כאשר על הבוקר אם לא אכלת ארוחה באמצע הלילה (מה שלטעמי מאוד לא ממולץ) או ארוחה לפני האימון על הבוקר (אפילו משהו קטן)
אז הגוף לא יסנטז פחמימה, כשהגוף לא סינטז פחמימה הוא מאוד יתקשה בלחמצן שומן.
בגלל זה אירובי על בטן ריקה שורף שריר והרבה פחות יעיל.

אני יודע את זה מדבריו של יאיר להב (לא במאמר, אבל הוא אומר את זה אתם יכולים לברר, גם בפורום אחד שהוא היה פעיל ובעוד מקום...) ואם אני זוכר נכון גם גיל גרנות אמר את זה פעם.

מסקנה -,בין חצי שעה לשעתייים לפני אימון הבוקר תכניסו לגוף איזה פחמימה (אפשר גם קצת חלבון) ואחריו אתם יודעים....

אגב גולן, כנראה לא הסתכלת על הטבלאות בזמן האחרון, העניין של עצימות ואחוז השומן או הגליקולן שישרף הוא המשתנה הכי משמעותי בבחירה של הגוף בשומן או בגליקולן, או בין המשמעותיים, זה רלוונטי מאוד (אפילו הליכה מהירה נגד ריצה בינונית).

Bullet
07-10-06, 14:43
תמיד יש לו פחממות בכבד ובשרירים נמרוד. אלא אם כן זה מצב כמו שגולן תיאר.
ומה ז"א שהוא לא יסנתז פחממה? אתה מתכוון שהוא לא יפיק גלוקוז מגליקוגן? כי הוא כן יעשה זאת

m0she
07-10-06, 14:56
נמרוד , עוד לא פתחת את המילון בנוגע למונח לסנטז?
פתח מילון , ופנק את עצמך בכאפת שטות.

ובנוגע לשאר הדברים , באמת , אין מילים בפי.. אחרי 20 דקות כבר רוב האנרגיה משומן.

ולא אומרים גליקולן , אומרים גליקוגן. אתה יכול להתפנק עם עוד כאפת שטות פה..

גולן
07-10-06, 15:12
כאשר על הבוקר אם לא אכלת ארוחה באמצע הלילה (מה שלטעמי מאוד לא ממולץ) או ארוחה לפני האימון על הבוקר (אפילו משהו קטן)
אז הגוף לא יסנטז פחמימה, כשהגוף לא סינטז פחמימה הוא מאוד יתקשה בלחמצן שומן.
בגלל זה אירובי על בטן ריקה שורף שריר והרבה פחות יעיל.
אגב גולן, כנראה לא הסתכלת על הטבלאות בזמן האחרון, העניין של עצימות ואחוז השומן או הגליקולן שישרף הוא המשתנה הכי משמעותי בבחירה של הגוף בשומן או בגליקולן, או בין המשמעותיים, זה רלוונטי מאוד (אפילו הליכה מהירה נגד ריצה בינונית).

הגוף לא יסנטז פחמימה?!?!?! תסביר את עצמך בבקשה.
על איזה טבלאות לא הסתכלתי?
וזה שהעצימות היא אחד הפרמטרים שיקבעו את מקור האנרגיה במהלך האימון זה דבר ידוע ואתה אומר את זה כאילו אני אמרתי ההיפך?!?!?
ועוד דבר, אירובי על קיבה ריקה משמע ללא ארוחה לפני לא תגרום לפירוק שריר מוגבר כל עוד מאגרי הגליקוגן לא מדוללים, כל עוד הפעילות לא בעצימות גבוהה וכל עוד היא לא למשך פרק זמן ארוך אז לומר בוודאות שפירוק שריר ייקרה בזמן אירובי על קיבה ריקה זה שגוי!

Nimrod
07-10-06, 15:35
נמרוד , עוד לא פתחת את המילון בנוגע למונח לסנטז?
פתח מילון , ופנק את עצמך בכאפת שטות.

ובנוגע לשאר הדברים , באמת , אין מילים בפי.. אחרי 20 דקות כבר רוב האנרגיה משומן.

ולא אומרים גליקולן , אומרים גליקוגן. אתה יכול להתפנק עם עוד כאפת שטות פה..

משה, ממש לא, העניין הזה שהרבה אומרים 20 דקות הוא שטויות, זה ממש תלוי ולא קשור.
למרות שנראה לי שאינטילגנט כמוך אמר את זה בצניות.
אגב משה, כל החלק של הסינטוז פחמימה, גם לי הוא בהתחלה לא נשמע הגיוני, אבל זה מילה במילה מדבריו של יאיר להב ואיתו - אני לא מתווכח.
עזוב לתקן לי שגיאות כתיב, תתיחס לתחלאס.

גולן, אתה אמרת אם הבנתי את דבריך שאין הרבה הבדל באחוז שימוש בשומן בין עצימות נמוכה - לגבוה, בין מתאמן מאומן , ללא מאומן וכו.
יהיה הבדל ועוד איך.. ההבדלים הם ענקיים.

גולן
07-10-06, 15:57
גולן, אתה אמרת אם הבנתי את דבריך שאין הרבה הבדל באחוז שימוש בשומן בין עצימות נמוכה - לגבוה, בין מתאמן מאומן , ללא מאומן וכו.
יהיה הבדל ועוד איך.. ההבדלים הם ענקיים.

לא אמרתי את זה.
וזה שאתה אומר שיש הבדלים לא מחדש כלום ולא סותר את דבריי אז חבל לנסות :whistle:

m0she
07-10-06, 18:46
משה, ממש לא, העניין הזה שהרבה אומרים 20 דקות הוא שטויות, זה ממש תלוי ולא קשור.
למרות שנראה לי שאינטילגנט כמוך אמר את זה בצניות.

במקרה , ראיתי גרף שלפיו לאחר 20 דקות רוב הקלוריות כבר באות משומן. לא אמרתי שאין בכלל שומן לפני ה20 דקות.

maya
07-10-06, 19:30
ביצוע פעילות גופנית לדעתי לא מומלץ על קיבה ריקה גם הגוף נימצא עדין בצום ואז הוא נימצא במגננה ושומר את הקלוריות וגם בוף יש את תהליך הליפוליזה שהוא פרוק שומן והוא לא פועל ללא מזון http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3025021,00.html

Bullet
07-10-06, 19:36
איך בדיוק ליפוליזה לא מתרחשת ללא מזון, את בעצם אומרת שאם בן אדם צם, הוא לא יוכל לפרק שומן? אז אם ככה, הוא חייב למות כי לא יהיו לתאים שלו אנרגיה(atp), הוא לא יוכל להפיק אנרגיה משומן...
בקשר ל"כשאין מספיק פחמימות, מסת השריר תרד"....
זה בולשיט (אם מתכוונים לפחממות תזונתיות ולא פחממות בגוף) כי דיאטות דלות פחממות ידועות כדיאטות הכי טובות לשמירה על מסת השריר.

m0she
07-10-06, 19:38
הגוף במגננה .. רחמנא לצלן :wacko:

אפשר לחשוב שמדובר בהרעבה של חודשים..

Amit
07-10-06, 19:45
ביצוע פעילות גופנית לדעתי לא מומלץ על קיבה ריקה גם הגוף נימצא עדין בצום ואז הוא נימצא במגננה ושומר את הקלוריות וגם בוף יש את תהליך הליפוליזה שהוא פרוק שומן והוא לא פועל ללא מזון http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3025021,00.html
לא ראיתי כתבה רצינית אחת של YNET בכל אחת יש מלא שטויות..

P-a-n-1-c
07-10-06, 19:48
ולסיכום?

Bullet
07-10-06, 19:51
לסיכום, אם אתה על % שומן נמוך ורוצה להתחטב עוד, אירובי בבוקר יהיה עדיף על אירובי בערב.
אבל הכי עדיף פשוט דיאטה דלת פחממות וזהו...

maya
07-10-06, 20:13
גם באתר פירסמו את הכתבה וחץ מיזה לא משנה איפה מפרסמים משנה מי כתב אותה ובקשר לזה שהגוף במגננה גם אחרי 5 שעות קצב חילוף החומרים מועט כדי לחסוך באנרגיה

Bullet
07-10-06, 20:22
גם באתר פירסמו את הכתבה וחץ מיזה לא משנה איפה מפרסמים משנה מי כתב אותה ובקשר לזה שהגוף במגננה גם אחרי 5 שעות קצב חילוף החומרים מועט כדי לחסוך באנרגיה
לא משנה מי כתב אותה, מצידי שאלוהים יכתוב אותה, משנה אם היא נכונה או לא.
ולא נראה לי שהח"ח יירד משמעותית ב5 שעות, אם בכלל

m0she
07-10-06, 20:38
ברור שכן. כל לילה חילוף החומרים שלנו מתרסק , ובמהלך היום משתקם.

או שלא :whistle:

גולן
07-10-06, 22:30
ולא נראה לי שהח"ח יירד משמעותית ב5 שעות, אם בכלל

כי הוא לא, מקצינים את כל הנושא של צניחה במטבוליזם יותר מדיי!

shahaflol
07-10-06, 22:50
טוב שלא הגזימו פה, ירידה במטבוליזם... כולה שינת לילה זה לא שאתה מתנזר מאוכל במשך שבועות

Bullet
07-10-06, 23:09
:rolleyes: כי הוא לא, מקצינים את כל הנושא של צניחה במטבוליזם יותר מדיי!
ממש לא :jockey:
מה אתה לא יודע שאסור לאכול בלילה כי אז המטאבוליזם הוא איטי ואתה רק תשמין? :nono:

גולן
08-10-06, 01:57
:rolleyes:
ממש לא :jockey:
מה אתה לא יודע שאסור לאכול בלילה כי אז המטאבוליזם הוא איטי ואתה רק תשמין? :nono:

אני יודע...
בגלל זה אכלתי עכשיו 2 המבורגרים במוזס ו-2 מנות צ'יפס עם ליטר בירה.

NIRAN
08-10-06, 02:15
גולן אתה בכלל שומר על תזונה?

גולן
08-10-06, 02:25
גולן אתה בכלל שומר על תזונה?

ברור, מה אסור לחטוא פעם בשבוע?
וסתם לידע כללי, הצורה שבה אני שומר היא שונה מהצורה שהרבה אחרים שומרים, המטרות שלי הם פשוטות מאוד, ובהתאם למטרות, התזונה מתאימה.

Nimrod
08-10-06, 09:20
תן לי לנחש, אתה רק שומר על החיטוב ולא מעניין אותך מסה יותר?