PDA

צפה בגרסא המלאה : דעתכם? - על תפריט חיטוב (4 ארוחות) שהתחלתי לנסות.

Nadav19
11-05-07, 12:08
עד עכשיו, הייתי על 1700 קלוריות , ועשיתי אירובי (שבמהלכו שרפתי כ - 300 קלוריות).
מעכשיו, אני אהיה על 1400 קלוריות, ללא אירובי, וההוצאה הקלורית היומית תישאר זהה.

1. בוקר (07:30) : שייק חלבון (1 סקופ + 350מ"ל חלב) + כפית שמן זית .

2. ביניים (13:00): 100ג' שניצל קנוי מוכן + 2לחם קל + כף חומוס שטוחה + מלפפון ועגבניה + כפית שמן זית .

מיד אחרי אימון (18:10 או 19:10): שייק חלבון על בסיס מים (סקופ וחצי) + בננה/תפוח .

3. 40דק' אחרי אימון: 5 ביצים (2 עם החלמון) + לחם קל + עגבניה+מלפפון .

4. 30דק' לפני שינה: דיאט יופלה 0% + כפית שמן זית .

משקל: 80ק' .
גובה: 180 .

חלבון: 120ג', פחממות: 90ג', שומנים: 15ג', קלוריות: 1400 .

m0she
11-05-07, 12:29
אתה צורך יחסית מעט פחמימות , אני חושב שאתה צריך יותר חלבון. אתה צורך מעט מאוד שומן. אין מקורות לאומגה 3 , אין מספיק ירקות - תגוון במקורות שלהם.
מה הגרעון הקלורי שלך?

Vin diesel
11-05-07, 12:29
תפריט קשה...אני לא האיתי אומד בזה בחיטוב..
אין אוכל..
על כמה אחוז שומן אתה כרגע?ולכמה אתה רוצה להגיע אם זה?

P-a-n-1-c
11-05-07, 12:30
לדעתי יש מעט מידי חלבון, אבל אין לי כוח להתווכח על זה.
תוסיף עוד יוגורט לפני השינה.

יiסי
11-05-07, 12:31
הממ שומנים הייתי אומר פחות מדיי.
לפי דעתי הכי טוב עם אירובי אבל אני לא יתווכח איתך.
חלבון בדקת שזה מספיק ל80 קילו? אני 70קילו בחיטוב וצורך יותר
פחמימות מספיק (איך הגעת ל90 אבל? 70 = 8 פרוסות לחם קל)
בארוחה לפני השינה תשים אגוזים עם היופלה יותר טעים וגם גיוון בסוגי שומן איכותי
תגיע ל30-40 לפי דעתי למען השובע גם של הגוף.. למרות שאפשר לצמצם בשומן..
נראה לי תפריט הרעבה קצת גבולי כזה.
בשבוע האחרון עבדתי עם תפריט של 1350 קלוריות (משקל 70 קילו גובה 183-4) אבל עם יותר לחם וירקות... יותר שובע

Ori-Silver
11-05-07, 12:43
אני הייתי מעלה ל150-170 גרם חלבון בשקט יש לך ממש מאט חלבון.

Nadav19
11-05-07, 13:00
ה Bmr הוא 1960.
נכפיל ב 1.2 שזה המינימום נגיד.

זתומרת הוצאה קלורית מינימלית של 2400 קלוריות בערך.
ואם אני מכניס 1400 - גירעון קלורי יומי של 1000 קל' בערך.

בקשר לחלבון: אני שוקל 80, וצורך פי 1.5ג' חלבון לכל ק"ג, מה רע ?

אפשר להתווכח ולהגיד שבחיטוב צריך פי 2 או יש כאלה אפילו פי 2.5 (ואני לא אומר שזה מזיק או לא טוב), פשוט לפי הרבה דיונים שהיו בפורום, פי 1.5 זה סבבה לגמרי לאפשר עלייה במסת שריר, אז אם אני בחיטוב ואני סה"כ רוצה לשמר את המסה ולא לעלות..
זה מעולה לפי מה שהבנתי.

Moshe
11-05-07, 13:01
תעשה כבר Ud2/psmf סגור עניין אם אתה כבר הולך ככה ...

m0she
11-05-07, 13:01
1.5 זה סבבה , אבל אתה בגרעון לא קטן וצורך מעט מאוד פחמימות. מה האחוז שומן שלך?

Nadav19
11-05-07, 13:03
% שומן, הייתי מעריך כ 13 או 14 משהו כזה.

יiסי
11-05-07, 13:07
1.5 זה סבבה , אבל אתה בגרעון לא קטן וצורך מעט מאוד פחמימות. מה האחוז שומן שלך?

90~ זה בסדר לא?
יש ימים שאני על 70 :wacko:

m0she
11-05-07, 13:09
איפה השומן בתפריט?
הגרעון המקסימלי שמומלץ לך , בהנחה שאתה 14% שומן , הוא 760 קלוריות. אתה עברת אותו בהרבה.

יוסי - אני לא אומר שזה לא בסדר , אבל צריכים להתחשב בזה.

Nadav19
11-05-07, 13:13
איפה השומן בתפריט?
הגרעון המקסימלי שמומלץ לך , בהנחה שאתה 14% שומן , הוא 760 קלוריות. אתה עברת אותו בהרבה.

יוסי - אני לא אומר שזה לא בסדר , אבל צריכים להתחשב בזה.

לפי איזה נוסחא חישבת את הגרעון המקסימלי ?

m0she
11-05-07, 13:27
68 קלוריות פר ק"ג שומן

Moshe
11-05-07, 13:40
נוסחאות הן בגדר תאוריה בלבד, לא הייתי מסתמך על נוסחאות אלא אם אתה פרנואיד באיבוד שריר
תכיר את הגוף שלך , תראה מה הלימיט שלו תחקור אותו ..

m0she
11-05-07, 13:45
נוסחאות מבוססות על ניסויים , אתה מוזמן לקרוא את המחקר שהגיע לנוסחא הזאת.
איך הוא אמור בדיוק למדוד כמה שריר הוא מאבד ומאיזה גרעון הוא מתחיל לאבד שריר? זה לא פרקטי.

Bullet
11-05-07, 14:06
נוסחאות הן בגדר תאוריה בלבד, לא הייתי מסתמך על נוסחאות אלא אם אתה פרנואיד באיבוד שריר
תכיר את הגוף שלך , תראה מה הלימיט שלו תחקור אותו ..
מחזק.
הנוסחה של ה68 לקילו היא נורא פרנואידית. נדב הוא בודיבילדר, לא כורסאת בטטה. הוא יכול לסבול גרעון גדול מהנוסחה בלי לסכן מסת שריר

m0she
11-05-07, 14:10
היא לא פרנואידית בכלל. הקומפוננט של הפעילות הגופנית שמאפשר להגדיל את הגרעון הוא לא גדול מאוד שם. 240 קלוריות תוספת זה לא מעט , זה כמעט 1/3 מהגרעון המקורי.

Rm3
11-05-07, 14:15
לדעתי אתה מרעיב את עצמך למוות ככה
1400 קלוריות ל 80 קילו?? אתה עושה צחוק??
אין פה פשוט אוכל, תאכלס אני לא מבין מה הבעיה להוריד במשקל בלי להיכנס לכזה גירעון, אז תוריד רק חצי קילו בשבוע ולא קילו, אבל לפחות תאכל משהו, לא יודע אחי...לדעתי זה פשוט מוגזם,
לפחות תעלה קצת חלבון ושומן...
ואם הלכת על ה bmr למה לכפול רק ב 1.2?? הריי אתה מתאמן קבוע אם אני זוכר נכון 6 פעמים בשבוע לא????!!! תכפול ב 1.4-1.5.
קיצור לדעתי זה פשוט תפריט הרעבה של אנורקסית בת 16...

Moshe
11-05-07, 14:31
היא לא פרנואידית בכלל. הקומפוננט של הפעילות הגופנית שמאפשר להגדיל את הגרעון הוא לא גדול מאוד שם. 240 קלוריות תוספת זה לא מעט , זה כמעט 1/3 מהגרעון המקורי.
אז בוא נקח את זה צעד קדימה
כמה בן אדם ששוקל לדוגמה 100 קילו על 25% שומן מה הגירעון המקסימלי שהוא יכול להיכנס אליו?

m0she
11-05-07, 14:35
25 קילו כפול 68 קלוריות לק"ג.
אתה לא יודע לקרוא? אמרתי את זה כבר

Moshe
11-05-07, 14:42
25 קילו כפול 68 קלוריות לק"ג.
אתה לא יודע לקרוא? אמרתי את זה כבר
לא אני לא יודע לקרוא אני מתקשה תיודע לא כל היום אני בתוך הספרים כמוך מנסה ללמוד על דובים סורים ועל הגירעון הקלורי שלהם.
בקשר לנוסחה , במעשי הייתי 100 קילו על 25% שומן והגירעון היה הרבה יותר מ1700 קל'
איבדתי שריר? , לא ממש אם בכלל מאז רק עליתי במשקלים וההיקף יד ירד ב1-2 ס"מ (נוזלים + חיטוב).
ככה שאולי אני הדוגמה החייה לזה שהנוסחה הזו לא נכונה? , הרי במתטמקיה אם תביא הוכחה 1 לכך שנוסחה/משפט אחד לא נכון ותוכיח את זה על השטח המשפט עצמו כבר לא נכון.
ואני בטוח שיש פה עוד מלא אנשים שעשו "אנורקסיה" , ורצו קילומטרים על קילומטרים ושריר לא איבדו
ככה שהנוסחה לא נכונה/לא פרקטית לכולם/ לא מדוייקת.
וד"א משה אתה חייב להוריד קצת את הפוזה , יש לך ידע הכל סבבה ויפה אבל יש לך נימה קצת מתנסת וזה מעצבן.

m0she
11-05-07, 14:53
אולי אתה לא יודע כמה שריר וכמה שומן אבדת כי לא מדדת את זה בdexa? אולי אתה אנקדוטה ולא ראיה מדעית?

כמו כל נוסחא , יש גם סטיית תקן של בערך 6 קלוריות. אז בשביל זה יכול להגיע לעוד 150 קלוריות גרעון. הספורט יכול להוסיף עוד קצת כמו שנאמר בעמוד הקודם , אבל זה באמת "להתגרות". יש נוסחא , היא עובדת , אין סיבה לנסות לקחת את זה לקצה. אם תגיד לי שהיית בגרעון של יותר מ2000 קלוריות ביום כנראה שלא אכלת או שאתה לא מדייק.

אני אישית הייתי 100 קילו על אחוז שומן גבוה , עשיתי גרעון של בערך 1500~ קלוריות ביום ואבדתי המון שריר. אז אולי אני הוכחה חיה למשהו אחר? אתה צריך להבין שמחקר זה סטטיסטיקה והוא מתאים בתור המלצה לאוכלוסיה. אם תקח בן אדם אחד ותעשה עליו ספציפית מחקר ותבדוק לגביו ספציפית את כל הפרמטרים תוכל לקבל מסקנות ספציפיות לגביו. זה לא מה שעושים במחקרים , אבל זה כן מה שאתה מנסה לעשות כאן רק שאתה לא מתחשב בהכל.

אין לי פוזה , אני כותב בענייניות ובלי "אח שלי" ובלי פוצי מוצי. אם יש לך בעיה עם זה , זה לא מעניין אותי , ככה אני כותב. אגב , מתנשאת*.

Nadav19
11-05-07, 14:59
אני אוסיף לפני השינה: + 5 חלבוני ביצים שזה 100 קלוריות ו 18ג' חלבון .

ביצים לפני שינה הבנתי שזה מצויין, חלבון איטי ( והכי איכותי אחרי אבקת חלבון לפי מיטב ידיעתי ) , בתוספת כף שמן זית (והנה הוספתי עוד קצת שומן איכותי, לפי ההמלצות שלכם) .. עושה רק טוב, לא?

אם לא - תקנו אותי.

ד"א, בהמשך הדרך .. אני אשקול לעבור ל Ud2 ולגמור עניין.

m0she
11-05-07, 15:02
אני חושב שעדיין חסר לך שומן בתפריט.. לפי דעתי 30%-20% מהקלוריות צריכות להיות משומן. אני משער שאתה מדבר באיכות על המדד של Bv , אם כן , אבקת חלבון לא יותר איכותית מביצה שלמה , הן אותו דבר. בנוגע ללבן בלבד אני לא זוכר.
ממליץ לך שוב להוסיף אומגה 3 וירקות שונים.

אור
11-05-07, 15:05
עד עכשיו, הייתי על 1700 קלוריות , ועשיתי אירובי (שבמהלכו שרפתי כ - 300 קלוריות).
מעכשיו, אני אהיה על 1400 קלוריות, ללא אירובי, וההוצאה הקלורית היומית תישאר זהה.

1. בוקר (07:30) : שייק חלבון (1 סקופ + 350מ"ל חלב) + כפית שמן זית .

2. ביניים (13:00): 100ג' שניצל קנוי מוכן + 2לחם קל + כף חומוס שטוחה + מלפפון ועגבניה + כפית שמן זית .

מיד אחרי אימון (18:10 או 19:10): שייק חלבון על בסיס מים (סקופ וחצי) + בננה/תפוח .

3. 40דק' אחרי אימון: 5 ביצים (2 עם החלמון) + לחם קל + עגבניה+מלפפון .

4. 30דק' לפני שינה: דיאט יופלה 0% + כפית שמן זית .

משקל: 80ק' .
גובה: 180 .

חלבון: 120ג', פחממות: 90ג', שומנים: 15ג', קלוריות: 1400 .

לא חבל?, 4 ארוחות , דבר ראשון האטת קצת חילוף החומרים, דבר שני, איך חישבת 15 גרם שומן? 2 כפיות שמן זית, כף חומוס שטוחה,2 חלמונים של ביצה, אני חושב שיש פה יותר מ15 גרם שומן.. ואני גם דיי בטוח שבשניצל מוכן מראש יש שומן רווי שלא חישבת , כל החברות מכניסות בשניצלים האלו שמן.. למה שלא תקנה לך חזה עוף טרי ותכין יום יום? זה יותר מזין, יותר זול, ותוכל להכניס יותר חלבון.

למה אתה עושה את זה לעצמך? סתכל אחרי אימון אתה צורך סקופ חלבון ופרי,40 דקות אחרי זה 21 גרם חלבון, ו30 דקות לפני השינה דיאט יופלה מסכן שיש בו 6 גרם חלבון בלחץ?,
סתכל על זה ככה, גם האטת את קצב חילוף החומרים, אתה גם לא מבצע אירובי,(שוב האטת קצת ח"ח) והייתי אומר שתוסיף לזה את הפעילות של הקיבה, כן הפעילות של הקיבה, אתה ברוב היום מכניס לגוף מאכלים שלגוף אין בעיה לעכל, אבקת חלבון נספגת בקלות ואין צורך בפירוק מיוחד של הקיבה, זה גם מוריד את קצב ח"ח שלך, בנוסף אתה בגירעון מטורף, תשמע אני אישית לא הייתי הולך על תפריט כזה בחיים , מה גם שאני לא רואה אותך יורד איתו אחרי 12 אחוז מבלי לאבד שריר, כי ב12 אחוז כבר יותר קשה לאבד שומן ולא יהיה לך איך להגדיל את הגרעון מבלי לאבד שריר, אתה תגיע כבר למצב של אנורקסיה.

תחשוב על זה שוב אחי, עדיף לקרוע קצת את התחת ולאכול כמו שצריך, כי יש לך אחלה מאסה, עבדת עליה הרבה, עשית דרך ארוכה, לא חבל?

Bullet
11-05-07, 15:09
אור, מכל הדברים שאמרת, אף אחד לא מוריד את החילוף חומרים

אור
11-05-07, 15:15
אור, מכל הדברים שאמרת, אף אחד לא מוריד את החילוף חומרים
מה? , אתה רוצה להגיד לי שאם אני יאכל 3 ארוחות ביום מול 6 ארוחות ביום קצב ח"ח שלי לא ישתנה? ובקשר לפעולות עיכול של הקיבה, הן כן משפיעות על קצב חילוף החומרים ומעבר של דם בגוף.

Bullet
11-05-07, 15:20
מה? , אתה רוצה להגיד לי שאם אני יאכל 3 ארוחות ביום מול 6 ארוחות ביום קצב ח"ח שלי לא ישתנה? ובקשר לפעולות עיכול של הקיבה, הן כן משפיעות על קצב חילוף החומרים ומעבר של דם בגוף.
אתה רציני? :wacko:
יש דיון (http://www.atraf-f.net/or/showthread.php?t=624) מעמיק על זה. תדירות הארוחות לא משפיעה על חילוף החומרים של הגוף.
בקשר לקיבה, אתה יכול לבסס את זה או שאתה סתם זורק את זה באוויר?

damn
11-05-07, 15:23
אני אוסיף לפני השינה: + 5 חלבוני ביצים שזה 100 קלוריות ו 18ג' חלבון .

ביצים לפני שינה הבנתי שזה מצויין, חלבון איטי ( והכי איכותי אחרי אבקת חלבון לפי מיטב ידיעתי ) , בתוספת כף שמן זית (והנה הוספתי עוד קצת שומן איכותי, לפי ההמלצות שלכם) .. עושה רק טוב, לא?

אם לא - תקנו אותי.

ד"א, בהמשך הדרך .. אני אשקול לעבור ל Ud2 ולגמור עניין.
סליחה על הבורות, נדב מה זה UD2? אפשר פירוט קטנטן או לינק למאמר בנושא?

Bullet
11-05-07, 15:25
תוכנית חיטוב מסוג cyclical ketogenic diet שפותחה ע"י לייל מקדונלד, על סמך bodyopus של Dan Duchaine. אמורה למזער פירוק שריר בזמן חיטוב תוך כדי ירידה בשומן עיקש

אור
11-05-07, 15:27
אתה רציני? :wacko:
יש דיון (http://www.atraf-f.net/or/showthread.php?t=624) מעמיק על זה. תדירות הארוחות לא משפיעה על חילוף החומרים של הגוף.
בקשר לקיבה, אתה יכול לבסס את זה או שאתה סתם זורק את זה באוויר?

המחקרים שמה לא רלוונטים רובם משנת 99-2002.
אני בשנת 2007, אני קורא עכשיו 2 מאמרים בנושא ואני עוד מעט אפרסם אותם.. :whistle:

אם אתה באמת מאמין שאין הבדל בין 3 ארוחות ל6 ארוחות אז למה אנשים מקפידים על 6 ארוחות בערך? גל הביא לנו פעם מחקר שטוען שניתן להכניס ארוחה אחת ביום למשל עם 140 גרם חלבון והחלבון ישמר וכל פעם השגוף יצטרך הוא יקח מהמאגר הזה, אז למ לא לאכול 2-3 ארוחות רציניות? להכניס מספיק חלבון סיבים שומן ופחמימה, הגוף הרי יבנה לו מאגר ויפרק מתי שהוא יצטרך לא?
אם זה כזה הגיוני למה אתה לא עובד ככה?

MagneZium
11-05-07, 15:30
דוגמניות אנורקסיות אוכלות יותר מזה אחי

m0she
11-05-07, 15:30
מה לא רלוונטי? אתה חושב שב5 שנים הגוף האנושי השתנה מקצה לקצה?
אנשים מקפידים על 6 ארוחות כי בא להם , זה לא קשור לשום דבר וזה לא חובה. זה מיתוס.

Moshe
11-05-07, 15:31
אני בשנת 2007, אני קורא עכשיו 2 מאמרים בנושא ואני עוד מעט אפרסם אותם.. :whistle:

אם אתה באמת מאמין שאין הבדל בין 3 ארוחות ל6 ארוחות אז למה אנשים מקפידים על 6 ארוחות בערך? גל הביא לנו פעם מחקר שטוען שניתן להכניס ארוחה אחת ביום למשל עם 140 גרם חלבון והחלבון ישמר וכל פעם השגוף יצטרך הוא יקח מהמאגר הזה, אז למ לא לאכול 2-3 ארוחות רציניות? להכניס מספיק חלבון סיבים שומן ופחמימה, הגוף הרי יבנה לו מאגר ויפרק מתי שהוא יצטרך לא?
כי במסה אתה לא יכול להכניס כל כך הרבה חלבון בארוחה אחת , זה גם לא נוח , אתה גם לא עד כדי כך רעב כדי להכניס כזו כמות של אוכל בארוחה אחת או אפילו 2 או אפילו 3
תחשוב אתה זקוק ל180 גרם חלבון ביום תחלק ל3 ארוחות יוצא 60 גרם חלבון ארוחה , זה נגיד 250 גרם חזה עוף מבושל (300 לא מבושל) , 350-500 גרם פסטרמה , 25 יוגורטים , 15 לבני ביצה
בגלל זה מחלקים , גם יותר נוח , וגם יש את היתרונות הבריאותים של הפרופיל שומנים בדם , נפילות סוכר , ושאר הירקות...
בחיטוב הפרמטרים הם אחרים כגון רעב , עניין פסיכולוגי

Bullet
11-05-07, 15:34

קודם כל, בחיטוב אני אוכל 2-3 ארוחות על מנת למזער רעב.
מה ז"א המחקרים לא רלוונטיים??? הגוף של הבן אדם לא השתנה מאז 1999!
אם הם לא נכונים, זה כבר משהו אחר. אבל אתה לא יכול להגיד שהם לא תקפים לשנת 2007.
יופי שאתה קורא 2 מאמרים, יבושם לך. אבל הדיון פה הוא על חילוף חומרים, וחילוף חומרים לא משתנה עקב ריבוי ארוחות. זה מיתוס.
בכל אופן, מה אם אגיד לך שמעט ארוחות ביום יניבו אותן תוצאות, ואולי אפילו יותר מהרבה ארוחות? הנה ציטוט של גל מפורום VIP.
Research Review

Stote KS et. al. A controlled trial of reduced meal frequency without caloric restriction in healthy, normal-weight, middle-aged adults. Am J Clin Nutr. 2007 Apr;85(4):981-8.

BACKGROUND: Although consumption of 3 meals/d is the most common pattern of eating in industrialized countries, a scientific rationale for this meal frequency with respect to optimal health is lacking. A diet with less meal frequency can improve the health and extend the lifespan of laboratory animals, but its effect on humans has never been tested. OBJECTIVE: A pilot study was conducted to establish the effects of a reduced-meal-frequency diet on health indicators in healthy, normal-weight adults. DESIGN: The study was a randomized crossover design with two 8-wk treatment periods. During the treatment periods, subjects consumed all of the calories needed for weight maintenance in either 3 meals/d or 1 meal/d. RESULTS: Subjects who completed the study maintained their body weight within 2 kg of their initial weight throughout the 6-mo period. There were no significant effects of meal frequency on heart rate, body temperature, or most of the blood variables measured. However, when consuming 1 meal/d, subjects had a significant increase in hunger; a significant modification of body composition, including reductions in fat mass; significant increases in blood pressure and in total, LDL-, and HDL-cholesterol concentrations; and a significant decrease in concentrations of cortisol. CONCLUSIONS: Normal-weight subjects are able to comply with a 1 meal/d diet. When meal frequency is decreased without a reduction in overall calorie intake, modest changes occur in body composition, some cardiovascular disease risk factors, and hematologic variables. Diurnal variations may affect outcomes.

My comments: It's taken almost as a matter of faith that active individuals, or anybody interested in health MUST eat small frequent meals throughout the day. Claims of metabolism crashing and your muscles falling off, along with the body going into starvation/storage mode and causing you to gain bodyfat (at the same calorie level) are all claimed to occur if even a single meal is missed.

Now, research has routinely shown that meal frequency, at least within the context of identical caloric intakes has no impact on metabolic rate; the idea that eating more often stokes the metabolic rate is simply wrong. The same holds for weight loss. (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?db=pubmed&cmd=Retrieve&dopt=AbstractPlus&list_uids=9155494&query_hl=5&itool=pubmed_docsum) Whether meal frequency affects fat loss or LBM is debatable, with scant research. One of the most commonly cited studies is one done on boxers (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?db=pubmed&cmd=Retrieve&dopt=AbstractPlus&list_uids=8960647&query_hl=7&itool=pubmed_docsum) but it was methodologically terrible, providing insufficient amounts of liquid protein (I'll discuss it in another research review).
Adding to that, emerging research on caloric restriction (CR) and intermittent fasting (IF) is suggesting that lower meal frequencies might have health benefits. (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?db=pubmed&cmd=Retrieve&dopt=AbstractPlus&list_uids=12558961&query_hl=11&itool=pubmed_docsum)

By way of definition, CR refers to a situation where calories are chronically restricted from 30-50% below maintenance, IF refers to a situation where folks fast most of the day (eating most of their calories in one meal in the evening) or by alternating days of fasting with days of eating.

Although no research into performance has been done, fringe groups of athletes are starting to experiment with IF protocols around training to get impressive body recomposition effects.

זה מצחיק, המציאות לא מפסיקה להפתיע וכל יום אני מגלה יותר ויותר 'קביעות' המקובלות אצל כולם כמובנות מאליו, שאינן כלכך מבוססות אמפירית, ולרוב מסתמכות אך ורק על השקפה והסקת מסקנות לא נכונות, כאשר הלוגיקה ומה שנשמע הכי "מתאים" מובילים את הקונצנזוס בתחום.

אני ממליץ לכולם לעיין במחקר וברקע הקצרצר של לייל מקדונלד על הנושא. אני מצרף בהודעה הבאה גם תימצות על הפידבק שלו ושלי על המחקר. תהנו.

גל

רקע קצרצר על המחקר:
למשך 8 שבועות נבדקה קבוצת אנשים גדולה שקיבלה דיאטת תחזוקה הבנוייה מ3 ארוחות, או ארוחה אחת בודדת, ונבדקו הפרמטרים הבאים בין היתר; לחץ דם, קצב לב, טמפרטורת הגוף, הרכב הגוף ושובע\רעב. הנבדקים הינם אנשים בריאים, עם BMI תקין, כאשר חלקם לא סיימו את המחקר בגלל רעב (במהלך ה1\ליום). כל הנבדקים ניסו את שני דפוסי האכילה, עם הפסקה של 11 שבועות בין לבין וניהלו לוג פעילות יומית. הדיאטה הייתה מכוונת להיות זהה לחלוטין למעט התדירות, הרכבה היה; 15% חלבון, 36% שומן ו50% פחמימות, עם כמות זהה של כולסטרול, סיבים וביחסי ח.השומן.

מהלך המחקר:
היה הבדל קלורי קטן בין ה1\יום (LF = low frequency) לבין ה3\יום (MF = Medium frequency), ככה שבזמן הארוחה הבודדת נצרכו 65קק"ל פחות. לחץ הדם כפי שנבדק היה למעשה נמוך יותר בMF, בנוסף לתחושת הרעב כמובן, בנוסף לHDL והLDL, כאשר קצב הלב וחום הגוף לא השתנו. הבדל נראה גם ברמות הקורטיזול שהיו ב50% יותר -נמוכות- בLF.

ולגבי המשתנים המעניינים ביותר, הרכב הגוף, התוצאות היו מפתיעות. כאשר הנבדקים אכלו בדפוס הLF, הם ראו ירידה במשקל של 1.4 ק"ג כאשר 2.1 ק"ג ירדו מרקמות השומן. מה שמרמז עלייה של 0.66 ק"ג במסת הגוף הרזה.

דיון על הנתונים:
לגבי השינויים בהרכב הגוף, ההבדלים בצריכה הקלורית (65 הקלוריות) למשך 8 שבועות אמורים להוביל לירידה של ליברה של שומן, אך הדבר לא מסביר לחלוטין את השינויים. הסבר שני מתמקד על הצום הארוך בין הארוחות ומציע כי השחרור המוגבר של חומצות השומן והגברת הגלוקונאוגנזה (פירוק מקורות שונים ליצירת גלוקוז), שדורשים השקעה אנרגתית גבוהה, גרמו לעלייה בחילוף החומרים. על העלייה לכאורה בLBM לא דובר, אך זה כנראה בגלל הריכוז הגבוה של המזון במהלך הארוחה הבודדת בערב שגרם לסינטוז מוגבר של גליקוגן. וכמובן, הם מציעים ששיטת המדידה שהם השתמשו בה, לבדיקת הרכב הגוף, אינה מתאימה (כזה מחקר מושקע, ודווקא בזה הליצנים מפשלים).

מסקנות:
בגדול אני לא חושב שהמחקר הזה מציע לנו משהו חדש ומיוחד שלא ראינו בעבר. הוא עוזר באישוש הטענות המודרניות בנושא, הוא מציג פרמטרים מאוד עקביים ומדוייקים, הוא נעשה בצורה יפה ורלוונטית, הוא אכן מציג תמונה שלא ראינו הרבה על התדירות הנמוכה ביותר, ואכן מעלה סימני שאלה בקשר לתפיסה שלנו על השינויים בהרכב הגוף ומראה כמה גישת הבודיבילר הפראנואיד המודרני שסובב סביב האוכל, החלבון, מהירויות ספיגה, ושאר חישובים שונים, הינה חסרת עמוד שדרה. הדוגמה הזאת לטעמי היא חד וחלק נחלת העבר, ובמיוחד מפני שהתפיסה המודרנית הזאת, המציגה יותר חופשיות בנוגע לתזמוני המזון וחלוקתו, קיימת כבר לאורך תקופה ארוכה שבה אנשים מבצעים ניסוי וטעייה בנושא, עם אימונים, וללא בעיות.

Nadav19
11-05-07, 15:37
אוקיי, אז 4 ארוחות לעומת 6 ארוחות - שורה תחתונה - אין שינוי בקצב חילוף החומרים כתוצאה ישירה מהורדת מספר הארוחות היומיות: מ 6 ל 4 ?

m0she
11-05-07, 15:38
אין הבדל מבחינת חילוף החומרים.

יiסי
11-05-07, 15:42
ואיזה עוד בחינות יש?

יiסי
11-05-07, 15:42
8:30
11:30
3:00
8:00 גם אני עובר ל4 ארוחות בחיטוב (שדרך אגב אני גם איכשהו מתחזק ועולה בו במסה :d)

אור
11-05-07, 15:46
כי במסה אתה לא יכול להכניס כל כך הרבה חלבון בארוחה אחת , זה גם לא נוח , אתה גם לא עד כדי כך רעב כדי להכניס כזו כמות של אוכל בארוחה אחת או אפילו 2 או אפילו 3
תחשוב אתה זקוק ל180 גרם חלבון ביום תחלק ל3 ארוחות יוצא 60 גרם חלבון ארוחה , זה נגיד 250 גרם חזה עוף מבושל (300 לא מבושל) , 350-500 גרם פסטרמה , 25 יוגורטים , 15 לבני ביצה
בגלל זה מחלקים , גם יותר נוח , וגם יש את היתרונות הבריאותים של הפרופיל שומנים בדם , נפילות סוכר , ושאר הירקות...
בחיטוב הפרמטרים הם אחרים כגון רעב , עניין פסיכולוגי

אחח משה, 180 גרם חלבון במאסה? מה אני שור? 250 גרם חזה עוף משה, הם בערך 60 גרם חלבון~, 350-500 גרם פסטרמה? הם בערך 40-50 גרם חלבון~? 25 יוגורטים? תגיד לי אתה דפוק? זה לבד 150 גרם חלבון, ו15 לבני ביצה הם 45 גרם חלבון בערך..

יודע מה אני לא אכנס פה לוויכוח, אני מאמין שיותר ארוחות = קצב חילוף חומרים גבוהה יותר, אולי אני טועה, אבל מבחינה הגיונית זה נראה נכון, תכניס יותר חומרי אנרגיה לגוף, משמע הגוף צריך לעבוד יותר בכדי לפרוק למולקולות כמו לחומצות אמינו, שומנים - לחומצות שומן, סוכרים - לחד-סוכרים, חומצות גרעין - לנוקלאוטידים , פירוק תרכובות אורגניות רבות מביא לשחרור אנרגיה,יותר פירוק, משמע יותר שחרור אנרגיה נכון?
עקרון הפעולה

את עקרון הפקת האנרגיה ביצורים החיים ניתן להשוות באופן כללי לעקרון בו פועלת סוללה חשמלית (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A1%D7%95%D7%9C%D7%9C%D7%94_%D7%97%D7%A9%D7%9E% D7%9C%D7%99%D7%AA). בסוללה נוצר זרם חשמלי (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%96%D7%A8%D7%9D_%D7%97%D7%A9%D7%9E%D7%9C%D7%99) (צורה של אנרגיה) באמצעות הבדלים בנטייה של חומרים שונים למסור ולקבל אלקטרונים (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%9C%D7%A7%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%A9%D7%9C%D 7%99%D7%9C%D7%99%D7%95%D7%AA). בקוטב השלילי של הסוללה (האנודה) נמצא חומר הנוטה למסור אלקטרונים (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%9C%D7%A7%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%9F); בקוטב החיובי (הקתודה) - חומר הנוטה לקבל אלקטרונים. כשמחברים בין שני הקטבים חוט מתכת (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%AA%D7%9B%D7%AA), מתאפשרת זרימת אלקטרונים מהאנודה לקתודה. זרימה זו היא הזרם החשמלי, וזוהי בעצם אנרגיה אותה ניתן לנצל - לשם הדלקת נורה חשמלית (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A0%D7%95%D7%A8%D7%94_%D7%97%D7%A9%D7%9E%D7%9C% D7%99%D7%AA), למשל.
ביצורים חיים אמנם לא נוצר זרם חשמלי, אך קיים מעבר של אלקטרונים בין תרכובות שונות, ומעבר זה גורם להפקת אנרגיה. כל יצור חי זקוק, אם כך, לתרכובות התורמות (מוסרות) אלקטרונים (בדומה לאנודה בסוללה) ולתרכובות המקבלות אלקטרונים (בדומה לקתודה). קיים מגוון רב של תרכובות המשמשות את היצורים השונים. באדם (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%93%D7%9D) ובבעלי החיים (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%91%D7%A2%D7%9C%D7%99_%D7%97%D7%99%D7%99%D7%9D) , למשל, המזון (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%96%D7%95%D7%9F) מספק את התרכובות מוסרות האלקטרונים (ובראשן - גלוקוז (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%92%D7%9C%D7%95%D7%A7%D7%95%D7%96)), ואילו החמצן (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97%D7%9E%D7%A6%D7%9F) אותו אנו נושמים (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A0%D7%A9%D7%99%D7%9E%D7%94) הוא התרכובת שקולטת את האלקטרונים.
הסוללה מפיקה אנרגיה בצורת חשמל (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97%D7%A9%D7%9E%D7%9C). צורה אחרת של הפקת אנרגיה - בעירה (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%91%D7%A2%D7%99%D7%A8%D7%94) - מפיקה אנרגיה בצורת חום (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97%D7%95%D7%9D_%28%D7%A4%D7%99%D7%96%D7%99%D7% A7%D7%94%29) ואור (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%95%D7%A8). צורת האנרגיה המופקת ביצורים חיים, לעומת זאת, הינה אנרגיה כימית. זרימת האלקטרונים ביצור החי מביאה להיווצרות של תרכובת הנקראת ATP (http://he.wikipedia.org/wiki/ATP). תרכובת זו, בה משתמשים כל היצורים החיים, ללא יוצא מן הכלל, מכילה קשרים (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%A9%D7%A8_%D7%9B%D7%99%D7%9E%D7%99) עתירי אנרגיה. היצור שומר את ה-ATP למשך זמן מה; לאחר מכן, כשהוא נזקק לאנרגיה לשם ביצוע תהליכים שונים, מתפרק ה-ATP. שבירת הקשרים הכימיים שלו מביא לשחרור אנרגיה, שאותה מסוגל התא לנצל.
הצורך במולקולה עתירת אנרגיה חיוני בביולוגיה. צורות האנרגיה שהוזכרו לעיל - חשמל, אור וחום - הן צורות של אנרגיה מיידית, המופקת ומנוצלת כמעט באותו הרגע. התא החי אינו מסוגל לאגור חשמל או חום ולהשתמש בהם מאוחר יותר; לפיכך נוצרה במרוצת הדורות מולקולת (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%95%D7%9C%D7%A7%D7%95%D7%9C%D7%94) ה-ATP, אשר מכונה "מטבע האנרגיה של התא".
ביצורים הטרוטרופים (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%A3) (ראו להלן) ניתן לומר שמתבצעת "בעירה איטית" (או "שריפה איטית"). בעירה מוגדרת כתהליך כימי שבו תרכובת מגיבה עם חומר מחמצן (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97%D7%9E%D7%A6%D7%95%D7%9F_%D7%97%D7%99%D7%96% D7%95%D7%A8), ובמהלכו משתחררת אנרגיה. בתאיהם של בעלי החיים, למשל, מגיבות אבני הבניין של המזון עם חמצן, והאנרגיה המשתחררת נאגרת ב-ATP (ואינה משתחררת בצורת אש (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%A9), כמובן; לכן הבעירה היא "איטית"). זהו המקור לביטויים כדוגמת "שריפת שומנים" ו"שריפת קלוריות (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%9C%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%94)".

(ויקיפדיה)

ככה שיותר כשיש יותר אלקטרונים, יש יותר חשמל? המעבר מבוצע יותר פעמים, (הטמפ' של הגוף עולות) הגוף מפרק יותר, עסוק יותר בפירוק, והמטבוליזם כן מאיץ, אין סיכוי שאין השפעה על קצת ח"ח .

damn
11-05-07, 15:46
8:30
11:30
3:00
8:00 גם אני עובר ל4 ארוחות בחיטוב (שדרך אגב אני גם איכשהו מתחזק ועולה בו במסה :d)
אחי, גם לי יש את אותה התופעה שאני עולה במסת שריר בחיטוב :] איזה כיף זה..

Moshe
11-05-07, 15:48
התכוונתי ל 9 יוגרוטים לא משנה העיקר הכוונה אני לא ישנתי דיזל החמור העיר אותי ב8 בבוקר :|

m0she
11-05-07, 15:48
מה זה קשור בכלל מספר הארוחות ביום? זה קשור לכמות הקלוריות שאתה צורך בסה"כ. לא חייב להיות קשר בין כמות הארוחות לכמות המזון שאתה צורך.

אל תנסה להכנס למטבוליזם על רגל אחת כי זה נושא מורכב. ההסבר הזה הוא השיא של החפריות. תקרא על גליקוליזה , בטא אוקסידציה של חומצות שומן , מעגל קרבס ושרשרת הנשימה וזה יתן לך יותר כיוון מבחינה מטבולית.

Bullet
11-05-07, 15:49
אור, מה שכתבת כל כך לא קשור...
אני לא בא לשכנע אותך ספציפית. אתה מנהל, ואתה מטעה אחרים.
אני מבקש שתתייחס לציטוט של גל. המחקר משנת 2007 שהוא הביא מראה תוצאות חיוביות מבחינת הרכב הגוף אצל הקבוצה שאכלה ארוחה אחת בלבד לעומת ריבוי ארוחות.

אור
11-05-07, 15:54
אור, מה שכתבת כל כך לא קשור...
אני לא בא לשכנע אותך ספציפית. אתה מנהל, ואתה מטעה אחרים.
אני מבקש שתתייחס לציטוט של גל. המחקר משנת 2007 שהוא הביא מראה תוצאות חיוביות מבחינת הרכב הגוף אצל הקבוצה שאכלה ארוחה אחת בלבד לעומת ריבוי ארוחות.

בשביל הספורט, אתה תומך בלייל מקדונלד נכון? מאמין בכל מה שהוא כותב וגם לפי מה שאני יודע אתה כרגע ב PMSF אם אני לא טועה, בוא נלך לפורום שלו ונפתח על זה שם דיון ונראה מה הפרופסור יגיד?

Bullet
11-05-07, 15:57
בשביל הספורט, אתה תומך בלייל מקדונלד נכון? מאמין בכל מה שהוא כותב וגם לפי מה שאני יודע אתה כרגע ב PMSF אם אני לא טועה, בוא נלך לפורום שלו ונפתח על זה שם דיון ונראה מה הפרופסור יגיד?
אני לא בPSMF, אין לי כוח לזה. אני לא מאמין בכל מה שהוא כותב. אני חושב שהוא כותב דברים אמינים ומהימנים בלי חרטוטים ושטויות. יש הבדל. אני מציע שלא תפתח על זה דיון, אלא אם אתה רוצה שירדו עלייך. בכל אופן, אתה מוזמן לעשות שם חיפוש וגם לפתוח שם דיון.
יש שם נושא חם מאוד שטרם הספקתי להתעמק בו- intermittent fasting, אנשים צמים רוב היממה ובחלק קטן מהיממה הם בולסים. והאנשים הללו רואים ירידה בשומן ועליה בשריר בו זמנית. זה בטח נוגד את העקרונות של הבודיבילדרים הקלאסיים.
אני לא מבין על מה אנחנו מתווכחים. תודה שטעית וזהו. אני הודיתי שטעיתי המון פעמים, זאת לא בושה

אור
11-05-07, 16:03
אני אשמח להודות שטעיתי, אבל בוא ותסביר לי איפה אני טועה, תבסס את הדברים שלך, בלי להזכיר את השם גל טי, במילים שלך, מאמרים אנערף מה.. אם אין לך זמן או כוח להסביר לי אני אבין..
אבל בכדי להודות שטעיתי אני צריך לדעת איפה טעיתי, ומה כן נכון..

Bullet
11-05-07, 16:06
אני אשמח להודות שטעיתי, אבל בוא ותסביר לי איפה אני טועה, תבסס את הדברים שלך, בלי להזכיר את השם גל טי, במילים שלך, מאמרים אנערף מה.. אם אין לך זמן או כוח להסביר לי אני אבין..
אבל בכדי להודות שטעיתי אני צריך לדעת איפה טעיתי, ומה כן נכון..
סבבה. אני זז לאימון, כשאחזור אסביר אם אף אחד לא יסביר עד אז

m0she
11-05-07, 16:07
המחשבה הזו שאם אוכלים הרבה פעמים הגוף "מפעיל" את עצמו מחדש או משהו כזה וזה דורש יותר אנרגיה היא לא נכונה. אני לא מבין למה אתה חושב שתדירות הארוחות כן משפיעה. גם לפי מה שהבאת , מה שמשפיע הוא כמות המזון שנצרוך - לא כמות הפעמים בה נצרוך אותו.

NIRAN
11-05-07, 16:47
נדב אחי, זה תפריט שקשה לעמוד בו ואני זוכר שעמדת לפרוש כי היה לך תפריט קשה...
ולמה ירדת מאירובי?

Nadav19
11-05-07, 16:51
נדב אחי, זה תפריט שקשה לעמוד בו ואני זוכר שעמדת לפרוש כי היה לך תפריט קשה...
ולמה ירדת מאירובי?

מתי עמדתי לפרוש ? בחיים לא.
רציתי להכנס לנייטרלי ולא להגיע לריבועים.

אבל בגלל שכולה חודש 5, אמרתי יאלה ניתן אותה עד ה 20/6 ככה ונגיע חטוב יותר לקיץ.

NIRAN
11-05-07, 16:53
סבבה, בהצלחה
לדעתי תמשיך אירובי

boris19
11-05-07, 17:04
תוסיף 3 כדורי אומגה 3 לפני האחרונה של היוגרוט, וממליץ עוד יוגורט אחד ...

אגב מה התוכנית אימונים שלך ?

Nadav19
11-05-07, 17:35
אגב מה התוכנית אימונים שלך ?

FBW, שוקל להחליף ל ABC פעמיים בשבוע .

boris19
11-05-07, 17:38
FBW, שוקל להחליף ל ABC פעמיים בשבוע .

עדיף לך ABC 5

Nadav19
11-05-07, 17:44
עדיף לך ABC 5

למה ? מה זה משנה ?

Shlomik
11-05-07, 18:02
אני יודע שמרבית הדברים נאמרו כבר, אבל לא יצא לי לקרוא את הפוסט עד עכשיו אז אני אגיב בכל זאת מקווה שהצליח לתרום למרות שמרבית הדברים החשובים כבר נאמרו:
1. הגירעון הקלורי באמת נראה גבוה מדי, אם נתקעת במשקל ובגלל זה חתכת קלוריות הייתי עושה שבועיים תחזוקה ואז חוזר לדיאטה או לחילופין מתחיל סוג של קארב סייקלינג שגם בהרבה מקרים עושה שינוי לאנשים שנתקעו במשקל אבל להגיע לכמות כזאת נמוכה של קלוריות נראה לי קצת מוגזם בנתונים שלך.

2. הייתי בהחלט מעלה את כמות השומן זה כמות נורא נמוכה וההורמנים לא מתפקדים בצורה אופטימלית ככה וזה רק יעשה לך יותר רע מטוב.

3. הייתי מחליף את הסקופ חלבון בבוקר לקופסאת קוטג' או טונה גם יהיה לך יותר קל מבחינת שובע וגם חלבון מי גבינה מתפרק די מהר יש חלבונים שהם יותר אנטי קטבולים למרות שזה פחות עקרוני.

4.כמה ירדת עד עכשיו בשבוע? איך את מבחינת מסת שריר מרגיש ירידה?

Nadav19
11-05-07, 18:18
אני יודע שמרבית הדברים נאמרו כבר, אבל לא יצא לי לקרוא את הפוסט עד עכשיו אז אני אגיב בכל זאת מקווה שהצליח לתרום למרות שמרבית הדברים החשובים כבר נאמרו:
1. הגירעון הקלורי באמת נראה גבוה מדי, אם נתקעת במשקל ובגלל זה חתכת קלוריות הייתי עושה שבועיים תחזוקה ואז חוזר לדיאטה או לחילופין מתחיל סוג של קארב סייקלינג שגם בהרבה מקרים עושה שינוי לאנשים שנתקעו במשקל אבל להגיע לכמות כזאת נמוכה של קלוריות נראה לי קצת מוגזם בנתונים שלך.

2. הייתי בהחלט מעלה את כמות השומן זה כמות נורא נמוכה וההורמנים לא מתפקדים בצורה אופטימלית ככה וזה רק יעשה לך יותר רע מטוב.

3. הייתי מחליף את הסקופ חלבון בבוקר לקופסאת קוטג' או טונה גם יהיה לך יותר קל מבחינת שובע וגם חלבון מי גבינה מתפרק די מהר יש חלבונים שהם יותר אנטי קטבולים למרות שזה פחות עקרוני.

4.כמה ירדת עד עכשיו בשבוע? איך את מבחינת מסת שריר מרגיש ירידה?

ירדתי בערך קילו בשבוע (בחודש השני והאחרון), מפסח אני במאזן נייטרלי.
והגיע הזמן לתת בראש למשך חודש ולראות איך הגוף יגיב לדיאטה הזו.

Shlomik
11-05-07, 18:21
ירדתי בערך קילו בשבוע (בחודש השני והאחרון), מפסח אני במאזן נייטרלי.
והגיע הזמן לתת בראש למשך חודש ולראות איך הגוף יגיב לדיאטה הזו.
על כמה קלריות אתה במאזן נטרלי?
וכסאח זה לא בהכרח חיובי זה יכול להוביל ליותר פירוק של מסה רזה מאשר מסת שומן וזה רק יגרום לאחוז השומן שלך לעלות.

Dino Psaras
11-05-07, 18:24
שלומיק, תגיב גם בפוסט שלי אני רוצה לקרוא את דעתך..

Nadav19
11-05-07, 18:38
על כמה קלריות אתה במאזן נטרלי?
וכסאח זה לא בהכרח חיובי זה יכול להוביל ליותר פירוק של מסה רזה מאשר מסת שומן וזה רק יגרום לאחוז השומן שלך לעלות.

למה שאני אפרק מסת שריר אם אני אוכל מספיק חלבון, נותן גירוי לשרירים כמו שצריך, ויושן כמו שצריך ?

יiסי
11-05-07, 18:41
למה שאני אפרק מסת שריר אם אני אוכל מספיק חלבון, נותן גירוי לשרירים כמו שצריך, ויושן כמו שצריך ?

אין שום סיבה שבעולם. יש פה אנשים פריקים לנושא הזה "פירוק שריר"
יאללה אז יעוף סנטימטר מהבייספס ישרף העולם?
אובססיביות.

m0she
11-05-07, 18:58

שמירה על שריר זה לא רק חלבון ואמונים. גם צריכת פחמימות וגרעון קלורי משפיעים פה. 1.5 גרם חלבון לק"ג גוף , ברמת הפעילות שלך , בגרעון הקלורי שלך ובכמות הפחמימות שאתה צורך זה לא מספיק לפי דעתי.

Nadav19
11-05-07, 19:00
שמירה על שריר זה לא רק חלבון ואמונים. גם צריכת פחמימות וגרעון קלורי משפיעים פה. 1.5 גרם חלבון לק"ג גוף , ברמת הפעילות שלך , בגרעון הקלורי שלך ובכמות הפחמימות שאתה צורך זה לא מספיק לפי דעתי.

אני צורך יותר מ 1.5 , משהו כמו 1.7 או 1.8, זה יותר קרוב ל 2 מאשר ל 1.5 .
ובלי קשר לזה, אני מאמין שגם אם אני ארד ס"מ בהיקף יד .. "אפקט החיטוב" יעלים את הס"מ הזה.

m0she
11-05-07, 19:02
אמרת 120 גרם חלבון על 80 קילו. זה 1.5 גרם פר קילוגרם.

Nadav19
11-05-07, 19:03
אמרת 120 גרם חלבון על 80 קילו. זה 1.5 גרם פר קילוגרם.

נכון, אמרתי.
אבל למה שכחתי את מה שאמרתי גם בהמשך ?

הוספתי עוד איזה 28-30 ג' חלבון.

Shlomik
11-05-07, 19:04
כמו שמשה אמר יש דברים מעבר לחלבונים ואימונים שקשורים לשמירה על מסת השריר ומחקרית נמצא שגירעון קלורי גדול מדי יוביל את הגוף לפרק מסה רזה יחסית יותר משומן מאשר אם הייתה עושה דיאטה נכונה ומתונה ולכן בסופו של דבר אולי על המשקל תראה שאתה יורד יותר אבל בסופו של דבר אתה תעלה באחוזי שומן, לפחות בתחילת הדרך בהמשך יכול להיווצר מצב שהגוף שוב יחזיר את המאזן לטובת פירוק השומן אבל עד שתגיע לשלב הזה אתה כבר תיהיה עם הרבה פחות מסה רזה וחבל.

Dino Psaras
11-05-07, 19:07
כמו שמשה אמר יש דברים מעבר לחלבונים ואימונים שקשורים לשמירה על מסת השריר ומחקרית נמצא שגירעון קלורי גדול מדי יוביל את הגוף לפרק מסה רזה יחסית יותר משומן מאשר אם הייתה עושה דיאטה נכונה ומתונה ולכן בסופו של דבר אולי על המשקל תראה שאתה יורד יותר אבל בסופו של דבר אתה תעלה באחוזי שומן, לפחות בתחילת הדרך בהמשך יכול להיווצר מצב שהגוף שוב יחזיר את המאזן לטובת פירוק השומן אבל עד שתגיע לשלב הזה אתה כבר תיהיה עם הרבה פחות מסה רזה וחבל.

לכן אני רוצה את דעתך גם בפוסט שלי..:book:

Nadav19
11-05-07, 19:07
אם אני אוסיף עוד 200/300 קלוריות, זה מה שישנה את הקביעה של הגוף אם לפרק שריר או לא ?

על חודו של שניצל.

Bullet
12-05-07, 00:39
כן. מצטער ששכחתי לינק.
הנה (http://ud2.lylemcdonald.com/), זה הספר. הייתי מביא לך סיכום של m0she אבל הוא בפורום המתחרה.

m0she
12-05-07, 01:36
אם אני אוסיף עוד 200/300 קלוריות, זה מה שישנה את הקביעה של הגוף אם לפרק שריר או לא ?

על חודו של שניצל.

אתה בטוח? 300 קלוריות מ1400 זה יותר מ20%. לא מעט.

P-a-n-1-c
12-05-07, 11:24
כן. מצטער ששכחתי לינק.
הנה (http://ud2.lylemcdonald.com/), זה הספר. הייתי מביא לך סיכום של m0she אבל הוא בפורום המתחרה.

אז רק תעתיק את זה או משהו כזה.. באישורו של משה :disgust:

Bullet
12-05-07, 11:48
אז רק תעתיק את זה או משהו כזה.. באישורו של משה :disgust:
שמשה יעתיק, אני איבדתי את הלינק :wacko: