PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה על שומן רווי

RACEMAN
11-05-07, 12:58
מה זה בכלל שומן רווי ?? מה ההבדל בינו לבין שומן רגיל ? והאם זה פוגע באימון מסה ?

תודה על התשובו ת .

m0she
11-05-07, 13:02
שומן רווי זה שומן בלי קשרים כפולים במולקולה. מה זאת אומרת מה ההבדל בינו לבין שומן רגיל? שומן זה או רווי או רב בלתי רווי [מספר קשרים כפולים] או חד בלתי רווי [קשר כפול אחד].

RACEMAN
11-05-07, 14:56
לא ענית על השאלות.. הוא גרוע יותר משומן רגיל ?? הוא פוגע באימון מסה ??

m0she
11-05-07, 14:58
מה זה שומן רגיל? הסברתי לך כבר איזה סוגים של שומן יש.
הוא צריך להוות שליש מצריכת השומן היומית שלך. הוא נחשב לשומן פחות בריא בכמויות גדולות אבל גם אותו צריך לצרוך. הוא לא פוגע ישירות באימון מסה עד כמה שאני יודע.

sandrik
11-05-07, 15:42
שומנים- ליפדים
הם פולימרים שבנויים ממונומרים, מונמור של שומן בנוי מהמרכיבים הבאים: גליצרול (קיים בכל השומנים)
השוני הוא בחומצות השומן.

כאשר חסר מימן בהרכב המולקולה, בין אומי הפחמןן נוצרים קשרים כפולים. מולקולות אלא יקבלו שם: לא רוביות.

*אם רב החומצות יהיו רבויות השומן יהיה מוצק
*אם 2 או 3 יהיו לא רוביות ,השומן יהיה נוזלי.

בשומנים מומסים ויטמינים(ויטמין חלק עיקרי לפעילות האנזים) השומנים מרכיב הכרחי בתא.

האמ זה כל מה שאני יודעת משיעור ביולוגיה :)

Shlomik
11-05-07, 17:34
יש באתר ישראלבודי מאמר מעולה של יוסי מרקוביץ על שומנים:
http://www.israelbody.org/Index.asp?ArticleID=77&CategoryID=81&Page=1
הייתי מציע לך לקרוא אותו הוא יסביר לך יפה מאוד את העניין ותרוויח גם ידע נוסף בנושא השומנים.

דין.
12-05-07, 00:14
הוא צריך להוות שליש מצריכת השומן היומית שלך. הוא נחשב לשומן פחות בריא בכמויות גדולות אבל גם אותו צריך לצרוך.

למה אני צריך לצרוך שומן רווי?
האם איזשהו מנגנון או איבר בגוף שלי יעבוד פחות טוב אם אצרוך רק שומנים לא רווים?
אם יש לי תאום זהה ששליש מכמות השומן שהוא צורך באופן קבוע מגיע מחומצות שומן רוויות ואני צורך את אותה כמו שומן כמוהו אך רק חומצות שומן חד ורב-לא רוויות האם אחי יהיה שרירי ו\או חטוב ו\או בריא יותר?

אשמח לתשובות ממך.

m0she
12-05-07, 01:44
יש להן תפקידים ביולוגיים , למשל: בפוספוליפידים נפוץ מאוד למצוא חומצות שומן רוויות. למשל בphosphatidylcholine יש חומצה פלמיטית או סטארית בפחמן 1 בגליצרול. פוספוליפידים הם ליפידים שבונים ממברנות.

אתה לא חייב לצרוך שומן רווי , השומנים היחידים שחייבים לצרוך הם בלתי רווים עם קשרים כפולים אחרי עמדה 9 [אומגה 3 ואומגה 6]. ההמלצה של הAHA [American Heart Association] והFDA היא שהשומן הרווי יהווה שליש מסה"כ השומן בתזונה.