PDA

צפה בגרסא המלאה : תקופת חיטוב - מדוע צריך להמנע מפחמימות ?

ThaiB0X
14-05-07, 15:18
ידוע שבתקופת חיטוב מקצצים את כמויות הפחמימות ומגבירים את כמויות החלבון אבל מדוע עושים זאת ?

אני יודע ש:

פחמימות זה הדלק של הגוף, והם מספקות אנרגיה לגוף ושומרים עליו אנאבולי.
כאשר יש מחסור בפחמימות, הגוף בעצם במצב קטאבולי והוא מפרק תאי שריר ותאי שומן על מנת לספק אנרגיה לגוף.
אז מה שקורה זה בעצם שהחלבונים משמשים כמקור דלק אלטרנטיבי לפחמימות שלא נצרכו..

אז למה לא לצרוך פחמימות מלכתחילה ולמנוע את פירוק השריר ? בשביל פירוק תאי השומן במצב הקטאבולי ?

תודה

m0she
14-05-07, 16:57
כאשר יש מחסור בפחמימות לא חייב להיות פירוק של שריר. פחמימות הן לא הדלק היחיד לגוף. מקור הדלק האלטרנטיבי העיקרי הוא שומן [בין אם ישירות או דרך גופי קטון שנוצרים ממנו].

יש צריכה מסויימת של חלבון שצריכים לעמוד בה , את שאר הקלוריות מביאים מפחמימות ושומן. כך שיוצא שהחלק של הפחמימות והשומן בתפריט קטן כיוון שאנחנו צריכים ליצור גרעון קלורי אבל אנחנו לא רוצים להוריד את כמות החלבון. זה הכרח, אין מה לעשות. התפריט לא חייב להיות דל בפחמימות.

ThaiB0X
14-05-07, 17:18
אז מה קורה כשאני מגיע לאחוז השומן הרצוי ?

m0she
14-05-07, 17:29
אתה חוזר לאכול במאזן קלורי ניטרלי אם אתה רוצה לשמור על המשקל והאחוז שומן או שאתה עובר לעליה במסה.. מה שתחליט. נהוג לעשות שבועיים מאזן קלורי לפני שחוזרים לעליה במסה בכל אופן.

ThaiB0X
14-05-07, 18:55
משה,

"כאשר יש מחסור בפחמימות לא חייב להיות פירוק של שריר."
"מקור הדלק האלטרנטיבי העיקרי הוא שומן"

יפה אמרת, אבל כידוע, קטאבוליזם זה כאשר תאי שומן ותאי שריר מתפרקים על מנת לספק אנרגיה לגוף.
אם שומן מתפרק, אז בהכרח גם שריר.... לא ? לכן שני המשפטים האלו סותרים אחד את השני

shahaflol
14-05-07, 19:21
משה,

"כאשר יש מחסור בפחמימות לא חייב להיות פירוק של שריר."
"מקור הדלק האלטרנטיבי העיקרי הוא שומן"

יפה אמרת, אבל כידוע, קטאבוליזם זה כאשר תאי שומן ותאי שריר מתפרקים על מנת לספק אנרגיה לגוף.
אם שומן מתפרק, אז בהכרח גם שריר.... לא ? לכן שני המשפטים האלו סותרים אחד את השני

ראשית - קטבוליזם: http://www.infomed.co.il/glossary/g_3505.htm
שנית, המשפטים לא סותרים אחד את השני, וזו גם המטרה של צריכת חלבונים גבוהה בחיטוב, למנוע עד כמה שאפשר פירוק שריר.
בחיטוב שמתבצע כראוי, פירוק השריר זניח ביותר ולא מורגש.

m0she
14-05-07, 19:22
כמו ששחף אמר - פירוק של שומן לא מחייב פירוק של שריר.

ThaiB0X
15-05-07, 09:59
אממ אני לא מבין את זה...
לי תמיד הסבירו ששומן ושריר נבנים או נהרסים תמיד ביחד, ביחס מסוים.

"פירוק כימי על-ידי הגוף של חומרים מורכבים לחומרים פשוטים יותר, תוך שחרור אנרגיה. החומרים שמתפרקים כוללים חומרי מזון (פחמימות, חלבונים, שומנים) "

אם במצב קטבולי הגוף צורך אנרגיה מהפחמימות,חלבונים ושומנים. אז ממה הוא צורך אנרגיה במצב אנאבולי ? 0_o

shikoLM
15-05-07, 12:52
אממ אני לא מבין את זה...
לי תמיד הסבירו ששומן ושריר נבנים או נהרסים תמיד ביחד, ביחס מסוים.

"פירוק כימי על-ידי הגוף של חומרים מורכבים לחומרים פשוטים יותר, תוך שחרור אנרגיה. החומרים שמתפרקים כוללים חומרי מזון (פחמימות, חלבונים, שומנים) "

אם במצב קטבולי הגוף צורך אנרגיה מהפחמימות,חלבונים ושומנים. אז ממה הוא צורך אנרגיה במצב אנאבולי ? 0_o

בפשטות, בגירעון קלורי הגוף משלים את החסר מעתודות בגוף, כאשר אתה בעודף קלורי אין צורך בזה.

ThaiB0X
15-05-07, 17:59
רגע רגע,
מה קורה אז אם לדוגמא אכלתי 1000 קלוריות, וב4 שעות שלאחר מכן לא אכלתי כלום, ושרפתי רק 400 קלוריות, מדוע הגוף ייכנס למצב קטאבולי אם יש לו עודף של 600 קלוריות ?

shahaflol
15-05-07, 21:54
רגע רגע,
מה קורה אז אם לדוגמא אכלתי 1000 קלוריות, וב4 שעות שלאחר מכן לא אכלתי כלום, ושרפתי רק 400 קלוריות, מדוע הגוף ייכנס למצב קטאבולי אם יש לו עודף של 600 קלוריות ?
מי אמר שהוא ייכנס למצב קטבולי?

ThaiB0X
15-05-07, 23:12
מי אמר שהוא ייכנס למצב קטבולי?

לא יודע זה מה שהבנתי.. אם כן למה צריך לאכול כל 3 שעות ?

Amit
15-05-07, 23:13
לא יודע זה מה שהבנתי.. אם כן למה צריך לאכול כל 3 שעות ?
לא צריך.. תחפש הודעות של גל הוא קצת צוחק על אנשים שנלחצים בגלל זה

ThaiB0X
15-05-07, 23:14
אמממ אז מה הקטע עם האוכל כל 3 שעות ?

m0she
15-05-07, 23:16
אין קטע, זה מיתוס

ThaiB0X
15-05-07, 23:27
אני לא מאמין שחייתי לפי זה חצי שנה

אז מה ? הגוף בעצם במצב קטאבולי רק כאשר מאגר הפחמימות מתרוקן או כאשר הגוף במאזן קלורי שלילי ברגע נתון ?

m0she
15-05-07, 23:34
כאשר המאזן הקלורי שלילי בסה"כ. לא בודקים מאזן קלורי שלילי על פני שעתיים-שלוש, בודקים את זה על פני יממה שלמה לפחות. הוא יכול להיות קטבולי גם אחרי אימון למשל, אבל מאזן קלורי שלילי הוא מצב שבו הגוף באופן סיסטמטי קטבולי.

ThaiB0X
15-05-07, 23:38
אז למה אומרים שחשוב לאכול אחרי אימון כדי להחזיר את הגוף למצב של בניית שריר (אנאבוליזם) ?
מהי הסיבה האמיתית לחשיבות האוכל לשרירים אחרי האימון ?

m0she
15-05-07, 23:53
כמו שאמרתי - אחרי אימון זו דוגמא למצב שבו אנחנו במצב קטבולי גם אם אנחנו לא במאזן קלורי שלילי. אחרי אימון חשוב להפסיק את המצב הקטבולי, זו הסיבה האמיתית.

תקרא מאמרים, כל התשובות שם, אתה שואל פה שאלות שיש להן מענה נרחב ומספק.

ThaiB0X
16-05-07, 00:14
אז לסיום,
מצב קטבולי נגרם עקב:

א) מאזן קלורי שלילי
ב) מאגר פחמימות ריק
ג) מאגר חלבונים ריק

איזה מהם הוא הנכון ? :)

ThaiB0X
17-05-07, 07:26
אין קטע, זה מיתוס

משה,

אם זה מיתוס למה רשום את זה במדריך להעלאת מסה של ישראלבודי ?

"אל תעבור את ההפסקה של 3 וחצי שעות בין ארוחה לארוחה, אחרת גופך ינצל את מאגרי האנרגיה השמורים ברקמת השריר ויפרק אותם! נשמע הרבה ארוחות? בהחלט – "כדי לגדול צריך לאכול" (כל הזכויות שמורות "לישראלבודי").

סמוך עליי, ככל שתטיב לפצל את הארוחות שלך בצורה נכונה, כך תהנה מיתרונות העניין הזה – כך יגבר קצב העלייה במסת השריר, לעומת עלייה פחותה במסת השומן.

*בכדי לאפשר עלייה במסת השריר : צרוך בין 1.5 ל-2.5 גרם חלבון לכל ק"ג ממשקל גופך (חובה למעשה).

משמע, במידה ואתה שוקל 70 ק"ג, נסה לצרוך בין 105 ל-175 גרם חלבון ביום (הכל בהתאם לעצימות).

במידה שתיישם זאת כך, ותפצל את ארוחותיך כראוי, גופך יקבל אספקת חלבון תמידית וכך תהנה כפליים – יימנע מצב קטבולי (מצב של פירוק שריר) וגופך יבנה את השרירים ביתר יעילות!"

gal.T
17-05-07, 13:16
אז לסיום,
מצב קטבולי נגרם עקב:

א) מאזן קלורי שלילי
ב) מאגר פחמימות ריק
ג) מאגר חלבונים ריק

איזה מהם הוא הנכון ? :)
יהיה יותר נכון לומר,
"איבוד מסת שריר\מאזן חלבון יומי שלילי, מתי זה קורה?".

אז בגדול:
א. בגרעון קלורי
ב. כשמאגרי הגליקוגן מתרוקנים (שתקף כמעט לחלוטין למצב א')

את א' ניתן למנוע למידה מסויימת, ע"י כמות חלבון מספקת ואימוני המשמרים כוח והיפרטרופיה, או אפילו לחלוטין במצבים מסויימים (סמים, אחוזי שומן שונים, גנטיקה, 'טריקים' תזונתיים מסויימים, עבודה מתונה מאוד ואולי עוד כמה דברים שלא קופצים לי כרגע לראש).
את ב' אנו לא נרצה ליצור מלכתחילה, לרוב לא נגיע אליו כלכך בקלות, אבל כל שילוב של refeeding בהתאם לסיטואציות השונות, או בחירה מלכתחילה בדיאטה סייקליאלית ימנעו זאת.

*אם אתה רוצה שאני אתייחס לתרמינולוגיה שבחרת, אזי תהליך קטבולי מתרחש כל הזמן, עם כל רכיב מזון, בשילוב עם התהליך האנאבולי. יהיו מצבים שאחד מהם יהיה יותר משמעותי, ואז אפשר בצורה גסה להגדיר "מצב קטבולי\אנאבולי, אך המאזן היומי בין השניים הוא זה שמשנה בסופו של דבר.

גל

chivas90210
17-05-07, 15:48
אין קטע, זה מיתוס

זה ממש לא מיתוס.....אכן מה שקובע זה כמות הקלוריות היומית ולא של כל ארוחה, אבל חלוקת הקלוריות היומית לארוחות שוות פחות או יותר בתיזמונים שווים עוזרים להאצת חילוף החומרים בגוף, מורידים את העומס על הכבד, מכניסים את הגוף ל"מישטר" - זיכרון שההספקה מיתקבלת כל3 שעות ובכך מקלה גם מבחינה נפשית על הגוף בתקופת החיטוב דלת הקלוריות\פחממות....
פחות ארוחות ביום על אותו כמות קלוריות יומית תביא למצב שהגוף יאגור את האנרגיה במקום לפרק אותה לאחר זמן מה לרוב בתור שומן....

Bullet
17-05-07, 18:16
זה ממש לא מיתוס.....אכן מה שקובע זה כמות הקלוריות היומית ולא של כל ארוחה, אבל חלוקת הקלוריות היומית לארוחות שוות פחות או יותר בתיזמונים שווים עוזרים להאצת חילוף החומרים בגוף, מורידים את העומס על הכבד, מכניסים את הגוף ל"מישטר" - זיכרון שההספקה מיתקבלת כל3 שעות ובכך מקלה גם מבחינה נפשית על הגוף בתקופת החיטוב דלת הקלוריות\פחממות....
פחות ארוחות ביום על אותו כמות קלוריות יומית תביא למצב שהגוף יאגור את האנרגיה במקום לפרק אותה לאחר זמן מה לרוב בתור שומן....
http://www.geocities.com/srivathsajoshi/sneeze01.jpg
סלח לבחור בתמונה, הוא אלרגי לבולשיט

ThaiB0X
17-05-07, 18:39
אממ לפי הכתבה הזו chivas90210 צודק...

http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3128999,00.html

Bullet
17-05-07, 18:42

ולפי השרשור הזה (http://www.atraf-f.net/or/showthread.php?t=624), הוא לא.

Amit
17-05-07, 18:53

חח הרגת אותי

m0she
17-05-07, 19:17
משה,

אם זה מיתוס למה רשום את זה במדריך להעלאת מסה של ישראלבודי ?

מצידי שיהיה כתוב על לוחות הברית

gal.T
17-05-07, 21:09
תדירות ארוחות גבוהה מאיצה חילוף חומרים (1).

גל

1.Y-Net Physiology Bulshit 2007 MAY;260:E238-42. Increased meal frequency is associated with higher daily energy expenditure, we shit you not. juda faltzan, mafitz mitos, yael D.

P-a-n-1-c
17-05-07, 21:16
...

shahaflol
17-05-07, 21:18
תדירות ארוחות גבוהה מאיצה חילוף חומרים (1).

גל

1.Y-Net Physiology Bulshit 2007 MAY;260:E238-42. Increased meal frequency is associated with higher daily energy expenditure, we shit you not. juda faltzan, mafitz mitos, yael D.

אכן מקור אמין.

עכשיו ברצינות - אני לא יודע למה מולי אפשטיין אמר את זה. לפי מה שהבנתי הידע שלו די רחב בתחום. אני אנסה לברר למה הוא טען כך, ואם יש לו סימוכין.

פאניק, תקרא את הסימוכין שלו, ותענה על השאלה שלך לבד.

P-a-n-1-c
17-05-07, 21:26
אכן מקור אמין.

עכשיו ברצינות - אני לא יודע למה מולי אפשטיין אמר את זה. לפי מה שהבנתי הידע שלו די רחב בתחום. אני אנסה לברר למה הוא טען כך, ואם יש לו סימוכין.

פאניק, תקרא את הסימוכין שלו, ותענה על השאלה שלך לבד.

חחחחחחחחחחח LOL כנראה שהלימודים להיסטוריה למתכונת מחר באמת מחקו לי כמה תאים מהמוח!
היה יותר מצחיק אם היית כותב "המחקר נעשה ע"י פרופ' רייך מאונב' שקר כלשהו" D:

chivas90210
18-05-07, 01:26
מצידי שיהיה כתוב על לוחות הברית

דבר ראשון בתור אחד שגם קוראים לו משה, נושא לוחות הברית זה לא נושא ליצחוק...:whistle:

דבר שני, אני שמח שBULLET חושב שכל מה שההפך ממה שגל T מביא סימוכין עליהן זה בולשיט, אבל מאוד אני אשמח אם גל יביא את אותם הטיעונים ממחקרים שבהם ההבט הוא על מפתחי גוף נטו ולא על EVERY DAY JOE, אני ממש לא ניכנס פה לויכוחים רק חשוב שפותח הפוסט יבין שביזמן חיטוב (של מפתח גוף) חשוב מאוד פרוטוקול הקלוריות הניכנסות לרמה פרטנית, אני כן מסכים אם מה שגל T הסביר בזמנו ואני מצתת"

הקבוצה עם הארוחות הקטנות שמרה על ליפוגנסיס בכמות קטנה, לעומת הקבוצה השנייה (3 ארוחות gorging pattern) שעקב כמות המזון הגבוהה פר ארוחה בוצע אצלה יותר בנייה של שומן.
אך לא הבנת את החלק החשוב, מאיפה באה האנרגיה במנוחה?...
הקבוצה שצרכה שלוש ארוחות ביום אכן אגרה הרבה שומן לאחר הארוחות, אבל... בגלל ההפוגות הארוכות בין הארוחות, הגוף פיצה על כך בפירוק השומן למטרת אנרגיה."

אבל כמה אנשים אתה מכיר שהם לא BB שיכולים לעצור את עצמם אחרי צום של כמה שעות?? וכמו שאמרתי מקודם לתיזמון הארוחות(3-4) יש גורם מאוד חשוב למחטב מבחינת נפשית!

ושוב - רוב המחקרים שמובאים פה הם לא ספציפית על BB ככה שאני מעדיף לעשות את אותם מחקרים על עצמי בחיי היום יום ולפי זה ליקבוע לי את מסלול החיים.
ואגב BULLET אני עובד בצמוד PRO BB שחלקם בעלי הסמכות גבוהות בתזונה והדבר הראשון שהם משנים בתפריטים של אנשים שמתחילים להתאמן זה את מרווחי השעות של הארוחות !

Bullet
18-05-07, 01:28
מה ההבדל בין בודיבילדרים לבין אנשים רגילים? בודיבילדרים אינם בני אדם?

ויש גם בודיבילדרים שאוכלים מעט ארוחות ביום. תקרא על הWarrior Diet, בה אנשים אוכלים מעט חלבון ו(אולי) שומן במשך היום, מתאמנים בערב וזוללים בלילה. היא פותחה בעיקר למתאמנים ולספורטאים. גם לבודיבילדרים.
http://www.warriordiet.com/images/undereating.gif

אגב, אני כרגע אוכל 2 ארוחות ביום. אחת בתחילת הצהריים, ואחת לפני אימון. אני לא אוכל כלום בין הארוחות, רק שותה קפה לפעמים (והוא כמעט בלי חלב) ושותה מיץ פטל נטול קלוריות. אני לא רעב בין הארוחות... היום היה לי קשה להכניס את הארוחה השניה= 300 גר' חזה הודו. אבל הצלחתי! :)

כשהייתי אוכל הרבה ארוחות ביום (בחיטוב), זה גרם ל: אי נוחות, כי אתה צריך ללכת עם אוכל לכל מקום, או להכין אוכל כמה פעמים ביום. זה גם גרם לי לאכול יותר מדי, כי נניח בכל ארוחה אתה סוטה "קצת" ואוכל טיפונת יותר... ב6 ארוחות אתה תאכל יותר מב2 אם תסטה קצת בכל ארוחה. ובד"כ ארוחה מפוצצת של חצי מכמות הקלוריות שאתה אוכל ביום לא תשאיר אותך לרצות עוד אחרי זמן קצר...

בכל אופן אני זז לישון, פה זה לא ארה"ב :whistle:

gal.T
18-05-07, 13:56
קשה להיפרד מקונצנזוס, ובמיוחד כשהוא מגובה ומבוצע ע"י אנשים שהובילו את הרכב גופם לגבולות הקיצוניות = אוכלוסיית הבודיבילדרים.

אך הגיון ה; 'הוא גדול, הוא מנסה על עצמו, הוא רואה ויודע מה עובד הכי טוב, ולכן ככה נכון לעשות', הוא הגיון קצת עיוור. הגעה למסקנה מה טוב דורשת בדיקה של כל המצבים, שזה מה שלא רואים אצל אותם האנשים. ויתרה מזאת, טיעון ה; 'צריך מחקרים על מפתחי גוף על מינת להגיע למסקנות נכונות לגביהם' הינו טיעון שרירותי למדי, המראה על חוסר הבנה בסיסית של תהליכים ועקרונות מאוד רלוונטים לדיון קוהרנטי בנושא (ולכן אני לא אנסה לדון בו).

לגבי עניין הקונצנזוס הזה, מאז השרשור ההוא, שזו תקופה ממש לא ארוכה, אני רואה ברחבי העולם הרבה עדויות אנקדוטליות של אנשים לגבי יתרונות לפה ולשם, וכמובן אישוש של המחקרים שלא מצאו הבדלים בשינויי הרכב הגוף ע"י תוצאות מבחן המציאות ומחקרים חדשים שיצאו. ככה שיש דברים בגו.
אני רואה בכל נושא תדירות הארוחות כרגע כעוד משתנה שאפשר לשחק אתו, וכך הוא מעשיר את ארגז הכלים שלנו. אני ממליץ גם להריץ קצת חיפוש על כל נושא הIntermediate Fasting (או IF בקיצור) שתופס הרבה תאוצה בזמן האחרון מעבר ליבשת, גורר הרבה דיונים סוערים, ואני מאמין שבקרוב נגבש לנו קצת שרשורים עליו כאן.

chivas90210
18-05-07, 15:37
אני ממש לא הולך ליפתוח פה ויכוח על זה כמו שאמרתי, אני יודע שיש בשנים האחרונות הרבה מחקרים שסותרים את מה שטענתי אבל כשאמרתי שצריך לנסות כל מיקרה לגופו הכוונה הייתה שבמחקרים שקראתי בנושא לא הובאו פרטים על הנבדקים כמו - כמות פעילותם הפיזית ביום יום(או יותר נכון האם גופם מגיע לקיציוניות של BB) והכי חשוב לפי דעתי מהו סוג גופם?! מנסיון שלי על אנשים אחרים, זה כי הבנאדם הוא Endomorph ולכן מיעוט הארוחות לא הניבו תוצאות בניוד שומן כמו בריבוי ארוחות קטנות או שהוא Ectomorph ששוב מיעוט ארוחות לא הביאו לו תוצאות מהירות בעלייה במסה.....

ולא!!!..... אני ממש לא חושב שמי שיש לו "קצת " מסה הוא נוטרישניסט מוצלח.... במיוחד פה בארה"ב שכל ילד בן 16 מישתמש בסטרואידס וניראה כמו מר ישראל - הוא רק צריך לישלוט בכמוית החומר לפמפם ברזל כמו מפגר ולישתות כמה שייקים....:whistle:

m0she
18-05-07, 15:41
זה כי אתה לא קורא את המחקרים המלאים. תקרא אותם ותברר את הפרטים.

איזה קצוניות יש בbb, תעשה טובה. כולה הולכים למכון 3-4 פעמים בשבוע, מרימים שעה משקולות וחוזרים הביתה. עשו מהספורט הזה אקסטרים, כשזה אחד מסוגי הספורט היותר פשוטים ופחות תובעניים.

Bullet
18-05-07, 16:21
לא intermediate, אלא intermittent. אוף, יבוא יום ואני אקרא את כל המחקרים שיש לי באוסף :(

chivas, אני רוצה שתתייחס להודעה הקודמת שלי. בייחוד לWarrior Diet.

chivas90210
19-05-07, 05:30
לא intermediate, אלא intermittent. אוף, יבוא יום ואני אקרא את כל המחקרים שיש לי באוסף :(

chivas, אני רוצה שתתייחס להודעה הקודמת שלי. בייחוד לWarrior Diet.

למרות שמר. Ori Hofmekler מנסה להציג את רעיונותיו - (שבעצמו הוא אומר שלא נוסו מעבדתית אבל הוא מקווה שיוכחו בקרוב), בתור משהו מהפכני, לא פעם שמעתי\ קראתי על אנשים שניסו לעבוד בשיטות CFT להגברת האינדורנס אבל אף אחד מה-BB שאני מכיר לא מישתמש בשיטה זאת. הוא טוען שהגוף שומר בסביבות פי 10 קליקוגן ממה שאנחנו חושבים, וכאשר אתה מושך את זמני הרעב אתה בעצם מעלה את הרגישות לאינסולין ובכך את סינטוז החלבונים לרמות גבוהות בהרבה ממה שהגוף היה רגיל בתיזמוני ארוחות קצרות ובכך אתה יכול לאכול בסביבות 30% פחות ולקבל את אותו סינטוס חלבונים....
הוא כן מאמין בחלוקת 6 ארוחות ביום, אבל חשוב לו לישבור בדיאטה שלו את מוסכמות המושגים overeat & undereat , בכל מיקרה אני קראתי לא פעם את הטורים שלו ב PLAYBOY ו Penthouse והניסיון שיש לו מבחינת להביא את הגוף לאקסטרים לא בא בכדי, הוא היה ב NAVY SEALS ושם בדומה לשיטות עבר בצבא האדום הביאו את הגוף לקיצוניות באינדורנס ותזונה בכדי לחסן את הגוף ולהרגיל אותו למצבים אלה... הוא אומר בעצמו שחוץ מהארוחה הגדולה ביום הוא דוחף מספר מנות חלבון במשך היום...! אני שוב לא חושב שזאת שיטה טובה ל BB מקצועיים למרות שהוא טוען שכן...הוא אומר ששינוי האינסטיקט - רצון לאכול במשך היום יביא לאחר זמן מה לאורך חיים והגוף\ המוח לא ידרוש את הארוחות האלה... אישית אני לא רואה איך אני אוכל ארוחה ללא הגבלה בלילה לפני השינה ועדיין יצליח לישון כמו שצריך... ואני כן פתוח לדברים\טזות חדשות MR. גל T. אבל כרגע בתוכניותי לעתיד הקרוב אין מקום לשינוי כזה קיצוני...אולי מאוחר יותר...

*** אגב לא זוכר מי ענה לי לא מיזמן בקשר לאימון אירובי על בטן ריקה להגברת מטאבוליזם וניוד שומן?!?!- אבל Ori Hofmekler דוגל בשיטה הזאת ומבחינתו זה דבר מוחך....

HammerMan
20-05-07, 14:01
כשהייתי אוכל הרבה ארוחות ביום (בחיטוב), זה גרם ל: אי נוחות, כי אתה צריך ללכת עם אוכל לכל מקום, או להכין אוכל כמה פעמים ביום.

זו אחת הסיבות שהתחלתי להתעניין ב-IF.
(ממה ששמעתי על ה-Warrior Diet היא נשמעת לי הרבה יותר טבעית, אבל אני עוד צריך לקרוא עליה יותר.)

אני חושב שבתור שלב ראשון אפחית את מספר הארוחות מ-5 ל-4 או 3.
(5 ארוחות זה בעייתי מאד. אני נשוי עם ילד וזה ממש מפריע לחיי המשפחה.)