ישראלבודי

ישראלבודי (https://israelbody.com/index.php)
-   פורום אימוני כוח (https://israelbody.com/forumdisplay.php?f=17)
-   -   מקבילים-שאלה (https://israelbody.com/showthread.php?t=68281)

benwin21 24-10-10 19:38

מקבילים-שאלה

עקב היותי כבד משקל וחלש גוף, קשה לי לעשות מקבילים.
אני עושה 3 סטים של 8 חזרות של מקבילים, שמתוכם בין 1-4 חזרות ללא עזרה של הרגליים, ובכל השאר אני יורד בלי שימוש ברגליים, ונעזר בהם כשאני עולה.

לדעתכם בדרך הזאת אני אוכל להשתפר ובסוף להגיע ל8 חזרות בלי עזרה.

אם לא, יש לכם הצעות לאיך להשתפר.

נ.ב אני מבצע את התרגיל אחרי
flat BP
decline BP
flat reverse grip BP
CGBP.

פש!ש 24-10-10 19:50

קודם כל שים את התרגיל ראשון.
דבר שני שאתה יכול לעשות זה לקחת את התבנית של ביל סטאר למתח וליישם אותה במקבילים.
תעשה 4 סטים של מקסימום חזרות וכל אימון תוסיף חזרה לטוטאל. ז"א אם עשית 5,4,3,2 שזה טוטאל של 14 אם הבא תוסיף עוד חזרה ותגיע לטוטאל של 15 (דוג' 5,4,3,3) אם אתה לא יכול להוסיף חזרה תוסיף עוד סט של מקסימום.
לי אישית זה שיפר את המתח.

benwin21 24-10-10 20:00

הצעה טובה, אבל אני לא כל כך רוצה לשים אותו ראשון כי אני יותר חזק כשבנץ' פרס הוא התרגיל הראשון שלי.
יש עוד הצעות?

dattto 24-10-10 20:19

אם אתה רוצה באמת להשתפר בו אין מנוס בזה שתתרגל אותו ראשון. אחרי כל כך הרבה תרגילים שמערבים את החזה והיד האחורית, אתה מגיע למקבילים עייף, ולא מנצל את כל הכוח.
לפני כמה שנים בקושי הייתי מצליח לעשות 2-3 חזרות של מקבילים. אפילו להיות יותר מכמה שניות בפוזיציה ההתחלתית היה יותר מדי בשבילי. מה שעשיתי היה 3 סטים של עבודה לכישלון, כשהדגש היה על העלייה. הייתי מתחיל כל חזרה ממצב שהמרפקים ב90 מעלות ועולה עד ליישור ידיים, אם צריך דוחף עם הרגליים. אין באמת דרך יותר טובה להשתפר בתרגיל הזה מלעשות אותו יותר ולהתמיד, בסופו של דבר אתה תעלה לאט לאט בחזרות ואפילו תוסיף משקל

benwin21 24-10-10 22:18

תודה רבה.

כמה סטים אתה ממליץ לי לעשות עד כשל? ואתה לא חושב שזה יפריע לי להמשף האימון אם אני אגיע לכשל, בהתחלה שלו?

Scylla 24-10-10 23:19

למה לעזאזל לבצע 5 תרגילי חזה אני היחיד שזה צורם לו?

No Troll 25-10-10 00:02

ציטוט:

פורסם במקור על ידי Scylla (הודעה 1034604)
למה לעזאזל לבצע 5 תרגילי חזה אני היחיד שזה צורם לו?

:flowers:

dattto 25-10-10 01:21

בקיצור תעיף את כל הואריאציות חוץ מהבנץ הרגיל ואז תעשה מקבילים, ככה הפוטנציאל לשיפור יהיה גדול יותר.

SmokingSnake 25-10-10 01:48

בנץ' יתחזק- מקבילים יתחזקו(ההפך גם נכון, אבל לבנץ' יש עדיפות*)
ברגע שתגיע לבנץ' משקל גוף תסגור לפחות סט של 10 מקבילים בקלות

תגיע לטווח של 12-15 ותעבור למשקלים במקבילים

benwin21 25-10-10 17:30

so....... dips before bench presses?

dattto 26-10-10 11:59

בהתחשב בזה שהמקבילים שלך על הפנים, הייתי אומר שכן. חוץ מזה, אם בזמן החזרות תישען קדימה אתה תעבוד גם על החזה.

dattto 26-10-10 12:23

בהתחשב בזה שהמקבילים שלך על הפנים, הייתי אומר שכן.
מקבילים זה אחד התרגילים הכי טובים שיש לפלג גוף עליון, תשתפר בו ותראה עליות גם בתרגילי לחיצה כמו בנץ (שבו אצל מתחילים
שרירי היד האחורית מתעייפים הרבה לפני שריר החזה) ופרס. מה שכן, חשוב להקפיד לבצע אותו כמו שצריך. יש כמה דגשים:
1. בניגוד לסקוואט, במקבילים לא כדאי לשבור מקביל יותר מדי כיוון שנוצר לחץ על הגידים במפרק הכתף, במיוחד על השרוול המסובב (rc). עדיף שתעשה את החזרות
בהתחלה מול מראה ותרד עד שהכתפיים בגובה המרפקים או טיפה פחות.
2. אחיזה בידיות - מפרק כף היד מיושר עם האמה, כמו בבנץ.
3. ירידה מבוקרת - לא "להפיל" את עצמך למטה, לחץ מיותר ומסוכן על השרירים שצריכים לעצור אותך בפתאומיות.
4. כתפיים אחורה וחזה בחוץ, כמו בבנץ.
5. לקחת אוויר בירידה - זה חשוב, חזה מלא באוויר מאפשר לשרירי הליבה לייצב אותך בצורה טובה יותר כשאתה בשיא הירידה, בעלייה לנשוף.
6. אם אתה רוצה לתת דגש על החזה, תישען קדימה בירידה, אם על היד האחורית, תישאר מאונך.

בהצלחה

דן257 26-10-10 14:36

סליחה על הבורות... מישו יכול להסביר לי מה זה לשבור מקביל?

dattto 26-10-10 14:46

לשבור מקביל במקבילים זה להוריד את הכתפיים יותר נמוך מהמרפקים. הירידה המקסימלית שלך צריכה להיות כשהזרוע מקבילה לקרקע והכתפיים באותו גובה של המרפקים, בצורה כזאת:
http://www.stevenellis.com/pitching_...ages/dips4.jpg

ולא לרדת למצב כזה:
http://www.gain-weight-muscle-fast.c...dipsbottom.jpg

דן257 26-10-10 15:27

תודה רבה!

benwin21 28-10-10 19:30

שמעו. הבדל מטורף בין לעשות מקבילים אחרי 4 תרגילים של חזה לבין תחילת אימון.

מתברר שאני יכול לעשות
2X8
2X7
fuck yeah

dattto 28-10-10 22:06

תעיף את ה4 תרגילים לחזה ותישאר עם בנץ. הזמן הפנוי שלך יודה לך...

tal_s 28-10-10 23:06

כמה אתה שוקל?

benwin21 29-10-10 01:07

90 קילו

Danielo 29-10-10 12:07

ציטוט:

פורסם במקור על ידי dattto (הודעה 1034942)
בהתחשב בזה שהמקבילים שלך על הפנים, הייתי אומר שכן.
מקבילים זה אחד התרגילים הכי טובים שיש לפלג גוף עליון, תשתפר בו ותראה עליות גם בתרגילי לחיצה כמו בנץ (שבו אצל מתחילים
שרירי היד האחורית מתעייפים הרבה לפני שריר החזה) ופרס. מה שכן, חשוב להקפיד לבצע אותו כמו שצריך. יש כמה דגשים:
1. בניגוד לסקוואט, במקבילים לא כדאי לשבור מקביל יותר מדי כיוון שנוצר לחץ על הגידים במפרק הכתף, במיוחד על השרוול המסובב (rc). עדיף שתעשה את החזרות
בהתחלה מול מראה ותרד עד שהכתפיים בגובה המרפקים או טיפה פחות.
2. אחיזה בידיות - מפרק כף היד מיושר עם האמה, כמו בבנץ.
3. ירידה מבוקרת - לא "להפיל" את עצמך למטה, לחץ מיותר ומסוכן על השרירים שצריכים לעצור אותך בפתאומיות.
4. כתפיים אחורה וחזה בחוץ, כמו בבנץ.
5. לקחת אוויר בירידה - זה חשוב, חזה מלא באוויר מאפשר לשרירי הליבה לייצב אותך בצורה טובה יותר כשאתה בשיא הירידה, בעלייה לנשוף.
6. אם אתה רוצה לתת דגש על החזה, תישען קדימה בירידה, אם על היד האחורית, תישאר מאונך.

בהצלחה

תודה על ההסבר גבר סוף סוף הבנתי למה כואבות לי הכתפיים במקבילים (הייתי יורד יותר מידיי)

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 22:35.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות לישראלבודי בע"מ