ישראלבודי

ישראלבודי (http://israelbody.com/index.php)
-   פיתוח גוף-כללי (http://israelbody.com/forumdisplay.php?f=8)
-   -   שאלה, חייב להבין משהו בקשר לעלייה במשקל ולסוג אימון (http://israelbody.com/showthread.php?t=78212)

Shuhar 07-02-13 17:12

שאלה, חייב להבין משהו בקשר לעלייה במשקל ולסוג אימון

שלום לכולם.
אז ככה, לא צריך להיות גאון גדול בשביל להבין שעלייה במשקל תלוי במאזן קלורי חיובי, זאת אומרת תזונה וזהו. עכשיו השאלה שלי לגבי סוגי האימון (סיבולת שריר, ניפוח, כוח), מה בעצם ההשפעה שלהם מבחינת השריר עצמו (זאת אומרת, סיבולת שריר אני יודע שזה היכולת של השריר לעמוד בעומס לאורך זמן, כוח זה היכולת להפיק את מירב הכוח לצורך פעולה מסוימת, אבל לגבי הניפוח, אני לא כל כך מבין מה זה אומר.. שסתם השריר יתנפח? )
עכשיו מעבר להשפעה שלהם על השריר עצמו, האם יש השפעה על המראה החיצוני של השריר? זאת אומרת האם מישהו שיהיה במאזן קלורי חיובי ויעלה במשקל, ויתאמן על סיבולת שריר, ומישהו אחר אותו דבר רק יתאמן על כוח, האם יהיה הבדל במראה מבחינה חיצונית?
תודה מראש על העזרה!

The phenomenon 07-02-13 17:42

ציטוט:

פורסם במקור על ידי shuhar (הודעה 1157990)
האם מישהו שיהיה במאזן קלורי חיובי ויעלה במשקל, ויתאמן על סיבולת שריר, ומישהו אחר אותו דבר רק יתאמן על כוח, האם יהיה הבדל במראה מבחינה חיצונית?
תודה מראש על העזרה!

התשובה היא: אי אפשר לדעת.

למה?
כי זה תלוי באילו שני אנשים תיקח, ז"א, הגנטיקה של זה שמתאמן סבולת והגנטיקה של זה שמתאמן כוח (בהנחה ששניהם מתאמנים כמו שצריך, אוכלים וישנים אותו דבר).

יש מתאמני סבולת שנראים גדולים מאנשים שמתאמנים כוח (לא מדבר ברמה האולימפית).

Shuhar 08-02-13 09:59

אז מי קבע שאימוני כוח של 5 חזרות הם הכי טוב לגדילה? או 8 חזרות? או 10 חזרות? לפי מה שאתה אומר יכול להיות בנאדם שעדיף לו לעבוד על 15 חזרות והוא יגדל יותר וגם יפתח סיבולת שריר... וגם, עוד פעם, אפשר הסבר מה זה בדיוק ניפוח? מה זה נותן לשריר?

The phenomenon 08-02-13 10:22

ציטוט:

פורסם במקור על ידי shuhar (הודעה 1158053)
אז מי קבע שאימוני כוח של 5 חזרות הם הכי טוב לגדילה? אף אחד וגם אף אחד לא יכול לקבוע. או 8 חזרות? או 10 חזרות? לפי מה שאתה אומר יכול להיות בנאדם שעדיף לו לעבוד על 15 חזרות והוא יגדל יותר וגם יפתח סיבולת שריר... נכון. וגם, עוד פעם, אפשר הסבר מה זה בדיוק ניפוח? מה זה נותן לשריר?

תרשום "היפרטרופיה" בגוגל ותקרא על זה. עניתי לך במודגש בהודעה.

Shuhar 09-02-13 21:09

קראתי כמה וכמה פעמים, כל פעם חוזרים ואומרים שבשביל לעבוד על מסה וניפוח טווח החזרות המומלץ הוא 6-12, ואני חוזר ושואל למה? אם העלייה במשקל כרוכה רק במאזן הקלורי, וממה שאתה אומר לכל בנאדם יש גנטיקה שונה, ככה שיכול להיות בנאדם שיעבוד על סבולת שריר יהיה גדול יותר מבנאדם שיעבוד על ניפוח או כוח.

בסופו של דבר הבעיה שלי היא להבין, מה המשמעות של ניפוח? האם הכוונה שסיבי השריר יגדלו, ואז בהכרח הבנאדם יהיה גדול יותר? מה שאומר שזה לא נכון העניין של הגנטיקה? מצטער שאני חופר אני כל פעם קורא מאמרים שלא עונים בצורה ברורה על השאלה, וזה מבלבל אותי.

denous 11-02-13 02:23

ציטוט:

פורסם במקור על ידי shuhar (הודעה 1158177)
קראתי כמה וכמה פעמים, כל פעם חוזרים ואומרים שבשביל לעבוד על מסה וניפוח טווח החזרות המומלץ הוא 6-12, ואני חוזר ושואל למה? אם העלייה במשקל כרוכה רק במאזן הקלורי, וממה שאתה אומר לכל בנאדם יש גנטיקה שונה, ככה שיכול להיות בנאדם שיעבוד על סבולת שריר יהיה גדול יותר מבנאדם שיעבוד על ניפוח או כוח.

בסופו של דבר הבעיה שלי היא להבין, מה המשמעות של ניפוח? האם הכוונה שסיבי השריר יגדלו, ואז בהכרח הבנאדם יהיה גדול יותר? מה שאומר שזה לא נכון העניין של הגנטיקה? מצטער שאני חופר אני כל פעם קורא מאמרים שלא עונים בצורה ברורה על השאלה, וזה מבלבל אותי.

אני חושב שהרצון שלך להתעמק במילים מסוימות בהקשרים שונים גורמת לך לבלבול..
בטווח חזרות מסווים השריר יבצע היפרטרופיה משמע יגדל (בשביל החידוד- השריר מורכב בין היתר מסיבי שריר אז לשאלתך - כן, סיבי השריר יגדלו) ובטווח חזרות אחר השריר רק ישפר את סיבולתו או כוחו ולא יגדל...
זה כל הסיפור.
אין פה עניין של גנטיקה בכלל..
כמו שציינת בהודעה הראשונה, אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שאותו בן אדם נמצא במאזן קלורי חיובי, ברגע שהוא יימצא במאזן קלורי חיובי ויבצע תרגילים בטווח החזרות שנקבע שבו מתרחשת גדילה של השריר (היפרטורפיה ולא שיפור כוחו או סיבולתו של השריר) אז השריר יגדל.
אתה שואל מי קבע ? מחקרים וניסוים.

The phenomenon 11-02-13 16:43

אין דבר כזה לקבוע בחדר כושר. תבינו. חדר כושר זה ניסוי וטעייה. אין שום נוסחת פלא שאומרת: "שומעע עחייייי אים תעסה 8-12 חזרות אתה תהיה סוס אחושרמוטה!!!111"

לא חסרים מקרים שרואים אנשים שעושים "מה שהמחקרים קובעים" והם נשארים קטנים כל החיים שלהם.

denous 12-02-13 20:27

ציטוט:

פורסם במקור על ידי the phenomenon (הודעה 1158308)
אין דבר כזה לקבוע בחדר כושר. תבינו. חדר כושר זה ניסוי וטעייה. אין שום נוסחת פלא שאומרת: "שומעע עחייייי אים תעסה 8-12 חזרות אתה תהיה סוס אחושרמוטה!!!111"

לא חסרים מקרים שרואים אנשים שעושים "מה שהמחקרים קובעים" והם נשארים קטנים כל החיים שלהם.

צודק, אין דבר כזה לקבוע..
קח 2 משקולות אחת בכל יד ופשוט תתחיל לעשות איתן את כל התנועות האפשריות של הגוף (שיראה כמו ריקוד כזה, בדיוק עכשיו יש ברשת את ההארלם שייק הזה)... תנסה להבחין מאיזה תנועות אתה גודל ומכמה פעמים שאתה חוזר עליהן השריר מקבל גירוי...
ניסוי וטעייה אחי.. ככה בטוח תדע ממה הגוף גודל !!! כי הרי אין דבר כזה לקבוע בחדר כושר...

The phenomenon 12-02-13 23:50

אמרתי נגיב לך ברצינות וזה... אבל בסוף וויתרתי. שמע, לא מצחיק.

denous 13-02-13 04:00

ציטוט:

פורסם במקור על ידי the phenomenon (הודעה 1158414)
אמרתי נגיב לך ברצינות וזה... אבל בסוף וויתרתי. שמע, לא מצחיק.

אתה באמת חושב שאני מנסה להצחיק ?
אני פשוט מנסה למנוע מבחור שנכנס לחדר כושר להקשיב למישהו שכנראה לא הקשיב כל כך בקורס שהוא עבר...
שים לב מה כתבת לו ותיהיה מספיק בוגר כדי להגיד טעיתי.

The phenomenon 13-02-13 08:18

אני מצטיין מכון ווינגייט ותהיה בטוח שאני יודע יותר טוב ממך.

denous 13-02-13 15:10

ציטוט:

פורסם במקור על ידי the phenomenon (הודעה 1158421)

כן, אפשר לראות לפי הידע שאתה מפגין...

The phenomenon 13-02-13 18:39

נכון.

Shuhar 14-02-13 22:38

ציטוט:

פורסם במקור על ידי denous (הודעה 1158276)
אני חושב שהרצון שלך להתעמק במילים מסוימות בהקשרים שונים גורמת לך לבלבול..
בטווח חזרות מסווים השריר יבצע היפרטרופיה משמע יגדל (בשביל החידוד- השריר מורכב בין היתר מסיבי שריר אז לשאלתך - כן, סיבי השריר יגדלו) ובטווח חזרות אחר השריר רק ישפר את סיבולתו או כוחו ולא יגדל...
זה כל הסיפור.
אין פה עניין של גנטיקה בכלל..
כמו שציינת בהודעה הראשונה, אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שאותו בן אדם נמצא במאזן קלורי חיובי, ברגע שהוא יימצא במאזן קלורי חיובי ויבצע תרגילים בטווח החזרות שנקבע שבו מתרחשת גדילה של השריר (היפרטורפיה ולא שיפור כוחו או סיבולתו של השריר) אז השריר יגדל.
אתה שואל מי קבע ? מחקרים וניסוים.

אחי קודם כל תודה על התגובה. אני מבין מה שאתה אומר, הבעיה שלי להבין זה, שאתה אומר שבטווח חזרות מסוים השריר רק ישפר את הסיבולת ולא יגדל, בהנחה שאני במאזן קלורי חיובי ואני עולה במשקל, אני לא יעלה מסת שריר? כי לפי מה שאתה אומר רק הסיבולת תשתפר... או שבכלל כל הבעיה שלי בהבנה היא שאני לא מבדיל בין מסת שריר לגודל שריר?

denous 16-02-13 18:35

ציטוט:

פורסם במקור על ידי shuhar (הודעה 1158567)
אחי קודם כל תודה על התגובה. אני מבין מה שאתה אומר, הבעיה שלי להבין זה, שאתה אומר שבטווח חזרות מסוים השריר רק ישפר את הסיבולת ולא יגדל, בהנחה שאני במאזן קלורי חיובי ואני עולה במשקל, אני לא יעלה מסת שריר? כי לפי מה שאתה אומר רק הסיבולת תשתפר... או שבכלל כל הבעיה שלי בהבנה היא שאני לא מבדיל בין מסת שריר לגודל שריר?

אין לך שום בעיה בהבנה...
במידה ותיהיה במאזן קלורי חיובי ותתאמן מעבר לטווח החזרות שדרוש להיפרטרופיה, אתה תשפר את הסיבולת של השריר (או הכוח לחילופין) ולא תגדל...
כמובן אני לא יכול להגיד לך שלא תגדל בשיט אם תעשה רק 20 חזרות לדוגמא, אבל אני יכול להגיד לך שהגדילה תיהיה מזערית לגמרי...
הדברים שאני אומר כתובים בספרות שעוסקת בעניינים האלו... תקרא קצת ואני בטוח שדברים יסתדרו לך טוב יותר..

אלברט ברכה 16-02-13 20:08

ציטוט:

פורסם במקור על ידי the phenomenon (הודעה 1158421)

אם אתה מצטיין מכון וינגייט כנראה שאין לך מושג מהחיים שלך.

אימונים בטווחי חזרות שונים יניבו תוצאות שונות בגודל המאסה, וגם בנראות המאסה.

תעמידו פאוורליפטר מהשורה הראשונה מול בילדר מהשורה הראשונה ותראה:
1. היפרטרופיה שונה (לבילדר סרקופלזמית ולליפטר מיופברילית)
2. דחיסות עצם שונה
3. פרופורציות שונות

יש בטוח עוד הרבה פרמטרים.

Shuhar 17-02-13 08:59

ציטוט:

פורסם במקור על ידי denous (הודעה 1158694)
אין לך שום בעיה בהבנה...
במידה ותיהיה במאזן קלורי חיובי ותתאמן מעבר לטווח החזרות שדרוש להיפרטרופיה, אתה תשפר את הסיבולת של השריר (או הכוח לחילופין) ולא תגדל...
כמובן אני לא יכול להגיד לך שלא תגדל בשיט אם תעשה רק 20 חזרות לדוגמא, אבל אני יכול להגיד לך שהגדילה תיהיה מזערית לגמרי...
הדברים שאני אומר כתובים בספרות שעוסקת בעניינים האלו... תקרא קצת ואני בטוח שדברים יסתדרו לך טוב יותר..

אז מה שאני מבין מזה, שעלייה במסצת שריר או בכללי במשקל לא תלויה רק במאזן קלורי חיובי? אני יכול להיות בנאזן קלורי חיובי ולשפר את הסיבולת שריר בלי לעלות במשקל?

denous 18-02-13 15:32

ציטוט:

פורסם במקור על ידי shuhar (הודעה 1158725)
אז מה שאני מבין מזה, שעלייה במסצת שריר או בכללי במשקל לא תלויה רק במאזן קלורי חיובי? אני יכול להיות בנאזן קלורי חיובי ולשפר את הסיבולת שריר בלי לעלות במשקל?

עלייה במסת שריר לא תלויה בלבד במאזן חיובי, לעומת זאת עלייה במשקל הגוף תלוי במאזן הקלורי החיובי..
במידה ותיהיה במאזן חיובי בסוף יום, אתה תעלה במשקל...
לעומת זאת, אתה יכול בהחלט להיות במאזן חיובי, לשפר את הסיבולת ובכל זאת לא לעלות במשקל..
לדוגמא, אם אתה מוציא ביום 2000 קלוריות ואוכל 2500 אך מבצע אירובי ששורף 500 קלוריות, אתה כביכול במאזן חיובי, אבל בסוף יום לאחר "הקיזוזים" זה יחשב נייטרלי.
מה שחשוב זה סוף יום, תזכור.
אתה שואל המון שאלות ואני לא מצליח להבין כל כך מה המטרה שלך...
אולי תרשום מה המטרה שלך וככה תקבל תשובה מדוייקת לגבי מה שאתה רוצה לשפר או להשיג ואיך...

גשש בלש 18-02-13 21:54

ציטוט:

פורסם במקור על ידי shuhar (הודעה 1158053)
אז מי קבע שאימוני כוח של 5 חזרות הם הכי טוב לגדילה? או 8 חזרות? או 10 חזרות? לפי מה שאתה אומר יכול להיות בנאדם שעדיף לו לעבוד על 15 חזרות והוא יגדל יותר וגם יפתח סיבולת שריר... וגם, עוד פעם, אפשר הסבר מה זה בדיוק ניפוח? מה זה נותן לשריר?

גבר, זה לא נושא מסובך.

עם החזרות זה הולך ככה:
1-5 = כוח
6-12 = ניפוח
12 - 15 = חיטוב
16+ = לתחת

No_Troll 18-02-13 23:04

ציטוט:

פורסם במקור על ידי גשש בלש (הודעה 1158908)
16+ = לתחת

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 16:08.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות לישראלבודי בע"מ