ישראלבודי

ישראלבודי (https://israelbody.com/index.php)
-   תזונה ותוספים (https://israelbody.com/forumdisplay.php?f=5)
-   -   חדש פה עם שאלה קטנה :) (https://israelbody.com/showthread.php?t=18708)

Guy-Str 08-09-07 10:45

חדש פה עם שאלה קטנה :)

שלום לכולם וסופשבוע נעיםם..
אני גיא ואני חדש פה בפורום אבל לא חדש בתחום האימונים והתזונה וכל העסק..
אני נוהג לקרוא המון המון מאמרים על תזונת ספורט ותוכניות אימונים אבל יש כמה דברים שלא ממש מסתדרים לי.. אולי אתם תוכלו לענות לי..
1 - יש סוג אימון אירובי שנקרא אימון הפוגות, כלומר אם האימון האירובי הוא 30 דקות אז כל דקה או 2 מכניסים ספרינטים ממש מהירים לכמה שניות עד 2 דקות ומאיטים בחזרה את הקצב.. השאלה שלי היא יותר בקטע התזונתי: אם אימון כזה נמשך כחצי שעה האם אני יכול לצרוך אחריו בננה עם 3 תמרים וסקופ אחד של חלבון מי גבינה על בסיס מים? הכל כמובן בשייק.
אולי הנתונים שלי קצת יעזרו לכם פה.. בן 17.5 שוקל 51 על גובה 1.66 אחוז שומן לא ידוע.
2- השאלה השנייה שלי היא האם כשעושים אימון אירובי בבוקר צריך לאכול לפני או שאם לא אוכלים הגוף פונה ישר לשומנים וכך שורפים יותר שומן כי הגוף מתרוקן מהמאגרים שלו בלילה? פשוט לא מצאתי תשובה חד משמעית על זה באף מאמר.
שיהיה לכולם יום טווב!!

ואן דאם 08-09-07 11:20

ציטוט:

פורסם במקור על ידי Guy-Str
שלום לכולם וסופשבוע נעיםם..
אני גיא ואני חדש פה בפורום אבל לא חדש בתחום האימונים והתזונה וכל העסק..
אני נוהג לקרוא המון המון מאמרים על תזונת ספורט ותוכניות אימונים אבל יש כמה דברים שלא ממש מסתדרים לי.. אולי אתם תוכלו לענות לי..
1 - יש סוג אימון אירובי שנקרא אימון הפוגות, כלומר אם האימון האירובי הוא 30 דקות אז כל דקה או 2 מכניסים ספרינטים ממש מהירים לכמה שניות עד 2 דקות ומאיטים בחזרה את הקצב.. השאלה שלי היא יותר בקטע התזונתי: אם אימון כזה נמשך כחצי שעה האם אני יכול לצרוך אחריו בננה עם 3 תמרים וסקופ אחד של חלבון מי גבינה על בסיס מים? הכל כמובן בשייק.
אולי הנתונים שלי קצת יעזרו לכם פה.. בן 17.5 שוקל 51 על גובה 1.66 אחוז שומן לא ידוע.
2- השאלה השנייה שלי היא האם כשעושים אימון אירובי בבוקר צריך לאכול לפני או שאם לא אוכלים הגוף פונה ישר לשומנים וכך שורפים יותר שומן כי הגוף מתרוקן מהמאגרים שלו בלילה? פשוט לא מצאתי תשובה חד משמעית על זה באף מאמר.
שיהיה לכולם יום טווב!!

1- כן אתה יכול !
מה שכן הייתי מוריד קצת פחמימות.. קח איזה 4-5 תמרים .. או 2 בננות...

2 - חד וחלק כן !
חשוב לאכול לפני ריצה.. ולמלא את מאגרי הגליקוגן.. על אחת כמה וכמה שזה בבוקר לאחר השינה של הלילה .... ובמקום לעשות תאימון אירובי שלך בבוקר ("בכדי לשרוף יותר שומן") תעשה אותו אחרי אימון המשקולות... ויהיה בסדר :sbb4:

Guy-Str 08-09-07 11:32

ממש תודה על התשובה..
אם לא אכפת לך לענות לי על שאלה נוספת :)
במידה ולקחתי את השייק חלבון כמו שאמרתי עם בננה ו-3 תמרים אחרי כמה זמן אני צריך לאכול את הארוחה המוצקה? אם היא בכלל חשובה.. כי כאמור אני עושה אימון אירובי ביום בלי אנאירובי.

TzachimmortaL 08-09-07 11:46

אחרי שעה בערך

trx--->sus 08-09-07 14:17

ציטוט:

פורסם במקור על ידי ואן דאם
1- כן אתה יכול !
מה שכן הייתי מוריד קצת פחמימות.. קח איזה 4-5 תמרים .. או 2 בננות...

2 - חד וחלק כן !
חשוב לאכול לפני ריצה.. ולמלא את מאגרי הגליקוגן.. על אחת כמה וכמה שזה בבוקר לאחר השינה של הלילה .... ובמקום לעשות תאימון אירובי שלך בבוקר ("בכדי לשרוף יותר שומן") תעשה אותו אחרי אימון המשקולות... ויהיה בסדר :sbb4:

בקשר ל-2 אני לא מסכים אתך כי בבוקר מאגרי הגליקון מדוללים אז אתה יכול לעשות ישר אימון אירובי לא עצים מדי ולשרוף יותר שומן ואחר כך לאכול את ארוחת הבוקר ופלני לשתות איזה קפה שחור

Coleman 08-09-07 14:31

לאימון הפוגות קוראים גם אינטרוואלים ולואן דאם מאיפה אתה בחיפה אחיקו ? :)

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 15:31.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות לישראלבודי בע"מ