ישראלבודי

ישראלבודי (https://israelbody.com/index.php)
-   תזונה ותוספים (https://israelbody.com/forumdisplay.php?f=5)
-   -   סוכר רגיל Vs סוכר ענבים (https://israelbody.com/showthread.php?t=6294)

SweeT EviL 26-02-07 22:29

סוכר רגיל Vs סוכר ענבים

בלי קשר לזה שיש לסוכר ענבים הרבה פחמימות (לא יודע אם גם לסוכר הרגיל יש).
פשוט תזונתאית אחת אמרה לי שסוכר כמקור לפחמימות לא הכי מומלץ, ואני מניח שהיא התכוונה לסוכר רגיל אבל גם סוכר ענבים נכלל באותה קטגוריה?
קיצר מה ההבדל ביניהם חוץ מהערך של הפחמימות? וסוכר ענבים טוב לגוף?

עריכה
למה אי אפשר לערוך תכותרת =\
זה לא Vb אלה Vs..

אליאב 26-02-07 23:13

סוכר ענבים מומלץ לספורטאים אחרי אימון משום שהפחמימה מתפרקת במהירות גבוה מאוד ואתה מונע פירוק שריר (מצב קטבולי) ולכן סוכר ענבים אידיאלי במקרה שלנו מה גם שהוא הולך מעולה עם אבקת חלבון ומסיף טעם נפלא (עניין של טעם אישי). תגיד לתזונאית שלך שתסביר לך על Gi (אינדקס גליקימי גבוה) אחרי אימון בנושא הפחמימה וחשיבותו.

gman 26-02-07 23:16

תגידו אפשר להשתמש בסוכר ענבים גם בתה למשל? :blink:
ואם כן מה יהיה ההבדל בין תה סוכר ענבים לתה עם סוכר רגיל?

אליאב 26-02-07 23:20

תשתמש אם בא לך אני לא יגיד לך מה לשתות אחי...
העניין שסתם סוכר לדחוף פה בתה שם בנס ופה ושם זה סך הכל משמין אחרי הכי הרבה קלוריות וזה גם לא הכי בריא יותר מדי סוכר. סוכר ענבים מתאים לאחרי אימון בשביל מפתח גוף אין צורך להתחיל לשחק איתו.
ההבדל בינו לבין סוכר ענבים זה בטעם, לא משמעותי, אבל סוכר ענבים פשוטו כמשמעו, נוצר בתהליך תסיסה של ענבים לעומת סוכר לבן שנוצר מקנה סוכר, יש להם ערכים תזונתיים שונים, וסוכר לבן לא הרבה פחות בריא מסוכר ענבים.

gog 26-02-07 23:21

ציטוט:

פורסם במקור על ידי אליאב
סוכר ענבים מומלץ לספורטאים אחרי אימון משום שהפחמימה מתפרקת במהירות גבוה מאוד ואתה מונע פירוק שריר (מצב קטבולי) ולכן סוכר ענבים אידיאלי במקרה שלנו מה גם שהוא הולך מעולה עם אבקת חלבון ומסיף טעם נפלא (עניין של טעם אישי). תגיד לתזונאית שלך שתסביר לך על Gh (אינדקס גליקימי גבוה) אחרי אימון בנושא הפחמימה וחשיבותו.

GI התכוונת...
הוא לא צריך לדעת מה זה GH :ph34r:

shpitz 27-02-07 00:46

ציטוט:

פורסם במקור על ידי אליאב
העניין שסתם סוכר לדחוף פה בתה שם בנס ופה ושם זה סך הכל משמין.

מה שייקבע אם תשמין או לא זה המאזן-הקלורי.

מתן18 27-02-07 00:49

כן יש הבדל-סוכר ענבים הוא גלוקוז-מתפרק לאנרגית Atp בגוף מיד.

סוכר ביתי(פרוקטוז אני חושב-קודם מתפרק לגלוקז ורק אז " " "

Bullet 27-02-07 00:59

תראה, סוכר ענבים זה גלוקוז טהור, נספג מהר, גורם לעליה הכי גבוהה באינסולין מכל סוגי המאכלים הידועים.
סוכר שולחן (רגיל) זה סוכרוז. סוכרוז זה דו סוכר, שמורכב מ50% גלוקוז (הזה שיש בסוכר ענבים) ו50% פרוקטוז (סוכר-פירות). הסוכרוז גורם לעליה קטנה יותר באינסולין יחסית לגלוקוז, כי הפרוקטוז עובר תהליך קצת שונה בספיגה שלו, ובעיקר מנוצל ע"י הכבד.
סוכרוז מזיק לשיניים, סוכר ענבים לא.

אחרי אימון עדיף גלוקוז (סוכר ענבים), מאחר וחצי מהסוכר הרגיל-הפרוקטוז לא יכול למלא מאגרי גליקוגן(אנרגיה) בשרירים.

אליאב 27-02-07 14:29

ציטוט:

פורסם במקור על ידי shpitz
מה שייקבע אם תשמין או לא זה המאזן-הקלורי.

נכון ולמה לבזבז את הקלוריות על סוכר ענבים ולא על אוכל טוב במהלך היום? נקודה למחשבה.

אליאב 27-02-07 14:30

ציטוט:

פורסם במקור על ידי gog
GI התכוונת...
הוא לא צריך לדעת מה זה GH :ph34r:

חח כן רשמתי GH?! ואוו עוד יעצרו אותי על שהולכתי שולל את הילד לחומרים אסורים :wiggle:

DropDead 27-02-07 14:43

אז רגע הסוכר בתמרים זה פרוקטוז אז זה פחות טוב ?

SweeT EviL 27-02-07 14:59

יש לכם מושג למה היא אמרה שסוכר כפחמימה לא מומלץ? (אני יראה אותה רק בעוד שבוע - אולי).

Amit 27-02-07 15:09

ציטוט:

פורסם במקור על ידי SweeT EviL
יש לכם מושג למה היא אמרה שסוכר כפחמימה לא מומלץ? (אני יראה אותה רק בעוד שבוע - אולי).

GI הוא מקפיץ טת האינסולין ולא משביע

SweeT EviL 27-02-07 15:23

נו וגם סוכר ענבים מקפיץ תאינסולין...

מה רע בזה?

Yoggie 27-02-07 15:33

סיבה נוספת למה שרשמתם היא שהדקסטרוז נספג מהר לא מכביד על מע' העיכול וגורם לגזים ותחושות לא נעימות כמו סוכר רגיל. זאת גם הסיבה שהוא מיוצר עבור תינוקות במקור.

SweeT EviL 27-02-07 16:08

ציטוט:

פורסם במקור על ידי SweeT EviL
נו וגם סוכר ענבים מקפיץ תאינסולין...

מה רע בזה?

ובקשר לזה?

SaBaGMaN 27-02-07 16:29

בעיקרון שקופץ האינסולין זה מעודד צבירה של שומן בתאים,שיש לגוף מספיק אנרגיה הוא לא צריך לנצל את תאי השומן כדיי לתפקד,וברגע שיש יותר מידיי אנרגיה בגוף,הוא לא מנצל את כולה בבת אחת הוא פשוט צובר את זה כשומן לשעת "צורך"
ביגלל זה ממליצים אחריי אימון לאכול פחממות עם gi גבוהה כדיי להוציא את הגוף ממצב קטבולי (פירוק של שריר,שומן וכו')
אבל כמובן שאם תאכל יותר ממה שאתה צריך זה יכנס לתאי השומן
אני בעיקרון לא מגזים עם הפחממות הפשוטות אחרי אימון,כדיי לאכול יותר אוכל מוצק במשך היום..

shpitz 27-02-07 16:56

ציטוט:

פורסם במקור על ידי אליאב
נכון ולמה לבזבז את הקלוריות על סוכר ענבים ולא על אוכל טוב במהלך היום? נקודה למחשבה.

מסכים 100% לא אמרתי שלא, רק התייחסתי למה שרשמת.

Moshe 27-02-07 20:37

ציטוט:

פורסם במקור על ידי Bullet
תראה, סוכר ענבים זה גלוקוז טהור, נספג מהר, גורם לעליה הכי גבוהה באינסולין מכל סוגי המאכלים הידועים.
סוכר שולחן (רגיל) זה סוכרוז. סוכרוז זה דו סוכר, שמורכב מ50% גלוקוז (הזה שיש בסוכר ענבים) ו50% פרוקטוז (סוכר-פירות). הסוכרוז גורם לעליה קטנה יותר באינסולין יחסית לגלוקוז, כי הפרוקטוז עובר תהליך קצת שונה בספיגה שלו, ובעיקר מנוצל ע"י הכבד.
סוכרוז מזיק לשיניים, סוכר ענבים לא.

אחרי אימון עדיף גלוקוז (סוכר ענבים), מאחר וחצי מהסוכר הרגיל-הפרוקטוז לא יכול למלא מאגרי גליקוגן(אנרגיה) בשרירים.

חולק על דעתך בקטע הזה
זה לא נכון , אולם התהליך פירוק שונה אך הם כן ממלאים מאגרי גליקוגן

Bullet 27-02-07 20:50

ציטוט:

פורסם במקור על ידי MosheB
חולק על דעתך בקטע הזה
זה לא נכון , אולם התהליך פירוק שונה אך הם כן ממלאים מאגרי גליקוגן

אתה צודק. עדיף לצרוך הרבה פרוקטוז בהעמסת פחממות! בעיקר בסופה!

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 18:13.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות לישראלבודי בע"מ