ישראלבודי

ישראלבודי (http://israelbody.com/index.php)
-   אימונים (http://israelbody.com/forumdisplay.php?f=4)
-   -   חוסר פרופורציה ברגליים (http://israelbody.com/showthread.php?t=65854)

jenya147258 22-06-10 12:00

חוסר פרופורציה ברגליים

שמתי לב שהשריר ברגל השמאלית שלי גדול יותר מהרגל הימנית ויש הבדל די גדול.
יש אפשרות להאזן את השריר בשני הרגליים ? עבודה עם דאמבלים תעשה את העבודה ?
(אני עושה סקוואט)

pala 22-06-10 12:28

עבודה עם דמבאלים לא תעזור
גם לי היה הבדל גדול מאוד כתוצאה מפציעה
הדבר היחידי שסידר את זה זה פשוט עליה פרוגרסיבית במשקל בסקוואט

Godfather 23-06-10 17:41

אפשר לעשות תרגילים לכל רגל בנפרד (כמו פשיטת ברכיים במכונה או פשיטת רגליים במכונה עם לוח לכל רגל). תראה מה היכולת של הרגליים ותעבוד לצמצם את הפער (כלומר, תעבוד על הרגל החלשה ותעלה משקל עם הזמן וברגל החזקה אל תעלה משקל אפילו אם אתה יכול).

yogiyogi 23-06-10 18:22

ציטוט:

פורסם במקור על ידי godfather (הודעה 1003237)
אפשר לעשות תרגילים לכל רגל בנפרד (כמו פשיטת ברכיים במכונה או פשיטת רגליים במכונה עם לוח לכל רגל). תראה מה היכולת של הרגליים ותעבוד לצמצם את הפער (כלומר, תעבוד על הרגל החלשה ותעלה משקל עם הזמן וברגל החזקה אל תעלה משקל אפילו אם אתה יכול).

בדיוק את זה, אל תעשה.

אפפעם לא עובדים לא שווה תמשיך לעשות סקוואט וזה יסתדר

Godfather 24-06-10 00:35

למה לא נכון? אם ברגל שמאל החזקה הוא עושה (סתם זורק) 20 ק"ג בפשיטת ברך במכונה וברגל ימין עושה רק 10, אז שיעלה משקל ברגל ימין כדי לצמצם את הפער ולא יעלה משקל ברגל שמאל. כשרגל ימין תגיע ליכולת של רגל שמאל שיחזור לאימונים מאוזנים בלבד.

נכון שגם אם הבחור ימשיך לעשות סקוואטים בסופו של דבר זה יתאזן, אבל זה יכול לקחת קצת זמן + יכול להיות שרגל שמאל אצלו תמשיך להיות הדומיננטית בתנועה ותמשיך להיות הגדולה מביניהן.

Big T 24-06-10 00:39

זה סימטריה ולא פרופורציה,פרופורציה זה כשנגיד כששריר מסוים לא מתאים לשריר אחר ביחס
כמו חזה גדול ויד קטנה

בקיצור תעשה סקוואט רגיל וזהו,לג פרס ופשיטה,הרגל החלשה תגדל עם הזמן אל תדאג
סימטריה זו בעיה נפוצה

בינגו 24-06-10 06:08

ציטוט:

פורסם במקור על ידי godfather (הודעה 1003319)
למה לא נכון? אם ברגל שמאל החזקה הוא עושה (סתם זורק) 20 ק"ג בפשיטת ברך במכונה וברגל ימין עושה רק 10, אז שיעלה משקל ברגל ימין כדי לצמצם את הפער ולא יעלה משקל ברגל שמאל. כשרגל ימין תגיע ליכולת של רגל שמאל שיחזור לאימונים מאוזנים בלבד.

נכון שגם אם הבחור ימשיך לעשות סקוואטים בסופו של דבר זה יתאזן, אבל זה יכול לקחת קצת זמן + יכול להיות שרגל שמאל אצלו תמשיך להיות הדומיננטית בתנועה ותמשיך להיות הגדולה מביניהן.

אבל זה לא המצב וגם אם זה היה המצב המסקנה שלך שגויה. אלא אם כן הוא עקום ורגל אחת ארוכה מהשניה איך רגל שמאל תהיה דומיננטית?!

סקוואט ועליה במשקלים תפתור לך את הבעיה בסופו של דבר.

Godfather 24-06-10 16:29

איך אתה יודע שזה לא המצב? אם יש הבדל כ"כ רציני בגודל השריר אז יש סיכוי שזה המצב.

לגבי תרגילים שעובדים על 2 צדי הגוף (סקוואט במקרה הזה) - ועוד איך יכול להיות צד אחד דומיננטי יותר מבלי להיות ארוך יותר. באופן טבעי כדי להרים את המשקל (בהנחה שהוא לא עושה 10 חזרות עם rm25 אלא עם משקל מאמץ ואפילו עד כשל) הגוף עושה את מיטב מאמציו ואם יש לו רגל חזקה יותר, הוא ייתן לה יותר דומיננטיות בפעולה. זה לא משהו שהמתאמן שם לב אליו, זה סוג של אינסטינקט.

בינגו 24-06-10 20:39

ציטוט:

פורסם במקור על ידי godfather (הודעה 1003446)
איך אתה יודע שזה לא המצב? אם יש הבדל כ"כ רציני בגודל השריר אז יש סיכוי שזה המצב.

לגבי תרגילים שעובדים על 2 צדי הגוף (סקוואט במקרה הזה) - ועוד איך יכול להיות צד אחד דומיננטי יותר מבלי להיות ארוך יותר. באופן טבעי כדי להרים את המשקל (בהנחה שהוא לא עושה 10 חזרות עם rm25 אלא עם משקל מאמץ ואפילו עד כשל) הגוף עושה את מיטב מאמציו ואם יש לו רגל חזקה יותר, הוא ייתן לה יותר דומיננטיות בפעולה. זה לא משהו שהמתאמן שם לב אליו, זה סוג של אינסטינקט.

אני לא, אני גם לא מניח שזה המצב להבדיל ממך.

התחלת לכתוב שטויות שאני לא אתייחס אליהן. זה סוג של אינסטינקט שיש לי.

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 22:12.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות לישראלבודי בע"מ