ישראלבודי

ישראלבודי (https://israelbody.com/index.php)
-   תזונה ותוספים (https://israelbody.com/forumdisplay.php?f=5)
-   -   סכנות שיש באבקת חלבון (https://israelbody.com/showthread.php?t=77982)

doadam 19-01-13 18:18

סכנות שיש באבקת חלבון

החלטתי להרשם לחדר כושר החל מהשבוע הקרוב. עד עכשיו כל פעם שהייתי בחדר כושר, בין אם השקעתי ובין אם לא - תמיד היה מכנה משותף אחד: התזונה הייתה בקאנטים.
חביתה מ-3 ביצים מבחינתי הייתה מעל ומעבר כדי לפתח שרירים שלא יתוארו במילים.

היום, אחרי שנתיים מאז אני יודע שטעיתי (ושלא הייתי קרוב אפילו) וצריך להגיע ליותר מ-120 גרם חלבון ביום (כשבביצה יש 6 גרם עד כמה שזכור לי).

חבר שמתאמן כבר שנה וחצי לוקח בקביעות אבקת חלבון... לא יודע איזו בדיוק, אבל אני יודע שרק מרכיבים טבעיים וכביכול 'הכל בריא ומפוקח'.

עוד אנשים שמתאמנים אמרו לי שהמיתוס על אבקת חלבון שדופקת לך את הגוף הוא סתם קונספירציה של חבר'ה שמנים שלא עושים כלום עם עצמם... אבל בכל זאת בדקתי בעיקר עם חבר'ה במשפחה שהתאמנו והם סיפרו לי שאבקת חלבון זה טוב ויפה עד ליום שבו אתה מפסיק לקחת, ואז השרירים שלך הופכים לסמרטוט כזה...

לא יודע מה נכון ומה לא, חיפשתי בקטנה בלינקיה אבל לא מצאתי יותר מדי מידע על הנושא הזה... הייתי שמח אם מישהו יתן לי קצת מידע בנוגע לתופעות. (-- שוב, מדובר על אחרי שמפסיקים לקחת)

שבוע טוב ותודה מראש!

Wilshere 19-01-13 19:54

אבקת חלבון זה כולה חלבון. זה נועד למלא את החלל שיש בתזונה שלך.
אם אתה מצליח לאכול מספיק בשביל להגיע לכמות החלבון היומיות המומלצת אין צורך באבקה.
אם תפסיק לקחת ותחסר בחלבון ביום פשוט תגדל לאט יותר. אם תפסיק להתאמן בכלל אז השריר יתפרק לאט לאט.
באבקת חלבון אין משהו שלא תמצא בתזונה בריאה, בשונה מקריאטין לדוגמא.

MrT 19-01-13 22:18

מסכים עם כל מה שהחבר שמלפני אמר, אבקת חלבון כשמו כן הוא ובהנחה ואתה לוקח אבקת חלבון של חברה איכותית ולא קקמייקה אין שום בעיה עם זה. ה״סכנה״ היחידה במינונים גבוהים של חלבון (אבקה או לא אבקה) זה יצירת עומס על הכליות ולשם כך שותים כמות גדולה של מים. מי שאמר לך שהופכים לסמרטוט כשמפסיקים לקחת אבקת חלבון הוא בור מוחלט בכל מה שקשור לנושא הזה, יש לא מעט אנשים שמפסיקים להתאמן וממשיכים לאכול כמויות גדולות של אוכל (כמו בתקופת המסה) היחס בין האחוז שומן לשריר משתנה לטובת השומן ובגלל זה הם נראים כמו ״סמרטוט״. בקיצור אין לך מה לדאוג ושיהיה בהצלחה!

מדריך חדר כושר (בית ספר למאמנים-וינגיט)

hypertrophy 20-01-13 11:12

ציטוט:

פורסם במקור על ידי wilshere (הודעה 1155994)
אבקת חלבון זה כולה חלבון. זה נועד למלא את החלל שיש בתזונה שלך.
אם אתה מצליח לאכול מספיק בשביל להגיע לכמות החלבון היומיות המומלצת אין צורך באבקה.
אם תפסיק לקחת ותחסר בחלבון ביום פשוט תגדל לאט יותר. אם תפסיק להתאמן בכלל אז השריר יתפרק לאט לאט.
באבקת חלבון אין משהו שלא תמצא בתזונה בריאה, בשונה מקריאטין לדוגמא.

אתה מודע לכך שבבשר יש קריאטין?

CM punk 20-01-13 11:15

בקיצור, הכל תלוי בכמות הצריכה שלך.

כמו כל דבר טוב, אם תגזים, זה באמת לא יהיה בריא, ולא נרחיב על זה שוב.

תיקח את הכמות הרצויה, ורק תרויח מזה.

doadam 20-01-13 12:20

אוקיי.. אני חושב שאני אנסה את זה, למרות שאני אעשה כמה שיותר מאמץ להגיע בלי. תודה רבה!

Wilshere 20-01-13 14:21

ציטוט:

פורסם במקור על ידי hypertrophy (הודעה 1156016)
אתה מודע לכך שבבשר יש קריאטין?

נכון, אבל תזונה בריא לא כוללת קילו בשר ביום :d
קשה מאוד להגיע לרמה כזו של קראטין בלי תוסף.

SaharKazes 20-01-13 16:20

ציטוט:

פורסם במקור על ידי wilshere (הודעה 1156045)
נכון, אבל תזונה בריא לא כוללת קילו בשר ביום :d
קשה מאוד להגיע לרמה כזו של קראטין בלי תוסף.

אז לדבריך קריאטין זה לא בריא?

Wilshere 20-01-13 17:44

איך הגעת לזה ממה שאמרתי? אני גם צורך קראטין, אבל מתוסף ולא מאכילה מוגזמת של בשר.

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:11.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות לישראלבודי בע"מ