ישראלבודי

ישראלבודי (https://israelbody.com/index.php)
-   אימונים (https://israelbody.com/forumdisplay.php?f=4)
-   -   הq&a הרישמי של ארבל (https://israelbody.com/showthread.php?t=36528)

arbel2 30-01-09 07:35

ציטוט:

פורסם במקור על ידי dni_m (הודעה 756142)
הסיבה שלי לfbw פעמיים בשבוע היא בעיקר חוסר זמן.. ולפעמים יש שבועות שאני יכול להגיע למכון 3 פעמים בשבוע אז אני מעדיף שיהיה לי fbw מאשר תוכנית מפוצלת ושייקרה מצב שאני יוכל להגיע להתאמן רק פעמיים בשבוע ואז יהיה לי אימון אחד a ואימון שני b ואז ייצא שכל שריר מקבל גירוי פעם בשבוע.. שזה לא נראה לי הכי אידאלי.
מסכים?

אם זה הסיפור אז קודם כל העובדה שאתה עדיין מקדיש זמן לאימונים בלו"ז מאוד צפוף היא שווה הערכה
תתאמן בצורה שאתה יכול בהתאם ללו"ז שלך,במידה והלוז יתפנה אני אשמח לעזור לך להרכיב תוכנית אימונים קצת יותר "מעניינת"

בהצלחה !

Snacks 30-01-09 13:55

ציטוט:

פורסם במקור על ידי arbel2 (הודעה 756052)
אני לא מבין את ההתעקשות לעשות זרועות בפני עצמן,אם זה מסבך לך את כל התוכנית אימונים עדיף כבר לעשות יד קידמית עם חזה ,ויד אחורית עם גב ולתת לכתפיים את היום בפני עצמן שהן צריכות

אוקי אז נניח אני עושה ככה
a: חזה+בייסיפ
b:רגליים
מנוחה
c:גב+טרייסיפ
d:כתפיים

עם אותם הסטים אותו חזרות לכל שריר כמו שרשמתי בתכנית זה הולך?
ותודה על העזרה ;)

arbel2 30-01-09 14:37

ציטוט:

פורסם במקור על ידי Snacks (הודעה 756328)
אוקי אז נניח אני עושה ככה
a: חזה+בייסיפ
b:רגליים
מנוחה
c:גב+טרייסיפ
d:כתפיים

עם אותם הסטים אותו חזרות לכל שריר כמו שרשמתי בתכנית זה הולך?
ותודה על העזרה ;)

נראה סביר .

Snacks 30-01-09 15:09

בזמנו,שהיית טבעי כמה סטים נתת לשריר גדול וכמה סטים נתת לשריר קטן,ואיזה שרירים עשית בכל אימון?

arbel2 30-01-09 15:32

ציטוט:

פורסם במקור על ידי snacks (הודעה 756398)
בזמנו,שהיית טבעי כמה סטים נתת לשריר גדול וכמה סטים נתת לשריר קטן,ואיזה שרירים עשית בכל אימון?

פחות או יותר התאמנתי כמו שאני מתאמן עכשיו ,לא שיניתי הרבה בגלל המעבר הזה ,רק עליתי במשקלי עבודה ושיניתי בעיקר דברים בתזונה שלי ,אולי אני מוסיף קצת יותר אלמנטים להגברת העצימות כמו rp ונגטיבים.

boris92 30-01-09 15:59

כמה סטים בשבוע צריך מתאמן טבעי לתת לשריר גדול ולשריר קטן?
או שזה משתנה מאדם לאדם?

arbel2 30-01-09 16:45

ציטוט:

פורסם במקור על ידי boris92 (הודעה 756438)
כמה סטים בשבוע צריך מתאמן טבעי לתת לשריר גדול ולשריר קטן?
או שזה משתנה מאדם לאדם?

משתנה ,אתה צריך למצוא בניסוי וטעייה מה נפח האימונים שמתאים לך.

lil Weed Man 30-01-09 17:16

אני בינתיים מתאמן בבית.
איזה תרגילים אתה ממליץ לי לעשות לבטן?

Edendi 30-01-09 17:40

היי ארבל,
בנוגע לעלייה במסה ואחוזי שומן - כעת אני בן אדם רזה עם כמעט מסה אפסית של שריר ובגלל זה הגוף שלי נראה לא מעוצב ולמרות שאני רזה יש חלקים שנראה שיש בהם שומן קצת.. (1.65 גובה, 50 משקל)
האם כאשר אני אעלה במסת השריר הרזה אחוז השומן בגוף שלי יירד כי יהיה לי יותר שרירים מאשר שומן בגוף? (שים לב שאני מדבר על אחוז שומן ולא מסת שומן)
תודה [:

Snacks 30-01-09 21:01

ציטוט:

פורסם במקור על ידי arbel2 (הודעה 756375)
נראה סביר .

איך אני הופך את זה למצויין? תן לי כמה נקודות מפתח
נגיד סגנון חלוקה,כמות סטים וכל מיני כאלה אני לא מנוסה בתכנית כאלה ;)

arbel2 31-01-09 14:56

ציטוט:

פורסם במקור על ידי snacks (הודעה 756707)
איך אני הופך את זה למצויין? תן לי כמה נקודות מפתח
נגיד סגנון חלוקה,כמות סטים וכל מיני כאלה אני לא מנוסה בתכנית כאלה ;)

קודם כל הייתי מעיף את הסטים המיותרים לכשל בסוף אימוני גב וחזה ,מה בדיוק הטעם בהם ?זה סתם יקשה עליך ברמת ההתאוששות ,אם אתה תעשה דברים כמו שצריך ,האימון ימצה את עצמו בלי צורך בשטויות האלו.אתה לא על חומרים שאתה יכול להתאמן ככה על בסיס קבוע.

שנית אני לא מבין את העיקרון להתחמם במתח ל15 חזרות ,סתם יתיש אותך לקראת שאר האימון,אתה רוצה לעשות חימום ? תעשה שני סטים קלים בפולי עליון כדי לחמם את האזור ,אל תתיש את עצמך לפני שהאימון באמת התחיל,וגם החתירה במכונה נראה לי קצת מיותר בסוף האימון ,איזו סיבה יש לך לעבוד בנפח עבודה גדול כזה ?הרי ברור לך שאתה לא יכול לתת 100 בכל אחד ואחד מהתרגילים האלו נכון ?הייתי עושה חושבים עוד פעם על כל האימון גב הזה.

באימון החזה שלך לא הייתי עושה שלוש תנועות לחיצה,לטעמי אין סיבה ממשית לעשות את זה .

arbel2 31-01-09 14:59

ציטוט:

פורסם במקור על ידי lil Weed Man (הודעה 756483)
אני בינתיים מתאמן בבית.
איזה תרגילים אתה ממליץ לי לעשות לבטן?

בוא נחשוב ,המממממ אולי כפיפות בטן ? :mad:

arbel2 31-01-09 15:05

ציטוט:

פורסם במקור על ידי edendi (הודעה 756508)
היי ארבל,
בנוגע לעלייה במסה ואחוזי שומן - כעת אני בן אדם רזה עם כמעט מסה אפסית של שריר ובגלל זה הגוף שלי נראה לא מעוצב ולמרות שאני רזה יש חלקים שנראה שיש בהם שומן קצת.. (1.65 גובה, 50 משקל)
האם כאשר אני אעלה במסת השריר הרזה אחוז השומן בגוף שלי יירד כי יהיה לי יותר שרירים מאשר שומן בגוף? (שים לב שאני מדבר על אחוז שומן ולא מסת שומן)
תודה [:

תפעיל היגיון פשוט ותענה לעצמך.

BlackJack` 31-01-09 15:14

מה אתה חושב על Starting Strength?

arbel2 31-01-09 15:15

ציטוט:

פורסם במקור על ידי blackjack` (הודעה 757244)
מה אתה חושב על starting strength?

אני חושב שתוכנית אימונים כזאת היא תוכנית טובה ,אבל לא לבן אדם שלוקח את עצמו לכיוון פיתוח גוף.
הסגנון אימונים הזה פשוט לא מתאים כדי לייצר באדיבילדר .

rosilio 31-01-09 15:21

^^^אני חושב שהוא דיבר על אחוז שומן
מסת שומן הוא בטוח יעלה
אבל אחוז שומן לא,הוא נגיד יגדל איזה (וזאת סתם זריקקקקקהה שטותית אז לא להיתפס)10ק"ג שריר,וקילו שומן,אז האחוז שומן לא יעלה ,אבל השומן בגוף כן

ואני צריך טיפה עצות ארבל,מקווה שתוכל לעזור
קודם כל 2 שאלות שמאוד מעניינות אותי
-אתה נוהג לעשות הפסקה מאימונים פעם בכמה זמן?ועם כן אז בכמה?.

-על כמה קלוריות אתה עומד היום ליום?

והשאלות :-[
-גם רציתי לשאול איזה דדליפט אתה ממליץ כדי לשפר בצורה הטובה ביותר את ההאמסטרינגס?

-ויש לי עוד תרגיל אחד ביד אחורית שאני לא יודע מה לעשות בו,אני עושה
פוש דאון,
לחיצת חזה צמודה,
וקיקבק,
הייתי רוצה עוד תרגיל שנותן דגש על הראש שמודגש בפושדאון,איזה אתה ממליץ?

ד"א עם אתה לא מבין שאלה כלשהי תגיד כי לא שמתי לב לניסוח כ"כ,אולי הוא לא טוב אני יודע :-[

וכל הכבוד על האשכול
מאוד מעניין ומועיל

arbel2 31-01-09 15:30

ציטוט:

פורסם במקור על ידי rosilio (הודעה 757255)
מסת שומן הוא בטוח יעלה
אבל אחוז שומן לא,הוא נגיד יגדל איזה (וזאת סתם זריקקקקקהה שטותית אז לא להיתפס)10ק"ג שריר,וקילו שומן,אז האחוז שומן לא יעלה ,אבל השומן בגוף כן

-גם רציתי לשאול איזה דדליפט אתה ממליץ כדי לשפר בצורה הטובה ביותר את ההאמסטרינגס?

פוש דאון,
לחיצת חזה צמודה,
וקיקבק,

ד"א עם אתה לא מבין שאלה כלשהי תגיד כי לא שמתי לב לניסוח כ"כ,אולי הוא לא טוב אני יודע :-[

וכל הכבוד על האשכול
מאוד מעניין ומועיל

אז ככה ...
כן,אני יוצא לשבועות הפסקה ,זה יוצא לי משהו בסגנון של שבוע הפסקה כל 9-12 שבועות ,בהתאם להרגשה שלי.

אני לא סופר קלוריות.

סטיף לג דדליפט מאוד טוב להאמסטרינג ,למרות שאני מאמין שאם אתה רוצה להוסיף הרבה מסה לחלק האחורי של הרגל שלך,אז קודם כל זה סקוואטים ,ואחרי זה כפיפות ברך למיניהן.

בנוגע ליד האחורית?הייתי עושה פשיטות מאחורי הראש עם דאמבל.

rosilio 31-01-09 15:32

^
יד יד או 2 ידיים?

ובכל זאת אין השערה על הקלוריות?

ולא עשיתי הפסקה מאימונים איזה 5 חודשים

מתכנן לעשות חושד הבא בטיול שנתי,אני משתפר ומרגיש עליה במסת שריר ובמשקלי עבודה _טפו טפו טפו בלי העין הרע)
זה כ"כ נורא?,

arbel2 31-01-09 15:33

ציטוט:

פורסם במקור על ידי rosilio (הודעה 757268)
^
יד יד או 2 ידיים?

יד יד

rosilio 31-01-09 15:37

תודה רבהה יתותח
עזרת לי מאוד

בהצלחה בהמשך

Edendi 31-01-09 16:12

ציטוט:

פורסם במקור על ידי rosilio (הודעה 757255)
מסת שומן הוא בטוח יעלה

פוש דאון,
לחיצת חזה צמודה,
וקיקבק,

וכל הכבוד על האשכול
מאוד מעניין ומועיל

כן בדיוק לעניין הראשון שכתבת עליו התכוונתי..
אם אני עולה 5 קילו שריר ונגיד רק קילו מהם זה מסת שומן
אז האחוז שומן שלי משתנה כלפי מטה ככל שיש מסת שריר יותר גדולה, לא?

rosilio 31-01-09 18:06

אני חושב שכן

אחוז שומן אצלך זה לא אותה כמות שומן אצל רוני קולמן (בכוונה הקצנתי)

HardcorE 02-02-09 00:27

אני בן 15 ואני רוצה להתחיל להיתאמן עם משקולות. לפי מה שהבנתי זה לא יפגע לי בגדילה אבל זה יכול לפגוע לי בגב עם אני לא עושה נכון. יהיה נחמד עם תסביר לי אין לעשות נכון.

תודה מראש.

The-One 02-02-09 01:21

ארבל רציתי לשאול ושכחתי
אני עובד בתוכנית ab שמחולקת כך:
A:חזה כתפיים יד אחורית
b:רגלים גב יד קידמית
עכשיו התחלתי לעשות תתרגיל דד לפיט לא מזמן עכשיו אני מבצע תתרגיל באימון רגלים מה שאומר שאני עושה סקוואט וישר לאחרכך עושה דד ליפט.. לדעתך זה נכון לעשות את זה ככה? לעשות דד לפיט וסקוואט באותו אימון ובמקרה שלי ישר אחרי סקוואט דד לפיט..
מה לדעתך אני אמור לעשות? לעביר את הדדלפיט לתרגיל גב? לשנות תחלוקה אולי של התוכנית?
תודה עם תעזור.

the animal 02-02-09 12:53

ציטוט:

פורסם במקור על ידי The-One (הודעה 758359)
ארבל רציתי לשאול ושכחתי
עכשיו התחלתי לעשות תתרגיל דד לפיט לא מזמן עכשיו אני מבצע תתרגיל באימון רגלים מה שאומר שאני עושה סקוואט וישר לאחרכך עושה דד ליפט.. לדעתך זה נכון לעשות את זה ככה? לעשות דד לפיט וסקוואט באותו אימון ובמקרה שלי ישר אחרי סקוואט דד לפיט..
מה לדעתך אני אמור לעשות? לעביר את הדדלפיט לתרגיל גב? לשנות תחלוקה אולי של התוכנית?
תודה עם תעזור.

ארבל, אני מצטער שאני מגיב לשאלה שהופנתה אליך בפוסט שלך אבל הייתי חייב לשים את הציטוט הזה: But then again, those who argue against squatting and deadlifting on the same day may just be pussies (תנחשו מי אמר את זה חח)

idunno 02-02-09 13:04

mark rippetoe בטח אמר את זה חח.
תגיד ארבל, יש דבר כזה לאמן את השריר בצורה מהירה שהוא גם יגיב בצורה מהירה ויהיה כביכול מהיר?, כאילו אם עכשיו אני יאמן את השריר לאט יותר, כלומר להיפרטרופיה יותר טובה, יש מצב שזה ידפוק לי את הכוח המתפרץ והתנועות שלי יהיו איטיות, והשריר יהיה חזק רק שהתנועה איטית וכן הלאה?

The-One 02-02-09 14:24

ציטוט:

פורסם במקור על ידי the animal (הודעה 758466)
ארבל, אני מצטער שאני מגיב לשאלה שהופנתה אליך בפוסט שלך אבל הייתי חייב לשים את הציטוט הזה: But then again, those who argue against squatting and deadlifting on the same day may just be pussies (תנחשו מי אמר את זה חח)

אתה בעצמך אמרת לי עם אני לא טועה שלא לעשות את זה ביחד ממזמן אמרת לעשות אימו ןאחד סקווא טודד לפיט אימון אחר הקיצר אחי מה אתה סוטר את עצמך עכשיו.

the animal 02-02-09 14:28

ציטוט:

פורסם במקור על ידי the-one (הודעה 758542)
אתה בעצמך אמרת לי עם אני לא טועה שלא לעשות את זה ביחד ממזמן אמרת לעשות אימו ןאחד סקווא טודד לפיט אימון אחר הקיצר אחי מה אתה סוטר את עצמך עכשיו.

נכון, אני אמרתי את זה, אבל עכשיו הבנתי שאפשר להפיק תועלת משניהם באותו אימון.
אתה יכול לעשות נגיד לרגליים 3 סטים סקוואט ו3 סטים דדליפט, ולגב לתת עוד 3 סטים מתח ו3 סטים מסור.

Scylla 02-02-09 14:33

ארבל,
שנינו כפרסבאים, אני התאמנתי הרבה זמן בקאנטרי בכפר סבא ואני רוצה לעבור למכון אחר.
על מה אתה ממליץ?
חשוב לי שעות פתיחה נרחבות במיוחד בשעות הערב. שיהיה פתוח גם בשישי - שבת ובחגים. כמובן מגוון מכשירים גדול ועדיף כמה שפחות עומס עליהם.
חשבתי על הגרייט שייפ, וראיתי שאתה מתאמן בנאוטילוס,

מה דעתך?

אופיר.

arbel2 02-02-09 22:36

ציטוט:

פורסם במקור על ידי scylla (הודעה 758549)
ארבל,
שנינו כפרסבאים, אני התאמנתי הרבה זמן בקאנטרי בכפר סבא ואני רוצה לעבור למכון אחר.
על מה אתה ממליץ?
חשוב לי שעות פתיחה נרחבות במיוחד בשעות הערב. שיהיה פתוח גם בשישי - שבת ובחגים. כמובן מגוון מכשירים גדול ועדיף כמה שפחות עומס עליהם.
חשבתי על הגרייט שייפ, וראיתי שאתה מתאמן בנאוטילוס,

מה דעתך?

אופיר.

נאוטילוס מכון מצויין ,ופתוח כמעט עד 11 בלילה כל יום פרט לשישי ושבת שם הוא פתוח מהבוקר ועד חמש אחרי הצהריים.
בקרוב מאוד (עניין של שבועיים בערך) יהיה שם גם כלוב של סקוואט ,ואני מפעיל לחץ פיזי מתון (שמראה סימני הצלחה) להביא דאמבלים יותר כבדים מה50 קילו שיש עכשיו שמה.

HardcorE 03-02-09 09:05

היי, אני רוצה להתחיל להיתאמן בבית [אולי בעתיד אני יעבור למכון כושר].
אבל הבעיה היא שיש לי פעמיים בשבוע אימוני mma [סוג של אומנות לחימה שאני מתאמץ בא הרבה] וזה יוצא שיש לי רק 4 ימים פנויים, אז יש אולי תכנית מסויימת לבית [יש שתי משקולות ומתח] שאפשר להיתאמן בא פעמיים בשבוע ולראות תוצאות [למסה]?

תודה מראש על העזרה.

HardcorE 03-02-09 22:35

היי, בסוף החלטתי למרות אימוני ה-MMA לעשות תכנית אימונים ביתית.
אני בן 15
גובה 174
שוקל 56

הינה :
יש לי פעמיים בשבוע אימוני mma.

M = mma
a = אימון a
b = אימון b
x = מנוחה

mabmaxb

A - חזה, יד אחורית, כתפיים, בטן.
B - רגליים, גב, יד קידמית, תאומים.

A - חזה :
לחיצת חזה - 3 סטים
שכיבות שמיכה - 3 סטים
שכיבות שמיכה רחב עם רגליים על מיטה או כסא - 3 סטים

יד אחורית :
לחיצה צרפתית - 3 סטים
קיקבאק - 3 סטים

כתפיים :
לחיצת כתפיים בישיבה - 3 סטים
הרחקת ידיים לצדדים בעמידה - 3 סטים

בטן :
הרמת רגליים בתלייה - 5 סטים
כיפוף הצידה עם משקולות - 3 סטים

b - רגליים :
מכרעיים - 3 סטים
סקוואטים - 3 סטים

גב :
מתח רחב - 3 סטים
מתח עם ידיים הפוחות - 3 סטים
חתירה עם משקולות - 3 סטים

יד קידמית :
כפיפות מרפקים בעמידה - 3 סטים
ברכיאליס - 3 סטים

תאומים :
לחיצת תאומים על רגל אחת - 3 סטים

מה אתה חושב עליה?

sason 04-02-09 16:31

ארבל אתה יכול להביא לי אתר שמראה איך לעשות דד ליפט נכון ,ותסביר לי על מה זהבדיוק עובד..
כי עשיתי פעם אחת דד ליפט ואחרי זה שבוע היו לי כאבים בגב

doldol360 04-02-09 16:48

איך אני יכול לשפר את האחיזה? אני לא מצליח לעשות יותר מ6 מתח בגלל שהאחיזה שלי נכשלת

arbel2 04-02-09 20:11

אני היום בלילה יענה במרוכז על כל השאלות ,עמכם הסליחה

doldol360 05-02-09 11:56

יש לציין בהמשך להודעה הקודמת שלי שאני עושה פולי עליון רחב עם 80-90 ק"ג ומעולם לא הייתה לי בעיה של אחיזה

arbel2 06-02-09 20:47

ציטוט:

פורסם במקור על ידי the-one (הודעה 758359)
ארבל רציתי לשאול ושכחתי
תודה עם תעזור.

אני מציע שאם זה כל כך מפריע לך תעשה רוטציה ,אימון b אחד תעשה סקוואט ואימון b אחד תעשה דד ליפט.אין סיבה ללכת ראש בקיר

או שלחלופין ,תעשה אחד בצורה פחות עצימה מהשני לאימון אחד ובאימון שאחריו תחליף בתרגיל שנותנים לו עדיפות....הניגודים האלו והמשחקים המעצבנים האלו בתוך התוכנית זה אחת הסיבות שאני מתעב תוכנית ab

arbel2 06-02-09 20:54

ציטוט:

פורסם במקור על ידי hardcore (הודעה 759476)
היי, בסוף החלטתי למרות אימוני ה-mma לעשות תכנית אימונים ביתית.
אני בן 15
גובה 174
שוקל 56

הינה :
יש לי פעמיים בשבוע אימוני mma.

M = mma
a = אימון a
b = אימון b
x = מנוחה

mabmaxb

a - חזה, יד אחורית, כתפיים, בטן.
B - רגליים, גב, יד קידמית, תאומים.

A - חזה :
לחיצת חזה - 3 סטים
שכיבות שמיכה - 3 סטים
שכיבות שמיכה רחב עם רגליים על מיטה או כסא - 3 סטים

יד אחורית :
לחיצה צרפתית - 3 סטים
קיקבאק - 3 סטים

כתפיים :
לחיצת כתפיים בישיבה - 3 סטים
הרחקת ידיים לצדדים בעמידה - 3 סטים

בטן :
הרמת רגליים בתלייה - 5 סטים
כיפוף הצידה עם משקולות - 3 סטים

b - רגליים :
מכרעיים - 3 סטים
סקוואטים - 3 סטים

גב :
מתח רחב - 3 סטים
מתח עם ידיים הפוחות - 3 סטים
חתירה עם משקולות - 3 סטים

יד קידמית :
כפיפות מרפקים בעמידה - 3 סטים
ברכיאליס - 3 סטים

תאומים :
לחיצת תאומים על רגל אחת - 3 סטים

מה אתה חושב עליה?

על הנייר הכל נראה בסדר ,אבל אני לא רואה איך אתה מתאושש כמו שצריך מאימונים כאלו ,בהנחה שהעדיפות הראשונה שלך היא הmma ,אני הייתי מציע לך אימון fbw שלוש פעמים בשבוע עם דגש על טווחי סיבולת ועבודה פונקציונלית ,אני מציע שתקרא קצת על ross training שם יש לו תוכנית מיוחדת לאומני לחימה ,אם אני לא טועה יש גם לא מעט סרטונים ביו טיוב שמדגימים תוכניות אימונים של מקצועני mma ,אני משוכנע שאתה תפיק משם הרבה יותר ממה שאני יכול לתת לך ,ה"התמחות" שלי זה פיתוח גוף ,אני לא חושב שאני הבחור לפנות אליו עם תוכנית שמתאימה לאומנויות לחימה ,למרות שיש לי רקע בתחום ,בזמנו עשיתי את זה בניתוק מוחלט מעולם חדרי הכושר ,אז אני לא התנסתי בעצמי בשילוב של השניים.

מצטער שלא יכולתי לעזור יותר.

arbel2 06-02-09 20:55

ציטוט:

פורסם במקור על ידי doldol360 (הודעה 760237)
יש לציין בהמשך להודעה הקודמת שלי שאני עושה פולי עליון רחב עם 80-90 ק"ג ומעולם לא הייתה לי בעיה של אחיזה

יכול להיות שהמוט של המתח הוא רחב יחסית ? לפעמים זה יכול להשפיע על בעיה של אחיזה.

doldol360 07-02-09 16:52

^ כן הוא יחסית רחב, אבל אין מה לעשות בנידון חוץ מלחזק את האחיזה. (גם אין לי אצבעות ארוכות במיוחד)

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 10:01.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות לישראלבודי בע"מ