ישראלבודי

ישראלבודי (https://israelbody.com/index.php)
-   תזונה ותוספים (https://israelbody.com/forumdisplay.php?f=5)
-   -   עליה נקיה Vs. עליה מלוכלכת (https://israelbody.com/showthread.php?t=14855)

MIK23 21-07-07 16:26

עליה נקיה Vs. עליה מלוכלכת

שאלה שמסקרנת אותי,

האם יש הבדל בין עליה נקיה לעליה מלוכלכת מבחינת העליה בשריר?

כלומר,אם אני אעשה עליה מלוכלכת(נגיד 1500 ק' מעל התחזוקה) אני אצבור יותר שריר
מעליה נקייה(נגיד 300 ק' מעל התחזוקה) ,או שההפרש( 1200 ק') ילך לשומן?

THE_JUGGERNAUT 21-07-07 16:47

סביר להניח שבאפשרות הראשונה תצבור יותר שריר....

tuberosity 21-07-07 16:56

אני סבור להניח שעליה מלוכלכת הינה שטות אחת גדולה, היא טובה רק למתאמן מתחיל.
מתאמן מנוסה בעל ותק של שנה- שנה+ אמור כבר לעשות רק מסה נקיה, כי גם ככה בחיטוב אחרי זה אתה תוריד הת ההפרש שתצבור במסה מלוכלכת...
כונתי היא, תקופת מסה ראשונית-תלכלך תעשה מה שלא תעשה על מנת לצבור כמה שיותר מסה, ואז תחטב כשתרצה.אבל אחרי זה תימנע ממסה מלוכלכת ותעדיף לשמור על אחוז שומן יחסית נמוך כדי לא להסתבך בחיטובים שבהם אתה מילא תאבד שריר... בין אם היית נשאר יחסית חטוב,אז תקופות החיטוב שלך היו קלות מאד ולא היית מסתבך וסביר להניח שאיבוד השריר היה נשאר זניח.
אבל בחיטוב ממצב של השמנת יתר אתה יודע טוב מאד שהתהליך יהיה ארוך יותר ומסורבל יותר.
בסופו של דבר זה הכל נובע ממשמעת עצמית, אתה יכול להישאר כל השנה על 12-15% שנחשבים בקרב מתאמנים רציניים לאחוזים סבירים במסה, ועוד לעלות שריר!, תלוי כמה אתה מוכן לדבוק בתפריט.

THE_JUGGERNAUT 21-07-07 17:02

ציטוט:

פורסם במקור על ידי tuberosity
בסופו של דבר זה הכל נובע ממשמעת עצמית, אתה יכול להישאר כל השנה על 12-15% שנחשבים בקרב מתאמנים רציניים לאחוזים סבירים במסה, ועוד לעלות שריר!, תלוי כמה אתה מוכן לדבוק בתפריט.

ברור שיש כאלה שיכולים, כמו שיש כאלה שיכולים לעשות חיטוב בקלות בלי לאבד שריר, זה הרבה יותר מורכב ממשמעת עצמית ו"לדבוק בתפריט"

tuberosity 21-07-07 17:07

בעיקרון זה משמעת עצמית ולדבוק בתפריט!
אני לא מתיחס לפרמטרים משתנים... אני אומר לך שבעיקרון כל עוד בידך תפריט מחושב מבחינה קלורית למטרת עליה נקיה, אתה תעלה יחסית נקי, וככל שתדבוק בו יותר כך לא תיהרס לך רמת האיכות של העליה.
ברוב המיקרים, בחיטוב קשה ממצב של השמנה החיטוב בהחרך ישרוף יותר שריר מחיטוב שמתחיל מאחוז שומן יחסית נמוך.

Tamir H 21-07-07 19:17

ציטוט:

פורסם במקור על ידי tuberosity
בעיקרון זה משמעת עצמית ולדבוק בתפריט!
אני לא מתיחס לפרמטרים משתנים... אני אומר לך שבעיקרון כל עוד בידך תפריט מחושב מבחינה קלורית למטרת עליה נקיה, אתה תעלה יחסית נקי, וככל שתדבוק בו יותר כך לא תיהרס לך רמת האיכות של העליה.
ברוב המיקרים, בחיטוב קשה ממצב של השמנה החיטוב בהחרך ישרוף יותר שריר מחיטוב שמתחיל מאחוז שומן יחסית נמוך.

מה אתה מגדיר "השמנה"? 20% שומן או יותר?

Homie 21-07-07 19:35

ציטוט:

פורסם במקור על ידי MIK23
שאלה שמסקרנת אותי,

האם יש הבדל בין עליה נקיה לעליה מלוכלכת מבחינת העליה בשריר?

כלומר,אם אני אעשה עליה מלוכלכת(נגיד 1500 ק' מעל התחזוקה) אני אצבור יותר שריר
מעליה נקייה(נגיד 300 ק' מעל התחזוקה) ,או שההפרש( 1200 ק') ילך לשומן?

הגזמת לדעתי עם המספרים , למרות שרשמת "נגיד"..
זה הבדל עצום, מה גם ש300 זה נמוך מדי, הייתי ממליץ 700-1000 קלוריות
מעל תחזוקה.

PoweRule 21-07-07 22:56

ציטוט:

פורסם במקור על ידי Homie
הגזמת לדעתי עם המספרים , למרות שרשמת "נגיד"..
זה הבדל עצום, מה גם ש300 זה נמוך מדי, הייתי ממליץ 700-1000 קלוריות
מעל תחזוקה.

בשביל לחזור לחיטוב של 3 חודשים כל שנה ? :wiggle:

Avi 22-07-07 01:40

בעלייה נקייה כביכול תעלה פחות שריר למרות שזה לא נכון. כי אז אתה צריך להשקיע פחות זמן בחיטוב, ככה שאת הזמן הזה אתה משקיע בעלייה במסה. לפי דעתי זה מתקזז, וגם אין לך את הקרס המעצבנת של העלייה המלוכלכת.

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 19:18.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות לישראלבודי בע"מ