ישראלבודי

ישראלבודי (https://israelbody.com/index.php)
-   תזונה ותוספים (https://israelbody.com/forumdisplay.php?f=5)
-   -   עודף קלוריות מסוגים שונים של קלוריות (https://israelbody.com/showthread.php?t=35745)

look 30-05-08 16:05

עודף קלוריות מסוגים שונים של קלוריות

מה יהיה ההבדל אם העודף קלוריות בגופינו יהיה משומן, פחממה או חלבון ?

tomerA 30-05-08 17:22

אני חושב שבעיקרון שלושתם יהפכו לשומן בגוף רק השאלה איך.
מחלבון ופחמימה הגוף צריך לסנטז אותם לשומן.
ואתה השומן אני חושב שגם צריך אבל לא בטוח.

tsurohad 30-05-08 17:39

פחמימות הופכות לגליקוגן, שומן נאגר כשומן בתאי שומן, וחלבונים לא יודע

*לא בטוח שאני צודק

Rendi Orton 30-05-08 20:17

חלבונים בשתן אם אני לא טועה,או שהופך לשומן..

Blabla144 30-05-08 20:18

ציטוט:

פורסם במקור על ידי Rendi Orton
חלבונים בשתן אם אני לא טועה,או שהופך לשומן..

הופך לשומן אבל זה כאילו נחשב תהליף "נדיר"

Sugarzaza 30-05-08 20:19

אתה מתכוון, אם כל הקלוריות יבואו מחלבון, פחמימות, או שומן?

Rendi Orton 30-05-08 20:33

ציטוט:

פורסם במקור על ידי Sugarzaza
אתה מתכוון, אם כל הקלוריות יבואו מחלבון, פחמימות, או שומן?

הוא מתכוון שאם נגיד יש עודף שומן אז למה זה יהפוך
עודף חלבון למה זה יהפוך
ופחמימה למה זה יהופוך כשזה "עודף" בגוף..

trx--->sus 30-05-08 21:01

תלוי בהרבה גורמים בעקרון אם אתה תתאמן ויש לך עודף קלורי הרוב תעלה שריר חלבון יכול גם להפוך לשומן לגבי פחימות אני לא יודע שאלה מעניינת איפה החכמים

YONI 30-05-08 21:04

עודף שומן יילך ישר למאגרי השומן וזה התהליך הכי קל ומהיר
עודף גדול של פחמימות יעבור תהליך ואז ייהפך לשומן וזה יותר "קשה" לגוף לבצע אבל עדיין זה יקרא אם עוד כמה דברים יתרחשו בו זמנית
ועודף של חלבון זה התהליך האחרון שהגוף יבצע בשביל להפוך לשומן וזה תהליך יותר מסובך מהמעבר של הפחמימות למאגרי השומן ודורש מהגוף הרבה יותר אנרגיה בשביל לבצע את התהליך רק.
בקיצור יהיה הרבה יותר קשה להשמין מעודף חלבון אבל עדיין תלוי בכמות העודף.. בסופו של דבר הכל יכול להפוך לשומן , כמה ההשמנה תהיה מהירה, זה כבר תלוי בעודף וממה הוא יבוא לאורך זמן ובטח בגנטיקה

mandarine 30-05-08 21:15

שאלה
איך יודעים כמה זה עודף פחמימה?
איך למלא מאגרי גליקוגן בלי עודף פח' שיהפוך לשומן?

Sugarzaza 30-05-08 21:28

לא "קשה" להשמין מעודף חלבון, אתה תשמין, אבל אם התזונה שלך מורכבת רק מחלבון ואתה בעודף קלורי, אתה תצבור פחות שומן מאשר מישהו שכל התזונה שלו מורכבת משומן על אותו עודף קלורי.

YONI 30-05-08 21:32

זהו שבכל תהליך כמו שאמרת צריך לבצע כמה דברים במקביל בשביל לשלוט על זה...
בדרך כלל אין אנשים שהתזונה שלהם מורכבת רק מחלבון והם בעודף קלורי.. ולא יודעים מה הולך להיות איתם..

Sugarzaza 30-05-08 21:36

ציטוט:

פורסם במקור על ידי yoni
זהו שבכל תהליך כמו שאמרת צריך לבצע כמה דברים במקביל בשביל לשלוט על זה...
בדרך כלל אין אנשים שהתזונה שלהם מורכבת רק מחלבון והם בעודף קלורי.. ולא יודעים מה הולך להיות איתם..

הם יעלו במשקל, אין הרבה מה לחשוב..

YONI 30-05-08 21:42

בקיצור לפי מה ששאלו
שלושה אנשים, אחד שהוא בעודף קלורי וכל התפריט שלו בנוי משומן , הוא ישמין הכי מהר.
בנאדם שני שכל התפריט שלו בנוי מפחמימות והוא בעודף קלורי, ישמין קצת פחות מהראשון
והבנאדם השלישי שצורך רק חלבון והוא בעודף קלורי ישמין יותר לאט משניהם
זה בהנחה שהם באותו עודף קלורי ובערך אותם נתונים

m0she 30-05-08 22:12

אם הם לא משמינים בצורה זהה, הם פר הגדרה לא באותו עודף קלורי. מאחר ותהליכי ההמרה של חומצות השומן והחלבון הם "יקרים" יחסית לאגירת שומן תזונתי, הדרישה האנרגטית עולה וכך העודף קטן, למרות שצריכת הקלוריות זהה.

alfi 30-05-08 22:25

ציטוט:

פורסם במקור על ידי m0she
אם הם לא משמינים בצורה זהה, הם פר הגדרה לא באותו עודף קלורי. מאחר ותהליכי ההמרה של חומצות השומן והחלבון הם "יקרים" יחסית לאגירת שומן תזונתי, הדרישה האנרגטית עולה וכך העודף קטן, למרות שצריכת הקלוריות זהה.

ואם זאת תהליכי ליפוניאוגינזה מתוצרי חלבון הם אפשריים וקיימים בהחלט- כאשר ההנחה הכללית אומרת שהכל בגדר המאזן הקלורי

OverPower 30-05-08 22:27

ציטוט:

פורסם במקור על ידי m0she

ציטוט:

פורסם במקור על ידי alfi
ואם זאת תהליכי ליפוניאוגינזה מתוצרי חלבון הם אפשריים וקיימים בהחלט- כאשר ההנחה הכללית אומרת שהכל בגדר המאזן הקלורי

צודקים :book: :unsure:

Sugarzaza 30-05-08 22:31

ציטוט:

פורסם במקור על ידי m0she

זה כבר סימנטיקה, הנקודה ברורה נדמה לי ...

m0she 31-05-08 10:57

אלפי - כמובן שאפשר, כמו שאמרתי. אגב, אני מכיר את זה בתור de novo lipogenesis - לא מצאתי בספרות את הביטוי ליפונאוגנזה (בניגוד ליצירת גלוקוז שנקראת גלוקונאוגנזה).

sugaraza - רק כדי שלא ישתמע חלילה שקלוריה אינה קלוריה.. בעודף נתון ההשמנה תהיה זהה.

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 18:33.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות לישראלבודי בע"מ