ישראלבודי

ישראלבודי (http://israelbody.com/index.php)
-   אימונים (http://israelbody.com/forumdisplay.php?f=4)
-   -   מיתוסים, חרטות ושטויות (http://israelbody.com/showthread.php?t=67335)

subzero1122 05-09-10 20:52

מיתוסים, חרטות ושטויות

אני רואה שעדיין רצים פה כל מיני מיתוסים וחרטה לגבי אימונים ותזונה, אז הגיע הזמן להפריך.
יאיר\ארבל, תנעצו בבקשה.

1. קוביות - קוביות זה פונקציה של אחוז שומן ומסת שריר, גם אם תעבדו על הבטן 3000000000000000000000000000 סטים באימון, זה לא אומר בהכרח שיהיו לכם קוביות.
בשביל שיראו קוביות צריך מסת שריר כלשהי, ואחוז שומן לא גבוה מדי (משתנה מאדם לאדם).
אפשרי מאוד שגם אצל אנשים מאוד רזים, שאין עליהם מי יודע מה מאסה, יראו קוביות.

2. שומן - שומן לא מזיק, אין צורך, ובכלל מאוד לא כדאי להמנע ממנו, לא במאסה, לא בחיטוב ולא בלא יודע מה. שומן הוא חיוני לפעילות תקינה של הגוף ומי שמחסיר שומן מהגוף פוגע בעצמו.
*שומן מוקשה\טראנס הוא שומן שעבר תהליך תעשייתי והוא כן מזיק, אבל לא עליו מדובר.

3. תרגילים מסוימים והשפעה על גדילה - אף תרגיל לא מעכב או מונע גדילה, להפך.
כל מי שמספר לכם אחרת פשוט רוצה להוריד אותכם מהגב שלו, כי אין לו כוח ללמד אותכם, בדרך כלל מהסיבה הפשוטה שהוא בעצמו לא יודע לבצע

4. סקוואט וברכיים - נחזור חזרה למאמר שנכתב ע"י השלד, רק כדי להזכיר את זה שוב - סקוואט מלא שמבוצע בטכניקה מבוקרת וללא העמסת משקל שמעל ליכולת המתאמן, אינו פוגע בברכיים. כל מי שאומר אחרת, ראו סעיף 3

5. דדליפט הורס את הגב - הוא הורס את הגב אם אתה לאטח שאין לו חצי מושג איך מבצעים את הרגיל. דדליפט הוא תרגיל בו משתמשים במשקלים הכי גבוהים בחדר כושר (אולי מלבד לשראגס ואולי עוד איזה משהו שלא עולה לי לראש כרגע), בכל אופן, כל תרגיל בו מעמיסים משקל גבוה ומבצעים אותו בטכניקה לא נכונה הוא מתכון לפציעה

6. ירידה במשקל - בשביל לרדת במשקל צריך להיות בגרעון קלורי.

אני בטוח שאפשר למצוא עוד 3000 כאלה, מי שיש לו מוזמן לכתוב, וכשאני אחזור יותר מאוחר אני אבדוק אם זה מתאים, במידה וכן אני אכניס לרשימה.

dattto 05-09-10 21:19

7. לא לנסות לחקות את "הסוסים" של המכון ולא להאמין לכל מילה שיוצאת להם מהפה, זה שיש להם קצת שרירים על 30% שומן לא אומר שזה מבינים משהו מהחיים שלהם.
8. אין צורך להלחץ מהקטע של החלבון אחרי אימון ולרוץ לבית בחיפוש אחרי קופסת טונה, צריכת חלבון תתפרס על כל היום ולא חובה שתיהיה אחרי אימון.
9. לא, עבודה בסטים של 15 חזרות לא תביא הרבה תועלת.

Cuba 05-09-10 23:34

עבודה בתרגילים מבודדים(ידים ) לא בהכרח תעשה לך ידים גדולות , עבודה כבדה על תרגילים מורכבים תבנה לך יותר את הידים

יהושע 06-09-10 01:24

ציטוט:

פורסם במקור על ידי dattto (הודעה 1018937)
7. לא לנסות לחקות את "הסוסים" של המכון ולא להאמין לכל מילה שיוצאת להם מהפה, זה שיש להם קצת שרירים על 30% שומן לא אומר שזה מבינים משהו מהחיים שלהם.
8. אין צורך להלחץ מהקטע של החלבון אחרי אימון ולרוץ לבית בחיפוש אחרי קופסת טונה, צריכת חלבון תתפרס על כל היום ולא חובה שתיהיה אחרי אימון.
9. לא, עבודה בסטים של 15 חזרות לא תביא הרבה תועלת.

:nono: להלחץ מהקטע של החלבון אחרי אימון ולרוץ לבית בחיפוש אחרי קופסת טונה, צריכת חלבון תתפרס על כל היום ולא חובה שתיהיה אחרי אימון.
:nono::mad:

dattto 06-09-10 01:54

מצטער לנפץ לך את המיתוס, אבל לא, אין חובה לשתות חלבון אחרי אימון

L1ghtWeighT 06-09-10 12:12

ציטוט:

פורסם במקור על ידי dattto (הודעה 1018986)

אתה חושב שזה מיתוס , אחרים חושבים שלא, יש מחקרים לכהנה וכהנה . כל אחד בדעתו יעשה

Dim_A 06-09-10 13:15

ציטוט:

פורסם במקור על ידי dattto (הודעה 1018986)

תשמע לדעתי זה אכן לא חובה לאכול חלבון ישר אחרי אימון
כי בסופו דל דבר מה שקובע זה הערכים הסופיים שלך בסוף יום, אבל אם תאכל את החלבון קרוב לזמן אחרי האימון זה אכן יכול לעזור ולא סתם בשביל זה יש את החלבון מי דבינה שנספג במהירות בגוף

לכן אם תשתה את החלבון אחרי האימון ותאכל את הערכים הסופיים שצריך בסופו של דבר יהיה את התוצאה הכי טובה....

Fatboy 06-09-10 13:18

הקטע של חלבון אחרי אימון זה להתעסק ב1%

זה על אותו קו של מישהו שלא עושה סקוואט שמשקיע מחשבה באם עדיף לו לאכול חלבון ביצה או בשר

dattto 06-09-10 13:47

ציטוט:

פורסם במקור על ידי dim_a (הודעה 1019012)
תשמע לדעתי זה אכן לא חובה לאכול חלבון ישר אחרי אימון
כי בסופו דל דבר מה שקובע זה הערכים הסופיים שלך בסוף יום, אבל אם תאכל את החלבון קרוב לזמן אחרי האימון זה אכן יכול לעזור ולא סתם בשביל זה יש את החלבון מי דבינה שנספג במהירות בגוף

לכן אם תשתה את החלבון אחרי האימון ותאכל את הערכים הסופיים שצריך בסופו של דבר יהיה את התוצאה הכי טובה....

לא אמרתי שזה מיתוס, אמרתי שזה לא חובה. יכול להיות שיש בזה יתרון מסוים, אבל זה לא מה שיפריע לך לגדילה, במיוחד אצל מאמנים מתחילים שאוכלים על זה סרטים.

Fatboy 06-09-10 15:04

היתרון הוא שאחרי אימון השריר הוא ספוג לכל דבר,
העיקרון הוא לעבור ממצב קטבולי לאנבולי (שזה נכון ברמת העיקרון)

רק שבפועל זה לא עניין כזה דרמטי כמו שעושים מזה

gai6989 06-09-10 17:37

לאכול אחרי אימון חובה מי שאומר שלא לא מבין!!!

דן257 06-09-10 18:29

לגבי חלבון אחרי אימון...ה30 גרם האלה דווקא אחרי אימון זה לא ההבל בין להפוך אתכם לסוסים ללצמק אתכם...תאכלו הרבה כל היום וגם אחרי אימון ואל תתעסקו בתפל...יש על זה הרבה ויכוחים אבל אם יש לכם ספקות תאכלו בכל זאת... העיקר שתעמדו ביעדים שלכם של כל היום

moo 06-09-10 19:46

ציטוט:

פורסם במקור על ידי gai6989 (הודעה 1019035)
לאכול המון כל היום - חובה מי שאומר שלא לא מבין!!!

תיקנתי

Godfather 06-09-10 20:17

לא חייב לשתות אבקת חלבון שנייה אחרי האימון, אבל כן צריך להכניס מנת חלבון כלשהי תוך בערך 40 דקות מסיום האימון. לא אומר שלא יהיו תוצאות בלי זה, אבל זה בהחלט מייעל את התהליך.

הרי כל נושא האימונים זה לא שחור על גבי לבן. אנשים יגדלו גם בתוכניות דפוקות ובלי תזונה נכונה. כולנו רואים את זה כל הזמן, בהמות שריריות שמושכים מפולי עליון עם כל הגוף. הם עושים את התרגיל לא נכון, אבל עדיין מקבלים מזה משהו. הכל עניין של מה יותר יעיל, כשרוב הדברים בכל מקרה ייתנו תוצאות כלשהן.

דוגמא אישית - לפני איזה 5 שנים כל תכנית האימונים שלי התבססה על עשרה סטים של שכיבות סמיכה (עד כשל) ביום. וכשאני אומר "ביום" אני מתכוון שפרסתי את זה ממש בכל היום, אחד עכשיו, עוד אחד עוד שעתיים וכו'. מיותר לציין שלא הקפדתי על תזונה וכאלה. ובכ"ז - כן ראיתי שיפור בחזה וביד האחורית, אבל השיפור יכול היה להיות הרבה יותר טוב אם הייתי מתאמן כמו שצריך.

שורה תחתונה - תגדלו גם אם לא תכניסו חלבון אחרי אימון, אבל הכנסת חלבון בזמן הנכון ("חלון ההזדמנויות") תייעל את העבודה שלכם.

SmokingSnake 07-09-10 00:23

טוב אל תסתו מהנושא סתם, הוא אמר שמה שמתאים יועתק ויועבר למעלה...

11. לייצב את עצמך על bosu ball(החצי כדור הכחול הזה) לא ייתן לך שרירי core, סקוואט כבד ונמוך כן(לא משנה אם אתה בן 15 או 50)-- לא ייאמן כמה אימונים אישיים מבזבזים על הכדור המטומטם הזה

12. לעבוד במכונות ולבודד את הגוף בABCDE זה טוב- כשאתה רץ אתה לא מרים רגל, מחכה, מניף יד, מוריד רגל ומוודא שהזווית טובה על הרצפה, מייצב את עצמך לא ליפול על הפרצוץ עם הבטן והזוקפי גב, נושם ונושף, מרים עוד רגל וכו'- בקיצור הגוף עובד כמערכת, אין סיבה להפעיל אותו בחדכ"ש במודע כמו רובוט--- כשתהיה על אנושי מבחינת שריר וכוח תעבוד כמו מישהו על אנושי(ואתה רחוק משם)

13. לעבוד מעל שעה בחדכ"ש דופק אותך- אחת השטויות הגדולות של קהילת הפיטנס, כן אני לא אומר להיסחף לשעתיים וחצי, אבל הרבה יותר גרוע לא לעשות חימום כמו שצריך ולרוץ מתרגיל לתרגיל עם 15 סטים לכל חלק בגוף בלי מנוחה, חלאס, מי שעובד כבד ועושה חימום כדי לא לקרוע שריר יכול לבלות שעה בשני תרגילים

14. לעבוד 6 ימים בשבוע יעזור לי לגדול- הרבה יותר חשוב לאכול ולנוח מלעבוד בחדכ"ש בשלבים הראשונים, אפילו בנאדם שנוסע באופניים בתחילת דרכו ונח ואוכל יראה שיפור במסת שריר, הכל יחסי, אם אתה לא מפתח גוף מקצועי 3 פעמים- 4 גג יספיקו לך, לך לאכול ולישון

hypertrophy 07-09-10 01:10

אין דבר כזה תרגילי חיטוב ותרגילי מאסה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ובחיטוב לא לא לא לא לא לא לא עובדים על טווח חזרות גבוהה יותר!!!!

JAY!!! 07-09-10 01:15

ציטוט:

פורסם במקור על ידי hypertrophy (הודעה 1019152)
אין דבר כזה תרגילי חיטוב ותרגילי מאסה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ובחיטוב לא לא לא לא לא לא לא עובדים על טווח חזרות גבוהה יותר!!!!

שאלו אותך את זה היום במכון,
אכן? :character63:

Godfather 07-09-10 02:58

ציטוט:

פורסם במקור על ידי smokingsnake (הודעה 1019132)
12. לעבוד במכונות ולבודד את הגוף בabcde זה טוב- כשאתה רץ אתה לא מרים רגל, מחכה, מניף יד, מוריד רגל ומוודא שהזווית טובה על הרצפה, מייצב את עצמך לא ליפול על הפרצוץ עם הבטן והזוקפי גב, נושם ונושף, מרים עוד רגל וכו'- בקיצור הגוף עובד כמערכת, אין סיבה להפעיל אותו בחדכ"ש במודע כמו רובוט--- כשתהיה על אנושי מבחינת שריר וכוח תעבוד כמו מישהו על אנושי(ואתה רחוק משם)

עניין החלוקה זה דבר שנתון לוויכוח. מה שלא נתון לוויכוח זה שה"היגיון" מאחורי הדעה שלך הוא אוסף של שטויות.
לעשות סט של סקוואט ואח"כ בנץ' פרס זה לא להיות רובוט? סקוואט כן עובד על כל הגוף? (רמז: לא)

זה כמו שאגיד לך שסלקום, על כל מערכותיה, בסה"כ מפעילה לי את הנייד, ולכן כל עובד שלה צריך להיות גם נציג מכירות, גם נציג שירות וגם טכנאי.

hypertrophy 07-09-10 03:01

ציטוט:

פורסם במקור על ידי jay!!! (הודעה 1019156)
שאלו אותך את זה היום במכון,
אכן? :character63:

אני כל היום שומע את זה בחדר כושר
אפילו ממאמנים!!!!!!!!!

subzero1122 07-09-10 03:07

סחטיין עליכם
אני גמור מעייפות עכשיו, מחר אני יכניס מהדברים שכתבתם.

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 22:07.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות לישראלבודי בע"מ