ישראלבודי

ישראלבודי (https://israelbody.com/index.php)
-   תזונה ותוספים (https://israelbody.com/forumdisplay.php?f=5)
-   -   שאלה על כמות חלבון בארוחה (https://israelbody.com/showthread.php?t=66817)

FiShNzoN 10-08-10 17:31

שאלה על כמות חלבון בארוחה

אני יודע שחפרו על הנושא הזה
חיפשתי את המאמר גם ולא מצאתי בקיצור הסיפור הולך ככה
היום דיברתי עם איזה מדריך מהחדר כושר,בקיצור שאל אותי איך אני עובד ואיך אני אוכל.
הוא שאל אותי כמה גרם חלבון אתה אוכל בארוחה..אמרתי לו שליפמים 30 ליפעמים 60 וגם ליפעמים 100 פלוס...
בקיצור הוא אמר לי שזה לא טוב כי כל החלבון לא נספג והופך לשומן,או שיוצא בשתן וכל מיני דברים כאלה.
עכשיו כל אחד אומר משהו אחר אני לא יודע למה להאמין ?
האם זה באמת משנה לאכול 30 גרם חלבון בארווחה ?למרות שזה לא ניראה לי אפשרי..
האם יש מחקרים שמוכיחים את זה ?כי אמרתי לו שעם אני ימצא משהו אני יביא לו את זה לראות ..
תודה רבה וסליחה על החפירהd:

itzik b 10-08-10 17:37

בתכלס אי אפשר לדעת, יש אלף דעות בנושא הזה, כל אחד אומר משהו אחר, יש כאלה שיגידו שהגוף לא יכול לספוג כלכך הרבה חלבון במכה אחת, ויש כאלה שיגידו שכן, אתה פשוט צריך לבחור למי להאמין.
ולגבי מחקרים, גם אם יש לא מפרסמים אותם כדי לא לגרום נזק לתעשיית תוספי המזון.
עצה שלי- אל תאכל יותר מ-30 גרם חלבון בארוחה אחת, הרבה אומרים שיותר מדי מזיק לכליות, ושוב אין מחקר לגבי זה, פשוט תעשה מה שלדעתך נכון.

mag707 10-08-10 18:24

שוב הדיון המיותר הזה..כבר סיכמנו שאין בעיה בכלל.
אני לא מבין איך אפשר לשמור על 30 גרם חלבון לארוחה, רק הפסטה יוצא לי 27 גרם חלבון.
זה פשוט בדיחה להגיד דבר כזה.

FiShNzoN 10-08-10 22:53

מאג גם אני לא מבין אתה זה בוא נגיד אני אוכל 200 גרם חזה עוף זה כבר 60

Epidemic 10-08-10 22:56

ציטוט:

פורסם במקור על ידי mag707 (הודעה 1013017)
שוב הדיון המיותר הזה..כבר סיכמנו שאין בעיה בכלל.
אני לא מבין איך אפשר לשמור על 30 גרם חלבון לארוחה, רק הפסטה יוצא לי 27 גרם חלבון.
זה פשוט בדיחה להגיד דבר כזה.

בדיוק.
רק ב 150 גרם חזה עוף/הודו יש בסביבות ה 40 גרם חלבון.

גל ציון-פור 10-08-10 23:32

כשאוכלים מזון, כמו בשר, דגים, ביצים, גבינות וכד'
הגוף לא זורק את כל החלבון ישר לזרם הדם אלא "מטפטף" אותו במשך כמה שעות טובות.
כיוצא בזה, לא נוצר עומס על הכליות, הכבד או כל איבר אחר בגוף.
אל תשכחו שהגוף שלנו מורגל מבחינה אבולוציונית לצרוך כמות חלבון גבוהה (קחו לדוגמא את הציד ואכילת הבשר ע"י אבות אבותינו...).
עודף חלבון אינו הופך לשומן בגוף, כל עוד אתם במאזן קלורי נייטרלי/שלילי. יש מאמר על זה באתר שלנו.
לגבי תוספים: כאשר אתם צורכים אבקת חלבון, לא כדאי להעמיס יותר מ-25-30 גרם במכה (ויש כאלה המחמירים ואומרים 14-17 גרם) בגלל שבניגוד למזון, כאן הספיגה מהירה הרבה יותר ולכן החלבון "נזרק" לזרם הדם בבת אחת, ועלול לגרום בעיות לאנשים שמועדים לכך (חולי כליה, סוכרת, כבד וכד')., וסביר להניח שגם לאנשים בריאים לאורך זמן.
אין מחקרים ספציפיים על כך, כי לא יקחו אנשים בריאים/חולים וינסו את זה עליהם, אבל קיים הגיון פיזיולוגי מאחורי הדבר.

בברכה
גל ציון-פור

mag707 11-08-10 01:00

אם כך, מדובר רק בחלבון מי גבינה שהוא בעל ספיגה מהירה..הגיוני.

ועד מתי אני יצטרך להגיד שקורס בוינגייט זה כמו קורס מדריכים בתימן..פשוט מדהים אותי עד כמה הם לא מעודכנים.

גל ציון-פור 11-08-10 13:06

אני מבקש לא לצחוק על התימנים, יש כאלה שמצליחים להישאר מעודכנים
:-)

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 06:17.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות לישראלבודי בע"מ