ישראלבודי

ישראלבודי (https://israelbody.com/index.php)
-   אימונים (https://israelbody.com/forumdisplay.php?f=4)
-   -   כמות חזרות בבטן ואמות (https://israelbody.com/showthread.php?t=70843)

ניר123 01-04-11 23:50

כמות חזרות בבטן ואמות

סתם על לי היום שאלה, יש הסבר הגיוני למה לבטן/אמות עושים מספר גדול של חזרות משאר הגוף?
למה לא עדין לעשות בין 8 ל 12 (בהתאם לאימון) חזרות לסט ולהתאים את המשקל...?

Cuba 02-04-11 00:13

על סמך מה אתה קובע את זה?

semo2011 02-04-11 00:48

אימון האמות רגיש כי אתה יכול בקלות לקרוע שריר.. אז בד"כ משתמשים במשקלים נמוכים, ועושים הרבה חזרות כדי לגרות את השריר (מכיוון שהמשקל קל)

ניר123 02-04-11 01:21

Cuba, כמו שאתה רואה אני שואל ולא קובע.
semo, ההסבר שלך תופס גם לגבי הבטן?

ladybug 02-04-11 03:06

אתה לא יכול לקרוע שום דבר ואני עבדתי גם בבטן 12 חזרות עם משקלים כבדים במשך תקופה, אין פה משהו קבוע הרבה חזרות או קצת אני חושב שזה פשוט משהו שנהיה מובן מאיליו ואנשים ככה התחילו לעבוד עם הרבה חזרות כי רק ככה מרגישים את הבטן.תעשה 12 חזרות בבטן לא תרגיש כלום, תעשה עם משקל זה כבר משהו אחר.
גם ככה זה רמות של חיטוב אז זה לא משנה איך תעבוד.

Cuba 02-04-11 11:33

ציטוט:

פורסם במקור על ידי ladybug (הודעה 1075220)
אתה לא יכול לקרוע שום דבר ואני עבדתי גם בבטן 12 חזרות עם משקלים כבדים במשך תקופה, אין פה משהו קבוע הרבה חזרות או קצת אני חושב שזה פשוט משהו שנהיה מובן מאיליו ואנשים ככה התחילו לעבוד עם הרבה חזרות כי רק ככה מרגישים את הבטן.תעשה 12 חזרות בבטן לא תרגיש כלום, תעשה עם משקל זה כבר משהו אחר.

מה זה משקל כבד? פלטה של 10 קילו על הבטן?

ניר123 02-04-11 12:28

זה כמו שתשאל מה זה משקל כבד לסקוואט... כל אחד והמשקל שלו.

להגיד, משהו מובן מאליו או לא מרגישים לדעתי זה לא מספיק. חייב להיות סיבה ללמה זה ככה. הסיבה של הלקרוע שריר נשמע הגיוני, אבל אתה אומר שלא. מצד שני להגיד עבדתי ככה ולא נקרע זה לא בדיוק סתירה.

IdaNP 02-04-11 13:15

בעיקרון זה לא כל כך משנה לדעתי, כל עוד לא תעבוד עם משקל שמתאים לך לrm5-6 בתרגילים האלה אין שום הבדל. לדעתי לבודד אמות זה מיותר, מילא בטן אפשר לעשות פעם, אולי פעמיים בשבוע.
בקיצור בבטן אתה יכול לשים עליך משקל ולעשות נניח 8-10 חזרות לסט-שלושה, זה יספיק לגמרי. (תלוי בתוכנית שלך כמובן, מקווה שאין בה נפח אימון מוגזם)

ניר123 02-04-11 13:19

אני ממש לא שואל לתוכנית אימון כזו או אחרת.

אני שואל אם יש סיבה שעושים כמות כזו גדולה של חזרות באמות ובבטן במקום מס' חזרות סטנדרטי.

semo2011 05-04-11 10:54

ציטוט:

פורסם במקור על ידי ladybug (הודעה 1075220)

אני לא דיברתי על בטן.. רשמתי בברור שאני מדבר על אימות, כי לפחות מזה אני בטוח.. תנסה לעבוד במשקל כבד על האימות ואני מבטיח לך קריעת שריר תוך שבועיים ..
חוץ מזה גם בטן זה שריר חשוב ולא צריך לזלזל בו או לעשות אותו בדרך אחרת (הוא לא רגיש כל כך כמו של האמות) אז כאמור, אימון בטן צריך להיעשות גם כן 10-12 חזרות עם משקל ובאיטיות.. (גם בלי משקל אם תעשה את זה ממש לאט תרגיש את הצריבה - ולא רק כשעושים הרבה חזרות כמו שאמרת)

nadavmoore 05-04-11 15:33

"הצריבה" זה חומצת חלב- איך זה קשור לפיתוח השריר?

semo2011 05-04-11 18:15

ציטוט:

פורסם במקור על ידי nadavmoore (הודעה 1076227)
"הצריבה" זה חומצת חלב- איך זה קשור לפיתוח השריר?

צריבה ולא צרבת.. צריבה במונח "בודיבילדינג" זה הכאב שאתה מרגיש כשתעבוד נכון וקשה..

נ.ב. אל תנסה להיות מצחיק..

!Demon! 05-04-11 18:30

ציטוט:

פורסם במקור על ידי semo2011 (הודעה 1076306)
צריבה ולא צרבת.. צריבה במונח "בודיבילדינג" זה הכאב שאתה מרגיש כשתעבוד נכון וקשה..

נ.ב. אל תנסה להיות מצחיק..

מה מצחיק בזה?הוא אמר את זה ברצינות וזה נכון...זה שאין לך מושג מה זה אומר גם צריבה וגם חומצות חלב וגם קישרת איכשהו צרבת ואתה עדין מדבר בבטחון זה משהו אחר וזה יותר עצוב ממצחיק

SmokingSnake 05-04-11 18:50

אמות שריר קטן שלא צריך לאמן במידה ואתה עושה מתח/בנץ'/דדליפט(ואם לא תתחיל לעשות)- אם היית מתחרה בהורדת ידיים הייתי מבין, לאמן אמות בנפרד ברמה שלך זה בזבוז זמן

בטן שריר קטן, תתייחס אליו כמו ליד קדמית/אחורית ותעבוד בהתאם, אין הבדל בטווח חזרות זה שריר כמו כל השרירים, תעבוד כבד, מבוקר ולא כדי לסיים חזרות(כמו הטמבלים בצבא שעושים 90 שכיבות שמיכה ב2 דקות)
אם אתה לא עושה תרגילים עם מוט חופשי(סקוואט, דדליפט) תעשה כמה סטים של בטן סטטית

din 08-04-11 15:04

עם אני עושה סקואט דד ליפט בנצ' פרס . פרס כל התרגילים המורכבים... גם בנט אובר מתח וכו... עם אני עושה את כל זה.. עדיין אני צריך לעבוד בטן?? לפי מה שהבנתי בזמן התרגילים המורכבים... גם הישר ביטני האלכסונים וגם הזוקבי גב עובדים ממש קשה..

SmokingSnake 08-04-11 15:15

ברמה ההתחלתית אין צורך להתחיל לעשות תרגילי בטן, תעשה את התרגילים שרשמת(במיוחד דדליפט במשקל כבד) ואתה תרגיש את הבטן יופי כי היא בכיווץ סטטי מאוד חזק בתרגילים

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 10:40.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות לישראלבודי בע"מ