ישראלבודי

ישראלבודי (https://israelbody.com/index.php)
-   פורום אימוני כוח (https://israelbody.com/forumdisplay.php?f=17)
-   -   עד כמה חשוב לעבוד רק עם משקולות חופשיות? (https://israelbody.com/showthread.php?t=79754)

orenevi 15-07-13 20:39

עד כמה חשוב לעבוד רק עם משקולות חופשיות?

המאמן שלי אמר שהמטרה היא להתנתק לחלוטין מהמכשירים ולעבוד רק עם משקולות חופשיות, האם זה נכון?

DaSpider 15-07-13 21:58

המאמן שלך צודק לגמרי, טוב שיש מאמנים כאלה, כי הרבה מה"מאמנים" מסביב חוץ מלהתעסק בקקה לא עושים הרבה.

gorneo1 15-07-13 22:42

חחחחחחח, איזה דיון פתחת פה, וספיידר מה אתה עונה לו ככה בלי לחשוב לרגע?? [ועוד על סמך מה אתה אומר כזה דבר???!!!!]

זה דיון מאוד ארוך שיש עליו המון ויכוחים....

אבל מאחורי הכל כמה עובדות:

בשימוש במשקולות חופשיים יש יותר גירוי לגוף לגדול זה נכון, אתה מפעיל יותר קבוצות שריר אם תרצה ואם לא תרצה כי עובדים גם מייצבים בדרך כלל....
ובנוסף רוב התרגילים שמכונים תרגילי ברזל [דד ליפט, סקוואט, פרס, לחיצת חזה, ומתח] נעשים עם משקולות חופשיות [חוץ מהמתח למרות שגם בו אפשר עם משקל]

מה שכן, ואלו שתי נקודות חשובות מאוד למחשבה....

*למשקל שאתה מרים יש יחס כמעט ישיר [כל עוד הביצוע מדויק ונכון] למאסה שאתה תצבור ובעבודה עם מכשירים יעודיים אתה תעבוד עם הרבה יותר משקל... לשם זה בעיקר הם נועדו...

*לביצוע התרגיל יש חשיבות עצומה לדפינישן ולהתרכזות בכל שריר ספציפית [מה שיותר קשה לבצע במשקולות חופשיות כי ישנו עניין של עזרה בתנועה משרירים אחרים] -- במכונות שמבודדות לעומת זאת אתה יכול לתת דגש לכל חלק כזה בנפרד...

בגדול גדול...

ממליץ להתחיל אימון של כל חלק בתרגיל שניים של חופשי ואז בתרגיל שניים של מרוכז [בדרך כלל עם מכונות]...

ככה אתה אוכל את שני העולמות...

מה שאני רושם פה זה המלצה, תעשה מה שאתה חושב לנכון.

בהצלחה.

DaSpider 15-07-13 22:58

תאמין לי שיש יותר ממספיק תרגילים עם משקולות חופשיות ומשקל גוף - ברמה שלא יישאר (וגם לא צריך להשאר) לך זמן לבזבז על מכשירים שמלכתחילה הומצאו כדי להקל לאנשים את החיים.

אפשר לשחק עם חזרות ושיפועים, אבל 99.9% מהאימון - עדיף שיהיה מורכב ממשקלים חופשיים\משקל גוף.

gorneo1 15-07-13 23:52

אין לי למה להתווכח איתך גבר.
רשמתי למעלה את העובדות, שכל אחד ייעשה איתן מה שהוא רוצה.

בהצלחה.

Shuhar 16-07-13 00:04

צריך לשלב לדעתי.. אבל כן למשקולות חופשיות יתרון עצום בעבודה על שרירי הליבה ומייצבים של כל הגוף.. כמו גם עבודה בטווחי תנועה נדרשים

Keludo 16-07-13 02:13

תותח.

the raccoon 16-07-13 03:12

זיין .

nadavmoore 16-07-13 09:11

ציטוט:

פורסם במקור על ידי gorneo1 (הודעה 1170096)
חחחחחחח, איזה דיון פתחת פה, וספיידר מה אתה עונה לו ככה בלי לחשוב לרגע?? [ועוד על סמך מה אתה אומר כזה דבר???!!!!]

זה דיון מאוד ארוך שיש עליו המון ויכוחים....

אבל מאחורי הכל כמה עובדות:

בשימוש במשקולות חופשיים יש יותר גירוי לגוף לגדול זה נכון, אתה מפעיל יותר קבוצות שריר אם תרצה ואם לא תרצה כי עובדים גם מייצבים בדרך כלל....
ובנוסף רוב התרגילים שמכונים תרגילי ברזל [דד ליפט, סקוואט, פרס, לחיצת חזה, ומתח] נעשים עם משקולות חופשיות [חוץ מהמתח למרות שגם בו אפשר עם משקל]

מה שכן, ואלו שתי נקודות חשובות מאוד למחשבה....

*למשקל שאתה מרים יש יחס כמעט ישיר [כל עוד הביצוע מדויק ונכון] למאסה שאתה תצבור ובעבודה עם מכשירים יעודיים אתה תעבוד עם הרבה יותר משקל... לשם זה בעיקר הם נועדו...

*לביצוע התרגיל יש חשיבות עצומה לדפינישן ולהתרכזות בכל שריר ספציפית [מה שיותר קשה לבצע במשקולות חופשיות כי ישנו עניין של עזרה בתנועה משרירים אחרים] -- במכונות שמבודדות לעומת זאת אתה יכול לתת דגש לכל חלק כזה בנפרד...

בגדול גדול...

ממליץ להתחיל אימון של כל חלק בתרגיל שניים של חופשי ואז בתרגיל שניים של מרוכז [בדרך כלל עם מכונות]...

ככה אתה אוכל את שני העולמות...

מה שאני רושם פה זה המלצה, תעשה מה שאתה חושב לנכון.

בהצלחה.

לא מסכים עם המשפט הזה, בגלל שבמכשירים יש עניין של גלגלות ומנופים מה שגורם לך להוסיף יותר משקל מאשר משקולות חופשי מה שנותן "אשליה" של חוזק. בעיקרון מהניסיון שלי מכשירים יעודיים מתאימים יותר לאוכלוסיה הכללית ולאנשים המחפשים היפרטרופיה ותו לא. אתלטים וספורטאי כוח לא יימצאו שום ייתרון במכשירים יעודיים (אלא אם זה בהליכים שיקומיים מפציעות וגם זה בערבון מוגבל ודברים מאד ספציפיים)

בהצלחה.

Homie 16-07-13 10:39

גורנו, למשקל שאתה מרים אין שום יחס ושום נעליים, הגוף שלך לא מכיר את המספרים עצמם אלא רק את המאמץ שהוא משקיע באותו הרגע, המספרים הם מדד לזה שאתה עושה את זה נכון וממשיך להתקדם ולהשתפר זה הכל.

וכמו שנדב ואנטון אמרו, אין למה לגעת במכשירים, אולי אולי אולי כפיפת ברגל ולחיצת רגליים רגל רגל על מנת לתקן
דיספרופורציות אבל חוץ מזה אין שום צורך.

gorneo1 16-07-13 22:12

שוב, כל אחד יעשה מה שבא לו.

לבילדינג ולא לכוח [כמו שסביר להניח הבחור פה למעלה מתכוון]
מומלץ לשלב, מה שגם יבודד את השרירים ויעזור יותר להיפרטרופיה ספציפית.

על כל פנים בהצלחה.

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 22:27.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות לישראלבודי בע"מ