ישראלבודי

ישראלבודי (https://israelbody.com/index.php)
-   אימונים (https://israelbody.com/forumdisplay.php?f=4)
-   -   דאדליפט ! פעם אחת ולתמיד ! (https://israelbody.com/showthread.php?t=38198)

ThE HummeR 01-08-08 01:14

דאדליפט ! פעם אחת ולתמיד !

כן או לא ?

אני בן 16 ושאלתי את כל המאמנים במכון אם כדאי וכולם אמרו לי לא..
יש לנו מאמן אחד שעשה ואמר שהוא דפק לו ת'גב והוא הפסיק כי זה תרגיל מסוכן ..

אני אישית מת לעשות..

אז כן או לא ? כי אמרו לי יותר מדי סיכונים ועוד אם עובדים מסה זה קשה..

ואם אומרים כן .. אז צריך חגורה ?

דור דהאן :) 01-08-08 01:26

שמע, תתחיל עם משקלים נמוכים תתרגל טכניקה כל עוד הטכניקה שלך נכונה אין סיבה שתיפצע..

shahar-king 01-08-08 02:30

ציטוט:

פורסם במקור על ידי the hummer (הודעה 599682)
כן או לא ?

אני בן 16 ושאלתי את כל המאמנים במכון אם כדאי וכולם אמרו לי לא..

אני אישית מת לעשות..

אז כן או לא ? כי אמרו לי יותר מדי סיכונים ועוד אם עובדים מסה זה קשה..

ואם אומרים כן .. אז צריך חגורה ?

אחת ולתמיד!!!!!!! דדליפט לא מסוכן לא פוגע לא כלום הוא אחד התרגילים הכי יעילים שיקחו אותך כמה צעדים קדימה הכל טובה ויפה במידה ואתה עושה את התרגיל בטכניקה נכונה!!!
תתחיל שבוע שבועיים עם מישקלים לא מקסימליים רק כדי לילמוד טכניקה ואז תעבוד על מישקלים מקסימליים

בקשר לחגורה יש כל מיני דעות אני אישית ממליץ!

SiX PACK 01-08-08 03:14

בשלוש מילים..? כן כן כן.....

Fatboy 01-08-08 10:06

מאמנים אומרים לך לא לעשות כי למאמן חשוב שלא תיפצע לא שתגדל, עזוב מה מאמנים אומרים
קצת לידע כללי: בקורס מאמנים הבסיסי של וינגייט לא מלמדים איך לעשות דדליפט, אז ההמלצה הכללית של וינגייט לבוגרים של הקורס הזה זה לא לתת למתאמנים תכניות עם דדליפט!
ונחש מה? רוב מהמדריכים בחדרי כושר היום זה אלה שעברו רק קורס בסיסי

כל הפציעות בדדליפט נובעות רק מביצוע לא נכון

ביצוע דדליפט נכון: http://www.youtube.com/watch?v=8-O_MT72rck

אני מציע לך שתצלם את עצמך מבצע סט של דדליפט (עדיף סט אחרון כי אז יש הכי הרבה סיכוי לביצוע לא נכון), ותשווה עם סרטונים של ביצוע נכון או תשאל באתר :bye1:

הכריש בקרייסלר 01-08-08 10:16

שמע זה תרגיל פיצוץ אם אתה עושה אותו נכון והכל אבל עדיין הצורה שעובדים איתם יכולה לדפוק את הגב אם לא עכשיו אז בגיל מבוגר יותר,לא חסר תרגילים אני אישית לא עושה את זה לא לוקח את הסיכון.

ThE HummeR 01-08-08 11:14

ואוקי..
ומה עם חגורה ?

זה מאוד חשוב לי לדעת !

BodyKilo 01-08-08 11:19

ציטוט:

פורסם במקור על ידי ThE HummeR (הודעה 599682)

lol
..

תגיד לו "זה דפק לך את הגב כי אתה פשוט לא יודע להתאמן" (אם יש ביניכם מתח חעחע)

BodyKilo 01-08-08 11:20

ציטוט:

פורסם במקור על ידי הכריש בקרייסלר (הודעה 599807)
שמע זה תרגיל פיצוץ אם אתה עושה אותו נכון והכל אבל עדיין הצורה שעובדים איתם יכולה לדפוק את הגב אם לא עכשיו אז בגיל מבוגר יותר,לא חסר תרגילים אני אישית לא עושה את זה לא לוקח את הסיכון.

lol x2

joker1 01-08-08 11:38

בלתי אפשרי לשבור את הגב כשהוא ישר

Mr Big 01-08-08 12:38

שימו לב שכולכם מסייגים את הטענות שלכם ב"אם הוא עושה נכון..." "עם גב ישר..." "עם נסיון של שנה-שנתיים...", אתם צריכים להתחשב בעובדה שנער בגיל 16 עדיין לא מפותח לגמרי הן מבחינת השריר והן מבחינת העצם, התיאום הבין עצבי חילוף החומרים וכו', כך שהתרגיל יהיה לו הרבה יותר בעייתי מאשר למבוגר שסיים את ההתפתחות שלו.
ניתן ללמוד את הטכניקה במשקלים נמוכים ולנסות לעלות לאט במשקלים, אבל דבר זה פחות יעיל מאשר רכישת הנסיון וצבירת הכח מתרגילים אחרים.
אני באמת לא חושב שמישהו מכם מוכן לקחת את האחריות על טעות קטנה בטכניקה שלו שתדפוק לו את הגב ותשבית אותו מאימונים, ושוב בשבילך "ג'וקר": טעות בטכניקה.

joker1 01-08-08 12:41

טעות בטכניקה? הוא יעשה טעות בטכניקה בסט אחד זהו הוא מת?
אם הוא יעשה למשך תקופה הוא סתם יהיה פצוע, זמנית.

ממש לא בעיה לשמור על גב ישר בדדליפט, זה דווקא אחת הבעיות הקלות שניתן לפתור, יש בעיות הרבה יותר קשות.
אבל איך אנשים פוסלים את התרגיל? התרגיל הוא התנועה הכי טבעית לדעתי בעולם.
להרים דברים כבדים מהרצפה זה דבר כל כך בסיסי!

coldfire 01-08-08 12:50

ציטוט:

פורסם במקור על ידי mr big (הודעה 599873)
שימו לב שכולכם מסייגים את הטענות שלכם ב"אם הוא עושה נכון..." "עם גב ישר..." "עם נסיון של שנה-שנתיים...", אתם צריכים להתחשב בעובדה שנער בגיל 16 עדיין לא מפותח לגמרי הן מבחינת השריר והן מבחינת העצם, התיאום הבין עצבי חילוף החומרים וכו', כך שהתרגיל יהיה לו הרבה יותר בעייתי מאשר למבוגר שסיים את ההתפתחות שלו.
ניתן ללמוד את הטכניקה במשקלים נמוכים ולנסות לעלות לאט במשקלים, אבל דבר זה פחות יעיל מאשר רכישת הנסיון וצבירת הכח מתרגילים אחרים.
אני באמת לא חושב שמישהו מכם מוכן לקחת את האחריות על טעות קטנה בטכניקה שלו שתדפוק לו את הגב ותשבית אותו מאימונים, ושוב בשבילך "ג'וקר": טעות בטכניקה.

זה יפה שאתה זורק מושגים כמו תיאום בין עצבי, וחילוף חומרים. אבל היה נחמד אם היית מבסס את הדעה שלך על משהו, ולא סתם זורק משפטים. מה זה אומר שהוא לא מפותח מבחינת חילוף חומרים? איך בכלל אתה יכול להיות מפותח מבחינת חילוף חומרים?
מה זה אומר שהוא לא מפותח מבחינת תיאום בין עצבי?

וזה שהוא לא סיים לגדול, לא אומר שהתהיה לו בעיה כלשהי לעשות דדליפט. גיל 16 זה גיל מצוין להתאמן ולהתקדם.

ממתי טעות קטנה בטכניקה דופקת למישהו את הגב? כנראה שאף פעם לא עשית דדליפט כבד.

ThE HummeR 01-08-08 13:50

יש גם ת'תרגיל good morning

אני חושב ככה קוראים לו .. זה יותר קל לבצע מאשר דאדליפט.. מישהו ניסה ?

coldfire 01-08-08 13:55

זה לא תרגיל למתחילים. זה תרגיל לאנשים שכבר יש להם גב חזק, ועדיף להשאיר אותו לאנשים מתקדמים יותר.

וזה גם לא תחליף לדדליפט.

Mr Big 01-08-08 14:14

ציטוט:

פורסם במקור על ידי coldfire (הודעה 599879)
זה יפה שאתה זורק מושגים כמו תיאום בין עצבי, וחילוף חומרים. אבל היה נחמד אם היית מבסס את הדעה שלך על משהו, ולא סתם זורק משפטים. מה זה אומר שהוא לא מפותח מבחינת חילוף חומרים? איך בכלל אתה יכול להיות מפותח מבחינת חילוף חומרים?
מה זה אומר שהוא לא מפותח מבחינת תיאום בין עצבי?

וזה שהוא לא סיים לגדול, לא אומר שהתהיה לו בעיה כלשהי לעשות דדליפט. גיל 16 זה גיל מצוין להתאמן ולהתקדם.

ממתי טעות קטנה בטכניקה דופקת למישהו את הגב? כנראה שאף פעם לא עשית דדליפט כבד.

אין לי צורך לבסס את שכתבתי, שכן הדבר ברור לכולם: אדם שלא סיים את גיל ההתבגרות ובמיוחד נער בן 16 לא יהיה, מבחינה התפתחותית, באותה הרמה של אדם בוגר. הדוגמאות היו הביסוס היחיד שלי לטענה זו...
חילוף החומרים אצל מתבגר עדיין אינו יציב ומשתנה בקיצוניות רבה מאצל אדם בוגר, אבל אני חושב שהדוגמא הזאת לא תהיה משמעותית בעניין הדדליפט.
בעניין התיאום הבין עצבי- אדם בוגר, ומדובר על אדם ממוצע, ירכוש יכולת מוטורית טובה יותר במשך השנים מאשר אצל נער, דבר שינבע מנסיון גדול יותר ובסיס גדול יותר (מסת שריר ומסת עצם).

בסך הכל דדליפט הינו תרגיל בעייתי גם לאדם בוגר ובד"כ ידרוש בסיס רחב יותר מהרגיל, שיתבטא בותק באימונים ובמסת השריר, תיאום בין עצבי וכו'.
אל תמליצו עליו בחום לכל נער מתבגר שמתאמן חודשיים ושהמאמן שלו אסר עליו את ביצועו. ישנה סיבה מאחורי האיסור, וגם אם מנסיונכם ניתן לבצע דדליפט "ללא כל חשש", תקחו בחשבון את הסטיגמה, שלא נוצרה סתם...

The Sun 01-08-08 14:28

תתחיל ממשקלים נמוכים ותעלה בהדרגה, אל תתן לאגו להשתלט עליך.
Mr big - אין קשר לגיל, זה לא שהוא יתחיל לעבוד עם 200 קילו.

Dubano 01-08-08 14:33

תלמד את הטכניקה הנכונה מריפטאו (starting strength)

את תלמד את שיטת high tension techniques וpower breathing של פאבל
(naked warriar, power to the people)

- אל תעבוד לכשל בדדליפט
-תעשה סייקל משקלים כלומר תתחיל ממשקל נמוך משמעותית ממה שאתה יכול וכל אימון תוסיף כל צד פלטה של קילו ורבע

shikoLM 01-08-08 14:53

ציטוט:

פורסם במקור על ידי Mr Big (הודעה 599926)
אין לי צורך לבסס את שכתבתי, שכן הדבר ברור לכולם: אדם שלא סיים את גיל ההתבגרות ובמיוחד נער בן 16 לא יהיה, מבחינה התפתחותית, באותה הרמה של אדם בוגר. הדוגמאות היו הביסוס היחיד שלי לטענה זו...
חילוף החומרים אצל מתבגר עדיין אינו יציב ומשתנה בקיצוניות רבה מאצל אדם בוגר, אבל אני חושב שהדוגמא הזאת לא תהיה משמעותית בעניין הדדליפט.
בעניין התיאום הבין עצבי- אדם בוגר, ומדובר על אדם ממוצע, ירכוש יכולת מוטורית טובה יותר במשך השנים מאשר אצל נער, דבר שינבע מנסיון גדול יותר ובסיס גדול יותר (מסת שריר ומסת עצם).

בסך הכל דדליפט הינו תרגיל בעייתי גם לאדם בוגר ובד"כ ידרוש בסיס רחב יותר מהרגיל, שיתבטא בותק באימונים ובמסת השריר, תיאום בין עצבי וכו'.
אל תמליצו עליו בחום לכל נער מתבגר שמתאמן חודשיים ושהמאמן שלו אסר עליו את ביצועו. ישנה סיבה מאחורי האיסור, וגם אם מנסיונכם ניתן לבצע דדליפט "ללא כל חשש", תקחו בחשבון את הסטיגמה, שלא נוצרה סתם...

הסטיגמה אכן לא נוצרה יש מאין אלא מבלילי שטויות כמו אלה שמקשטים את ההודעה שלך :lol:

RappiN 01-08-08 14:55

עומס תמיד יש. ותזכור את המשפט הזה.
עיסוק בספורט מעלה באופן ניכר את הסיכוי להיפצע. ספורט זה דבר לא בריא!! בטווח הקצר, אבל יכול לשפר לך את היציבה, רמת החיים והבריאות הכללית לטווח הארוך.

מה כל הרעיון של העבודה על הדד ליפט?
א. עבודה בתנועות בסיסיות נפוצות מאוד ביום יום - כבר אמרו את זה פה.
ב. ברגע שאתה עובד בתרגיל מורכב, יש תכונה בגוף שנקראת "תיאום בין מפרקים". הכוונה היא לתיאום עצבי, יכולת קורדינטיבית גבוהה יותר וגיוס יחידות מוטוריות רב יותר, שהרי בדד ליפט עובדים כמה מפרקים במקביל.

לכן התרגיל הזה לא רק שהוא מומלץ אלא הוא מאוד הכרחי וכדאי!!
שוב אני חוזר למשפט הראשון - כל דבר יש לו עומס, השאלה מה האיכות, מה המינון והעצימות.

לשם השגת המטרות שלך - שזה קודם כל להיות קורדינטיבי ב-2 מפרקים בו זמנית - תתחיל את הביצוע בלי משקל בלבד. אתה תראה שברגע שתבין את הטכניקה - אתה גם תרגיש את השרירים עובדים בלי ששמת משקל.

ועוד הערה קטנה לגבי חגורות. למה אומרים בתרגילים בחדר כושר "להכניס בטן בזמן הביצוע"?
התשובה - פעולת הכנסת בטן מעלה את הלחץ התוך בטני ובכך מאפשרת עמידות ויציבות גדולה יותר של עמ"ש.
למה אנשים משתמשים בחגורת בטן? כי החגורת בטן הפנימית שלהם, שרירים הבטן הרוחביים, או מה שאנו אוהבים לכנות "בטן תחתונה" חלשים ולא חזקים מספיק כדי להחזיק את עמוד השדרה ישר.
לכן - בהתחלה עדיף באמת להשתמש בחגורה, במקביל לחזק את שרירים הבטן ובעיקר הרחב בטני ואחרי שהם חזקים אין לך צורך להשתמש בחגורה!!

מקווה שהחכמת.

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 03:22.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות לישראלבודי בע"מ