ישראלבודי

ישראלבודי (https://israelbody.com/index.php)
-   תזונה ותוספים (https://israelbody.com/forumdisplay.php?f=5)
-   -   שאלה מעניינת (וחשובה!) של שריפת קלוריות (https://israelbody.com/showthread.php?t=81603)

דניאל7594 20-05-14 23:14

שאלה מעניינת (וחשובה!) של שריפת קלוריות

שלום, אחרי מחשבה מעמיקה לא יכולתי שלא לשאול: כשאנחנו שורפים קלוריות, נניח 500 קלוריות מריצה בהליכון או כל פעילות אחרת: מאיזה תרכובת (חלבון , שומן, פחמימה) הקלוריה נישרפת?

חלבון ופחמימה הם 1 גרם = 4 קלוריות
שומן הוא 1 גרם= 9 קלוריות

מאיפה הן נשרפות, זה מתחלק לאחוזים, לפי מה שאכלנו באותו היום?

זו שאלה מאוד חשובה !

trhetrhe 21-05-14 15:21

בדרך כלל הגוף ישתמש קודם כל במאגרי גליקוגן (פחמימות) שיש בגוף ולאחר מכן יעבור לשומנים.
כמובן אבל שזה הכל תלוי באיזה סוג פעילות, בעצימות, זמן וכו'

דניאל7594 22-05-14 20:50

ז"א שאם בן אדם אוכל 100 גרם פחמימה ביום שהם 400 קלוריות והוא שרף 500 קלוריות מריצה, אז השריפת קלוריות למעשה תכסה את כל ה100 גרם פחמימה וה100 קלוריות הנותרות ישרפו את השומן (שזה יוצא 11 גרם שומן) ? מה עם החלבונים הם לא נשרפים בכלל?

דניאל7594 24-05-14 13:36

מישהו?

דניאל7594 26-05-14 10:51

מקפיץ

גל ציון-פור 01-06-14 10:30

היי
שאלה מצוינת, מקווה שאוכל להסביר את עצמי...

לאורך הרבה שנים ואינספור מחקרים ניסו להוכיח האם יש קשר בין אכילה מסוימת (פחמימה/חלבון/שומן)
לבין שימוש באותו מרכיב מזון כדי לייצר קלוריות.
המדע הזה מאוד מסובך כי הגוף שלנו הוא מכונה מורכבת.
כאשר האימון נעשה בעצימות גבוהה (בדרך כלל מעל אחוז מסוים מהדופק או מהיכולת האירובית שלך) השימוש כדלק מטאבולי יגיע בעיקר מפחמימות וקצת משומן/חומצות אמינו.
ככל שעצימות האימון יורדת, כך גובר השימוש בשומנים על חשבון הפחמימה.
אכילה לפני או במהלך היום, עד כמה שנרצה להאמין לא ממש משנה את השימוש במרכיבים בזמן הפעילות, למעט מקרים קיצוניים כמו כניסה לאימון בצום (מה שרובנו לא ממש עושים) שאז יהיה שימוש מוגבר עוד יותר בשומנים להפקת אנרגיה.
באופן כללי הדבר זניח כאשר אנחנו מסכלים על שגרת אימונים לאורך זמן.
ולכן, ההמלצה היא לתכנן את התפריט היומי שלך לפי המטרה (חיטוב/עליה במסה/שיפור כושר והתחזקות) ופחות להסתכל על אילו מרכיבים אתה שורף באימון בעקבות האכילה שלך.

בברכה
גל

דניאל7594 01-06-14 17:02

כן זה ברור לי, פשוט חשבתי על מאגרי הגליקוגן, שאולי לא כדאי למלא אותם עד כדי כך (אפילו אם זה חיטוב) בגלל שהרוב יישרף משם במקום מהשומן. מצד שני אסור להיות קיצוני ולהיות על 0 גרם פחמימה.

אגב, כמה שומן צריך לאכול בחיטוב דל פחמימה? יש נוסחא?

גל ציון-פור 01-06-14 20:53

ציטוט:

פורסם במקור על ידי דניאל7594 (הודעה 1182115)
כן זה ברור לי, פשוט חשבתי על מאגרי הגליקוגן, שאולי לא כדאי למלא אותם עד כדי כך (אפילו אם זה חיטוב) בגלל שהרוב יישרף משם במקום מהשומן. מצד שני אסור להיות קיצוני ולהיות על 0 גרם פחמימה.

אגב, כמה שומן צריך לאכול בחיטוב דל פחמימה? יש נוסחא?

כן, בדיאטה דלת פחמימות אנו נוטים להעלות את כמות השומן ל-1 גרם לכל ק"ג משקל גוף, ליום.
אני בדרך כלל לא מחשב את השומן שיש במזונות פחמימתיים וחלבוניים, אלא נטו את המזונות השומניים יותר.
בברכה
גל

דניאל7594 05-06-14 07:04

קראתי על עוד נוסחא שהיא להוריד 68 קלוריות לכל ק"ג שומן שיש לנו בגוף - מסך הקלוריות שאנחנו צורכים.

אצלי יש בסביבות ה8-9 קילו שומן בגוף, משמע להוריד או תכלס להוסיף 578 קלוריות משומן, שהן בסביבות ה68 קילו, שהן באמת ביחס של 1 גרם למשקל שלי פחות או יותר.

קיצרררררר אני שונא אותך חיטוב

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 18:18.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות לישראלבודי בע"מ