ישראלבודי

ישראלבודי (https://israelbody.com/index.php)
-   אימונים (https://israelbody.com/forumdisplay.php?f=4)
-   -   מה אתם אומרים על המאמר הזה? (https://israelbody.com/showthread.php?t=61973)

Barbell Man 18-12-09 19:55

מה אתם אומרים על המאמר הזה?

http://israelbody.org/Index.asp?Arti...&CategoryID=82

המאמר הזה חידש לי כל מיני דברים. כמו למשל שרשום לא לתת יותר מ 2 סטים לידיים ושלא צריך יותר מתוכנית ab (נכון להיום אני עושה abc חמישה אימונים בשבוע).

hypertrophy 18-12-09 20:18

זה מאמר טוב שיכול לתת פרופורציה לכלל האוכלוסיה

אישית אני לא מסכים עם נושא הנפח אבל זה נושא פתוח וכל אחד בגישה שהוא מאמןי [בשני הגישות יהיו תוצאות טובות]

תנסה כמו שכתוב מה יש לך להפסיד ?

Barbell Man 18-12-09 20:24

תודה אחי על התגובה המהירה.
עוד שאלה לגבי המאמר. שכתוב להוריד משקלים כדי לתת לגוף להתאושש. הכוונה להוריד משקלים ולעלות חזרות או להוריד משקלים ולהשאר באותו טווח חזרות?

hypertrophy 18-12-09 20:25

ציטוט:

פורסם במקור על ידי barbell man (הודעה 955361)
תודה אחי על התגובה המהירה.
עוד שאלה לגבי המאמר. שכתוב להוריד משקלים כדי לתת לגוף להתאושש. הכוונה להוריד משקלים ולעלות חזרות או להוריד משקלים ולהשאר באותו טווח חזרות?

שוב תלוי בגישה
אני אישית מעלה טווח חזרות...

Barbell Man 18-12-09 20:25

שוב תודה

obzion 18-12-09 20:27

ציטוט:

פורסם במקור על ידי hypertrophy (הודעה 955362)
שוב תלוי בגישה
אני אישית מעלה טווח חזרות...

ועל מה אתה מבסס את הגישה שלך ?

hypertrophy 18-12-09 20:27

ד"א......כדי בשבע התאוששות תעצור 2-3 חזרות לפני כשל

hypertrophy 18-12-09 20:28

ציטוט:

פורסם במקור על ידי obzion (הודעה 955365)
ועל מה אתה מבסס את הגישה שלך ?

ניסיון [וואו איזה דבר מוזר?]

obzion 18-12-09 21:30

ציטוט:

פורסם במקור על ידי hypertrophy (הודעה 955369)
ניסיון [וואו איזה דבר מוזר?]

אוקיי. אבל בפועל עבודה לכשל (או קרוב לכך) בטווח חזרות גבוה יותר, לא ממש יכולה להחשב לעבודה שמהווה התאוששות. לדוגמא סט של ווידומייקר בסקוואט מתבצע בטווח חזרות גבוה מאוד אבל הוא ממש לא 'אימון התאוששות'.

עריכה : לא ראיתי את ההודעה הקודמת שרשמת. זה כבר נשמע יותר טוב, אבל יותר קל לפקשש. עדיף לעבוד על פי אחוזים מrm1 בצורה שהיא בוודאות למטרות התאוששות.

עריכה 2 חחח בכל אופן פעם הבאה תכתוב את העניין עם המרחק מכשל, כי זה יכול לבלבל פה אנשים.

Dark_Muse 18-12-09 22:40

לא יודע, לא התלהבתי מהמאמר... :-p

toxicity 18-12-09 22:49

"דדליפט הוא תרגיל שסוחף את כל הגוף למערבולת חושים "
חחחחחחחחחחח גדול
בכל אופן השיטות במאמר דיי ריאליות, עומס הגיוני שיאפשר התקדמות
ולא כמו ab שונות ומשונות שראיתי שמדריכים עושים עם בין 12-16 סטים לגדול ו6-12 לקטן

StfuNow 18-12-09 23:12

הוסיף לי כמה דברים שלא ידעתי
<:

Barbell Man 18-12-09 23:32

ציטוט:

פורסם במקור על ידי toxicity (הודעה 955434)
"דדליפט הוא תרגיל שסוחף את כל הגוף למערבולת חושים "
חחחחחחחחחחח גדול
בכל אופן השיטות במאמר דיי ריאליות, עומס הגיוני שיאפשר התקדמות
ולא כמו ab שונות ומשונות שראיתי שמדריכים עושים עם בין 12-16 סטים לגדול ו6-12 לקטן

8-9 סטים לשריר גדול ו 5-6 לשריר קטן זה יותר מידי?

Dark_Muse 19-12-09 01:38

זה מאמר שלי אגב, והוא משקף את הדעה שלי בלבד בנוגע לתוכניות האימון.

לדעתי כן, 6 סטים לשריר קטן זה יותר מדי, ו 9 סטים לשריר גדול זה מיותר. נגיד בלחיצת חזה, אנשים שעושים 9 סטים בד"כ יעשו לחיצה רגילה, לחיצה בשיפוע חיובי ופרפר. להרבה אנשים כואב בכתפיים כשהם עובדים במתכונת כזו. לחיצת חזה 3-4 סטים ועוד שני סטים של פרפר (עבודה מבודדת שיכולה לתרום למסה, אם זאת המטרה) יספיקו בהחלט. אנשים יוכלו להתקדם ולראות תוצאות יפות, גם מבלי להוסיף עוד 3-4 סטים.

על הידיים לא צריך לחשוב יותר מדי. יד קדמית למשל, סט אחד איכותי, או אפילו מקסימום שניים, לאחר אימון גב שבנוי כמו שצריך יתן לך מספיק עבודה. תחשוב שאתה תעשה אימון גב שכולל 9 סטים, כלומר היד קדמית שלך תעבוד 9 סטים ואז תתן עוד 6 סטים מבודדים? זה יצא בסה"כ 15 סטים שהיד קדמית עובדת קשה (או 12 אם תבחר איזה תרגיל גב מבודד אחד). אתה תתקע מהר מאוד בעליה במסה ובעיקר בהתקדמות שלך בתרגילי הגב (חתירה ומתח למשל).

אם תעשה 6 סטים לגב, מתח וחתירה, אתה בעצם עובד גם על היד קדמית 6 סטים. כנ"ל היד אחורית כאשר אתה עושה פרס בעמידה ובנץ' פרס. יש פשיטה במרפקים, והיד אחורית עובדת כדי שזה יקרה.
עוד סט אחד-שניים, במידה ואתה אוכל וישן טוב, לא יפגעו באימונים. אבל 6 סטים מבודדים לידיים בנוסף לאימון שלם, זה כן.

Barbell Man 19-12-09 05:01

ציטוט:

פורסם במקור על ידי Dark_Muse (הודעה 955466)
זה מאמר שלי אגב, והוא משקף את הדעה שלי בלבד בנוגע לתוכניות האימון.

לדעתי כן, 6 סטים לשריר קטן זה יותר מדי, ו 9 סטים לשריר גדול זה מיותר. נגיד בלחיצת חזה, אנשים שעושים 9 סטים בד"כ יעשו לחיצה רגילה, לחיצה בשיפוע חיובי ופרפר. להרבה אנשים כואב בכתפיים כשהם עובדים במתכונת כזו. לחיצת חזה 3-4 סטים ועוד שני סטים של פרפר (עבודה מבודדת שיכולה לתרום למסה, אם זאת המטרה) יספיקו בהחלט. אנשים יוכלו להתקדם ולראות תוצאות יפות, גם מבלי להוסיף עוד 3-4 סטים.

על הידיים לא צריך לחשוב יותר מדי. יד קדמית למשל, סט אחד איכותי, או אפילו מקסימום שניים, לאחר אימון גב שבנוי כמו שצריך יתן לך מספיק עבודה. תחשוב שאתה תעשה אימון גב שכולל 9 סטים, כלומר היד קדמית שלך תעבוד 9 סטים ואז תתן עוד 6 סטים מבודדים? זה יצא בסה"כ 15 סטים שהיד קדמית עובדת קשה (או 12 אם תבחר איזה תרגיל גב מבודד אחד). אתה תתקע מהר מאוד בעליה במסה ובעיקר בהתקדמות שלך בתרגילי הגב (חתירה ומתח למשל).

אם תעשה 6 סטים לגב, מתח וחתירה, אתה בעצם עובד גם על היד קדמית 6 סטים. כנ"ל היד אחורית כאשר אתה עושה פרס בעמידה ובנץ' פרס. יש פשיטה במרפקים, והיד אחורית עובדת כדי שזה יקרה.
עוד סט אחד-שניים, במידה ואתה אוכל וישן טוב, לא יפגעו באימונים. אבל 6 סטים מבודדים לידיים בנוסף לאימון שלם, זה כן.

חחחחחחחחחחחחח העיקר כתבת שאתה לא מתלהב מהמאמר.
אני עושה abc 12-14 סטים לשריר גדול ולא כואב לי שום דבר. אז מה הבעיה אם זה?
"את העבודה נרצה להתחיל ממשקלים של 70-80% מהיכולת המקסימלית שלנו". הכוונה ל 70-80 אחוז מה rm1?

Sugarzaza 19-12-09 06:36

ציטוט:

פורסם במקור על ידי barbell man (הודעה 955485)
חחחחחחחחחחחחח העיקר כתבת שאתה לא מתלהב מהמאמר.
אני עושה abc 12-14 סטים לשריר גדול ולא כואב לי שום דבר. אז מה הבעיה אם זה?
"את העבודה נרצה להתחיל ממשקלים של 70-80% מהיכולת המקסימלית שלנו". הכוונה ל 70-80 אחוז מה rm1?

הבעיה היא שזו דרך גרועה ליצור ולמצות התקדמות

hypertrophy 19-12-09 10:29

ציטוט:

פורסם במקור על ידי Sugarzaza (הודעה 955486)
הבעיה היא שזו דרך גרועה ליצור ולמצות התקדמות

ולמה זה?

Sugarzaza 19-12-09 10:43

כי14 סטים זה טיפשי

hypertrophy 19-12-09 11:51

הדגשת חלק אחר בהודעה שצוטטת.....

Sugarzaza 19-12-09 11:53

נראה לי שזה שציטטתי הדגיש את זה

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:26.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות לישראלבודי בע"מ