ישראלבודי

ישראלבודי (https://israelbody.com/index.php)
-   תזונה ותוספים (https://israelbody.com/forumdisplay.php?f=5)
-   -   כמה שאלות על מסה, חלבון ואימונים. (https://israelbody.com/showthread.php?t=61378)

ohana92 23-11-09 16:47

כמה שאלות על מסה, חלבון ואימונים.

1] אני בן 17, גובה 173, שוקל 56 קילו (רזה עם אחוזי שומן די נמוכים) מתאמן בחדר כושר ורוצה לפתח מסה.
עכשיו אני לא מבין משהו, אין לי קוביות בבטן ואין לי שרירים מפוארים בידיים - את אלו אני רוצה להשיג (אני לא רוצה להיות גורילה כמו אלו שבחדר כושר, בודיבילדרים, אני רוצה להיות עם גוף שרירי ו"מעוצב")במדריכים של החיטוב, תמיד יש תמונות של דוגמנים עם גוף שאני גם רוצה להשיג, ובגלל זה אני לא מבין - כדי לבנות גוף שרירי ומעוצב, מה צריך לעשות? מסה או חיטוב ? :x

2] תקופת המסה, מה ההגדרה המדוייקת לתקופה? מתי אני צריךלהפסיק לאכול לפי התפריט שהרכבתי לפי המדריך שלכם באתר? נגיד אם אני שוקל 56 אז לפהסיק שאני אשקול 58 ואז לעבור שוב לחיטוב? =\ אני באמת לא מצליח להבין מה זה "תקופה".

3] לפי המדריך שלכם אני צריך לאכול 100 גרם חלבון ביום (המשקל שלי כפול 1.8) עכשיו בתפריט שלי יצא 111 ואין לי מאיפה להוריד (בכנות) - האם ה10 גרם האלו קריטיים?

4] בתפריט שבניתי אני מגיע רק ל390 גרם פחמימות ואני צריך431 - זה קריטי? :x

5] אני מתאמן באופן הבא :
פעמיים בשבוע body pump [שזה חוג שמשלב בין אירובי (סיבולת) לבין עבודה אנאירובית.
פעם בשבוע אני עושה ריצה (30-35 דקות)
ו3 פעמים בשבוע אני עושה אימון מכשירים ע"פ תוכנית שהמאמנת שלי בנתה לי.

זה טוב לתקופה של מסה?
ועוד משהו, עוד מה ימים מעדכנים לי את התוכנית אימונים ורציתי שתמליצו לי את תרגילים שכדאי שהמאמנת תשים לי בתוכנית ותדגים לי אותם..אפשרי?

סליחה על החפירה חח פשוט אני באמת צריך עזרה :x
אני משמ אשמח לקבל תשובות אם אפשר ...
תודה רבה (:

avishav1 23-11-09 16:58

ציטוט:

פורסם במקור על ידי ohana92 (הודעה 947544)
1] אני בן 17, גובה 173, שוקל 56 קילו (רזה עם אחוזי שומן די נמוכים) מתאמן בחדר כושר ורוצה לפתח מסה.
עכשיו אני לא מבין משהו, אין לי קוביות בבטן ואין לי שרירים מפוארים בידיים - את אלו אני רוצה להשיג (אני לא רוצה להיות גורילה כמו אלו שבחדר כושר, בודיבילדרים, אני רוצה להיות עם גוף שרירי ו"מעוצב")במדריכים של החיטוב, תמיד יש תמונות של דוגמנים עם גוף שאני גם רוצה להשיג, ובגלל זה אני לא מבין - כדי לבנות גוף שרירי ומעוצב, מה צריך לעשות? מסה או חיטוב ? :x

2] תקופת המסה, מה ההגדרה המדוייקת לתקופה? מתי אני צריךלהפסיק לאכול לפי התפריט שהרכבתי לפי המדריך שלכם באתר? נגיד אם אני שוקל 56 אז לפהסיק שאני אשקול 58 ואז לעבור שוב לחיטוב? =\ אני באמת לא מצליח להבין מה זה "תקופה".

3] לפי המדריך שלכם אני צריך לאכול 100 גרם חלבון ביום (המשקל שלי כפול 1.8) עכשיו בתפריט שלי יצא 111 ואין לי מאיפה להוריד (בכנות) - האם ה10 גרם האלו קריטיים?

4] בתפריט שבניתי אני מגיע רק ל390 גרם פחמימות ואני צריך431 - זה קריטי? :x

5] אני מתאמן באופן הבא :
פעמיים בשבוע body pump [שזה חוג שמשלב בין אירובי (סיבולת) לבין עבודה אנאירובית.
פעם בשבוע אני עושה ריצה (30-35 דקות)
ו3 פעמים בשבוע אני עושה אימון מכשירים ע"פ תוכנית שהמאמנת שלי בנתה לי.

זה טוב לתקופה של מסה?
ועוד משהו, עוד מה ימים מעדכנים לי את התוכנית אימונים ורציתי שתמליצו לי את תרגילים שכדאי שהמאמנת תשים לי בתוכנית ותדגים לי אותם..אפשרי?

סליחה על החפירה חח פשוט אני באמת צריך עזרה :x
אני משמ אשמח לקבל תשובות אם אפשר ...
תודה רבה (:

עושים קודם מאסה ואז חיטוב. עושים מסה את שהגעת למטרה שלך,פשוט מתי שאתה מרגיש "שמן" מידי תפסיק וצא לחיטוב.
יש לי הרגשה שאתה לא כ"כ מבין את העינין.
קרא מאמרים ותחזור עם שאלות.

ohana92 23-11-09 17:00

זהו שדווקא כן קראתי, בגלל זה באתי עם שאלות - מה שלא הבנתי ס.ס

avishav1 23-11-09 17:02

עברת על כל המדריכים שבאתר?
אתה בטוח?

טוב בכל מקרה אין בעיה עם אם יהיה יותר חלבון ממה שצריך,זה לא מזיק.
כנ"ל לגבי הפחממה,זה לא משנה כ"כ.
שים לב שהתפריט שלך מכיל מספיק קלוריות ולא מעט מידי ואז לא תעלה במשקל.
עוד משהו?

ohana92 23-11-09 17:05

האמת שבכללי יצא לי שאני צריך 2836 קלוריות בשביל יום שאני עושה גם מכשירים וגם אירובי [היום לדוגמא]
והתפריט שלי מכיל "רק" 2723 קלוריות, אבל שוב - זה לא נראה לי קריטי...
תקן אותי אם אני טועה :x

Scylla 23-11-09 17:14

100 קלוריות לפה או לשם זה לא הרה גורל אבל במצבך שאתה מתקשה לעלות במשקל הייתי מוסיף עוד ליתר בטחון.
100 קלוריות זה שטויות קח חטיף אנרגיה או כמה אגוזים או כפית חמאת בוטנים לא חסרים איך להשלים את זה במיוחד שאתה במאסה ולא צריך לדאוג. תכניס עוד פרוסת לחם..

לגבי האימונים - תפרסם בפורום אימונים את התוכנית שלך, ההרגשה האישית שלי שהיא מאוד לקויה וחסרת הגיון.

לגבי מאסה / עיצוב - במצבך שאתה מאוד רזה, אתה צריך לאכול הרבה להתאמן חזק במשך תקופה ארוכה, לא לעלות 3-5 קילו ואז לפרוש לחיטוב כי אז אתה תבטל את ההתקדמות שעשית. הייתי נותן מאסה לפחות עד משקל 70 לפני שאני מעלה על הדעת חיטוב.

ohana92 23-11-09 17:19

אני לא מתקשה לעלות במשקל, אני פשוט ירדתי המון..אחרי שנחשפתי למידע בימים האחרונים הבנתי ש4חודשים הייתי בחיטוב..ירדתי 10 קילו בתקופה הזו...ועכשיו שאני רזה אני רוצה לפתח שרירים ^^

נעל 23-11-09 19:41

תבקש מהמאמנת תוכנית עם נפח נמוך [מעט סטים] ותרגילי בסיס [לחיצת חזה במוט וכו']
אינני חושב שאתה יודע מה זה דדליפט סקוואט וכדומה אז תלמד קצת על התרגילים ותשלב אותם בתוכנית שלך.
ותעזוב תחוג עיצוב וחרטה הזה, מיותר לדעתי, מה בדיוק אתה עושה שם לאנאירובי, גומיות? ואם משקולות,אז יוצא שאתה עובד 5 פעמים בשבוע אימון אנאירובי, שזה בהחלט יותר מדי בהנחה ואתה לא עובד על שרירים שונים.
ותוסיף עוד 300קל' לתפריט שלך שיהיה בערך 3000, לא יזיק.

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 12:45.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות לישראלבודי בע"מ