ישראלבודי

ישראלבודי (https://israelbody.com/index.php)
-   פורום אימוני כוח (https://israelbody.com/forumdisplay.php?f=17)
-   -   איך לזרז החלמה של שריר? (https://israelbody.com/showthread.php?t=77343)

MaorSwan 20-11-12 21:38

איך לזרז החלמה של שריר?

כמו אידיוט עשיתי דדליפט היום ארבעה ימים לפני התחרות.. תכננתי לעשות 100x3x5 רק כדי להזרים דם לשריר אבל חבר שלי גם עשה דדליפט והיה בעייתי להוריד את הפלטות ולהחזיר כל פעם אז עשיתי סט אחד של 100 ואז בכל פעם שהוא העלה משקל ועשה סט, עשיתי איתו סינגל.
יצא שעשיתי 100x5, 120x1, 150x1 ו-170x2x1. אומנם זה לא מספיק כדי לעייף את השריר כי זה בקטנה אבל זה יתקע לי פסיכולוגי עכשיו [וכן אני יודע שזה היה מטומטם לעשות את זה אז אל תטיפו].
יש שיטה כלשהי לזרז החלמה של שריר?

MaorSwan 20-11-12 21:49

ועוד שאלה: אם אני רוצה לעשות העמסת פחמימות לתחרות, אם אני אוכל יום לפני התחרות המון אורז, פתיתים ופירות, זה יעזור איכשהו או שיהיה חסר תועלת לחלוטין?

גשש בלש 20-11-12 22:02

ציטוט:

פורסם במקור על ידי maorswan (הודעה 1148853)
ועוד שאלה: אם אני רוצה לעשות העמסת פחמימות לתחרות, אם אני אוכל יום לפני התחרות המון אורז, פתיתים ופירות, זה יעזור איכשהו או שיהיה חסר תועלת לחלוטין?

לא מומלץ לפני השקילה.

MaorSwan 20-11-12 22:04

ציטוט:

פורסם במקור על ידי גשש בלש (הודעה 1148854)
לא מומלץ לפני השקילה.

אז אחרי השקילה מה לאכול כדי לפוצץ את עצמי באנרגיות?

גשש בלש 20-11-12 23:03

ציטוט:

פורסם במקור על ידי maorswan (הודעה 1148855)
אז אחרי השקילה מה לאכול כדי לפוצץ את עצמי באנרגיות?

אני אישית לא לקחתי את נושא התזונה יותר מידי ברצינות ביום לפני התחרות (נשקלתי בבוקר ביום שלפני).
סה"כ אכלתי כרגיל: בבוקר סנדווי'צים עם גבינות שמנות, צהריים כמה שיותר בקר עם קצת אורז בצד ובערב ביצים. בנוסף, שתיתי 2 ליטר חלב במהלך היום.

MaorSwan 20-11-12 23:07

ציטוט:

פורסם במקור על ידי גשש בלש (הודעה 1148859)
אני אישית לא לקחתי את נושא התזונה יותר מידי ברצינות ביום לפני התחרות (נשקלתי בבוקר ביום שלפני).
סה"כ אכלתי כרגיל: בבוקר סנדווי'צים עם גבינות שמנות, צהריים כמה שיותר בקר עם קצת אורז בצד ובערב ביצים. בנוסף, שתיתי 2 ליטר חלב במהלך היום.

אני יותר בלחץ כי עשיתי דל פחמימה במשך יום אחד, ירדתי ק"ג וחצי וכשהתאמנתי ביום למחרת הייתי חלששששש וזה היה אחד הדברים היותר מוזרים שיצא לי להרגיש.. בגלל זה אני מפחד שמאגרי הגליקוגן שלי עוד לא התחדשו כמו שצריך ושאהיה חלש בתחרות, בגלל זה אני רוצה לפוצץ אותם.

SmokingSnake 20-11-12 23:59

אם יש לך כמה שעות תאכל גביע פיצה לפני התחרות ויהיה בסדר, יהיה הרבה כוח.
בגדול העמסת פחמימות זה אחלה אבל צריך לפרוס ליותר מיום אחד.

לדעתי לא כדאי להגזים ביום של התחרות, אני אישית מעדיף להתאמן על בטן ריקה ולשתות חלבון או לאכול חטיף לפני אימון עם כוס קפה, מה שמתאים לך

MaorSwan 21-11-12 00:43

ציטוט:

פורסם במקור על ידי smokingsnake (הודעה 1148865)
אם יש לך כמה שעות תאכל גביע פיצה לפני התחרות ויהיה בסדר, יהיה הרבה כוח.
בגדול העמסת פחמימות זה אחלה אבל צריך לפרוס ליותר מיום אחד.

לדעתי לא כדאי להגזים ביום של התחרות, אני אישית מעדיף להתאמן על בטן ריקה ולשתות חלבון או לאכול חטיף לפני אימון עם כוס קפה, מה שמתאים לך

זהו שעד היום חשבתי שהכל פסיכולוגי אבל אחרי שהרגשתי את ההרגשה של חוסר אנרגיה מטורף [זה הגיע למצב שביום של סקוואט 140x5 אפילו 115 ק"ג הרגישו לי כמו 200 ק"ג], אני קצת יותר זהיר בעניין.

אז ביום שישי אוכל קצת אורז וקצת פתיתים ולגבי השאר אוכל ארוחות רגילות, ובבוקר התחרות אחרי השקילה אכניס בננה וכמה פירות?
מה לגבי זירוז החלמת השריר, אין לכם תשובות לזה?

SmokingSnake 21-11-12 00:56

החלמת שריר זה פונקציה של כמה דברים.
בעיקרון יש החלמה אקטיבית עם אימון התאוששות, כמובן שיש את הקטע של האוכל והשינה.

אני שמתי לב שfoam roller באמת עוזר כמו שטוענים, זה עיסוי עמוק לשרירים(כואב מאוד בהתחלה) והוא מרגיע את הדומס פלאים, עזר לי המון אחרי ימי נפח

MaorSwan 21-11-12 01:03

ציטוט:

פורסם במקור על ידי smokingsnake (הודעה 1148871)
החלמת שריר זה פונקציה של כמה דברים.
בעיקרון יש החלמה אקטיבית עם אימון התאוששות, כמובן שיש את הקטע של האוכל והשינה.

אני שמתי לב שfoam roller באמת עוזר כמו שטוענים, זה עיסוי עמוק לשרירים(כואב מאוד בהתחלה) והוא מרגיע את הדומס פלאים, עזר לי המון אחרי ימי נפח

הדומס לא מפריע לי בייחוד מכיוון שאני יודע שהוא יעבור תוך יום יומיים, אבל שריר עייף זה לא תמיד משהו שאתה מרגיש ולכן אני לא רוצה שזה ישפיע עליי. אני ישן כל יום 8 שעות ואוכל מספיק [גם קלוריות וגם חלבון], לדעתך זה יספיק להתאוששות עד יום שבת?

ביום חמישי איזה אימון התאוששות אתה ממליץ לי לעשות?

DaSpider 21-11-12 09:52

ציטוט:

פורסם במקור על ידי MaorSwan (הודעה 1148869)
זהו שעד היום חשבתי שהכל פסיכולוגי אבל אחרי שהרגשתי את ההרגשה של חוסר אנרגיה מטורף [זה הגיע למצב שביום של סקוואט 140x5 אפילו 115 ק"ג הרגישו לי כמו 200 ק"ג], אני קצת יותר זהיר בעניין.

אז ביום שישי אוכל קצת אורז וקצת פתיתים ולגבי השאר אוכל ארוחות רגילות, ובבוקר התחרות אחרי השקילה אכניס בננה וכמה פירות?
מה לגבי זירוז החלמת השריר, אין לכם תשובות לזה?

"אכניס" בננה?

MaorSwan 21-11-12 14:15

ציטוט:

פורסם במקור על ידי daspider (הודעה 1148884)
"אכניס" בננה?

שמעתי שאם אתה מכניס בננה מאחורה יש לזה אפקט של מינימום הסנפת מת'.

SmokingSnake 21-11-12 14:18

יום חמישי תעשה אימון קצר של שעה על כל התנועות שלך במשקל נמוך, לא ישפיע על שבת
בקשר להתאוששות- הפקטור הראשוני זה דומס, אם אין דומס אתה בסדר(גם כשיש דומס אפשר וצריך לשבור שיאים)

בהצלחה בתחרות

MaorSwan 21-11-12 14:42

ציטוט:

פורסם במקור על ידי smokingsnake (הודעה 1148901)
יום חמישי תעשה אימון קצר של שעה על כל התנועות שלך במשקל נמוך, לא ישפיע על שבת
בקשר להתאוששות- הפקטור הראשוני זה דומס, אם אין דומס אתה בסדר(גם כשיש דומס אפשר וצריך לשבור שיאים)

בהצלחה בתחרות

יש לי דומס מינימלי של 1/10 כרגע והוא יעבור על בטוח עד מחר.. פשוט בהדרכות של גל אדטו הוא המליץ לנוח 15 יום בין הדדליפט הכבד האחרון לתחרות ואמר שלגב לוקח המון זמן להתאושש.
אימון התאוששות נועד כדי להזרים דם לשריר ולגרום לו להתאושש מהר יותר?
נגיד ויום חמישי יש לי סקוואט 140x3, בנצ' 85x3 וחתירה 80x3, כמה משקל לעשות עם כל אחד?

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 18:13.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות לישראלבודי בע"מ