ישראלבודי

ישראלבודי (https://israelbody.com/index.php)
-   תזונה ותוספים (https://israelbody.com/forumdisplay.php?f=5)
-   -   השפעת האינדקס הגליקמי על חמצון שומן (https://israelbody.com/showthread.php?t=33)

kobi_af 24-04-06 21:35

שלום
נניח בשעות הערב יצא לי לאכול מאכל עם gi גבוה האם אפשר לשלבו עם מאכל כלשהו שיש לו gi נמוך\בינוני וכך זה לא יגרום לי לנפילנ?

Ori_D 24-04-06 21:40

תלוי עד כמה ה-GI גבוה, בכל מקרה שומן איכותי אמור למנוע עד כמה שניתן הקפצת אינסולין...

דרך אגב סיימת לחקור את הכספית בטונה? ;)

m0she 24-04-06 21:59

Second-meal effect: low-glycemic-index foods eaten at dinner improve subsequent breakfast glycemic response.

Wolever TM, Jenkins DJ, Ocana AM, Rao VA, Collier GR.

Department of Nutritional Sciences, Faculty of Medicine, University of Toronto, Ontario, Canada.

The effects of the glycemic index (GI) of carbohydrate eaten the previous night on the glycemic response to a standard test meal eaten subsequently in the morning (breakfast) was studied. On separate evenings normal subjects ate low- or high-GI test meals of the same nutrient composition. The dinners consisted of single foods in two experiments and mixed meals containing several foods in the third. The differences between the observed glycemic responses to low- and high-GI dinners were predicted by their GIs. The glycemic responses to breakfast were significantly lower on mornings after low-GI dinners than after high-GI dinners. Eating, at dinner, foods with different fiber contents but the same GI had no effect on postbreakfast glycemia. We conclude that the GI predicts the difference between glycemic responses of mixed dinner meals; breakfast carbohydrate tolerance is improved when low-GI foods are eaten the previous evening.

Publication Types:
Clinical Trial
Controlled Clinical Trial

PMID: 2844076 [PubMed - indexed for MEDLINE]

ניתן להסיק כי אכילת ארוחה בעלת א"ג נמוך תגרום להורדת התגובה הגליקמית של ארוחה בעלת א"ג גבוה אחריה.

בכל אופן , הא"ג של המזון אינו קריטי.

Ori_D 24-04-06 22:01

משה לא הבנתי... אתה יכול לתת הסבר?

m0she 24-04-06 22:02

הוספתי הסבר מתחת למחקר.

Ori_D 24-04-06 22:07

זה אומר שאפשר לאכול GI גבוה כל היום?
או שאני יכול לאכול ארוחה עם GI גבוה ומיד אח"כ נמוך?

m0she 24-04-06 22:10

ארוחה עם GI נמוך , והארוחה הבאה אחריה [גם בהפרש של כמה שעות , תקרא את כל המחקר] עם GI גבוה. זה ימתן את התגובה הגליקמית בארוחה עם הGI הגבוה.

NIRAN 24-04-06 22:38

משה אחלה אתה!! כל הזמן מחדש לנו דברים sbb4
קיצר אם בא לך ציט הארוחה לפני צריכה להיות עם GI נמוך

m0she 24-04-06 22:39

בכל אופן הא"ג לא משנה ממש . יותר חשוב לצרוך סיבים תזונתיים. מי שמתעקש על הא"ג , זה בשבילו.

NIRAN 24-04-06 22:41

למה הערך גליקימי לא משנה? זה חשוב יש לזה מספר השפעות, למה הסיבים יותר חשובים?

gal.T 24-04-06 22:42

עוד פעם חרדת האינדקס הגליקמי הזאת,
אתם לא מפנימים שירשורים? -> http://www.atraf-f.net/or/index.php?showto...%20גליקמי&st=15

m0she 24-04-06 22:43

http://care.diabetesjournals.org/cgi...ull/28/12/2978

יש כאן סקירה של העניין. אמנם , מצויינים בהתחלה כמה גורמים שמגבילים את התוצאות , אך בהמשך מובאים בתור סמוכין המון מחקרים בנושא [בתנאים שונים]. קרדיט לגל שהביא את העניין לידיעתי.

גל הספיק להגיב כבר wub1

gal.T 24-04-06 22:51

ניצחתי אותך!.
למרות שזה לא נורא, כי אבד לי הקטע הזה.

NIRAN 24-04-06 22:59

אז במאסה אני יכול להרשות לעצמי פחממות עם GI II גבוה כחלק מהתפריט ללא שום חשש?

m0she 24-04-06 22:59

גם בחיטוב. רק תדאג למספיק סיבים.

גולן 24-04-06 23:01

גל, שאלה לי אלייך :

האם לדעתך יהיה הבדל בכמות השומן שנאבד לאורך זמן עקב אכילת פחמימות בעלות GI גבוה בדיאטה קטוג'נית בהשוואה לאכילת פחמימות בעלות GI נמוך!

לדוגמא, אם ניקח שתי דיאטות זהות בהם אנחנו אוכלים 1000 קלוריות מתחת לתחזוקה, כמות של 100 גרם פחמימות בכל דיאטה, אחת מקורה ב-GI נמוך בעל כמות גבוהה של סיבים תזונתיים, אחת בעלת GI גבוה וכמות נמוכה של סיבים תזונתיים, כמות חלבון זהה ושומן זהה!

תקופה של 16 שבועות, האם יתרחש לדעתך הבדל גדול באיבוד השומן לאחר תקופה זו?
אנא התייחס אך ורק לחשיבות האינדקס הגליקמי בהקשר לתוצאה הסופית אך ורק מבחינת איבוד שומן!

NIRAN 24-04-06 23:04

אוקיי, זה ריאלי לכל התפריט יהיה מורכב מפחממות בעלות GI II גבוה אבל בכל ארוחה יהיו לי סיבים?
כמה גרם סיבים מומלץ ליום או לארוחה ואילו מקורות מכילים הכי הרבה סיבים?

m0she 24-04-06 23:07

גולן , תרשה לי לענות , כמובן שגל ירחיב אם ירצה..
אין שום הבדל , בטח שלא בדיאטה קטוג'נית. תבין , האינסולין שדרוש בשביל להכניס כמות מסויימת של פחמימות לתאים היא שווה תמיד . אז פה תהיה עליה גבוהה באינסולין לזמן קצר יותר , ופה תהיה עליה פחותה באינסולין לזמן ארוך יותר. הכל מתאזן. בדיאטה קטוג'נית שגם ככה כמות הפחמימות היא מזערית , ובנוסף הרגישות לאינסולין גבוהה ביותר ומאגרי הגליקוגן מדוללים [ולכן כל פחמימה שנכניס תלך קודם כל לגליקוגן , ולא להפקת אנרגיה שוטפת] , בוודאי שלא יהיה הבדל.

נירן - באבוקדו למשל יש הרבה סיבים. זה גם מקור טוב לשומן איכותי. בירקות ובפירות יש המון סיבים. רק תדאג לצרוך כמות סבירה.

gal.T 24-04-06 23:16

ציטוט:

פורסם במקור על ידי גולן
האם לדעתך יהיה הבדל בכמות השומן שנאבד לאורך זמן עקב אכילת פחמימות בעלות GI גבוה בדיאטה קטוג'נית בהשוואה לאכילת פחמימות בעלות GI נמוך!

אין סיבה שיהיה הבדל מבחינת הירידה בשומן. אולי יציאה מקטוזיס, אבל למי אכפת.

גל.

gal.T 24-04-06 23:24

מוישילה,
הרגישות לאינסולין תהיה גבוהה?, אנחנו לא מתבלבלים קצת?.
הרגישות לאינסולין כשמאגרי הגליקוגן מדוללים תהיה בקאנטים, היא תעלה רק כשנכניס הרבה פחמימות - העמסה. והיא תחזור, ובגדול. במצב שתיארת, הגוף משתמש רק בשומן וקטונים לאנרגיה, כל פחמימה (וחלק מהחלבונים) שנאכל, בגדר התפריט כמובן, הולכת לספק אוקסלואצטט למטרת פעולתו של מעגל קרבס - שריפת השומן.

עריכה: פחמימות בכמות גבוהה\או במכה = GI גבוה, יגרמו לגוף להמשיך לפרק את האצטיל קו אנזים בקצב תקין = יציאה מקטוזיס.

גל.

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 04:31.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות לישראלבודי בע"מ