ישראלבודי

ישראלבודי (http://israelbody.com/index.php)
-   פורום אימוני כוח (http://israelbody.com/forumdisplay.php?f=17)
-   -   סקוואט hb כל כך נורא? (http://israelbody.com/showthread.php?t=77303)

XVGX5 15-11-12 21:31

סקוואט hb כל כך נורא?

אני לא מצליח להבין את הטכניקה של הlb השריר באזור הגב לא מספיק מפותחים כדאי להחזיק את המוט, הגב שלי מתעקל למטה, הגב שלי ממש קדימה, הברכיים עוברות את האצבעות בהרבה בכללי כל התנועה הבסיסית שלי חרא ואני בקושי שובר מקביל או שאני מגזים, ראיתי את הסרטונים של ריפטו וניסיתי הרבה דברים מנוגדים כמו להסתכל למעלה (באחד הסרטונים הוא אומר למישהו להסתכל למעלה למרות שזה מנוגד לדעה שלו בגלל גב שמתעקם) אני לא יכול להישאר על סקוואט hb+front squat?
סרטון להדגמה:
http://www.youtube.com/watch?v=0GCWK...e_gdata_player

אני מנסה ללמוד את הטכניקה אשמח עם תעזרו לי כי בינתיים אני סתם עושה חרא שפוגע בי ומונע ממני להתקדם....

MaorSwan 15-11-12 21:49

אין שום רע בלעשות hb.
אני עושה hb כבר למעלה משנתיים ולדעתי זו הטכניקה הכי נוחה וקלה, אבל זה יבוא על חשבון משקלי העבודה שלך [תמיד תהיה 20-30 ק"ג פחות ממי שעושה lb].
הכי חשוב לעשות מה שנוח לך.

XVGX5 15-11-12 21:53

אני דווקא רצה לעשות lb אבל hb בא לי בטבעי ופרונט בכלל אני יורד ATG בלי בעיה ועולה למעלה בכוח מתפרץ כמעט מתנתק מהרצפה למעלה.... אבל אני צריך טכניקה טובה בשביל זה.....זה בעיה

MaorSwan 15-11-12 22:20

ציטוט:

פורסם במקור על ידי xvgx5 (הודעה 1148409)
אני דווקא רצה לעשות lb אבל hb בא לי בטבעי ופרונט בכלל אני יורד atg בלי בעיה ועולה למעלה בכוח מתפרץ כמעט מתנתק מהרצפה למעלה.... אבל אני צריך טכניקה טובה בשביל זה.....זה בעיה

גם אני רציתי lb וניסיתי הכל ללמוד אותה אבל זה לא מתאים לי, אין מה לעשות.
אחרים פה יגידו לך שכל אחד יכול לעשות lb והוא רק צריך להתמיד וללמוד - לדעתי זה לא נכון.

Scylla 15-11-12 23:25

זה בהחלט לא קל בהתחלה לעבור לlb, זו לא פוזיציה "טבעית" אבל אני יכול להגיד לך שראיתי מספיק שחיפים שהתרגלו. ממבט חטוף הטכניקה שלך לא נראית רעה במיוחד. אתה יורד מספיק עמוק אם לא יותר מדי עמוק, יש לך מעט באט ווינק (גו תחתון מתעקל מעט בתחתית) ומעט גלישת רגליים אבל זה מאוד שכיח ולא בעייתי לתקן, קשה לראות מהזוית הנ"ל אבל אתה מוציא ברכיים החוצה מספיק? אתה עומד צר או רחב? סה"כ מצבך נראה סביר לחלוטין ולא חושב שיש סיבה להתייאש. תמיד אפשר למצוא אנשים שעושים hb עם משקלים גבוהים אבל זו לא סיבה מספקת, lb יותר מאוזן ויותר מתאים לאימוני כוח, אם אתה לא בכיוון הזה - לא סוף העולם. מאור - כמה הסקוואט שלך אם יורשה לי לשאול?

עריכה: ראיתי את המשקלים שלך, נזכרתי שבעבר הייתי במצב זהה לשלך ואמרתי לא אכפת לי אני לומד LB, ובדיעבד זה היה מאוד נכון לעשות. יש סיבה למה ממליצים לעשות LB.

MaorSwan 16-11-12 01:41

ציטוט:

פורסם במקור על ידי scylla (הודעה 1148415)
זה בהחלט לא קל בהתחלה לעבור לlb, זו לא פוזיציה "טבעית" אבל אני יכול להגיד לך שראיתי מספיק שחיפים שהתרגלו. ממבט חטוף הטכניקה שלך לא נראית רעה במיוחד. אתה יורד מספיק עמוק אם לא יותר מדי עמוק, יש לך מעט באט ווינק (גו תחתון מתעקל מעט בתחתית) ומעט גלישת רגליים אבל זה מאוד שכיח ולא בעייתי לתקן, קשה לראות מהזוית הנ"ל אבל אתה מוציא ברכיים החוצה מספיק? אתה עומד צר או רחב? סה"כ מצבך נראה סביר לחלוטין ולא חושב שיש סיבה להתייאש. תמיד אפשר למצוא אנשים שעושים hb עם משקלים גבוהים אבל זו לא סיבה מספקת, lb יותר מאוזן ויותר מתאים לאימוני כוח, אם אתה לא בכיוון הזה - לא סוף העולם. מאור - כמה הסקוואט שלך אם יורשה לי לשאול?

עריכה: ראיתי את המשקלים שלך, נזכרתי שבעבר הייתי במצב זהה לשלך ואמרתי לא אכפת לי אני לומד lb, ובדיעבד זה היה מאוד נכון לעשות. יש סיבה למה ממליצים לעשות lb.

ניסיתי כמה פעמים ללמוד ויש מישהו שילמד אותי, הבעיה היא שיש לי דלקות חריפות בשתי הכתפיים והמיקום של המוט ב-lb + האחיזה עושים לי כאבי תופת בכתפיים אז בכל פעם שניסיתי ללמוד, ויתרתי מהר מאוד בגלל הכאבים. בתור מתחרה, תאמין לי שהייתי מעדיף לעשות lb [גם כי בעבר היה לי hb 105x5 וכשניסיתי lb הצלחתי 120x5 בקלות], אבל הכאבים לא נותנים לי.

Scylla 16-11-12 03:45

אני מבין אותך, יש בזה הגיון. אבל דלקות זה לא דבר כרוני וצריך לטפל בזה...

XVGX5 16-11-12 06:25

העמידה שלי ברוחב כתפיים או קצת יותר והאצבעות פונות החוצה הברכיים גולשות אבל זה שכיח אבל הגב התחתון שמתעקם בעייתי הייתי על אותה טכניקה רק ירדתי לא עמוק (הגעתי למקביל) על 104x5 אבל עכשיו אני על 60 הרבה זמן כבר....חגורה תעזור? כי אני לא משתמש החגורה רק בדדליפט כבד...

MaorSwan 16-11-12 11:36

ציטוט:

פורסם במקור על ידי scylla (הודעה 1148440)
אני מבין אותך, יש בזה הגיון. אבל דלקות זה לא דבר כרוני וצריך לטפל בזה...

האמת שזה כן כרוני, יש לי גמישות יתר ובעיות גידים עוד מאז שנולדתי [לא רק בכתפיים], הכתפיים שלי מתפרקות וחוזרות פנימה כמה פעמים ביום על בסיס קבוע ויש קליקים חזקים כמעט בכל תנועה שאני עושה, הדלקות הן בגלל שהגידים עולים אחד על השני או משהו [אם אני זוכר נכון]. ניסיתי לטפל בזה עם משחות אנטי דלקתיות, פיזיותרפיה, חימום, קירור, זרמים חשמליים - כלום.

Scylla 16-11-12 16:58

ציטוט:

פורסם במקור על ידי maorswan (הודעה 1148465)
האמת שזה כן כרוני, יש לי גמישות יתר ובעיות גידים עוד מאז שנולדתי [לא רק בכתפיים], הכתפיים שלי מתפרקות וחוזרות פנימה כמה פעמים ביום על בסיס קבוע ויש קליקים חזקים כמעט בכל תנועה שאני עושה, הדלקות הן בגלל שהגידים עולים אחד על השני או משהו [אם אני זוכר נכון]. ניסיתי לטפל בזה עם משחות אנטי דלקתיות, פיזיותרפיה, חימום, קירור, זרמים חשמליים - כלום.

אוקיי עשית יותר ממה שחשבתי על מנת לפתור את זה, אם זה מה יש - תעבוד עם זה.

No_Troll 16-11-12 19:31

תשפר את הטכניקה, תישאר עם lb.
תסתכל בסרטון שהמוט לא נע בקו ישר, זה תשים לב בכל סרטון.
אתה צריך להתיישב יותר אחורה ולהחזיק את הברכיים בצדדים חזק גם ירידה וגם בעלייה.
ואל תסתכל למעלה, בבקשה.

MaorSwan 16-11-12 19:49

ציטוט:

פורסם במקור על ידי no_troll (הודעה 1148511)
תשפר את הטכניקה, תישאר עם lb.
תסתכל בסרטון שהמוט לא נע בקו ישר, זה תשים לב בכל סרטון.
אתה צריך להתיישב יותר אחורה ולהחזיק את הברכיים בצדדים חזק גם ירידה וגם בעלייה.
ואל תסתכל למעלה, בבקשה.

+1
מסכים, הסתכלות למעלה זה מתכון לכאבי תופת בצוואר בהמשך.

XVGX5 16-11-12 22:08

זה עצה של ריפטו אני מסתכל בד״כ למטה (יש את הסרטון שמחולק לשלוש חלקים ושם יש בנאדם שבגב התחתון מתעקם לו וריפטו אומר לו להסתכל למעלה) אבל בסדר אני אסתכל למטה.....

XVGX5 16-11-12 22:09

ותודה

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 15:15.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות לישראלבודי בע"מ