ישראלבודי

ישראלבודי (http://israelbody.com/index.php)
-   פיתוח גוף תחרותי (http://israelbody.com/forumdisplay.php?f=12)
-   -   כמה זמן צריך לאכול לפני אימון ואחרי אימון? (http://israelbody.com/showthread.php?t=52599)

Thunderdome 20-04-09 21:38

כמה זמן צריך לאכול לפני אימון ואחרי אימון?

כמה זמן צריך לאכול לפני אימון ואחרי אימון?
אני לא משתמש במי גבינה אני נגיד אוכל שעה לפני אימון הולך למכון חוזר אחרי שעתיים אימון ואז אוכל ישר זה בסדר?

Max90kg 20-04-09 21:42

רצוי לאכול ארוחה מלאה 2 וחצי~3 לפני אימון או לפני (פחות מזה לא טוב).
את הארוחה אחרי אימון תאכל מיד אחרי האימון (אני מתכוון לפחמימה הפשוטה)

Thunderdome 20-04-09 21:46

אני אוכל לפני אימון אורז ו150 גרם חזה עוף וירקות כי אני עושה חיטוב ואחרי שעה אני הולך למכון.
ושאני חוזר אני אוכל 2 לחם קל עם גבינה. למה זה חשוב לאכול 3 שעות לפני זה יכול לפגוע באימון או בגוף?

Max90kg 20-04-09 21:50

לאוכל לוקח זמן להתעכל ורצוי לאכול יותר זמן לפני האימון על מנת שהוא יספיק להתעכל טוב.

Thunderdome 20-04-09 22:13

ציטוט:

פורסם במקור על ידי Max75kg (הודעה 813068)
לאוכל לוקח זמן להתעכל ורצוי לאכול יותר זמן לפני האימון על מנת שהוא יספיק להתעכל טוב.

תודה אחי

Mr.Olimpia 20-04-09 22:36

ציטוט:

פורסם במקור על ידי max75kg (הודעה 813048)
רצוי לאכול ארוחה מלאה 2 וחצי~3 לפני אימון או לפני (פחות מזה לא טוב).
את הארוחה אחרי אימון תאכל מיד אחרי האימון (אני מתכוון לפחמימה הפשוטה)

בולשיט טהור! אם אין לך אי נוחות כלשהוא לאכול ישר לפני האמון ואחרי אין שום חשיבות לזמנים האלה בכלל

Max90kg 20-04-09 22:37

ציטוט:

פורסם במקור על ידי mr.olimpia (הודעה 813153)
בולשיט טהור! אם אין לך אי נוחות כלשהוא לאכול ישר לפני האמון ואחרי אין שום חשיבות לזמנים האלה בכלל

בנוגע לארוחה לפני אימון אפשר לאכול גם 12 שעות לפני אימון בלי לפגוע בו אבל שעה לפני אימון כן יפגע בו.
לגבי הארוחה אחרי אימון צריך לצרוך פחמימות בעלות אינדקס גליקימי גבוה מיד לאחר האימון על מנת להקפיץ את האינסולין. מה בדיוק בולשיט טהור בזה? זה מה שאמרו לי פה כשאני שאלתי שאלות...

Mr.Olimpia 20-04-09 22:40

ציטוט:

פורסם במקור על ידי max75kg (הודעה 813154)
בנוגע לארוחה לפני אימון אפשר לאכול גם 12 שעות לפני אימון בלי לפגוע בו אבל שעה לפני אימון כן יפגע בו.
לגבי הארוחה אחרי אימון צריך לצרוך פחמימות בעלות אינדקס גליקימי גבוה מיד לאחר האימון על מנת להקפיץ את האינסולין. מה בדיוק בולשיט טהור בזה? זה מה שאמרו לי פה כשאני שאלתי שאלות...

כי זה לא מ-ש-נ-ה זה חרטה, ותפסיק להקשיב לכל דבר שאומרים לך.

תום ג'יי 20-04-09 22:42

דעתי האישית בעניין הזה היא להעביר את הפוסט הזה למקום הראוי ומהר

Max90kg 20-04-09 22:44

ציטוט:

פורסם במקור על ידי mr.olimpia (הודעה 813157)
כי זה לא מ-ש-נ-ה זה חרטה, ותפסיק להקשיב לכל דבר שאומרים לך.

נכון שזמני הארוחה זה מיתוס ובזה אני מסכים. אבל תגיד לי מה לא נכון במה שאני אמרתי. אמרתי שאין שעה מסויימת לאכול לפני אימון אבל לא כדאי ממש לפני האימון. לי אישית זה עושה בחילות וגם קראתי שזה לא טוב בכמה מאמרים.
אולי במקום להגיד פשוט שזה חרטה אתה תנסה איכשהו לתקן את זה?

Mr.Olimpia 20-04-09 22:47

לא כדאי? אולי לך אישית לא, מטעמי נוחות. אני אישית אוכל ארוחה שלמה ממש לפני אימון

Max90kg 20-04-09 22:49

ציטוט:

פורסם במקור על ידי mr.olimpia (הודעה 813168)
לא כדאי? אולי לך אישית לא, מטעמי נוחות. אני אישית אוכל ארוחה שלמה ממש לפני אימון

טוב אז זה אינדיוידואלי.
ומה לגבי אחרי האימון? מה לא נכון בזה?

Mr.Olimpia 20-04-09 22:50

לא אמרתי נכון, או לא. אמרתי זה לא משנה!

haim15 20-04-09 22:51

אני גם אוכל לפעמים ארוחה ממש קרובה לאימון בפרקי זמן של חצי שעה- ארבעים דקות ואני לא מרגיש בחילות ולא נעליים לעומת זאת שאני אוכל שעתיים-שעה וחצי לפני אני מרגיש רעב במהלך האימון

גדי 21 20-04-09 22:57

הסיבה העיקרית שלא אוכלים סמוך לאימון היא בגלל שכשאנו אוכלים הגוף מזרים דם לקיבה על מנת לעכל את האוכל (זו הסיבה שמרגישים עייפות
אחרי אוכל, או קור לפעמים), בזמן אימון, כידוע, הגוף מזרים דם אל השרירים (אני מקווה שאת זה לא צריך להסביר למה) ואם אכלת סמוך לאימון ייתכן שתסבול מכאבי בטן קלים, שתהיה חלש יותר ועייף יותר באימון, אבל מה שבטוח, ה'פאמפ' באימון לא יהיה טוב, הגוף לא יעכל טוב את הארוחה ובוודאי שלא ינצל את האנרגיה הדרושה לאימון.

בעל חילוף חומרים מהיר יוכל לאכול די קרוב לאימון (אני, לעיתים אוכל פחות משעה עד האימון - כמובן זגם תלוי מה אכלתי), אבל אני לא ממליץ על פחות משעה/שעה וחצי לפני אימון.

TheGift 20-04-09 23:26

ציטוט:

פורסם במקור על ידי גדי 21 (הודעה 813187)
הסיבה העיקרית שלא אוכלים סמוך לאימון היא בגלל שכשאנו אוכלים הגוף מזרים דם לקיבה על מנת לעכל את האוכל (זו הסיבה שמרגישים עייפות
אחרי אוכל, או קור לפעמים), בזמן אימון, כידוע, הגוף מזרים דם אל השרירים (אני מקווה שאת זה לא צריך להסביר למה) ואם אכלת סמוך לאימון ייתכן שתסבול מכאבי בטן קלים, שתהיה חלש יותר ועייף יותר באימון, אבל מה שבטוח, ה'פאמפ' באימון לא יהיה טוב, הגוף לא יעכל טוב את הארוחה ובוודאי שלא ינצל את האנרגיה הדרושה לאימון.

בעל חילוף חומרים מהיר יוכל לאכול די קרוב לאימון (אני, לעיתים אוכל פחות משעה עד האימון - כמובן זגם תלוי מה אכלתי), אבל אני לא ממליץ על פחות משעה/שעה וחצי לפני אימון.

כל מילה בסלע.
אני אישית מתחיל להיות רעב אחרי שעה וחצי-שעתיים של ארוחה כבדה ולכן אני משתדל לאכול את הארוחה כשעה לערך לפני האימון. אבל, שוב, זה תלוי בהרגשה האישית של כל בנאדם.

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 06:57.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות לישראלבודי בע"מ