ישראלבודי

ישראלבודי (http://israelbody.com/index.php)
-   תזונה ותוספים (http://israelbody.com/forumdisplay.php?f=5)
-   -   דיון:פחמימה פשוטה=פחמימה מורכבת? משה כנס.. (http://israelbody.com/showthread.php?t=21126)

מתן18 09-10-07 02:31

דיון:פחמימה פשוטה=פחמימה מורכבת? משה כנס..

הרבה זמן אני כבר מבולבל בנוגע לזה..אם אוכלים מקור פחמימה פשוטה,יש רגישות לאינסולין,לגוף "אין מה לעשות" עם כ"כ הרבה וזה פשוט נהפך לשומן,מאידך גיסא פחמימה מורכבת מתפרקת בגוף לאט לאט והגוף מנצל אותה לשמירה במאגרי הגליקוגן/יצירת מולקולת ATP?

יכול להיות שמה שכתבתי זה גיבוב של שטויות,ובדיוק בגלל זה נפתח הפוסט הזה..

האם זה כך? וגם אם לא,זו הדיעה הרווחת לא? זה מה שעומד מאחורי צריכת הפחמימות המורכבות במסה( ובטח שבחיטוב)..?

משה,בתשובתך,תן סימוכין,ואם אתה יכול להסביר בשפה פשוטה יותר,אדרבה:wub1:

מתן18 09-10-07 13:08

Moshe?

jonathan 09-10-07 13:12

Atp לא נוצרת מאכילה של פחמימות.(לפחות לא ישירות)משה עוד שניה יענה,ואז אני יענה,כדי לדייק יותר בדבריו

מתן18 09-10-07 13:17

אוקיי,אז האנרגיה המשתחררת מפירוק הגלוקוז בנשימה התאית מנוצלת בסופו של דבר לאחר כמה תהליכים ליצירת מולקולות Atp וגם זה על קצה המזלג,אז חלאס לתפוס אותי במילה.

לא רק אתה היית במגמת ביולוגיה אצל סיגל חמודי...

gal.T 09-10-07 13:42

ההמרה של הפחמימה לשומן זה תהליך לא שכיח בכלל, דובר על זה רבות בעבר. הגוף לא מגיע למצב ש"אין לו מה לעשות" כלכך מהר, זהו תהליך יקר אנרגתית שניתן לראות אותו כפתרון הסופי למצבי הקיצון.

על כל פנים, אפילו אם כן גורלן של הפחמימות יהיה שומן, זה לא בהרכח = השמנה. מבלי לרדת לפרטי פרטים, אם אכילת שומן אינה אומרת שאנו משמינים, אז כך גם יהיה המצב לגבי אכילת פחמימה שגורלה הוא שומן.

m0she 09-10-07 13:45

זה לא עד כדי כך פשוט. קודם כל, הרגישות לאינסולין היא פרמטר קיים - היא לא מופיעה כתגובה לצריכת סוכר פשוט... הרגישות לאינסולין מייצגת כמה אינסולין מופרש בתגובה לספיגת כמות מסויימת של גלוקוז.

מה שחשוב להבין זה שאין סיבה להסתכל על תהליכים באופן נקודתי. אם תצרוך פחמימות עם א"ג גבוה, זה יגרור מספר דברים: ראשית, יופרש יחסית הרבה אינסולין בפרק זמן קצר. כתגובה לכך, גלוקוז יכנס לתאים וחומצות שומן חופשיות בדם יחזרו למאגרי השומן. אז תהיה "בניה" של שומן, אבל לא כתוצאה של המרת גלוקוז לשומן - הגוף יקח את הגלוקוז ויהפוך אותו למקור אנרגיה עקרי. עם הירידה ברמות הגלוקוז, ישוחרר חזרה שומן לדם, והגוף ינצל עם הזמן יותר שומן ופחות גלוקוז. אז יש איזה שהוא שיווי משקל בין השימוש בשומן לשימוש בגלוקוז. אם תצרוך פחמימות עם א"ג נמוך, השימוש בשומן ידוכא במידה פחותה לאורך זמן [כיוון שכל הזמן נכנסת כמות קטנה של גלוקוז] ואם תצרוך פחמימות עם א"ג גבוה תדכא בצורה חזקה את השימוש בשומן לפרק זמן קצר [פרק הזמן בו הגלוקוז נכנס] ולאחר מכן השימוש בשומן יגבר בצורה משמעותית.

זה המקום להדגיש שפחמימות הופכות לשומן רק אם הקלוריות מפחמימות בתזונה מכסות את כל התחזוקה+ממלאות את מאגרי הגליקוגן וגם אז התהליך לא משמעותי [ניתן לייצר באיזור ה10 גרם שומן מפחמימות ליום]. אין כאן עניין של א"ג אלא של כמות הקלוריות שנצרכת גרידא.

jonathan 09-10-07 13:45

ציטוט:

פורסם במקור על ידי מתן16
אוקיי,אז האנרגיה המשתחררת מפירוק הגלוקוז בנשימה התאית מנוצלת בסופו של דבר לאחר כמה תהליכים ליצירת מולקולות Atp וגם זה על קצה המזלג,אז חלאס לתפוס אותי במילה.

לא רק אתה היית במגמת ביולוגיה אצל סיגל חמודי...

חחחחחחחח וואי איזה זכרונות..סיגל..
אבל איך יכול להיות,החומר הזה נלמד בכיתה י'-יא'.
אתה אמרת שלמדת שם עד כיתה ח'..מה ידעת?מה זה חומצה אמינית?

סליחה על הגרירה של הפוסט הייתי חייב:)

מתן18 09-10-07 18:56

יהונתן למדתי עד כיתה יא'..

ולנושא,אם כך,מה הטעם באכילת פחמימות מורכבות כמו שרבי רבים עושם?

dor_dru 09-10-07 19:04

אז לפני פעילות ארובית להמנע מפחממה פשוטה או שבילבלתי את הכל
כשהמטרה היא חיטוב לפני ארובי אני אוכל תפוח

P-a-n-1-c 09-10-07 20:01

ציטוט:

פורסם במקור על ידי מתן16
יהונתן למדתי עד כיתה יא'..

ולנושא,אם כך,מה הטעם באכילת פחמימות מורכבות כמו שרבי רבים עושם?

כי אז אתה תהיה שבע ליותר זמן

YONI 09-10-07 20:03

+מילוי מאגרי גליקוגן לאורך יותר זמן

m0she 10-10-07 00:10

זה לא משפיע על מילוי מאגרי הגליקוגן לאורך זמן - מילוי המאגר הוא פונקציה של כמה גלוקוז צרכת מול כמה גלוקוז הוצאת.

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 06:52.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות לישראלבודי בע"מ