צפיה בהודעה בודדת
ישן 30-05-07, 23:40   #389
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ג'ונס
בולט רציתי להסב את תשומת ליבך לגבי משהו,בשירשור הנ"ל דיברת על ההעדפה מתקנת שמקבלים הערבים בתנאי קבלה שונים כגון"רפואה".
רק שתדע לך הבחינה הפסיכומטרית אינה הוגנת למי ששפת אימו אינה עברית,ישנה הוכחה מדעית שבילדות הבן אדם קולט מהר יותר,ועל ידי כך נוצר יותר קשרים חשמליים במוח,מה שזה אומר שהמוח כבר מתרגל במהירות למילים באותה שפה.
עכשיו לדוגמא ,ערבים רוסים ובני דודם,הבחינה הפסיכומטרית אינה הוגנת כלפם,מישהו שהוא ערבי יודע רק את העברית הסלנגית,תתן לו לשנן איזה 2400 מילים בעברית????האם זה הוגן????מה עם אנלוגיות??? והאנגלית שבשבילהם היא שפה שלישית ולנו היא שנייה.
אז האוניברסיטאות התחשבו בכך,ויצרו את ה"ההעדפה המתקנת ".
זה הוגן ביותר.
יש פסיכומטרי בערבית אם אני לא טועה... חוץ מזה, מי ששפת אמו לא עברית יכול לעשות פסיכומטרי מעורב-אנגלית. אין שם מילים, אין שם פטל ויש שם אנלוגיות עם מילים של גנון, אבל יש קצת יותר בעיות הגיון וקצת יותר בעיות השלמת משפטים.

אתה יודע שיש גם מלא עולים מבריה"מ ומארצות אחרות ששפת אמם לא עברית, או שפשוט הם לא שולטים בעברית כ"כ טוב.

אתה אמרת שהמוח קולט טוב יותר בילדות בלה בלה בלה, יש גם עולים מבריה"מ למשל שעלו ארצה. למה להם לא עושים העדפה מתקנת?

זה לא הוגן תפנים. לאוניברסיטאות לא צריך להיות אכפת מהסיבה שהבן אדם לא שולט בעברית. יש פסיכומטרי, וזהו... בעיה שלו. חוץ מזה הערבים לומדים בבתי ספר שבהם מלמדים בעברית. הם לא לומדים בערבית (אני חושב). זה שהם מדברים ביניהם ערבית לא אמורה להיות הבעיה שלי, או הבעיה של המדינה.

אה, ולאוניברסיטאות לא אכפת מהפליה מתקנת וכו'. למדינה השמאלנית הזאת אכפת. המדיניות של ההעדפה מתקנת היא בלחץ המדינה, לא מיוזמת האוניברסיטאות.

למה אני צריך ללמוד חזק לבגרויות (טוב אני לא לומד כ"כ חזק, אבל בתאוריה אני צריך!!!)
ובעוד שבשביל ערבים בגרות זה קלי קלות? חברה של אמא שלי הייתה מורה לאנגלית בתיכון ערבי, היא סיפרה שבזמן הבגרות הבוחנים הערבים נכנסו, וההנהלה ביקשה ממנה אישית(!!!) לכתוב את התשובות לבגרות על הלוח, והבוחנים הערביים ידעו מזה ולא היה להם אכפת! בגלל זה לערבים יש ציוני בגרות ממש גבוהים (למי שעושה בגרות).
סינטרקס
סיינטרקס
Bullet מנותק   הגב עם ציטוט