אשכול: יש אלוהים?
צפיה בהודעה בודדת
ישן 19-01-08, 22:38   #353
speed
חבר פעיל

אתם גנובים אתם חחח

קודם כל חברים- שבוע טוב!

לגביי אותו אחד שכתב שאי אפשר לתת טענות לחילונים וכו'- אחי אתה צודק אני לא באתי לתת הוכחות אבל למי שבא ונותן לי נימוקים למה אין- הוא הזה שאני מביא לו בהפוכה..
שמע, חילוני גדל בבית חילוני, מסורתי גדל מסורתי דתי גדל דתי- אבל דבר אחד! אני תמיד אומר, אני לא אוהב הגדרות, יכול להיות חילוני יותר מאמין מדתי והפוך, רק לנסות להבין, גם להתבונן בבריאה- ההסתברות בדיוק בצד של הדת, בינינו, תסתכל איזה טענות מביאים הדתיים, לא הדתיים שאתה מכיר, אני מדבר על הדתיים שהדת שלהם היא לא להיות דתי- <זה היה בשביל ההומור אבל בוא נעזוב הגדרות, יש אדם המאמין בבורא ויש הלא מאמין בבורא- אל הלא מאמין שמציג את טענותיו אני מציג את טענותי להבלים שהוא מוציא.
ובוא אני ישנה לך כיוון, להיות לא מאמין זה הדבר הקל, אין לך תלותיות בדבר, אתה אדון לעצמך
חלילה לי להאשים את החילונים. (אתה בחור טוב אתה חלילה, לא באתי להטיח בך תלונות, להציג השקפת עולם הצגתי, מכיוון ששאלו, השאלה אחריי הצגת ההקפת עולם היא איך להתייחס אליה אבל אחי אתה בחור טוב אתה, השאלה היא איך האדם מתייחס לאחר שהבין והתעמק זוהי הנקודה הבאה..ותניח לדת עדיין אני מדבר על האמונה הפנימית, היא היסוד החשוב מכל, מכאן הדרך היא רק להבנה עמוקה ושורשית, בזה תפסת את כל עולמך)

משה, קודם כל שבוע טוב!(גם אם אין לזה טעם..לטיעונך), קראתי את הודעותיך, יש לציין שאני מודע לזה שגם אתם לא מבינים את התאוריות על בוריין (לפי הבנת התגובות) וזה מובן, יש לציין שגם אני לא התעסקתי בתאוריות הללו יותר מברמה השטחית ולא העיונית, לא איכפת לי לקרוא, אבל אחריי קריאה קלה על הדבר אני חייב להציג את הדיון באור אחר ומופשט יותר איפה הדת עומדת והיכן התאוריה עומדת:
!)לפי הדת: הקב"ה ברא את העולם, יכול להיות שבהחלט העולם נוצר מפיצוץ אבל יצירת הפיצוץ נעשתה ע"י הקב"ה, הסיבה: הקב"ה יצר יש מאין, כח רוחני שהתבטא ברמה הטבעית,(הגדרה שאגב לא בטוח מדוייקת אבל זה כדיי להבין),הטבע הראשון לא יכול להיווצר ע"י כח שהוא טבע, אלא ע"י כח שהא מעל הטבע שיצור בכלל את הטבע הראשוני- אחרת לא היה זה הכח הראשון, היה לפניו חלקיק או כח אחר והוא טבע ולכן אותו חייב ליצור משהוא שהוא מעל הטבע - זהו האמונה שהבורא ברא את היקום
2) לפי תאורית הפיצוץ: (אני מקווה שאני לא טועה,) הכח הראשוני נוצר ע"י חלקיק שנע בשני מקומות באותו הזמן והתנגש, פעולה הסבירה אחת למליארדים אם בכלל ולכן קשה להבנה, נוסף על כך יש את הפיסיקה שבדבר, תאוריה בה חלקיק יכול להיות בשניי מקומות (או במקום אפס, פה לא ממש הבנתי אבל זה לא העיקר, אח"כ אני יסביר למה) ולהתנגש- פיצוץ ראשוני ביטא אאת כל האבולוציה (אני בטוח שתעירו לי שאני לא יודע מה זה המפץ הגדול ואולי אני כתבתי כאן שטויות ואתם בהחלט יכולים לתקן,למרות שזה לא ממש הנקודה, בשביל שזו תהיה הנקודה, יש לשלול את ההבנה הכללית מאוד, הראשונה משום אי חשיבות לפרטיי הדברים ללא בסיס קיומי איתן ואז להוכיח את הדעה השנייה שיותר פרטנית אבל לא מובנת ביסודה על עצם קיומה, שבשבילי ההבנה הראשונה בהחלט קיימת)

עוד לפניי קריאתי את תאוריית המפץ הגדול לפרטיי פרטים (ואולי גם בכללי בכלל לא), אין לה בסיס קיומי בשורשה- הסיבה: בהחלט יכולה להיווצר מציאות זו אבל רק ע"י העל טבעי, מהסיבות שהובהרו(הפעולה הראשונה של הטבעי לא יכולה להיווצר ע"י לא על טבעי אחרת היא טבעית גם וקדמה לה פעולה),וזוהי הנקודה בה עומדת עצם מחוייבות המצאות הבורא!! בנוסף ניתנת לאדם המשכיל בהחלט ולא הסכל בהחלט, אחד שמעיז לאמונה בבורא שמא יש בה כח שמעליו שולט ואליו הוא מחוייב, להתבונן בבריאה, כל כך הרבה חכמה בבריאה ולכל חלקיק יש השימוש לו הוא נוצר ובהחלט נוסף אפשר לומר "מה רבו מעשיך ה'" שלפעמים לחקור עצם קיומו לוקח שנות דור.
פלא הבריאה בחכמה שבה. זוהי השקפת עולמי על עצם קיומו של העולם.
speed מנותק   הגב עם ציטוט