צפיה בהודעה בודדת
ישן 02-09-09, 23:33   #652
arbel2
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלarbel2

עוסק ב:: מנגן על עצבים בחסד עליון
חדר כושר: נאוטילוס

זאת קביעה לא מדוייקת ממש ,האימונים שלי כמעט תמיד היו בנפח בינוני אבל רחוקות מלהיות תוכניות נפח גבוה (כמובן שאנחנו סופרים רק סטים של עבודה בשקלול הזה)

אני לא נגד תוכניות נפח נמוך בצורה מוחלטת,השאלה היא איזו תוכנית ולאיזה מתאמן ,תוכניות כגון ss או 5x5 מתאימות למתאמנים מתחילים ואפילו למתאמנים מתקדמים בתחומים ספציפיים,אבל מן הסתם אני אתנגד באופן נחרץ לתת תוכנית בסגנון dc למישהו שאין לו כמה וכמה שנים טובות של אימונים.לרוב התוכניות נפח נמוך מהתחום שלי (פיתוח גוף) יש דרישות מאוד גדולות מיכולת התאוששות של מתאמן ,ודורשות הבנה די מעמיקה באיך מתאוששים נכון מאימון וגם דורשים מהמתאמן המון הכרה עצמית לגבי יכולת ההתאוששות שלו ובכך לקבוע את עצימות האימון שלו.תוכניות נפח נמוך מהתחום של פיתוח גוף לרוב גוררות את המתאמן הרחק מעבר לכשל בעזרת RP או חזרות כפויות ודבר זה מעמיס בצורה מאוד רצינית על הCNS של מתאמן,מתאמן שלא יודע לאמוד את יכולת ההתאוששות שלו יגיע לאימון יתר מהר מאוד ולמעשה ייתן גב בניוטרל.

בסופו של דבר כל תוכנית אימונים שיש איזשהו בסיס של היגיון מאחוריה תעבוד,ולמתאמן המתחיל יתאים כמעט הכל,אבל ככל שאתה מתרחק מנקודת המוצא של "מתאמן מתחיל" אתה צריך להתאים את התוכנית אימונים שלך לצרכים של התחום שאתה עוסק בו או מתכנן להתעסק בו ,חבר'ה שהולכים לכיוון של pl יצטרכו תוכנית שמתאימה לpl ,חברה שהולכים לbb(ולא בהכרח תוכית נפח גבוה) יצטרכו תוכנית שמתאימה לbb וכו' וכו' וכו'.

לפניות ,מענות ,טענות ובקשות ...לחץ כאן

מאמן חדר כושר מוסמך מטעם קמפוס "שיאים" אוניברסיטת ת"א
arbel2 מנותק   הגב עם ציטוט