אשכול: בטן
צפיה בהודעה בודדת
ישן 23-11-07, 09:14   #1
ביג שמשון
מושעה

ברירת מחדל בטן

לאחר קריאת המאמר של גיל על בטן שטוחה ו"קוביות" יש לי עדיין מס´ שאלות....

אני בן 14+ ומתאני אתחיל ממהתחלה. כל השנים, עד לפני שנתיים וחצי שלוש הייתי ילד שמן, אבל בסביבות כיתה ט´ בעקבות פעילות ספורטיבית ענפה ושמירה על תזונה נכונה ירדתי בצורה דרמטית במשקל והיום אני רזה "ככל האדם". יש האומרים שאני אפילו רזה יותר מהדרוש.

הבעיה היחידה שנותרה היא קצת באזור הבטן. אני רזה אבל עדיין אם אחשוף את הבטן ניתן לראות שהיא מעט עגלגלה ולא רואים את השרירים. החל מאוגוסט אני עושה כל יום 100 כפיפות בטן ברצף ובצורה נכונה, תוך כדי כך שהמאמץ מופעל כולו על הבטן ואל על הצוואר. לאחר הכפיפות אני מרגיש את השרירים נמתחים מאוד חזק ואין לי ספק שההשפעה גדולה.

כמו שקראתי באחד מהמאמרים כאן, הבעיה היא שהשרירים הללו מתחזקים/מתרחבים/נעשים בולטים מתחת לשכבות השומן שעוד נותרו. לפי התגובות שקראתי כאן לאחת השאלות, אין מה לעשות, פשוט צריך להשיל עוד כמה שומנים שנשארו, וכאן מגיעה השאלה:

א. במקרה שלי כל חלקי הגוף כבר רזים, ואם אנסה להוריד שומן סביר להניח שלא רק מהבטן ירדו שומנים אלא גם משאר חלקי הגוף, ואז אני אהיה ממש גפרור ואני לא מעוניין בכך. יש דרך להוריד אך ורק את השומנים שנותרו בבטן כדי שהיא תהיה שטוחה, מבלי שארזה עוד בשאר חלקי הגוף?
ב. השרירים שהתפתחו אצלי בחודשים האחרונים מתחת לשכבת השומן האמורה לעיל - ברגע שהשומן הזה ירד ייראו את התוצאות של העבודה שלי בחודשים האחרונים, או שרק לאחר הורדת השומן אוכל להתחיל מחדש בעבודה על אותם שרירים?
בשעה טובה נרשמתי למכון כושר מזה כמה חודשים. אני חושב שיש לי עודף משקל אבל אני לא כ"כ בטוח, ואם כן הוא 2-3 ק"ג ולא משהו רציני. הבטן שלי לא שטוחה לגמרי אך אין לי כרס.
עכשיו, האם אני חייב להרזות עד שהבטן שלי תהיה שטוחה לגמרי ורק אז אוכל לעבוד (במטרה להשיג את ה"קוביות" כמובן)? אני לא יודע כ"כ איך להגדיר את מצבי אך אם יש צורך אני יכול לצלם את עצמי ולהעלות את זה לאינטרנט....
רשמת שבמידה ויש כאבים בגב התחתון ניתן ליישר רגליים, אני עושה זאת ולמרות זאת מרגיש כאבים. הלכתי לאורטופד והוא אמר לי שהכאבים שלי בגב יעברו עם תהליך הגדילה, אך הכאבים עדיין מפריעים לי מאוד לבצע את תרגילי הבטן, יש עוד משהו שניתן לעשות?

תודה רבה מראש
ביג שמשון מנותק   הגב עם ציטוט