אשכול: כתבה חשודה
צפיה בהודעה בודדת
ישן 19-08-07, 02:06   #39
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

אני לא אצטט שוב את ההודעה הארוכה שלך כי זה לא נעים לעין, אני אתייחס ישירות ואני מאמין שלא תתקשה לעקוב.

המחקר הראשון שהבאת - לא קשור כלל לטענה שלך ולא הבנתי לשם מה הבאת אותו.

בנוגע למחקר השני - אני אגיד את זה שוב, למקרה שלא הייתי ברור במספר הפעמים הקודמות שאמרתי את זה. אין הבדל מהותי מבחינת סנתוז חלבון אלא רק כמותי וזה מה שהמחקר שלך מראה. כיוון שאין הבדל מהותי באופן שבו הגוף מייצר חלבונים, אלא הגוף סתם מייצר קצת יותר חלבון באנשים שמתאמנים, אני מרשה לעצמי להשען על מחקרים שלא נערכו באנשים שמתאמנים לגבי דפוס אכילת חלבון כיוון שאופן ניצול החלבון זהה. נסה לעמוד על ההבדל.

בנוגע לאכילה לפני האימון - מה הסתירה פה, לא ברור לי. הם לא אכלו שתי ארוחות, הם אכלו ארוחה אחת בלבד - או לפני, או אחרי. מכל מקום, זה לא קשור כלל לטענה המקורית. הטענה המקורית עומדת בעינה - פיצול של חלבון למספר גדול של ארוחות אינו מועיל במאומה ביום ללא אימון. ביום עם אימון אמרנו שיש לנו חשיבות בתור אתלטים בסביבה הורמונלית כזו או אחרת ועל כן נאכל ארוחה לאחר האימון. אם נחפוץ בכך, נוכל לאכול ארוחה אחת בלבד ולדאוג שהיא תהיה אחרי האימון [או לפניו, כמו במחקר].

נמשיך לטענה הבאה שלך, אף על פי שהיא כלל אינה קשורה לנושא סינתזת החלבונים ולא דנתי בה.
שלושת המחקרים שהבאת הם הלכה למעשה אותו מחקר. לא מדובר על ריבוי ארוחות אלא על תדירות קבועה של ארוחות. קרא בעיון.

ככה שלסיכום, אולי כדאי שתקרא את הרפרנס שאתה מביא ותעקוב אחרי נושא הדיון. מכל מקום, הטיעון המרכזי מבחינתי הוא כזה: אין סיבה להיות פרנואידים ולחלק את המזון דווקא ל6 ארוחות ולחכות עם הסטופר עד שיעברו 3 שעות. אפשר לחלק את האוכל גם ל3 או 4 ארוחות, והעיקר שהתפריט יהיה נוח. יש אנשים שמנסים את השיטה של ארוחה אחת ביום, בעיניי היא לא נוחה, אבל אם להם זה נוח - שיבושם להם.

The_juggernaut , אני אשתדל לבדוק את העניין במהרה.

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט