צפיה בהודעה בודדת
ישן 15-12-06, 09:39   #25
אליאב
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי THE_JUGGERNAUT
1. הייתי שמח לדעת מה המאמר הזה כ"כ חידש לך בנושא התזונה?

2. לא נראה לי שגיל מתעלם לחלוטין מכמות הקלוריות, אתה רוצה להגיד לי שהוא לא יודע אם אתה אוכל 4000 או 2500?

3. הכוונה שלי הייתה שאפשר לעשות את כל אחת מה"סוגים" שהוא ציין שם עם כל סודי המזון שהוזכרו, הכל תלוי בסה"ב קלוריות

4. נראה לי שאנחנו נכנסים שוב לויכוח של "האם זה משנה אם אני מכניס 100 קלוריות מאורז מלא או בורקס/פיצה/בורקס פיצה" אם אני זוכר נכון גם אמרת שאתה יכול לתת לי הוכחה מחקרית שאורז מלא יתן תוצאות יותר טובות (אני עוד מחכה)
1. לחדש ממש אין, אבל מעניין לדעת על שיטות שונות של עליות במסה ואיך הם מגדירים אותם ורציתי לעזור לאנשים חדשים פה במאמר שהוא מפורט יותר ממה שיש באתר שלנו.
2. גיל לא מחשב, תתקשר תקבע פגישה ותראה שתשאל אותו כמה קלוריות יש לי בתפריט ? הוא יגיד לך : זה לא השיטה. השיטה היא יחסיות בין ארוחות (במסה).
3. זה לא נכון, אני מביא מאמר מיד...
4. הבטחתי לך? לא... אבל שיהיה:
ציטוט:
"ובכן, לפני שאני אתחיל, אני אציין שקלוריה היא קלוריה, בדיוק כמו שגרם הוא גרם. זוהי בסך הכל יחידת חום ואנרגיה. אבל האם לגרם זהב "מחיר" שווה לגרם מלפפון? ובכן, אני מניח שאתם יכולים להבין בעצמכם למה המשורר התכוון, ושכביכול "לא כל הגרמים שווים". אבל האם הם באמת לא שווים?

ובכן, כך גם הקלוריות. לרוב, כשדיאטן או מומחה תזונה אומר ש"קלוריה היא קלוריה", כוונתו היא שקלוריה מחלבון "מחירה" שווה לקלוריה משומן או מפחמימה. אני מניח שהתשובה כבר לפניכם, ואתם אומרים לעצמכם את המילה הקצרה במתחילה ב-ל' ונגמרת ב-א'. ההשפעות הפיזיולוגיות של קלוריה מחלבון שונות לחלוטין מההשפעות הפיזיולוגיות של קלוריה שמקורה בשומן או בפחמימה. בנוסף, לקלוריה מאב מזון זהה אך ממזון שונה יש השפעה שונה לחלוטין גם כן!"

המאמר המלא
http://www.israelbody.org/Index.asp?...ryID=81&Page=2

לא הלכתי איתך רחוק למאמרים באנגלית כי יש פשוט פה באתר בעברית בלי בעיות מאמר נחמד מאוד.
זה לא העניין כמה קלוריות אני אוכל ביום, אילה מה אני אוכל בקלוריות האילה.
יום טוב (:
אליאב מנותק   הגב עם ציטוט