צפיה בהודעה בודדת
ישן 15-12-06, 20:44   #36
אליאב
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי zav
למי שאמר שאין דבר כזה מסה נקייה
מסה נקייה זה עלייה בסביבות ה-6-7 קילו שריר וקילו 1 שומן (שד"א לוקח תקופה כמו שנה לעלות ככה, לא משנה כמה תגידו לי שעליתם 20 קילו ב-4 חודשים)

עוד דבר, בגדול קלוריה היא קלוריה. אם תאכל 2000 קלוריות ביום אך ורק מפיתה מקמח מלא או 2000 קלוריות ביום אך ורק מפיתה מקמח לבן, התוצאות יהיו דומות.

הרבה תזונאים יודעים שבחיטוב אחרי תקופה מסויימת, ממושכת, מתחילים cravings וזה לרוב מה ששובר את רוב המחטבים למיניהם ולכן גם בחיטוב מרשים לאכול איזה שוקולד אחרי הארוחה אם בא לך משהו מתוק.
ועוד דבר, אותו אחד שאמר שגיל לא סופר קלוריות ושומר על "ארוחות יחסיות" או משהו מקושקש כזה:
בתפריט, ולא משנה באיזה תפריט, רצוי לתת 3 ארוחות גדולות (לרוב בוקר צהריים וערב, כאשר אחת מהן אחרי האימון) וארוחות הביניים יותר קטנות.
ואין דבר כזה לא סופר קלוריות, הוא אולי לא רושם לך כמה קלוריות אתה אוכל אבל הוא יודע טוב מאוד כמה פחמימות, חלבונים, שומנים, סיבים, סידן, וכו' אתה אוכל. ואם לא, הוא תזונאי גרוע (וזה לא המקרה).
האם 2000 קלוריות במהלך יום למתאמן של פיתה יביאו אותם תוצאות כמו 200 קלוריות של אורז מלא, ירקות, בשר דל שומן וכ"ו..? מגוכך.
אני מקשקש? אוקיי - ואתה תזונאי מוסמך מבין גדול.
אלוהים ישמור 3 ארוחות גדולות וארוחות ביניים יותר קטנות? אוף איזה קשקוש עצוב בא לי לבכות, לפי דברייך אני אוכל 6 ארוחות ביום כולם יפות ומלאות ויש יחס שווה בערך בניהם, זה טעות!? וואלה.. טוב לדעת.
שוקלד טוב בחיטוב? אוקיי אחי - הבנתי את רמת ההשכלה הכללית שלך, כתבת כל כך הרבה דברים שאני סותר אותם וגם גדולים ממני, שאני מסיים פה את ההתיחסות אלייך בפורום, שיהיה לך יום מוצלח והלוואי ותצליח באימונים / תזונה שלך.

נ.ב.
לא אמרתי שאין דבר כזה מסה נקייה, אמרתי שרב האוכלוסייה לא יכולה לעלות נקי ויפה מבחינה גנטית, וגם לא רואה בעלייה נקייה מדי דבר טוב מסיבות שאין טעם לפרט משום שלא תבין אותם לפי ההודעות שלך.
אליאב מנותק   הגב עם ציטוט