אשכול: כמה שאלות
צפיה בהודעה בודדת
ישן 19-04-13, 19:07   #4
MrT
חבר פעיל

1. אם אתה לא עולה במשקל אתה כנראה לא נמצא במאזן קלורי חיובי ולכן התשובה היא כן, אתה צריך לאכול יותר.
2. אתה יכול לחשב את ה-bmr שלך, יש כל מיני מחשבונים באינטרנט לצורך כך והם יכולים להקל עליך, חלק גדול מהאנשים מוספים לתוצאה 500 קלוריות על מנת להיות במאזן חיובי. חשוב שתזכור, מדובר במחשבון שהוא לא מדויק, מדובר בהערכה שהיא בסדר גמור להתחלה כי זה ייתן לך נקודה כלשהי מאיפה להתחיל. גוף האדם יכול ״לייצר״ שריר בסדר גודל של בין 1-2 קילו בחודש ולכן אם אתה לא רוצה לעלות בשומן מיותר אני הייתי ממליץ לך להישקל אחת לשבוע ולעקוב אחרי המשקל שלך על מנת שהמסה שלך תהיה מבוקרת, תסדר את התפריט שלך בצורה כזו שאתה תעלה x קלוריות כל שבוע (אם החלטת ללכת סתם דוגמא על 2 קילו לחודש, תשאף שלא לעבור את החצי קילו לשבוע כך שבסוף החודש אתה תעלה 2 קילו). חשוב לציין, לכל בנאדם נתונים שונים, גנטיקה שונה ולכן ההמלצות האלו משתנות בין אדם לאדם, אם אתה רוצה המלצות מדויקות אני הייתי ממליץ לך ללכת לאדם שעוסק במקצוע על מנת שיתאים לך תפריט לפי הנתונים האישים שלך, אימונים, מדידות וכן הלאה (גם בלי זה אתה יכול להגיע לתוצאות טובות).
3. חטיף חלבון, גיינר, אבקת חלבון נועדו כמו שהבחור מלמעלה אמר לסייע לך להגיע לכמות החלבונים/פחמימות/קלוריות שאתה צריך מידי יום, אבל הם בשום פנים ואופן לא תחליף לארוחות (למרות שייש גיינרים שהיצרן מגדיר אותם שהם בין הייתר מהווים תחליף לארוחה, אם קורה לך אחת ל-x זה לא נורא אבל אל תהפוך את זה למשהו קבוע). שורה תחתונה, תשתמש בתוספים האלה לצורך השלמה ולא לצורך תחליף.
4. כן, אפשר להשתמש בתוספים האלו לצורך השלמה באופן קבוע.
בהצלחה!

מדריך חדר כושר (בית ספר למאמנים-וינגיט)
MrT מנותק   הגב עם ציטוט