צפיה בהודעה בודדת
ישן 03-08-09, 17:10   #11
propush
חבר פעיל

עוסק ב:: אכילה מרובה ^.^

במקרה שלך גיינר זה פתרון טוב. אני אוכל ארוחה אחת ביום שהיא למעשה גיינר כי אני מבשל הכל לבד וזה אוכל לי את כל היום.

המלצה שלי - תבנה תפריט מסודר שמבוסס על ארוחות שוות (xחלבון xפחמימה xשומן בכל ארוחה) ואז אתה פשוט יכול להחליף ארוחה אחת או יותר בגיינר כל פעם שאתה צריך וזה יכול להיות בלי בעיה גם יותר מפעם או פעמיים ביום. תבנה אותו כאילו אתה אשכרה הולך לאכול את כל הדברים האלה, כאילו יש לך את כל הזמן לזה. ככה תוודא שבאמת כל הערכים קיימים.

לגבי סוג הגיינר - קרא את המאמר באתר שעוזר לבחור. יש כמה נושאים שאתה צריך להתיחס אליהם בגיינר :

יחס חלבון פחמימה - ככל שאתה שחיף יותר, ככה סביר שאתה זקוק ליחס פחמימה יותר גבוהה = הרבה פחמימה מעט חלבון.

סוג החלבונים - איזה חלבון יש בגיינר? לכל חלבון תכונות שונות. אם אתה מתעסק בגיינר כתחליף ארוחה, ממליץ לך תשלובת חלבונים כמו pro complex שבו יש חלבון מי גבינה חלבון ביצה וחלבון חלב. מהרגע שלקחת אותו ועד 7 שעות קדימה, יש לך חומצות אמינו בדם. אם יש בגיינר רק חלבון whey הוא נספג מהר ויוצא ממחזור הדם, שזה פחות טו בלך במקרה הספציפי הזה.
יש הרבה שאומרים שאין חשיבות לתזמוני הצריכה, אבל כדאי לדעתי לתזמן בכל זאת, ככה אתה בטוח מרוויח.

סוג הפחמימות - גם פה יש נושא של אינקס גליקמי נמוך מול גבוהה שזה בול כמו חלבון שנספג מהר או לאט. בתחום הזה יש הרבה ויכוח, יש כאלה שאומרים שזה לא משנה במאסה ויש כאלה שאומרים שכן.

דבר רביעי - תוספות אחרות. ישנן אבקות שמכילות ויטמינים ומינרלים כמו pro complex. לדעתי זה תמיד תוספת מבורכת בפרט אם אתה לא אוכל מסודר. יש גם גיינרים שמכילים תערובות אנבוליות שדי מסובך להסביר מה הן עושות כמו למשל הגיינר של נטורבוליקס פה באתר.

דבר אחרון - קח בחשבון שברוב הגיינרים אין הרבה או אין בכלל שומן. שומן הוא חשוב ולכן או שתקח גיינר שכתוב שהוא מכיל שומן (ושהשומן הזה איכותי ולא זבל) או שתקח איתך אגוזי מלך ותאכל ביחד עם השייק.

ולמרות שאין לך זמן, קום 10 דקות יותר מוקדם ותדאג לארוחת בוקר כי היא חשובה מאוד. לא הבנתי את הקשר בין "אין לי זמן כי אני בצבא" לבין לאכול סלט עם שמן זית... כאילו כמה זמן כבר לוקח לשים שמן זית על משהו... אם אין לך זמן לחתוך ירקות תחתוך בערב, תקום 5 דקות יותר מוקדם או שתקנה קוצץ ירקות.

נערך לאחרונה על ידי propush, 03-08-09 בשעה 17:16.
propush מנותק   הגב עם ציטוט