צפיה בהודעה בודדת
ישן 29-04-07, 20:47   #1
מאן
חבר מתחיל

ברירת מחדל תרגילי חזה וכתפיים

יש לי בעיה בשלב הזה של אימון חזה. מאחר ואין לי בבית את הציוד הדרוש (הספסל/מוט) אני עושה בחזה רק תרגיל אחד - 4 סטים של 15 בשכיבה על הריצפה ומרים את המשקולות... יש תרגילים נוספים לחזה שאפשר לעשות עם המשקולות בלי ציוד נדרש? אם כן, אשמח לשמוע הסבר +אילוסטרציה (ראיתי באחד הטופיקים אתר עם תמונות של כל תרגיל אבל לא מצאתי משהו מתאים שם שלא קשור לחד"כ).

לגבי כתפיים - אני עושה תרגיל של הרחקה לצדדים. על לחיצת כתפיים בישיבה אני מוותר כי זה גורם לי לכאב בגב. במקום זה אני עושה תרגיל של הרמת שתי המשקולות עד לחזה והורדה... האם התרגיל הזה תחליף טוב? לוותר עליו ולהוסיף משהו אחר?

שכיבות שמיכה - אני יודע שזה עובד על כמה שרירים - השריר העיקרי הוא חזה? אני מניח שעדיף לעשות את זה ביום של חזה, כתפיים ויד אחורית?

חוצמזה, קצת מתסכל אותי שבשבוע וחצי האחרון אני תקוע על משקל של 8 וחצי ביד אחורית ולפעמים אפילו לא עושה 15 רצוף. אותו דבר לגבי דו ראשי בעמידה - אני לא מצליח לפרוץ את מחסום ה-8 וחצי. (אבל בישיבה אני עושה 10 יפה). פשוט להתאזר בסבלנות ולהמשיך ככה עד שישתפר?

אגב, אני איעזר במאמר של "המדריך לעלייה במסה" בקשר לתזונה... אני לא כ"כ טוב בחישובי חלבון וכל זה... בעיקרון לאכול חביתה אחרי אימון עם עגבניות שרי, 2 פרוסות (רגילות... אני לא אוהב לחם קל או לחם עם חתיכות בפנים. למרות שלחם שחור בסדר מבחינתי אבל אין כרגע) ו-3 תמרים זה בסדר?
מאן מנותק   הגב עם ציטוט