צפיה בהודעה בודדת
ישן 02-01-13, 10:37   #22
matan02
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי גיל גרנות צפה בהודעה
יותר קל לעלות מסה כאשר אתה פשוט אוכל הרבה. אולם הבעיה שלא ניתן להעריך במדוייק כמה ממה שתעלה יהיה מסת שריר וכמה מתוך זה יהיה מסת שומן.
הערכות אומרות שבממוצע ניתן לצבור 5-8 ק"ג של שריר בשנה( זה משתנה מאדם לאדם ובמצבו אבל זה סוג של ממוצע). לכן אם תחלק את זה ב12 חודשים תראה שמדובר על פחות מ 1 ק"ג בחודש. מה שמגדיל את הסבירות של מה שתעלה מעבר יהיה שומן בלבד.

מידי שנה אני רואה ויושב עם מאות מתאמנים שמנסים ומצליחים להגיע ליעד שלהם, השאלה היא באיזו דרך תבחר.
כאשר אתה עולה -מהר והרבה הסיכוי לצבור שומן גדל, במיוחד שאתה מפריז בקלוריות ( כאשר אתה בעודף קלורי טיב האוכל או הקלוריות אינו משמעותי) .
מצד שני כאשר תנסה לחטב כל כך הרבה מסת שומן שצברת , לעיתים איבוד השריר ומשך התקופה שתידרש לשם כך תגרום לך להתייאש מהר יותר כמו הרבה אנשים.

עלייה מהירה וירידה מהירה טובות בעיקר לאנשים בעלי גנטיקה מעולה או כאלו הנעזרים בחומרים אנבוליים ויותר קל להם לשמר את מסת השריר בחיטוב.

אני דוגל בגישה שעליך לנסות ולראות בעצמך. 90% מהאנשים איתם אני עובד מגיעים בסופו של דבר למסקנה שהם מעדיפים לעלות נקי, בכדי שאח"כ לא יצטרכו לסבול יותר מידי בחיטוב ( אם זה באינטסיבות שלו או באורכו). ההשכלה הזאת מגיעה לאחר ניסיון של חיטוב אחד או שניים ולכן אין דרך אחת הכי טובה - יש דרך שהכי מתאימה לך אישית

בהצלחה. תקרא הרבה תחכים תיישם ותצליח וזכור תמיד שמה שבא בקלות הולך בקלות.
אוקיי אז איך באדיבילדרים מגיעים ככה מהר ל120 130 קילו ? הרי לפי החישוב שלך העליה היא לא כזאת מהירה ואני יוצא מנקודת הנחה שהם והמאמנים שלהם בתקופת התחרות מקצועים....
matan02 מנותק   הגב עם ציטוט